CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mylady123

Apakah Ujian dan Masalah terbesar yang pernah dilalui, sudi kongsi?

ujian paling besar bila hampir kehilangan orang tersayang dalam keluarga .....akta 39B....akhirnya lepas, kedua ialah bila kakak tersayang diagnosed breast cancer advance.....sedih sangat....walau realitynya orang tengok aku ketawa, happy tapi hakikatnya aku sangat2 sedih....yang terakhir aku rasa ialah dugaaan sehingga kini aku belum berumah tangga dan belum di temukan jodoh .....sedih bila tengok anak2 kawan semuanya dah meningkat dewasa compare ngan aku yang tak punya apa2......kadang2 rasa dah tak berdaya melalui dan merasa apa yang ku rasa sekarang....hanya aku berdoa semoga satu hari nanti aku di temukan kebahagian.....

Originally posted by Mylady123 at 23-11-2006 11:41 AM
lady_cactus - itulah kan setiap yang berlaku terdapat  hikmah yang paling baik buat kita..cuma kita perlu sabar saja kan.. alhamdulillah.. thanks sebab sudi kongsi cerita..

burbery - saya simpa ...
terima kasih mylady. Saya dah pernah berdepan dgn adik saya hari tu. Lepas dia dengar penjelasan dari saya, dia dpt terima. Tetapi hanya sebulan da jer..lps tu jadi balik. Saya dah x tahu nak buat
macamana lagi ni. Tertekan rasanya hidup saya ni.

Originally posted by eiyoei at 23-11-2006 12:10 PM
ko mmg femes Hana... :lol :lol

Ujian terbesar dlm hidup aku terjadi pada 02.02.02 (nombor cantik ni beb). Takdelah besar sangat pun ujiannye, tapi kesannya sampai akhir hayat.

Pada tarikh tu  ...

sama la ujian kita..cuma aku rasa aku mungkin lebih teruk dari.. alhamdullilah..skang dah ok..cuma ada yg tak ok jugak..

[size=-2]Grow old along with me

masalah paling besar dalam hidup tu..hmm..setakt ni aku lupe la maybe sebab tak de lagi kan...maybe sebab aku mude lagi so long journey lagi( insyaAllah kalau umur panjang)..tapi harap2 dielakkan la..kalau ade masalah un mintak2 ade jalan penyelesaian yang cepat dan berkesan...

even kalau aku ade family problem pun..bagi aku tu bukan masalah besar sebab aku mmeang jenis yang tak serius ..bukan take for granted tapi aku suke angga satu2 perkara2 tu bende senang..lagi satu let say kalau aku hilang barang ( or to be exact i misplaced my belongings sumwhere)..kalau aku dah bebetul puas cari..aku sellau redha je la..tapi dengan kuasa Allah..bende tu terus jumpe balik...kekeke..banyak kali dah bende ni terjadi..semalam aku misplaced ipod...aku puas cari satu uni..g sane sini..gi lecture class..g surau..tak jumpe2..tanye orang...tak de yang pasan..las las rupnye aku letak dalam poket bek..kekeke..

Dugaan aina yang paling hebat setakat ni adalah bercinta dengan suami orang tanpa mengetahui yang dia dah kahwin. Di saat ajak dia kahwin baru dia bagitau yang dia dah kahwin dan ada 2 anak pompuan. Tak lama lepas tu, wife dia dapat tau dan mengamuk kat aina. Masa tu rasa mcm nak gila sebab tak ada orang bagi sokongan. Nak bagitau family takut, kawan2 pun tak banyak membantu. Cuma ada seorang insan yang banyak membantu mendengar luahan hati aina. 2 minggu lepas, wife suami orang tu call boss buat fitnah kata aina nak kahwin dengan suami dia, padahal aina nak kahwin dgn insan yang membantu aina melalui saat yang sukar. Aina kena panggil dgn bos dan nasib baik bos faham bila aina explain kat dia. Tapi reputasi sedikit tercemar la.

