CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mylady123

Apakah Ujian dan Masalah terbesar yang pernah dilalui, sudi kongsi?

wah..... banyak sungguh.... sedih sedih semuanya... buatkan aku ni rasa sedar

Originally posted by BeyondSight at 6-1-2007 04:02 PM
wah..... banyak sungguh.... sedih sedih semuanya... buatkan aku ni rasa sedar

Beyondsight..
ko punye problem boleh tahan besar jugak yer..

masalah sy ni xde ah besar sgt..just succumbed into depression gile2 mcm setaun lbh sbb mak meninggal..pastu rase cam gile jap..tgk org kene bunuh kt tv bleh gelak2..then stres sbb stadi lg..sepjg 2006 asyik gi hospital..kalo x sakit tu,sakit laen plak..tp sejak 2 bln ni rase ok skit kot..sbb sumenye dr support kengkwn..

uihhh byk nyer cter

byk betul cter ek..terharu aku mendengarnyer..aku pun tak lari dr masalah..terlampau byk yg menyedihkan sampai aku rasa lali dah..tapi kita kene hadapi dengan hati yg tabah..sebab baik atau buruknya semua adelah dugaan allah yg esa kepada hambanya kan...so redhalah..bila rasa susah..ingat ader org gik susah..semoga kita menjadi hamba yang bersyukur..amin

Originally posted by afja at 3-1-2007 03:29 PM

dh bertahun aku dgr isu ko nih....
tp still ditakuk yg sama gak...
pastu blame owg pompuan ckp menyusahkan idup ko....:kant:
org lain pun frust jugak.... tp x mcm ko. mcm x leh terima takd ...

JANGAN NAK MENGAJAR AKU PASAL TAKDIR....ITU AKU TAU, APA INGAT SEBAB AKU TAKDE IJAZAH MACAM KAU, TAK RETI PASAL TU SEMUA...NI LE JENIS BETINA YANG AKU TERBAYANG ADA KAT TENGAH2 LAPANG SASAR ASAHAN SETIAP KALI REJIMEN ARTILERI DIRAJA BUAT LATIHAN TEMBAKAN MERIAM GUNA PELURU HIDUP, YANG AKU BAYANGKAN BERKECAI BILA PELURU TU SAMPAI KAT SASARAN!!!

KAU SAPA NAK MEMANDAI-MANDAI DENGAN AKU?

ujian aku yg paling besar sebelum ni adalah berkahwin dengan lelaki yg panas baran dan playboy gile...dahle sengkek

ujian wat masa skang ialah menidurkan naak malama2 sebab meka susah tido

Follow Us

Reply #85 jazim's post

wa mesti ko tau pasal LAV-AT anti tank
bestnya jom cerita

banyak sgt ujian
tak tertulis kat cnie
tapi selalu aku ingat
sesusah susah aku
ader org lain lagik susah
hidup mesti diteruskan
anyway bersyukur nagn kehidupan skang
alhamdulillah

Reply #88 ctsueraya's post

tahniah
mod..kasi ct kedit +3

ujian/masalah besar tu takde la berat sgt. tapi mmg time tu dan masa kini kekadang buat aku tension.
yg paling aku ingat ialah :

