CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: urda1iluv

sekadar luahan rasa...[merged Part I & II (page2)]

haku tensen lagi... smalam adik aku masok spital lam kol 10 mlm, mak yg jaga adik kat spital...

n bangun subuh pagi tadi... ayah aku skali lagi kantoi ngan aku... dia bawak balik enpon  baru (haku lom penah tgk dia guna tepon tu)

n aku try godek2 tepon ayah aku tu... bila bukak je inbox, msg2 dalam tu wat haku frust sgt... lebih frust dari kena tinggal boifren...

sebelum ni masa ayah aku kantoi ngan mak, mak bawak kes p mahkamah n wat lafaz taklik. SEKIRANYA AYAH AKU MASIH BERHUBUNG (TELEFON ATAU JUMPA) DENGAN PEREMPUAN YG BUKAN MUHRIM TANPA ADA APA2 URUSAN BERKENAN KERJA MAKA JATUH TALAK 1.

n apa yg aku jumpa smalam wat haku kecewa ngan ayah aku... sanggup dia wat camtu kat mak... sanggup dia sia2 pengorbanan aku slama ni... aku korbankan kerja n life aku utk selamatkan rumahtangga mak ayah aku...tp ni yg aku dapat? kalau dulu ayah ckp dia jadi camtu sebab dia bosan bila mak aku xleh nak temankan dia p mana2 sebab kena jaga adik aku yg sakit...tp skrg ni anytime kalo ayah ajak mak kuar, aku sanggup jaga adik kat rumah...

tp dia masih gak wat pangai... aku dah xtau nak wat pe dah... aku xsanggup nak bgtau mak... tp kalo aku x bg tau, mende ni melibatkan soal cerai... n aku sendiri x sanggup nak tgk mak ayah aku bercerai...

aku dah banyak bekorban utk mak ayah aku... tp ayah x penah nak hargai pe yg dah aku buat....aku xtau pe yg patut aku buat skrg ni... aku x cukup kuat nak bg taw mak aku...

[ Last edited by  urda1iluv at 11-6-2007 10:24 AM ]

saja nak update benang ni... n untuk makluman semua... adik urda yg sakit tu dah kembali mengadap ilahi pada pagi hari sabtu 6 oktober (seminggu sebelum raya)... jam 6.45 pagi...

cuma skrg ni sedih tgk keadaan mak yg kekadang nangis tengah2 malam sebab rindukan adik... n urda sendiri kekadang jatuh gak air mata ni sbb rindukan dia... rindukan keletah dia masa sihat... kekadang rasa cam dia ada je kat umah... kekadang tetiba tringat nak bagi dia minum walopun dia dah xde...rindukan segala2nya tentang dia...

rindu sgt tuk dengar dia mintak sesuatu dari urda... rindu nak dengar dia cakap 'rindu kat kak' rindu pelat dia bila dia sebut 'cayang kak'

masih tringat sejuknya dahi dan pipi adik masa kali terakhir urda cium dia sebelum dikafan...masih terbayang... bersihnya wajah adik di akhir hayatnya... xde lagi derita diwajah adik diakhir hayatnya....hanya ada wajah yg bersih, tenang n seperti tersenyum buat kali terakhir untuk kami sekeluarga...

jatuh lagi air mata urda petang ni... rindu yg teramat tuk adik yg urda sayangi sepenuh hati...

Rate

1

sedih aku baca citer ko.....aku tumpang simpati & harap ko terus tabah & kuat tuk teruskan hidup yg x terjangka apa kan jdk seterusnya.....

bawak bersabar la urda...
tu je yg mampu aku ckp...

Originally posted by urda1iluv at 15-10-2007 05:33 PM
saja nak update benang ni... n untuk makluman semua... adik urda yg sakit tu dah kembali mengadap ilahi pada pagi hari sabtu 6 oktober (seminggu sebelum raya)... jam 6.45 pagi...

cuma skrg  ...

Sabar yea urda... Allah menguji mengikut kemampuan hambaNya
insya Allah... setiap kali kita berjaya melepasi ujian ini, iman kita dipertingkatkan

Berat lagi mata memandang, berat lagi bahu memikul
Moga urda tabah menghadapi segalanya

Selalu bersama ibu urda... both of you need emotional support... support each other yea...
Ayah urda tuh... moga dia sedar pengorbanan isteri dan anak-anak
Manusia ini selagi tidak jatuh tersungkur, selagi tuh tak akan 'serik'
Ada juga yg jatuh tersungkur tapi menyalahkan 'takdir'
Sebab apa tau... lupa yg kita kadangkala mencipta 'takdir' sendiri

Takziah atas pemergian adik urda...
moga rohnya ditempatkan bersama-sama orang beriman.