kalau tak der masalah penipu namanya....manusia takan lepas & alpa dengan masalah. Jangan takut untuk menghadapi masalah kerana masalahini akan mematangkan kamu dari hari ke sehari. ..... itu baru mukadimmah

masalah paling besar dalam hidup aku mungkin aku tak patut cerita dekat sini, tapi yang nak di share ialah masalah no 2 dalam hidup aku. Kes bermula apabila aku mula bertukar kerja pada tahun 2002 bila ketika aku mempunyai keluarga untuk di sara dan aku percaya kerjaya yang aku ceburi akan memberi pulangan yang lumayan di masa depan. Keadaan menjadi tak keruan disebabkan DUIT. Hutang masa tu keliling pinggang, hutang rumah dan kereta ibarat gali lubang tutup lubang untuk 6 bulan yang pertama. Alhamdulilah sekarang hutang personal yang mencecah 30 ribu telah diselesaikan dan alhamdulillah gaji + elaun sekarang mencecah 5 angka. Bukan nak membangga diri tapi ini untuk iktibar untuk semua kerana di sini aku ingat mengingatkan DUIT amat penting. So menabungla untuk masa depan.

Follow Us
saya pun pernah melalui ujian yg paling besar dlm hidup saya....yg membuatkan saya hampir2 give up atau terus putus asa...
hanya tuhan sahaja yg tahu...

semuanya berlaku kira2 10 tahun yg lepas....semasa saya mengampil ujian upsr
saya menghadapi ujian yg paling susah iaitu subjek matematik...saya hanya setakat mendapat markah 66% shj dan hampir2 fail

ujian paling besar yang akak lalui...kehilangan mak tersayang tahun 2005.  Rasa cam kehilangan yang teramat sangat.  Terkejut sebab dia pergi secara mengejut.  Sakit hanya sekejab tetiba doc. cakap.... siapa waris...minta ajar mengucap....... Akak ngan hubby masa tu, cam tak percaya.  Namun bila pk akak sorang je anak dia, akak ajar juga walau dalam keadaan rasa nak mati sama masa tu.  Namun akak bersyukur, masa di hospital, akak tak tinggal dia langsung, jaga dia dalam masa 12 jam, suap makan dia.  Masa kehilangan abah pd tahun 1992 terasa gak sedih tapi masa tu mak ada...so boleh bercerita ngan mak.  Bila mak tiada...tiada lagi cuma yang tinggal suami dan anak2..... Al Fatihah untuk mak dan abah dan semua muslimiin dan muslimat yang telah pergi...

Kalian memang hebat, bila baca posting2 kat sini...saya lihat kalian semua memang tabah menghadapi setiap dugaan yang didatangkan..

Terima kasih byk2 kerana sudi berkongsi pengalaman kalian.. tak terjangkau dek pemikiran saya memikirkan betapa tabahnya kalian diluar sana mengharungi kehidupan, dugaan serta ujian demi ujian yang didatangkan buat hambanya..

Harapan saya untuk kita semua..semoga kebahagiaan akhirannya untuk kita nanti..

masalah terbesar...masalah sekarang ni...x tau ngapa, bila tgk muka hubby mesti rasa nak marah.. x tau apa ilmu dia pakai..

Ujian paling besar utk aku kehilangan 2 lelaki dlm hidup aku

2005- Kehilangan arwah abah aku....Rindu sgt2 kat dia..Kdg2 aku menangis sorang2 bila teringatkn kenangan dgn dia.. Aku agak rapat dgn dia berbanding anak yg lain sbb aku keja n tinggal sekali dgn mak bapak aku.  Aku ngan mak yg jg dia masa dia sakit... Aku rasa terharu sgt bila dia ckp ngan mak, aku lah anak yg akn jg dia n mak aku....Dia lah abah yg terbaik n paling sporting...

