CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chayroul

putuih tunang

aku penah tengok kawan aku putus tunang...baru tahun lepas...
yg buatkan aku terasa sebab ex-tunang dia tu personally aku kenal & 1st time kawan aku datang umah ex-tunang dia, dia ajak aku skali, segan punye pasal :lol

tapi tu la...tunang dia ni terlampau manja & melampau..tak reti jaga hati kawan aku, macam2 lagi la...aku ingat bile dah bertunang makin ok, rupenye makin teruk..tiap kali gaduh, kawan aku akan datang consult aku...aku cakap sabar jela, pompuan memang camtu, walaupun dalam hati aku suruh dia tinggalkan tunang dia...benda depan mata, terang2 dah ex-tunang dia tu tak tolerate..dah bertunang pun still layan jantan lain, mane kawan aku tak hangin...bile kawan aku tegur, ex-tunang dia kata dia tak faham hati pompuan...tok wan dia tak paham, mane2 laki pun mesti marah..penah sampai seminggu gaduh, tak pening ke kepala...aku gaduh dgn awek aku pun busuk2 sehari semalam jek..

despite diorang selalu gaduh, aku tak penah cakap kat dia suruh tinggalkan tunang dia, sebab dia sayang sangat kat pompuan tuh...laki kalo dah sayang ni tau jela, suruh minum tuba pun sanggup, kalo kite cakap benda btol pun yg buruk pasal tunang dia mesti dia takleh terima...

sampaila 1 masa tu baru kau perasan, kawan aku dah tak citer pasal tunang dia dah kat aku...which aku rasa pelik, sebab selalu kalo jumpe jek mesti citer pasal tunang dia, gaduh ke, kelakar ke, loving2 ke...memang masa tu aku tertanya2 abisla...aku nak tanya direct tak sampai hati...masa tu dah tersebar dah citer dia putus tunang, tapi aku still tak sampai hati nak tanya

until sorang kawan pompuan aku yg rapat dgn kawan aku ni bagitau aku..kawan aku suruh pompuan ni bagitau kat aku yg kawan aku ni dah putus tunang...sebab dia tak sanggup nak cakap kat aku yg dia dah putus tunang..aku rasa maybe sebab malu, sebab selama ni yg dia citer kat aku pasal tunang dia semua best2 belaka...memang sedihla kawan aku tuh...duit abis toksah cakapla, asik call pompuan tuh...stadi dia, elok2 dean's list, terus jatuh sampai 3.00, nyaris2 dah jatuh bawah 3.00..ex-tunang dia tu pulak semulajadi memang 'bodoh', pointer 2.4, 2.5...ingatkan dah tunang dgn budak pandai makin ok la stadi, rupenye makin melingkup..elokla putus tunang dari ko seret kawan aku dari dapat result yg lagu teruk

tapi rasanye tahun baru ni semangat dia dah baru kot...berseri je muka dia...1 thing yg aku perasan kalo borak dgn dia, dia dah tak cakap dah pasal pompuan...dah serik agaknye..yela, sakit kat hati sape tau...

yg ex-tunang dia tu pulak semenjak putus tunang makin teruk perangai...dulu pakai tudung labuh, pas putus tunang pakai tudung segi tiga balik...stokin semua tak pakai dah (kawan aku ni particular sket bab aurat pompuan nih)..dah tu dulu senyap je, skang ni kalo makan kat kafetaria, becok je mulut borak, macam takde effect je putus tunang...

Reply #25 PuteraSantubong's post

itu tandanye nko sampai hari ne sengal...
malang wife nko

Originally posted by ayang77 at 16-1-2007 02:18 PM
ayang pun pernah gak putus tunang....ayang yg putuskan...kesian kat abah..sampai kurus mengenangkan anak dara dia yg sorang nie...sbbnyer...ayang masih sayang kat first boipren..byk hal yg terjad ...

~ape reason ayang bitau kat tunang ayang masa nk mtk putus tu?
same sitiation je ni..still sayang Bf..
29/01 nnt ngam2 1thn aku betunang..tapiii
aku still sayangkn Bf aku..Bf aku pun syg aku..nak moyan rase..huhu:cry:

biar putus tunang jgn putus jari.

Originally posted by ayampaprik at 13-1-2007 01:51 AM
Aku pernah putus tunang... aku yg putuskan...kerana dah tiada perasaan kasih dan sayang...chewah.

Mungkin sebab dah kawan terlalu lama...aku takut aku boring ........ aku berboipren gelpren a ...

1. zman skang semue pomp tak guna lagi zalim...terutamanye betina jenis cam nko ne
2. awk bina bahagia atas derita org lain...TAHNIAH,
3. moga Tuhan jauhkn diri aku dr binatang cam nko ne
4. harap anak2 nko tak jadi kejam cam nko.
5. hati lelaki Tuhan jadikan sama aje cam pomp...to be embrace and loved, bukan "habis madu sepah dibuang"
6. harap bekas tunang nkau bahagia dgn pengganti baru....
walaupn mak bapak dier pn turut malu suatu ketika dahulu

Reply #43 palerblerler's post

ye la....reasonnye perkawinan paksa tak akan bahagia,
loves comes from two heart of affection dat longing and infatuated each other. it cant be embraced by external force

Follow Us
Originally posted by ekmal_sorrow at 17-1-2007 10:16 PM
ye la....reasonnye perkawinan paksa tak akan bahagia,
loves comes from two heart of affection dat longing and infatuated each other. it cant be embraced by external force

~mmg la aku pk camtu gak..tp skang ni poblem aku ape aku nk bitau tunang aku..
x sampai ati aku nk bitau dia aku nak putuskn ptunangan coz aku still sayangkn Bf aku..
aku tau tunang aku syg sesgt kat aku..aku x suke duk dlm dilemma cenggini..teseksa woo
aku nak jaga ati dia..tp aku x sanggup nk berpura2 lg..

