CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: laislabonita

Sinking Of Japan ~ 4 January 2007

baru tengok semalam, midnight...
overall, alah, cam nyesal jek aku tengok awal2 filem ni...
tak banyak beza dari filem bencana alam buatan hollywood...
tapi of coursela dengan citarasa & gaya orang jepun..
kemusnahan cara jepun mempunyai rupa yg sangat menakutkan....
dan aku sampai skang terpikir2 jepun ni betul2 ke mengalami plat yg 'ditelan' seperti mane dalam filem ni? kalo betul2 gerun gak oooo (tapi solution dah ada, hehe)

special effect filem ni tak cukup banyakla...banyak tu banyakla tapi tak padanla dgn tajuk sinking of japan...ada satu part tu btol2 potong stim, tengah ombak tsunami melambung tiba2 dah cut ke scene lain...

seperti mane filem2 bencana yg lain, filem ni dirosakkan oleh percintaan antara hero & heroin yg membuatkan filem yg kelihatan ok masa sejam pertama ni jadik BODOH GILA masa scene kat khemah petugas tuh...could u imagine, tengah sayu2 tu hero & heroin berpeluk tu tiba2 heroin kata "berasmaralah dengan aku" :lol mampus semua orang gelak dalam wayang tuh...orang seblah siap cakap kat aku, "apsal tiba2 filem ni jadi bodoh gile?", sambil terkekek2 la tengok scene nih...dan adegan seterusnye agak memualkan la heroin sanggup kejar hero naik moto di tengah2 bencana tuh, jauh lebih "memelikkan" dari dennis quaid yg nak selamatkan anak dia dalam the day after tomorrow

yg bertambah janggal dalam filem ni bile hero kelihatan sentiasa macho & bole berada kat mane2 macam takde pape jadik...sekejap kat ofis, sekejap kat khemah pelarian, sekejap kat khemah petugas, sekejap tengah jalan2 kat tengah bandar yg dah hancur & mayat2 bergelimpangan, tapi hero masih layan blues di tengah debu2 gunung berapi tanpa secalit pun kekotoran! ironinye, hero ni macam takde rumah jek..

yg menyejukkan hati aku maybe lakonan doktor yg aku tak ingat ape ntah namanye yg jadik tulang belakang penyelamat jepun nih...muka doktor tu sebijik macam mansor puteh ar, dengan rambutnye, mukanye...

overall 3/5 la....kalo kemusnahan yg korang harapkan, kemusnahanla yg korang dapat tengok...sound effect pun bagus, dia punye bergegar sampai ke kerusi bole terasa...it would be better kalo aku sendiri bole tau lokasi2 mane yg dimaksudkan dlm filem ni, sebab aku terasa kadang2 filem ni macam dokumentari pun ada, especially part yg tunjuk kapal pengorek nak tanam nuklear tu, siap dgn subtitle lagi, haha..cuma yg pelik bagi aku part gunung fuji yg nyaris2 nak meletup tu, siap dah kuar larva bagai...skali bile nuklear tu meletup, gunung fuji pun tak jadik meletup, yg hebat gile, semua larva tu abis kena sedut & gunung fuji jadik cam sediakala balik macam takde pape penah jadik!

yg aku musykil mane pegi perdana menteri sementara jepun tu ek, yg jahat tu...masa pompuan tu bagi press statement, aku rasa dia dah takde dah...ape jadik dgn dia ye, maybe aku terlepas pandang kot...lagi 1 aku pelik, kat website tgv kata filem ni 145 minit (2 jam setengah), aku puasla tunggu, alih2 filem ni sejam 45 minit jek (tu pun aku dah rasa lambat semacam filem nih)...

peh goyang den nk tgk ulasan ko nih..hehe

akibat sinking of japan:
nobita kehilangan doremon
gaban hilang kereta polisnya..baju dia pon antar dobi tapi kedai dobi dah hancus
otromen bercuti luar negara..bukan ado pon dinosor..laie tambah hancus adolah..asik terpijak bangunan yo

lepas aku tengok muvi ni terus teringat Deep Impact tapi muvi lagi bosan + very predictable.. cuma yg tak predictablenyer time Kou Shibasaki cakap kat Tsuyoshi Kusanagi dalam khemah tu jer.. :bgrin: time tu dia cakap tu aku rasa orang dalam panggung ternganga tapi bila Tsuyoshi Kusanagi cakap dia tak leh nak make love skang semua orang bantai gelak.. alamak.. spoil btol scene tu.. sabar jer la..

tapi cerita ni tak de la teruk sangat.. starting dia mmg besh la.. time Kou Shibasaki selamatkan Tsuyoshi Kusanagi tu mmg aku suka.. mmg obvious sangat nampak yg penyelamat tu perempuan + aku suka cerita perempuan yg jadi hero.. yg paling aku suka dalam muvi ni shot dari satelite yg tunjuk bentuk muka bumi jepun yg tunggu masa nak hancur tu.. cantik grafiknyer.. cam pengkid cakap ada satu lagu yg mmg pasti akan dicari.. lagu time hero + heroin berpelukan sebelum berpisah tu.. terkejut gak tiba² lagu tu kuat tapi lagu tu mmg besh.. lagu² lain dalam muvi ni aku rasa cam lagu² yg sesuai utk dokumentari jer.. ada gak tiba² rasa cam tengok National Geografic @ Discovery Channel kat panggung.. :lol kemusnahan yg digambarkan mmg menggerunkan tapi tu la.. banyak scene ala² cam tak sampai climax..