2006- Kehilangan lelaki yg pernah aku sayang tp skrg yg paling aku benci termasuklah semua kaum kerabat dia....sakitnya masih terasa sampai skrg...tp aku tak nak ingat kat dia lg...pergi j*h*n*m la dia dgn dunia dia....

Hopefully hari2 mendatang menjanjikan kebahagian utk aku.....Amin......

masalah aku.. maleh citer arr.. benda dah lepas
aku tak ske pk mende2 yg dah lepas

ditinggalkan bf krn pmpn len..it's ok..1st 2 mths tu mmg teruk..but now dah ber ok2 jer..kes ni da jdk 4 taon lps..until skrg dier stil memujuk soh balik kat dier..hehe..padan muke..bak lagu irreplaceable beyonce nih..buat yg patah semangat krn laki men kayu 3..kuatkan smgt!!

To the left
To the left
To the left
To the left

Mmmm to the left
Everything you own in the box to the left
In the closet, thats my stuff
Yes, if I bought it,
baby please don't touch (don't touch)

And keep talking that mess, thats fine
Could you walk and talk,
at the same time?
And its my name thats on that jag
So go move your bags,
let me call you a cab

Standing in the front yard, telling me
How I'm such a fool, talking 'bout
How I'll never ever find a man like you
You got me twisted

You must not know 'bout me
I could have another you in a minute
Matter fact,
he'll be here in a minute (baby)

I can have another you by tomorrow
So don't you ever
for a second get to thinkin'
You're irreplaceable

So go ahead and get gone
Call up that chick,
and see if shes home
Oops I bet you thought,
that I didn't know
What did you think
I was putting you out for?
Because you was untrue
Rolling her around
in the car that I bought you
Baby, drop them keys
Hurry up, before your taxi leaves

Standing in the front yard, telling me
How I'm such a fool, talking 'bout
How I'll never ever find a man like you
You got me twisted

Matter fact,

I will have another you by tomorrow
So don't you ever
You're irreplaceable

So since I'm not your everything
How about I'll be nothing?
nothing at all to you
(nothing, nothing)
Baby I won't shed a tear for you
(I won't shed a tear for you)
I won't lose a wink of sleep
(a wink of sleep)
Cause the truth of the matter is
(truth is)
Replacing you is so easy

To the left, to the left
To the left, to the left

Mmmmm
To the left, to the left
Everything you own
in the box to the left

To the left, to the left
Don't you ever
for a second get to thinking
You're irreplaceable

Matter fact,

I can have another you by tomorrow
So don't you ever
(baby! hey yeah)

Matter fact,

You can pack all your bags we're finished
Cause you made your bed now lay in it
I could have another you by tomorrow
Don't you ever for a second get to thinkin'
You're irreplaceable

u go girl
dats the spirit
hihik

my problemo........no big deal la..

ujian terbesar?? ujian memandu kot

but one thing.....dalam hidup ni kalau takde masalah dan ujian,then it is not life...very dead life

ujian terbesar dalam hidup saya:

demam panas di kala umur 8 tahun & kehilangan pendengaran 90% di telinga kiri, dan 50% di telinga kanan...

Allah SWT itu adil, namun adakalanya sukar utk percaya contohnya ketika sukar berkomunikasi hal-hal penting di tempat kerja...

