CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AwanYangTerpilu

Afdlin, Awie & Radhi separuh bogel dalam SUMO-LAH???

Originally posted by tun_nakiwa at 12-5-2007 08:35 PM
aku dah nengok citer ni pada hari jumaat pukul 1.25 pagi dan dalam panggung tuh cume ader 20 org (aku n member dah 10 org)

citer dea mmg memuaskan hati dan klaka...

tp scene di mane mereka ...

mcm tak dpt sambutan je filem ni,....hmmmm

aku dah tengok...best giler..riuh rendah dlm panggung org ketawa..
rasa mcm nak tgk skali lg..

Reply #112 sherrina's post

haha mesti lawak ek
bagus aje review nih

Reply #123 cutefuzzy's post

lawak mmg lawak...
kire kite mmg akan gelak2 la dlm tu

i'll definately buy the DVD....ori ek....hehe....

:bgrin:

aku baru nengok semalam
byk gak part2 yang aku rasa mmg kelako
nak2 pulak ada si pua chu kang tue
tergelok besor aku masa dia pggil pua chu kang winter sonata tue
kdg2 lawak dia tue cam tak nampak sgt
tapi mmg lawak ler
kesimpulannya aku SUKA

Follow Us
Originally posted by hurt_06 at 13-5-2007 05:57 PM
baru tengok..my personal opinion..karya afdlin yg lain lagi best. one thing yg aku tak faham, why sumo? kenapa nak promote sumo? untuk apa cerita sejarah sumo semua??why not silat ke, congkak ke. ...

soalan ni sebenarnye dah dijawab masa AC Disini masa afdlin jadi tetamu.

Jawapannya, yg aku masih ingat la;
Sumo ni 1 budaya kat jepun.. dah 400 tahun diorang kekalkan budaya sumo ni. Dan sumo ni plak berkembang ke seluruh dunia.. cakap sumo semua org tau dari jepun. Kat jepun plak diorang terapkan sumo ni dalam salah satu aktiviti kokurikulum sekolah dan aktiviti2 ujung minggu. Tak mcm silat.

SIap si afdlin buat lawak masa AC disini tu " Kita kat sini tak buat, jom la petang ni kita ke kelas kelas silat" tapi kat jepun tu yg diamalkan. masih kekal budaya tu 400 tahun. Aku pun x pasti silat ni dah berape ratus tahun tapi rasenye xdelah jadi 1 budaya kot kat mesia ni... entah lahh...

kiranya afdlin ni mcm mengingatkan kita bahawa kita ada budaya x perlu dikekalkan... tu pasal dia pilih sumo kot.. sbb itu budaya turun temurun yg kekal dari dulu

Reply #127 eiyoei's post

bagi aku...it is just a movie.
  not about culture.
kalo nk buat citer pasai silat dh byk filem di buat pasai silat nih.
   cari ler kelainan sket.

aku dah tgk.. best la dan entertaining...

Just nak komen beberapa perkara yg aku rasa tak relevan:

1. Scene Natasha Hudson sebagai tempelan je nak promo Celcom, tak perlu watak die pun takpe..

2. Scene banner Celcom dan Ogawa dibawa masuk berarak sebelum sesuatu pertandingan dimulakan... oh tidak, perlu ke banner tu, kalau ya pun iklan taja sukan tu pun, ada ke 10 org bawa 10 banner Celcom dan 10 org lagi bawa 10 banner Ogawa masing2 ketika berarak masuk sebelum sesuatu pertandingan.. setakat ni tak penah aku tgk lagi, kalau ye pun nak buat just satu banner satu iklan dah memadai... dah la semua banner tu sepesen je, lain la kalau gambar iklan lain2 ok la gak nak bawa masuk banner bnyk2 pun, tapi still tak relevan... setakat ni aku tgk event martial art atau sukan olimpik etc semua tu tak nampak lak penaja nye banner berarak style tu.. yg ada dorg cuma letak kat tepi2 dan kat tempat lain...

3. Tak silap aku pertandingan ni utk peringkat Malaysia je kan... taktau la kut2 international... sbb kat atas bumbung hall stadium tertutup tu ada pelbagai bendera dari pelbagai negara, tapi aku rasa pertandingan tu utk peringkat Malaysia je kan?

aku personally rase ini bukan karya terbaik afdlin...

sian kalau kenang nasib filem ni n afdlin..katanya nk ditarik siaran dari pawagam
dah la diaorg kerja kuat, susah smpai travel nk ke jepun
rakyat malaysia plak xhabis dengan skeptikal kosong nya tu..aduss
ak rasa filem ni best tapi ap yg kurg sgt pun xtau la
mayb sbb ditayang sama dgn filem blokbuster yg lain kot..spiderman pastu compete dgn jack sparrow plak nanti
herm...jgn give up afdlin usaha usaha usaha!

tadi aku tgk kat GSC OU. tak ramai pon org. hall besar tp 1/2 pon x sampai. 1/4 ade kot.
dah tu masa da start, smp part kat klinik haiwan doktor tu call ramlee, tetiba skrin putih...kat tepi2 cam warna hangus..lama..last2 gelap! bdk2 kecik dlm hall tu dah "WOIII!!WOOIII!" dah..mcm siot:@ :@ :@  i mean kat gsc la mcm siot...bdk2 tu buat the right thing! ehhe. ade la dkt 10-15 minit skrin putih pastu gelap pastu terang. eeee!!

pastu baru la sambung balek. adoooohhhhhhhhhhh! bodo!!! aku igt kat filem janji joni je jadik cmni! naseb baru 5 minit baru nk mula. kalo tgh2 cite cmni mmg :@  la!

sepanjang 2 1/2 jam (fuh lama...!), aku rasa cite ni OK. Part2 lawak memang jadik. aku suka background musik die yg ade sikit2 punyi ala2 ghazal tuh. cuma..yep spt kata komen2 yg sblum ni.... die nye promote sponsor BUKAN MAIN LAGI!!! Sana sinun OGAWA - CELCOM - OGAWA - CELCOM!