yg first:
ex-bf haram jadah aku tu back-stabbed aku. mcm celaka jerk betina garriz aka gf die tu berlagak ngan aku (sorry arr,bahse ade sikit kasar)
aku bukan tau ape pun. aku dah ade yg laen pun jam tu. tapi tu la, ape citer tah ex-bf aku tu kaltim ngan gf aka bakal tunang tuh. kata aku bukan2.
aku rasa nak bukti cinta setia kot kat betina tuh.
tapi padan muker. betina tu dpt pengajarannya. very simple. aku just layangkan surat luahan rasa aku. semua aku tulis kat situ yg menyatakan aku sgt2 keciwa dengan perbuatan die, layanan dan balasan yg die bagi kat aku. then ex-bf aku nie simpan surat aku tu kat dlm bilik die. one day, dengan kuasa Allah, betina garitz tu gatal2 pegi selongkar barang2 dlm bilik ex-bf aku and binggo she found the letter and everthing present/kenangan aku ngan ex-bf aku tuh. n she really cries/frustated sampai die selongkar lagi diari ex-bf aku n jumpa aku punye no phone. (aku sendiri pun takde simpan diari apetah lagi nak simpan2 no phone balak barua nieh). n that night dlm jam 11pm something, i got a call from this girl and she said sorry to me and explain to me she found this bla bla letter and found out the truth in there. padan la muker ko berlagak sgt yg kekononnya ko tuh nak bertunang ngan ex-bf aku tuh. from there la aku baru teringat yg ex-bf aku tu penah ckp kat aku "jgn percaya lelaki", now i know he tried to give me a hint yg die tu takle diguna pakai sgt. from there, aku menjadi spt hari ini. tidak berapa memberi muke kpd lelaki and always say to myself "aku tidak akan membenarkan mana2 lelaki layan aku mcm alas kaki". i bit stiff sikit ngan org lelaki and bit anti-lelaki. aku tak tau. dan tak nak pun amik tau perkembangan ex-bf aku nie. dah kawin ke belum, keja mana, idup ka mampus ka. ur name is no more in my life. tak wujud dan tak penah wujud!

yg second:
yg nie skrang aku alami. paling tak tahan sekali last year la. aku nie anak second. kira dah kawin dan melangkah bendul. aku still stress and keeping stress over and over again sampai hari nie. on and off punye tension and stress pasal mak aku mcm paksa dan desak aku kawin. first time in my life aku allow parents aku jump over in my life dan tentukan ape yg aku nak buat dlm idup. aku bertunang mak aku suruh, aku kawin pun mak aku suruh, aku cepat2 mengandung pun mak aku suruh. aku belum puas seronok2 jadik tunang org, mak aku dah suruh kawin. aku belum puas seronok2 jadi wife org, mak aku dah tak sabar2 suruh aku jadik mak org. aku cam jeles arr ngan kakak aku tuh. die tu penah putus tunang dulu, dan dan nak dekat kawin, selamba badak jerk ckp ngan mak aku 'cancelled the wedding plan'. pastu berderet-deret balak die mak aku tak 'paksa' pun suruh die kawin dengan that guy. skrang nie pun, mak aku still lagik boleh lenient dengan kakak aku punye bf. org tu ckp memula nak kawin last year novermber, pastu this year january (tapi masa tu aku dah nak bersalin, so ade excuse la postpone lagik), pastu die ckp before this year hari raya kakak aku dah selamat jadik wife die, latest news tangguh lagi, pasal die nak kasi laluan kat elder bro. die kawin this coming june. so tak tau nak kawin biler. tapi dengan aku mak aku lain la pulak. die tahu jerk aku couple ngan husband aku dulu, terus desak masuk meminang n kawin. padahal aku punye sosial tak mcm kakak aku punye taraf sosial.  aku sebenarnya bit stress. aku tak penah happy bila dpt tau aku pregnant. mmg stress giler. masa second pregnancy tu, aku dah buat kerja giler pegi jumpa gynea nak gugurkan. pasal masa tu a bit early tuk aku menimang cahayamata yg second. tapi mak aku tak kasik. kekadang tu aku stress jugak bila anak aku menangis atau buat peel. pasal hati kecil aku berkata: this is not truly my choice. so i'm just stuck here.
for ur info, aku nie jenis yg biar la aku buat keputusan sendiri dlm idup. susah senang aku tanggung sendiri. sbg contoh, aku tak penah apply mana2 U, politeknik, maktab or whatsoever lepas abis SPM. semua yg parents aku ckp aku tak apply pun, yg derang tak ckp iaitu college swasta tu la yg aku pegi register nama and belajar kat situ. mmg bit susah la. bangun awal pagi pegi college, abis belaja bekerja kat tempat kerja buat part-time. balik rumah nak dekat pukul 12 malam. itu la life aku selama aku belajar kat college swasta dulu. tapi aku tak kesah. pasal itu pilihan aku. tapi tu la aku da kawin, ade hubby, ade anak kadang2 stress pasal dis is not 100% keputusan aku. tu psl kekadang tu aku stress. cuma aku bersyukur, di kurniaakan seorang suami yg hampir sempurna tak sesongeh atau seleceh mana. so my marriage life goes well. alhamdullilah. still takes time to enjoy this marriage and parenthood life.
the advantange dari sikap 'tak ready kawin' aku tuh ialah, aku still bit sengal. aku still buat mcm aku nie still gf-bf ngan laki aku. still mcm baru semalam aku nie balik dari honeymoon. kalau laki aku nie lelebih jerk ngan anak2 aku, aku akan sound die giler2. don't left me behind u must romantic2 dengan I ok!