mmg byk dugaan yang Allah bagi ttp selalunya dugaan itu pasti ada hikmah disebaliknya, and heart pon tak penah lari ditimpa dugaan..tp ni satu dugaan yg pernah heart tanggungi...masa heart kat boarding school..10 tahun dulu.. heart pernah di benci oleh student lelaki yg heart tak tau apa puncanya... di mana heart pergi,mereka akan mengejek2 heart dan memberi heart panggilan nama yang sgt memalukan, klu dpt sumer bygkan, dimana heart lalu pasti ada sorakan dan ejekan dgn perkataan yg memalukan. heart sendiri tak penah tau kenapa dan heart juga pasti heart tak penah melakukan apa2 yg menyakitkan hati diorg..masa tu heart mmg tension..time PMR tak boley nak concerntrate..we wuz too young , napelaa heart diuji...yerlaa mase tak matang tp diuji dgn dugaan yg kita tak tau apa puncanya...n heart tak bley lupe the dark moment that i've been through..sampai heart punye PMR result tak qualified utk heart continue blaja kt situ..and heart jadik phobia dgn lelaki mase tuh..benci sgt esp those yg buat heart stress, heart rase sape yang mengalaminya pasti rasa tekanan yg amat sangat..tp after that, heart moved to another school,heart lebey aman then heart tak perlu pk pasal budak2 lelaki pandai tp tak matang..heart concerntrate on study and alhamdulillah heart syukur apa yang heart impikan tercapai..

tp bagi heart..dugaan tula membuat heart lebih berani dan tabah especially bila berhadapan dgn lelaki...n sampai skarang bile heart teringat heart rase sedey..knapa laa zaman skolah heart tak sehappening membe2 heart yg lain...
sob..sob..sob...tp let the past be the past...sumer tu perkara lama n i am happy for i am now...:bgrin:

sebelum ni aku penah post dugaan utk aku laki bini... tapi ada lagi satu dugaan utk kami yg sampai sekarang ni pun masih lagi diduga... kami dah kawin selama 7thn lebih.. tapi belum lagi dikurniakan zuriat... dah puas pegi berubat sana sini, dah habis ribu riban.. tapi tetap jugak macam tu.. aku pun tak tau sampai bila dugaan ni akan berakhir.. sampai sekarang kami laki bini tak henti2 berusaha dan tak putus2 berdoa semoga dikurniakan zuriat.. bagi aku, inilah dugaan yg paling besar yg aku hadapi.. tapi setiap yg berlaku tu ada hikmah di sebaliknya... dengan dugaan ini, hubungan kami suami isteri makin hari makin erat.. kami makin tabah menghadapi hidup..

Originally posted by lady_cactuss at 26-12-2006 12:41 PM
sebelum ni aku penah post dugaan utk aku laki bini... tapi ada lagi satu dugaan utk kami yg sampai sekarang ni pun masih lagi diduga... kami dah kawin selama 7thn lebih.. tapi belum lagi dikurniaka ...

ujian kita sama lady cactus...zuriat...dan aku semakin x faham kenapa org2 yg pernah meghina aku sbb x de zuriat ..dapat segala2 apa yg di impikan...

Aku gagal Math SRP 1990 dan bercadang nak masuk sekolah Vokasional je sebab masa tu gagal SRP boleh sambung Tg 4 di sekolah vokasional ni tapi mak bapak aku takde $$$. Aku terpaksa mengulang dan diejek2 oleh keparat2 yg lulus SRP (itupun lulus sebab nasib, nak kira kuat study, kuat lagi aku study). Jadi dari org yg sayangkan alam persekolahan, aku mula benci dgn apa sahaja berkaitan sekolah. Aku teruskan perangai kuat study (kecuali dlm Math) sebab tak mau duduk lama2 di sekolah. Aku rasa diri aku kotor bila pakai uniform tu. Masa aku naik tingkatan 4 lewat setahun dri kawan2 baik aku yg lahir tahun 1975, bebudak pompuan kelahiran 1976 yg sekelas dgn aku hina2 aku di belakang aku. Sekali bila diorang ucap tanniah masa aku dapat Pangkat 1, aku hilang sabar lalu tengking "Tahniah hapa, Yahudi ?!!!???" Surat tawaran masuk Form 6 aku bakar, kertas soalan periksa pun semua aku bakar sebagai tanda kesyukuran. Orang pertikai aku tak masuk Form 6 aku tengking sampai dia tak berani bercakap dgn aku lagi.

[ Last edited by  jazim at 1-1-2007 12:17 PM ]