Reply  #45 nuha's post, Reply  #43 BingkaUbi's post, Reply  #44 budakcikangcute's post

mekasih semua... insyaallah setiap ujian yg datang, urda akan cuba tuk sabar... n kami sekeluarga redha dgn pemergian adik... tp bukan mudah tuk lupakan dia... 13thn umur adik, dia sangat2 manja dgn kami... bila dia xde... mmg terlalu susah nak biasakan diri...

Follow Us

Reply #46 urda1iluv's post

takziah buat urda sekeluarga....

semoga urda tabah & sabar menghadapi semua dugaan ni yer...
insyaALLAH, ALLAH sentiasa bersama-sama hambaNYA yang sabar...

kesabaran itu adalh kekuatan, dan separuh drp iman..
moga urda tetap teguh dgn kesabran urda, mudah-mudahan Allah berikn ganjaran yg besar buat urda..
takziah atas pemergian adik urda, setiap yg bernyawa pasti merasai mati,
jgn terlalu sedih sgt, ingtlh kite dtg drpd Allah dan pasti pulang kepadanya juga..
Ade hikmahnye juga tuhan mengambil adik urda terlalu awal, sekurang2nye die kurang berbuat dosa berbanding kite yg lebih panjang usianya, fikirkn mcm tu jer..
tenang2kn fikiran dan jgn terlalu sedih

Reply #48 mama_dinie's post

adik urda bersih dari dosa... sbb dia bukan cam budak normal yg lain... dia anak istimewa... walopun umo dia dah 13 thn, tp akalnya cuma seperti budak 3 thn...

klu dah kanak-kanak istemewa lglah tiada rekod dosa, i.allah..
urda jgn terlalu sedih, b.tahu kat mak skali..adik tu lebih tenang di sisi Allah..
hadiahknlh sepotong dua ayat quran, mudah-mudahan lebih bahagia die kat sana..
sebenarnya die hnya mati di alam dunia dan terpisah drp mahkluk2 di dunia, sedangkn rohnye hidup di salah 1 fasa alam akhirat (alam barzakh), i.allah kite akan laluinya suatu hari nnt..

mengenai ayah urda tu, eloklh b.tahu perkara yg sebenar, berdosa menyembunyikn sesuatu yg hak..
klu btul dh jatuh talak, haramlh dok bersama, bkn shj bergaul ant. suami isteri, tp juga dr segi aurat sudah ada batasannye.
reality is always painful, w/pun urda takut kehilangan mak n ayah, tp klu ditakdirkn ant. mereka dh takde ape, hub. urda dgn mereka takkan putus smpi bila2..
akak tahu berat dugaan yg urda telah dan sedang hadapi, tp jgn smpi kite ketepikn hukum Allah..
Akak yakin Allah akn tetap bersama urda selagi urda sentiasa dekatkn diri padanya.. ..
jgn takut, jdkn allah tmpt bergantung dan mengadu, I.allah Dia akn membuka jln keluar utk masalh urda,,
wish u all the best dear..

Reply #50 mama_dinie's post

mekasih kak... doakan urda tabah lalui semua ni...

hrmmm

al-fatihah untuk adik hang...Allah lebih sygkn dier....
berkenaan ngn abah hang n mak hang..hang kena bgtau mak hang sb lafaz taklik dh dibuat...rasanyer talak dh jatuh kot....
bgtau jerk...nanti biar nak pak hang settlekan nt mahkamah syariah..

urda....

bila baca kisah urda...sedih sgt...
dan takziah buat urda atas pemergiaan adik urda...

Reply #52 juju_amin84's post

mmg nak bgtaw mak... tp lom ada kekuatan nak bg taw... urda mende ni melibatkan hukum... n urda taw urda menanggung sekali perbuatan ayah... tp urda xsanggup nak bgtaw mak dlm keadaan mak masih sedih dgn pemergian adik...

