CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: philipinoe2

7th sense/dejavu...

Dulu masa kecik2 aku juara tikam kat kedai runcit. So skali tu aku tikam2 dpt hadiah yg best. Sedangkan tokey kedai runcit tu baru jer gantung kertas tikam tu. Tokey tu tensen ngan aku sbb aku selalu menang tikam, dia denda aku ketuk ketampi 20 kali, baru dier bagi hadiah tu. Time tu aku darjah 1, so aku pun menurut je aper tokey tu suruh.

Errr, dikira 6th sense ke tu?

maen tikam2?...:nerd:...tu ko beli gune instinct ko kan, msti la tu small example 7th sense...kalu mende tu salu betul/jd, rugi la ko dah ilang instinct tu bile dh besar...kalu x mau ko jd kaye maen no 3d/4d toto kan...:nerd:

nie paling latest citer psl instinct aku...

sumer tau kan, kalu korg minat bola, pg td ade game chelsea vs. barcelona game utk champion league...smalam aku dpt instinct game tu akan draw...aku pon post la kat bod celsi secare general..

http://forum.cari.com.my/viewthr ... ge%3D1&page=602

check post aku #15039....aku tulis psl game tu aku bajet akan draw...xpon maybe ade yg akan menang tp ngan small margin...

sbb aku dah bajet draw, aku maleh nk tgk pg td, game pukul 3-4 pagi...tgh aku tido tu, tetibe aku mimpi barca akan menang 2-1..cisss!! (aku kan saport celsi)...pap aku terjage dr tido bebetul mase game tuh dlm mase kecederaan, result mase tuh mmg betul barca liding celsi 2-1!!...aku mule pk cissss, salah ropernyer instinct aku, mimpi aku jugak betul...br aku nk sambung tido balik, pap!! didier drogba score gol kedua celsi last2 saat tuh...x lame lps tuh game abes...:nerd:

sekali lagi aku tersengih jer...

er, best nyer citer ko ni......jeles aku....
aku nk tanya nih,ko penah tak menang maner2 lucky draw x????
sbb aku teringat ader ler sorang customer aku nih.....
dia kata mmg selalu menang lucky draw....
ader sekali,dia jalan2 kt shopping complex,singgah ler satu kedai tuh nk beli barang sket...beli la barang dalam RM 30 camtuh,pastuh ader form lucky draw,dia isi jer la...masukkan dalam balang tuh.....tup! tup! menang gi melancung obersi (aku lupa kt mana)....

masuk kali tuh,aku dia kata dah 3 kali gi melancung menang lucky draw...... tuh tak masuk hadiah2 lain lagi tuh.....adeh!mmg lucky ler dia tuh....

Originally posted by philipinoe2 at 11-10-2006 04:31 PM
ok, nie syndrome aku yg aku 1st dpt time skolah dulu lagi...nie citernyer..

time secondary school dulu ie residential school, aku mmg malas study...kirenyer aku dah siap pk, ala watpe la score t ...

aku dulu pernah termimpi ada masalah waktu aku buat satu retaining wall kat tapak projek, mmg clear gila aku punya mimpi tu. beberapa minggu lepas tu bila retaining wall tu dah siap, mmg exactly macam apa yg aku mimpikan dan mmg ada masalah.

Reply #43 blue^panther's post

tu mmg sbb dier jenis lucky la tuh...thehe..

aku x penah lagi jenjalan kt shopping complex tibe2 trase nk masuk ape2 contest pastu menang etc...

Reply #44 Muntz's post

kes ko nie plak under topic "mimpi jd kenyataan" mcm dlm bod paranormal tu kan...

mcm kes aku, vision aku x dpt dlm bentuk mimpi, tp dr instinct...aku dpt feel idup aku dah di lead mengikut instinct aku, dan biler aku cube test instinct aku, mmg saje carik penyakit la akibatnye...

ingat! setiap org ade instinct diorg, cume level je x same...

cnth2 kecil laen:-

salunyer org kol aku kt opis,salunyer (bkn in all occasion) aku dh buleh rase sape yg kol tu, member aku ke, client ke, family ke...siap aku dpt rase diorg kol psl aper..