Etsushi Toyokawa tu dulu dia ada belakon jadi orang bisukan dalam satu jdorama?? tak ingat plak tajuknyer.. btol tak whitedove @ emiko @ sesiapa jer jdorama fan?? sbb aku kata iya tapi kekasih aku cakap bukan.. hik hik.. nak search kat net banyak site tak leh bukak plak.. anyway.. mmg ada rupa cam mansor puteh tapi dia ni elok lagi la dari mansor puteh tu... :lol

anyway aku kasik 5/10 utk muvi ni.. peminat² SMAP jangan lepaskan peluang sbb Tsuyoshi Kusanagi mmg encem dalam muvi ni (walaupun suara dia lagi soft dari Kou Shibasaki) + dialah penyelamat jepun..

Originally posted by iscol_klang at 30-12-2006 01:48 PM
yg aku musykil mane pegi perdana menteri sementara jepun tu ek, yg jahat tu...masa pompuan tu bagi press statement, aku rasa dia dah takde dah...ape jadik dgn dia ye, maybe aku terlepas pandang kot...lagi 1 aku pelik, kat website tgv kata filem ni 145 minit (2 jam setengah), aku puasla tunggu, alih2 filem ni sejam 45 minit jek (tu pun aku dah rasa lambat semacam filem nih)...

dia gi US lepas bagi khazanah² negara tu.. patung² buddha yg dibalut elok² pastu masuk dalam kotak tu.. itu la khazanah negaranyer kot.. pompuan yg aku rasa setiausaha sulit presiden tu kan marah kat pm sementara tu sbb bribe US.. pm sementara tu buat sadin jer + dia cakap dia nak g US.. dia cabut dulu la kot.. cite ni mmg ada kutuk US gak time derang cakap saham + matawang derang jatuh tu US punya angkara.. janji 1 tahun tapi tak sampai berapa minggu dah jual saham + mata wang derang.. hehehehe..

tk trailer dia cam best jer...aku nak tgk film ni

Follow Us

Reply #64 aYuGiLeR's post

betol ler tu kak ayu..Etsushi Toyokawa ade jadik hero cite Ai$hiteru to Ittekure / Tell Me That You Love Me @ Say That You Love Me (lupe ah mane satu tajuk yg digunakan masa tayang kat Malaysia dulu)..lame punye cite dah tu..thn 1995 kalo tak silap..tayang kat mesia thn 2000/2001 kot.. tak sure

nway harap2 dpt ler tgk cite ni next week ^^

kalau x sabar nak tunggu 4 jan, boleh cuba check kat pawagam di Amcorm Mall...kalo tak silap diorang dah tayang citer ni...aku nampak smalam, tapi tak masuk tengok lagi...

Originally posted by GAIA at 31-12-2006 03:14 PM
kalau x sabar nak tunggu 4 jan, boleh cuba check kat pawagam di Amcorm Mall...kalo tak silap diorang dah tayang citer ni...aku nampak smalam, tapi tak masuk tengok lagi...

skrg mmg ada sneak preview sampai 2 januari...

aku igt nak tgk rabu ni je yg midnite show sebelum opening....

Reply #67 emiko's post

yesss!!! betul²... 2 kali akak tengok citer tu kat tv.. suka sangat tengok.. arigatogozaimasu!!

citer ni kat Mesia mmg dah byk potong, babak2 yg membabitkan kemanusiaan katanya...tayangan kat Jepun mmg 2 jam 15 minit, kat Mesia smpi 1/2 jam potong tuh...

Originally posted by whitedove at 2-1-2007 03:21 PM
citer ni kat Mesia mmg dah byk potong, babak2 yg membabitkan kemanusiaan katanya...tayangan kat Jepun mmg 2 jam 15 minit, kat Mesia smpi 1/2 jam potong tuh...

eh, potong yg camne...? mmg kena censored ke, atau diedit balik utk versi Malaysia...? mmg kontroversi ke babak yg takde tu...?

Reply #71 whitedove's post

memang potongla ek...
patutla cepat sangat abis...
lagi pulak filem ni tak banyak fokus sangat pasal kemanusiaan...
penderitaan rakyat jepun sekadar duduk kat khemah & jalan dari tempat rendah ke tempat tinggi...masa awal2 disaster supermarket kena rempuh, atm takleh cucuk duit, etc...tapi terhenti kat situ jek...dramatiknye tak berape nampak...memang the whole impact on the nation tak nampak, or maybe memang susah nak buat..

kalau potong sampai setengah jam, baik cari torrent. hampeh lahhh

dah tgk bagi aku best..w/pun bukan tahap extreamly best.. bg org yg tak biasa tgk citer jepun mmg tak dpt nak adsorb sesetengah style dlm citer jepun..

ooo ada 1/2 jam potong ye... camtu kena cari donlod yg full original version la....

if you are looking for action packed sequences, look elsewhere...

boleh gak msk dlm list cite yg bakal di tonton.. hikss.. :pmuka:

aku tgk citer ni kat tgv mines semalam...bagi aku sangat membosankan...sempat tertidor laghik....steretoip filem-filem hollywood yang selalu tunjuk citer cani....overall 2.5

aku baru tgk sbtu ari tu...
mm....x best sgt.tp mmber aku siap nangis2..tp pada aku biasa je...
cita lebih kurang cam ammergeddon+deep impact+end of day...
yng peliknya....punya le canggih barang2 kat jepun tu....
dianya kapal selam kecik tu....kuno giler....x uptodate ke??
patutnya diaorng boleh reka yg xyah korbankan orng...
ye la...cam robot pegi letak bom tu ke...apa ke...nie tak.....
rate 2/5......

.............................:jeling: :jeling:

[ Last edited by  girl_power at 8-1-2007 12:29 PM ]