Reply #53 maeya_78's post

mekasih maeya.... urda bercerita kat porem ni sbb urda xde tempat nak bercerita... sekurang2nya urda boleh kurangkan serabut lepas cerita kat sini...

Uhuk...sedihnya baca kisah Urda nih, nak menitik air mata bila baca akhirnya adik Urda pergi meninggalkan Urda & family. P'pan ke lelaki adik Urda tu? 4 org meninggal pasal penyakit yg sama, penyakit keturunan ke Urda? Anything got to do with genetic? Berapa lama adik Urda tu menderita macam tu? Mmg sedih bila org yg kita sayang pergi meninggalkan kita tp dlm kes adik urda ni, lebih baiklah dia pergi sbb kesian dia menderita lama2. Allah sayangkan dia dan urda, so x perlu lagi Urda menanggung salah satu dr beban yg ada, w/pun kita redha dan tak menganggapnya macam beban buat kita.

Nenek Urda macammana? Dah ok ker?

Bab ayah Urda tu, baiklah diselesaikan cepat2 kat mahkamah syariah takut lebih bertambah dosa. Maybe masa mak & ayah Urda buat persetujuan taklik tu, diorang esp mak urda dah bersedia dr awal jika sekiranya ia benar2 terjadi. So rasanya baik tak usah disimpan lagi. Sebelum bagitau dgn mak Urda, bagitau ayah urda dulu so he'll get prepared and tau apa sepatutnya yg dia buat. Kalau Urda kata dah banyak kali nasihat tp x berubah, biarlah ayah urda tu dgn dunianya, semoga dia sedar satu hari nanti. Cuma tak puas hati dgn alasan dia yg mak urda x ada masa utknya dek sibuk menjaga adik urda. itu kenyataan seorg yg selfish. Org sakit mestilah dijaga, tuntutan agama tu. Dgn anak sendiri pun nak berkira? Agaknya masa adik Urda sakit, ada tak ayah Urda pedulikan dia?

Perempuan2 yg bersama ayah urda akan akhirnya menyesal bila diorang tahu apa sebenarnya terjadi. Siapa yg nak berkawan dgn org yg tak bekerja dan ada sakit yg agak kritikal. Dan ayah Urda x sedar siapa yg akan jaga dia kalau ditakdirkan dia bercerai dgn mak Urda. Definitely bukan perempuan2 yg bersamanya.

Apa2 pun banyak2kan berdoa urda. Allah maha mengasihani dan memahami. Semoga Urda tabah selalu.....

Originally posted by cicakwoman at 19-10-2007 16:36
Uhuk...sedihnya baca kisah Urda nih, nak menitik air mata bila bacaakhirnya adik Urda pergi meninggalkan Urda & family. P'pan kelelaki adik Urda tu? 4 org meninggal pasal penyakit yg sama, penyakitketurunan ke Urda? Anything got to do with genetic? Berapa lama adikUrda tu menderita macam tu? Mmg sedih bila org yg kita sayang pergimeninggalkan kita tp dlm kes adik urda ni, lebih baiklah dia pergi sbbkesian dia menderita lama2. Allah sayangkan dia dan urda, so x perlulagi Urda menanggung salah satu dr beban yg ada, w/pun kita redha dantak menganggapnya macam beban buat kita.

arwah adik urda yg baru meninggal tu pompuan... adik sakit dari sejak lahir... tp kira sihat la cara org yg sakit... tp masih boleh bercakap, makan pun boleh suap sendiri... minum sendiri... tp kita kena sediakan la... sbb dia xboleh bangun berjalan... boleh merangkak je...a'ah... ada keturunan sebelah ayah... adik2 yg dah pergi sume 5 org... yang tinggal skrg urda berdua ngan adik lelaki...

Nenek Urda macammana? Dah ok ker?

nenek alhamdulillah... sihat cara org tua... kekadang datang la sengal2 badan dia tu... tp utk org tua yg dah berumur lebih dari 80thn... sehat la cara dia...

