CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Muntz

Survey.. Korang berkhatan umur berapa? (Perempuan sahaja)

Kena umo 16-18th baru syok hehe...

time kecik2 dlu
baby lagik
senang mak kata
xde arr melalak ckp sakit ker ape

6 thn. aku ingat lagi ............

Reply #154 manzilla's post

man..tak yah la ko nak berdebat dgn airfilter tu...dia ingat dia bagus sgt...buang masa jer dg dia tu....dan buat sakit hati dan jiwa...so relaks man!

Originally posted by msms2005 at 1-3-2009 16:38
man..tak yah la ko nak berdebat dgn airfilter tu...dia ingat dia bagus sgt...buang masa jer dg dia tu....dan buat sakit hati dan jiwa...so relaks man!

Ya betul. Sebab tu lah aku angkat tangan dia dulu. Dah nak menang sangat sampai melalut-lalut ambillah. Dia fikir kalau posting dia yang last sekali, dialah pemenang. Hapa dia ingat orang yang ada kat sini buta belaka? Tak reti nak baca hujah sapa yang betul? Aku ni orang yang bermaruah bila berdebat. Kalau setakat nak berdebat dengan mengilai dan ketawa macam orang gila, pigi CI daa... Lain kali bila berdebat pasal isu nih, aku akan letak syarat "Dilarang berdebat secara tidak ilmiah" untuk mengelakkan spesis tak tahu malu yang tak sanggup terima kenyataan tapi degil tak mahu kalah.

Sekarang aku sedang menyerang dengan hebat tradisi mangkuk ayun nih kat sub-board parenting.
http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=358505&extra=page%3D1

Orang-orang kat sini lebih matang dari segi berfikir dan lebih mudah menerima kebenaran walaupun pahit. Boleh kata takdak la yang dok menyalak ntah hapa-hapa tak mahu kalah. Hasilnya agak memberansangkan, orang Melayu nampaknya sudah mula tidak mempercayai tradisi ini dan sudah mula meninggalkannya, walaupun ada yang masih ragu-ragu kerana sudah turun-temurun melakukannya dan dilakukan terhadap mereka, juga mereka sudah sekian lama disogokkan dengan mitos-mitos karut kononnya benda ni perlu untuk seorang perempuan menghadapi zaman dewasanya. Tapi golongan macam ni tak akan bertahan lama kerana mereka tak akan menang sama sekali dari segi hujah. Bila orang Melayu yang cerdik bertambah ramai, golongan ini akan semakin berkurangan. Kita tengoklah nanti 10-20 tahun lagi, ada lagi ke tidak tradisi nih kat Malaysia.

Thank You for supporting...
&
Let's rock n roll!

Post Last Edit by jofizo at 30-11-2010 17:39

..........................................................

Follow Us
Sepupu aku khatan masa umur 17...cuti sekolah...sebelum dia naik form 6....masa tu tahun 2000...huhu parent dia sebuk kja penyudahnya anaknye pun khatan lambat..huhu then ader jugak mmber aku sorang ni till now lum khatan lagik umo dah sebaya aku 34 aku tanya knp tak khatan katanya taknak sbb sakit yerlah masa tu kecik lagu..pengaruh kawan2 yang suke takut2kan dia...parent dia pun tak ambik endahlah...

mcm mane pompan khatan..
siyes xtau

Reply 167# ex_klia

kes mcm nih pon ade ke?pelik2..

kalau yg masa kecik2 pnah lah dgr.. kalau yg 18 thun katas,, ish ish ish., tak pnah dgr la plak, tapi rami ghupa nya...

macam manerlah ghuper nyer yg 18 thun katas tuh..

tak tau la khatan ke tak..
tapi me ingat adik perempuan me yg kecik,masa umo dia bulan2 gtu,mak antar g sunat kat bidan...
jadi kesimpulannya me pon khatan juga la kan..

Sekarang ni Ulamak Majlis Fatwa Malaysia dah menetapkan WAJIB bagi pompuan berkhatan.

My baby sunat masa umur 2 tahun, kalau awal sangat kurang 2 tahun, bijik pun baru nak tumbuh, kecik sangat, nanti terpotong kelentit lebih pulak. Buat kat Hospital Pusrawi...senang.

http://www.e-fatwa.gov.my/fatwa- ... -genital-mutilation

Sekarang ni Ulamak Majlis Fatwa Malaysia dah menetapkan WAJIB bagi pompuan berkhatan.

My baby su ...
sofea_uk Post at 3-4-2012 18:49

mcm marah je sofea

Survey.. Korang berkhatan umur berapa? (Perempuan sahaja)

Wanita berkhatan akan cepat birah dan gatal bijik. Umah melayu membuktikan ia.

(posted by mobile)

mcm marah je sofea
abangnotty Post at 5-4-2012 11:24

Taklah...kenapa nak marah!!! Saya sunatkan baby sebelum fatwa wajid pompuan dikhatan ni di keluarkan.  Elokla Jakim keluarkan hukum begitu (ada black and white ) takdela ragu2 samada nak khatan atau tidak. Sekarang dah jelas pompuan wajib berkhatan.

Lagipun untuk kebaikan apa!

tak ingat la umur berapa taoi masa kecik
mia_azira Post at 24-1-2009 13:27

mcm mana nak ingat.. mesti baru 2-3 tahun.. lain la klu umur 12-15thn.. masa tu rasa janggal kalau doktor lelaki tgk dan sunat awak

tak ingat dan tk tahu
atheera Post at 26-1-2009 02:47

mana nak tahu. masih kecik.. lain la umur 10-15 thn

kalo umur berbelas baru nk khatan...mak mudim akn hadapi byk halangan...halangan terbesar ialah rimb ...
su_hanim Post at 31-1-2009 22:42

rimba yg lebat ke.. bukan masa tu masih nipis halus ke.. hehehe

18 thun ke atas berkhatan ??  x penah dgar lagii.. msti sakit kan..klw kecik2 x rase pape..hehehe

Beby pelik.kenapa gadis melayu islam yang bersunat.gatal je kelentitnya?banyak video kunin melayu