[ Last edited by  meow_tompok at 14-5-2007 05:12 PM ]

Reply #90 meow_tompok's post

kak kasi dalam point form leh tak?
penat aa mata gua

Terunaensem This user has been deleted

Reply #86 MelahJanda's post

lelaki yg baik hanya utk pompuan yg baik, gitu juga sebaliknya.

Reply #90 meow_tompok's post

pasal problem no 2 tuh... you need to move on with your life... since dah happen, anggap la menda2 tuh keputusan ngko sendiri... sebab kalo perihal education ngko boleh bangkang, i'm sure perihal kahwin pun ngko boleh bangkang jugak... kalau ngko mahu. pokok pangkal nyer, ngko yang buat decision to follow keputusan mak ngko... so basically, the choice was in your hands... orang lain boleh nasihat, tapi diri kita sendiri yang execute...

menggugurkan anak tanpa sebarang alasan kesihatan adalah haram!... kalo takmo anak 2nd cepat sgt, apsal tak guna contraception?... we are responsible for our own body... health and mental well-being.

Allah berikan akal untuk kita berfikir... stop blaming your mum (and others) and start taking ownership of your decisions. learn that being a grown-up means taking responsibility of your own actions...

just my 2 cents... maaf kalau terasa...

ujian paling besar yg pernah dialami:-

kerja

- dikhianati kawan2 sekeja sendiri sbb nak rebut target, pangkat yg sedih ialah dept aku ialah satu2nya dept yg semua malay (4 of us).
  masing2 nampak baik kat depan tp belakang semuanya hampeh, khianat sama sendiri mneyebabkan aku minta keluar division lain.
  tapi ni citer lama....

- kat tempat keje sekarang pulak berhadapan dgn boss gatal, office politik ..sedih sedih

family n in laws

- so far so good xder masalah...Alhamdulillah

ummi_nuur This user has been deleted
Originally posted by kikilalat at 15-5-2007 09:21 AM
pasal problem no 2 tuh... you need to move on with your life... since dah happen, anggap la menda2 tuh keputusan ngko sendiri... sebab kalo perihal education ngko boleh bangkang, i'm sure perihal ...

yuup.. semua dr kita.. jgn salahkan org lain... kita lbh berhak ke atas diri sendiri, apa yg kita ingini...

Reply #93 kikilalat's post

no hurt feelin'. kalau asyik biasa dengan bahse lembut sometimes nothing changed. but kalau sesakali diasak dengan terjahan yg membina dari situ kita boleh berfikir.
my dear kikilalat, aku tak gugurkan pun. dah lahir pun my second baby tu. selamat! dan Allah sgt2 kasih dengan aku, yg mana ketika waktu hampir dekat utk aku melahirkannya, doc. confirmed baby dlm womb aku tu songsang, so aku kena operate. yes i liked it! aku takyah go for natural birth process.

disbbkan aku dah buat mistake dulu (not using contraception in correct way), i'm not repeating the same mistake again. i'm on implanon now.

now, i'm a happy mother! mama vogue gitu. mama vogue yg masih gemuk still tak kurus2 lagik.

tak boleh arr.
bukan ke ko kena stop berforum-forum nieh semua.
kang kerja tak siap. takde sape lam forum leh tolong..
ahaks jgn mare gurau jerk

Originally posted by MelahJanda at 14-5-2007 05:13 PM
kak kasi dalam point form leh tak?
penat aa mata gua

Hi..u all..
janganla kritik yang share kongsi / meluahkan perasaan disini.. semua orang tak perfect.. dalam dunia ni.. sorry ya guys..kalau they all berproblem mesti diaorang minta pendapat kita..kat sini just share ur problem..and kita yang bernasib baik ni belajar dari pengalaman pahit orang lain.. yang mana salah kita buat pengajaran  yang mana betul kita amik buat teladan.. manusia ini mana-mana pun tak sempurna..
kita yang menegurnya apatah lagi..