or, mcm aku citer sblm nie aku g keje same ade naik moto or keter...kekadang time pilih nk naek moto, konon2 nk merempit la, tp aku rase x sedap ati, mcm aku spatutnyer naek keter...tp saje jugak aku naek moto, nk tgk ape jugak la yg jd arituh...cuace ok, xde roadbloxx haper pon...ropernyer time nk balik (aku salu stay back smpi mlm) ujan lebat giler!!...(aku mmg xde bj ujan...heheh...)...dh tpakse la aku tggu ujan benti kul 11-12 mlm, nk redah umah jauh dr opis....kan dah nnyesal...

Follow Us
apa kate nko kapel ngn aku..??nak gak aku tau aper jd kat aku lpas tuh..ataupun aper insticnt nko erhdp aku..camner..??wakakaka..
muahahaha...
ahaha..

Reply #47 blue_april's post

aku xde dpt rase pon aku akan kapel ngan ko...kalu aku someday dpt instinct ngan sape aku akan kapel/kawen pon xkn la aku begitu keji nk bgtau pmpuan tu kan...mcm tu baek aku jumpe fasha/fazura ckp ngan diorg aku dpt instinct someday aku akan kawen ngan diorg (padehal aku reke je...heheh)

wat mase skang, aku tgh tggu psl 1 lagi instinct aku dpt dedulu...instinct tu: same ade aku xkn idup lama or aku akan kaye/senang someday..either one la...mintak2 la bkn yg 1st tuh, bnyk dose aku wat belum smpt tobat lagi nieh...tp kalu yg 2nd tu yg berlaku, alhamdulillah....

cnth trbaru...

sbtu lps aku g open house umah member aku...1st time pegi umah die, dier ckp umah dier kat area bndr sg long...aku mmg x familiar ngan area kajang/sg long tuh, so aku ckp la aku nk map umah dier...tp dlm ati aku sblm pegi tu dh dpt rase, cissss mcm aku sesat je aritu...

dpt map, ari sbtu aku g la umah dier sorg2...map dier bg mmg direct/clear, dr sume highway/jln dier tnjk cmne nk sampai ke umah die...tp tah mcm mane, stil aku leh tersesat sampai ke semenyih...menyumpah aku dlm kete!!...

aku patah balik, aku ikut instinct aku masuk la jln mane2, tup tup sampai gak ke bndr kajang...aku lepak kat dpn stadium kajang /sate kajang tuh, call dier soh dtg tnjk jln....:nerd:...

Originally posted by philipinoe2 at 5-11-2006 05:35 PM
kes ko nie plak under topic "mimpi jd kenyataan" mcm dlm bod paranormal tu kan...

mcm kes aku, vision aku x dpt dlm bentuk mimpi, tp dr instinct...aku dpt feel idup aku dah di lead men ...

haku punya kes mimpi berlawan dari jadi kenyataan. Byk kejadiaan ni berlaku kat aku dari zaman alam persekolahan dan yg terbaru ialah smlm. Selalunyer mimpi ni sampai menyebabkan hati aku giler tersentuh, terlalu kecewa atau terlalu gembira. Dan perkara realiti akan berlaku pada hari aku terjaga dari mimpi tu. (bukannyer 3 hari selepasnyer, atau seminggu selepasnyer)

1. Aku pernah dapat mimpi yg aku dapat nombor satu dalam kelas, realiti aku dpt nombor last

2. Aku mimpi aku kantoi UPSR. Realiti, aku score giler UPSR

3. Aku mimpi aku kantoi paper satu subjek. Realiti aku score that subject

4. Aku mimpi aku score paper that subject. Realiti aku kantoi that subject

5. byk ler kejadian, tapi aku dah lupa byk

6. Last night. Aku mimpi yg aku nampak satu mamat aku minat nih pi kissing ngan sorang awek. Aku betul2 kecewa dan jeles bangat. Dalam mimpi aku kecewa tak hingat. Today plak aku dapat call dari mamat yg aku minat nih, kami sembang panjang gak ler.