Bab ayah Urda tu, baiklah diselesaikan cepat2 kat mahkamah syariahtakut lebih bertambah dosa. Maybe masa mak & ayah Urda buatpersetujuan taklik tu, diorang esp mak urda dah bersedia dr awal jikasekiranya ia benar2 terjadi. So rasanya baik tak usah disimpan lagi.Sebelum bagitau dgn mak Urda, bagitau ayah urda dulu so he'll getprepared and tau apa sepatutnya yg dia buat. Kalau Urda kata dah banyakkali nasihat tp x berubah, biarlah ayah urda tu dgn dunianya, semogadia sedar satu hari nanti. Cuma tak puas hati dgn alasan dia yg makurda x ada masa utknya dek sibuk menjaga adik urda. itu kenyataan seorgyg selfish. Org sakit mestilah dijaga, tuntutan agama tu. Dgn anaksendiri pun nak berkira? Agaknya masa adik Urda sakit, ada tak ayahUrda pedulikan dia?

bab ayah tu urda ada la dok hint2 kat mak... suh mak cek tepon, beg ayah sume tu... n mak pun ada buat... n mak tanya ayah (serkap jarang) tapi ayah xmo ngaku... mati2 dia ckp dia dah x kontek pompuan tu lagik... tp utk sebulan 2 ni mmg la xde nampak dia dok soro2 henpon ke apa ke... tapi belakang mak ngan urda... kiteorg mmg xtaw...

ayah ngan anak2 mmg ayah manjakan sangat... n urda akui... sebagai ayah... dialah ayah yg terbaik... n masa arwah masih ada... dia lebih rapat ngan ayah kalo time sihat... kalo demam ato xsehat jek dia nak manja2 ngan mak...

Perempuan2 yg bersama ayah urda akan akhirnya menyesal bila diorangtahu apa sebenarnya terjadi. Siapa yg nak berkawan dgn org yg takbekerja dan ada sakit yg agak kritikal. Dan ayah Urda x sedar siapa ygakan jaga dia kalau ditakdirkan dia bercerai dgn mak Urda. Definitelybukan perempuan2 yg bersamanya.

Apa2 pun banyak2kan berdoa urda. Allah maha mengasihani dan memahami. Semoga Urda tabah selalu.....

tu yg urda cuba nak ckp kat ayah... tp diakatanya urda ni nak mengajar dia... abeh sgt... dia ckp..."ya la... ayah ni jahat" ato pun dia diam jek...

lepas adik meninggal... mmg nampak ayah dah banyak berubah... banyak dok umah jek kalo cuti... slalu bawak mak pi jenjalan ber-2... tp xtvt dia time kat tpt keje urda tataw la plak...

06/02/09...

mak dah kantoikan ayah time ayah dok leka bersms dgn pompuan yg sama 2 thn lepas...mak kata ayah ada tepon lain tuk sms pompuan tu... dalam dok berebut henpon masa kantoi tu mak kata tangan mak luka n arwah gak enpon tu berkecai kat tangan mak...abih ngan simkad pun mak patahkan... ayah kata dah takda pepe hubungan ngan pompuan tu... tapi mak dah tawar hati...

09/02/09
mak pi pej. agama utk sahkan taklik yg ayah buat... n pegawai bertugas tu ckp kalau ikutkan taklik tu mmg dah jatuh talak 1 kat mak... sementara tunggu pej. agama panggil 17/02/09 ni... mak balik kampung...n lepas kes selesai hubby suh mak tinggal ngan kitaorg kat sini...alhamdulillah hubby jenis yg amat mengambil berat pasal family aku...

yang jadi masalah aku skrg ni... aku dah tak reti cemana nak berhadapan ngan ayah... dalam keadaan ayah yang sakit... nak juga aku tepon tanya kabar...tapi aku takleh nak belagak seolah2 takde pepe yg terjadi... mmg aku marah ngan ayah... tapi sebagai anak... aku pun taknak ayah kecik ati...aku tak taw apa yg patut aku buat skrg?mak ada gak pesan suh tanya kabar ayah... tapi ntah la... aku cam dah abis ayat nak becakap ngan ayah...

tak pernah terlintas dipikiran aku mak ngan ayah aku bercerai bila dah 30thn lebih idup bersama...patut ke aku pujuk mak suh rujuk balik ngan ayah? sbb kalau ikut kepala aku yg tak berapa nak waras ni mmg aku xnak mak ngan ayah aku rujuk... bukan sebab aku benci kat ayah... tapi aku taknak mak kena tipu lagi... dah banyak kali ayah buat perangai... n tiap kali janji nak berubah... tapi takde apa2 yg berubah pun...

[ Last edited by  urda1iluv at 12-2-2009 11:48 AM ]

urda dah kawin eh?
ayah urda tu biar laa..
tp ape