Apa-apapun.. manusia sering ditimpa ujian serta musibah atas KHILAF F kita, ..dan tuhan itu amat menyayangi setiap hambanya... ujian diberi tanda kasih agar kita kembali ke pangkal jalan..

Pengalaman terpahit tahun ni.. baru jer lagi April bulan yang aku tak suka lah tahun ni.. tapi ujian tuhan tak kira bulan kan..

Aku dan hubby ke pangkor, baru je check in hotel kul 7.15 pagi, terima sms dari kampung.. Sepupu Rapat kami meninggal dunia, umur baru 20 tahun.. terkejut dan tak tahu nak buat apa.. Allah Maha Besar.. kami bergegas balik..segalanya tuhan dah tentukan.. pijak minyak sampai habis pun tak boleh nak sampai sebelum aruah dikebumikan.. tak sempat tatap buat kali terakhir..sedih dan pilu sangat-sangat!! Aruah amat rapat dengan kami..tapi di akhir peningalanannya kami tak sempat nak jumpa.. Sedih..tapi redha..

Selang 3 hari.. kucing kesayang aku dan hubby mati.. sedih lagi bertimpa-timpa sedih.. nasib baik aku sempat jumpa kucing aku kat klinik.. dia pun macam tahu-tahu jer dia nak pergi.. dia pandang aku.. dengan sayu.. mayatnya kami bawa balik tanam belakang rumah.. (hari tu kebetulan hujan renyai menambah kesayuan hati kami) ... aku meratap yang ni meratap sampai jatuh sakit 3 hari aku tak gi kerja..... kucing ni kasih sayang aku dan hubby, kami belum ada baby... tapi tuhan maha mengetahui kan kami pasrah semoga ada hikmah yang tersembunyi..
Bulan april tu kami  rasakan terlalu lambat hari berlalu.. terlalu banyak cerita sedih.. tapi kami redha..

Yang penting sekarang.. yang hidup perlu meneruskan sisa-sisa hidup..mencari kekuatan dan keimanan..

malam tadi aku mengamuk betul. aku rasa masalah tak puashati aku dengan mak aku pasal kes die desak aku kawin tu masih belum surut. aku rasa dah kronik la. semalam sepanjang aku drive balik kerja, aku tension jerk mengenangkan semua tu. balik pulak, aku check aku punye postage package dah terbukak. dah la terbukak, segala barang dlm dah sikit sepah, kira barang tu ade labellilng, label die dah tercabut. aku tau mak aku bukak wat spot-check. mmg aku dah angin baran dah malam tadi. aku tak suka betul la mak aku bukak2 surat-menyurat aku. pastu mesti la die nak tanya2. kalau explain, mesti la give some rejection. tu yg buat aku dah malas nak share ape2 yg aku buat dengan mak aku. mmg betul2 aku mengamuk dgn mak aku, sampaikan anak aku sekali pun aku rasa nak marah. aku tak puashati nie. kalau mak aku tak paksa aku kawin, aku takde anak mcm skrang nie. mmg kadang2 aku tak redha dengan perkahwinan aku. mak aku dah buat aku melalui zaman perkahwinan with emotionally and mentally unprepared/unstable. tu kadang2 aku mcm angin jerk.

nie luahan rasa yea. bukan tuk korang nak 'membantai' aku pulak. aku masih2 tak boleh padam rasa tak puashati tu sampai skrang. dan mmg kekadang ade effect sikit keberkesanan aku jadi seorang ibu pd anak2 aku.