Info: Dah lamer mamat ni tak call aku sbb dier ada bisnes sendiri, very busy. Aku plak ego, takmo call org laki... biar laki yg call aku ahahahahhah.

Sometimes biler aku dapat mimpi baik malam tu aku akan berhati2 pada waktu siang nyer... Selalunyer betul (especially mimpi yg betul2 menyentuh emosi aku)

Reply #50 tyrande_81's post

perghhhh...sadis plak aku bace citer ko...lol:lol

lelamer ko buleh jd phobia ngan mimpi-> takut nk tido-> insomnia taww...

aku xleh nk ckp ape2 psl bab mimpi nieh, aku jarang2 bermimpi, kalu ade mimpi pon bkn aku ingt bile jage or berlaku mende2 yg pelik...

tp bab jiwang tu, aku buleh la bg pendapat sket...:cak:.....ko nk ego watpe, nnti melepas laki ko suke tu...xkn ko nk jd mcm sorg besfren aku, lamer dier kawan ngan aku, dier x penah ckp die suke aku, tp ko tau2 la instinct aku cmne kn, aku dah tau dier suke aku tp aku bia je sbb mmg aku x minat dier pon..sampaila aku kapel ngan member dier (mmber kitorg sbenanyer), br la awek aku tu ckp dier penah ckp ngan awek aku tu dier suke aku....eh, nie dah masuk subject laen nieh....:lol...citer dier panjang lagi...da point, jgn ego, ego nie x bawa ape2 faedah pon..

instinct yg kalu buleh aku xnk berlaku..

time stadi dulu aku ade la sorg rumet...kire best fren aku la, same course sampai la skangni kami same ade same career...sbb lame aku 1 bilik ngan dier dr 1st-3rd year, aku mule dpt rase dier xkn idup lame or idup die akan ade problem..(nauzubillah)...

so korg tau2 la kan, xkn la aku nk bgtau dier mende2 mcm tuh...

tup2 dier kawen time study, ade anak, grad, jd la professional....lps keje bnyk sgt prob dier, berhutang kliling pinggang, kete penah kene tarik, tuka keje salu kejap kat kl, kejap kat SA, kejap kat muar pas tu keje balik kt KL...aku mule rase smacam je, ishhhh xkn la instinct aku dulu tu betul plak kan...:geram:...tu blum lagi citer bab family die : adik dier mati sbb accident, mak dier kene saman malu RM1 juta etc...

bab sakit jgn citer la, asma la, lelah la, (sbb dier smoker same), sakit jantung tu x tau la plak....anak2 dier kecik lagi, kalu bebetul jd instinct aku tuh, sian anak2 dier...

br2 nie dier kol aku ckp nk tuka keje lagi sbb co die tu prob....:jeling:...aku xleh nk ckp paper la, just berdoa, jgn la dier mati mude....:pray: bia idup dier bermasalah pon xper....

dasat la ko pino ehhh...

Reply #53 ej177's post

waaa, ade jugak yg bace balik topic haku ni...

ej, topic qodo' dan qadar link aku bg tu ko x masuk ke?...

huh...khusyuk aku membacanya........

tak sangka aku si pinoe ni......ingatkan selalu merapu tah hape2 tah...

aku nye 'dejavu' ialah mase aku pasang radio...

contohnye, dgn tak semena2 aku nyanyi lagu erra fazira - yg terindah hanya sementara, tetibe tak lama tu kluo lagu tu kat radio, tp dj radio tu langsung takde mentioned lagu tu akan berkemundang....aku pun layannnnnn je la...byk kali tau!

ohhh
pinoe, pasal 2nd love ko tuh...camane life die lepas break ngan ko?
curious nih~

Reply #51 philipinoe2's post

yap ampun...perasannya pino nih.. ..
m'jadi rebutan le kononnya... ..

Reply #57 Robab's post

a'ah la....aku pun tetiba je bz bodi nak tau ni...ape jadik ngan life die? adekah...................? spt yg aku pikir skang?

pino,

lps nih gem EPL/CL beso2, ko tlg bgtau instinct ko kt sini leh? tim mane menang, kalah...leh aku untung bnyk skit