Reply #45 ekmal_sorrow's post

siot jer ko niii :siok:

Reply #47 palerblerler's post

dah tau ingt kat org lain buat pi tunang dgn org lain. saja cari pasal. jgn cari pasangan yg kita akn menyesal.

Reply #49 itik_magic's post

aku tunang ngan tunang aku pasal nak lepas geram kat Bf aku..ade skit conflict laa masa tu..btul2 blur beb!...:gila:

Originally posted by ekmal_sorrow at 17-1-2007 22:12

1. zman skang semue pomp tak guna lagi zalim...terutamanye betina jenis cam nko ne
2. awk bina bahagia atas derita org lain...TAHNIAH,
3. moga Tuhan jauhkn diri aku dr binatang cam nko ne
...

woi ekmal... ko apesal panggil aku betina + binatang ....... jaga le sket  tangan koh tuh... takkan aku nak cerita semua sebab aku putus tunang ...... ada ler sebabnyer kenapa aku tak boleh bertahan ...

Ko tak tau nasib ko satu hari nanti... mana tau ko terpaksa buat keputusan yg meletakkan ko di tempat org bersalah...yg padahal ko tak salah pun.... masa tu ko boleh terima ker org panggil ko betina + binatang.

Reply #51 ayampaprik's post

yeah rite (ye la tu..)

zmn skang dah terbalik
mangsa, si lelaki
pemangsa, pomp

aku tau la...
aku dah 5kali jadi boneka org pomp,
hati aku ne cam daging kt pasar aje,
org pomp leh hiris, leh tikam dll....
asalkn u all puas....

apa2pn mesti sronok dan bangga kan dpt putuskn tunang kan?
kalo tak masakan awk leh

oh ya....mesti ramai doakan kan kebahagian nko,
skalipn nko nyer
foundation, stump, footings and pile cap rumahtangga
nko diperbuat drpd derita org lain (yg bukannye concrete)

Reply #47 palerblerler's post

mak bapak korang paksa2 ke?

Originally posted by ekmal_sorrow at 19-1-2007 23:04
yeah rite (ye la tu..)

zmn skang dah terbalik
mangsa, si lelaki
pemangsa, pomp

aku tau la...
aku dah 5kali jadi boneka org pomp,
hati aku ne cam daging kt pasar aje,
org pomp leh hiris ...

allo... ada ker aku kata aku seronok + bangga putuskan pertunangan..... kawan-kawan housemate aku jerla yg tau camaner aku nangis siangmalam sebelum + selepas aku putus tunang. Kalau ikut hati memangsayang..ko bayangkan ler tujuh tahun kami berkawan...dia tu la yg akuberangan siang malam utk jadi suami aku samapai mati.... tapi bilafikir rasional  aku pasti aku tak akan ada future yg baik dengantunang aku. So as a big girl aku kena buat decesion kerana tunang akutak mampu nak buat decesion

Tambahan lagi...ko ingat senang ker aku nak mengadap orang kampung bilaaku putus tunang .....diorang bukan tau apa-apa ... tahu memfitnah ajer..... so  tak der apa faedah/keuntungan yg  aku dapat drputus tunang .... yang aku dapat cuma jalan baru utk teruskan hidupaku...

"allo... ada ker aku kata aku seronok + bangga putuskan pertunangan..... ?"

aku yg putuskan...kerana dah tiada perasaan kasih dan sayang...chewah.

Mungkin sebab dah kawan terlalu lama...aku takut aku boring

"kawan-kawan housemate aku jerla yg tau camaner aku nangis siangmalam sebelum + selepas aku putus tunang"

aku rasa x logik sbb kalo diri kita sendiri nk putuskn kenapa menangis?
kenapa nk sedey? sbb keputusan yg bakal dibuat adalah utk kepentingan dan KEUNTUNGAN diri jugak,

"Tambahan lagi...ko ingat senang ker aku nak mengadap orang kampung bilaaku putus tunang .....diorang bukan tau apa-apa "

sendiri cari penyakit sendiri tanggungla

"so  tak der apa faedah/keuntungan yg  aku dapat drputus tunang"

suami nko skang bukan keuntungan nko ke?
camne ex balak nko ? apa khabar dier?
still suffer ke dok bahagia lagi ada?:geram:

p.s: Bg aku pomp semue same aje...kejam !

sukati ko la ekmal...malas aku nak layan ko....

4 sure...jodoh pertemuan di tangan tuhan..
but satua jer boleh ckp dugaan bertunag hebat..

tunang jgn lama2..
dugaan maha hebat..huhuhu

:@