Owh..part palen x tahan yg masa drg kat Japan jmp Akira tu ... "Heh WINTER SONATA!" hahahah memang la rambut akira ngan siap rantai dia pakai tu bebtul cm mamat winter sonata tuh.

Part awie ckp english tu pon tergelak gak ngan masa time lawan sumo. Memacam nama restoran kuar. Kampung Sushi. Abang Sushi. ... x lupa nama2 sumo wrestlers tu... Doll California Roll - Tan Tempura -... ntah ape lg. Aku ngan kawan aku bile drg nk start sumo laga kepala tu, kitaorg yg beriya2 tutup kepala kitaorg. adoi takot!!

Mamat Mickey Diamond Sushi rambut punk tu pun aku suka gak...wpon kadang2 cm irritating watak die.

enjoy la tgk, tp aku pon rasa cite ni bukan yg terbaik sbb cite die agak dragging. penat kadang2 nk tgu sesetengah scene tu. apepon...still aku masih berpuas hati la. cuma aku x gelak sgt mcm tgk baik punya cilok.

aku bg 3.5/5.

[Wahh mak Siti punya la cantik, tp Honda masa muda tu..hahah hehe jahat je..mcm x padan. tp die nk tunjuk cinta itu tak kenal paras rupa kot...takkan la nk letak muka cm Takuya Kimura ke Ken Hirai kot jd sumo wrestlers..~ ]

Cerita ni best, ader mesej tersendiri.......u all tgk la....kelakar dan
menghiburkan....

dah tgk mlm td kat gsc ioi...

-watak2 utama x cukup berkembang..baik punya cilok way better
-cite pasal sumo lebih byk dr perkembangan watak..not gud
-like that mickey character..way better than gurmit and radhi
-radhi khalid wasted..masa bila dia jumpa salmah?..kalo tunjuk penderitaan dia bercerai ke ape,aku rs lebih berkesan wataknya
-that neng nak lady is also wasted..x cukup berkesan wataknya
-feel like im watchin a sumo documentary rather than a movie..xde balance

ape pun aku bg 2.5 bintang..filem yg panjang sehingga lebih 2jam membuatkan ia npk draggy

Nang Nak tu aku rasa dia digunakan sbg penarik filem ni kalau nk ditayang ke luar, thailand ke. Mcm tu gak ngan Gurmit. Wpon aku rasa kalo nk guna 100% pelakon malaysia pon boleh je utk dua pelakon import tuh. Marketing strategy kot.

Yep btol... meleret2 dan part radhi khalid ngan wife die tu mcm eh tiba2 plak ade wife. yeye aku igt dia bapa tunggal ke ape. Pastu ade gak beberapa watak tu wat aku tertanya2.. ape kes hasan ngan andy tu sbnrnye smp beriya2 gaduh? Rebut salmah ke ape?

berita harian arini statement awie kata duration filem ni sepatutnya lebih panjang...scene awie sendiri banyak dipotong & scene2 kat jepun pun lebih banyak dari ape yg kite tengok kat wayang

maka skali lagi 1 'pembaziran' dari segi budget...aku rasa kalo team produksi filem ni examine btol2 necessities filem ni thoroughly, filem ni takkan jadik dragging & tak banyak scene yg akan dibazirkan...kos 3.8 juta bole je jadik 2 juta kalo kena caranya

aku baru tgk cite ni mlm td..ok gakla citer dia tp bile masuk je part drama..jd bosan sikit...maklumlah..tgk kul 11mlm punye (padahal aku book pukul 10.20mlm, suke-suki je cathay cineplex tu tukar jd kul 11!!.aku pon salah..tak tgk tiket betul2..huhu)

back to the topic..aku bg 3.87 bintang

TAPI PILEM NI KURENG DAPAT SAMBUTAN KAN ??

BACER KAT UTUSAN X SILAP ...

aku pelik.di sebalik keinginan aku nk nonton filem ini sejak berbulan yg lepas,dan di sebalik kehebatan promosi filem ini, aku hanya sedar filem ini telah ditayangkan beberapa hari selepas hari pertama tayangan.itu pn selepas kawan aku bgtau.

ada org kate filem ini terlebih promosi hingga orang pn tidak lagi kisah pasai filem ini.
bg aku atr contoh filem tempatan yang mempunyai promosi yg bagus ialah filem Cinta.btul2 membangkitkan rasa ingin tahu.

tp aku rasa memilih tayangan pada bulan mei adalah satu kesilapan..

takleh nak hentam gak Afdlin kenapa Celcom dan Ogawa dijaja banyak sangat. Dorang depend pada sponsorship tu utk bikin film. Ogawa dan Celcom pun tak budus nak kasi duit gitu2 aje kalau dorg tak dapat apa2.....