CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mylady123

Apakah Ujian dan Masalah terbesar yang pernah dilalui, sudi kongsi?

Zaman biler punyer thread la ni, pinkie pon x lahir lagi

dh berbelas tahun bcinta, tp takleh kawen...bapakku oppose!!!

duit simpanan habis begitu sahaja dalam masa 2 tahun duit titik peluh

betul ujian allah....

yang  kewangan ok, allah uji dari segi  kasih sayang, sakit demam

ada yang allah uji  tak  cukup semuanya...sakit.., tak de duit...

ujian aku... anak sakit asma     (bronchial asthma)  sampai aku tak sanggup nak bagi dia  ubat, takut side effects.  penyakit on and off.  sampai musim periksa pun tak pergi skolah. tapi Allah nak tunjuk... hari hantar dia punya mc.., jumpa la dengan  cekgu  skolah dia ni... anak dia  demam je ...sawan/fit (betoi ke spelling aku ni). masa  lahir berbulan dok icu sebab  premature, heart congenital/ jantung tak terbentuk sempurna dll. cekgu cuma ada cuti rehat khas 7  hari setahun...mak cekgu tu yang jaga anak dia kat spital. aku  rasa bersyukur sangat... anak aku ni nama je asma... menjerit  dengar sampai sebatu.

aku cuma teringin nak cerita ujian orang yang aku kenal...boleh tak

anak sepupu aku ada kind of malignant cancer kat batang otak, dah operate, chemo, baru ni masa  cuti bulan 12, aku sempat ziarah dia, tanya dia , dia jawab  dia chemo 20 hari rehat 10 hari...  dia tak sekolah dah 2 tahun.. dan ujian buat mak dia (sepupu aku)  maknya  meninggal  bulan 10 2008, ayahnya dalam bulan  februari  2009 dan 10  hari lepas tu, anak dia  yang    cancer ni pun dah takde... bayangkan mak budak ni ulang alik jaga mak bapak yang dah uzur  ngan anak yang dying ni...

Ya allah...
hebat betul ujian allah.. tak terbayang..tapi orang kata allah akan hanya uji hambanya yang mampu melalui setiap ujiannya itu..

betapa kerdilnya kita disisi allah..

Memang ni posting lama..tapi sekarang saya dilalui ujian,membaca balik posting dari kwan2 memberi kekuatan tak terhingga.. betapa kecil saja ujian allah buat saya..tapi saya rasa tak tertanggung...

jadi membaca posting rakan dan berkongsi masalah dengan kalian memberi saya kekuatan.. dan semangat..

Follow Us
ujian paling berat bagi saya ialah apabila anak yg dikandung 29minggu tiba2 pergi meninggalkan saya. dia meninggal di dalam kandungan. segala persiapan dah lengkap cuma menunggu saat kelahirannya saja. inilah peristiwa yg menjadi tamparan hebat dlm hidup saya setakat ini.