CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sherlyn

Masalah Hutang: Bagaimana korang settle hutang kad kredit?

aku baru je apply kad kredit tadik.. :bgrin:
cam nuha cakap...guna kad kredit as pendahuluan...
lagi satu senang nak beli barang on9...

[ Last edited by  budakcikangcute at 18-7-2006 04:34 PM ]

kad kredit ni... memeningkan kepala kalau tak diurus ngan betul... jadi susah dibuatnya tau

harap sangat kat Malaysia nie dah boleh guna cash card... harapkan matrix card BSN jer lom meluas...

Kalau saper yang tak suka bawak cash kat tangan tu masih lagi ada opsyen lain selain dari penggunaan kad kredit. Guna maybankcard, korang bleh swipe kat Supermarket, KLIA express station dan gak petrol station. Masa swipe tu, kena enter PIN kat mesin dier. Duit dr akaun korang akan kena potong, so takder interest, takde byr bulan2 dan juga bleh berjimat petrol (sbb tak payah cari ATM mesin). Tak payah berhutang ff:

Setahu aku byk supermarket skrg terima maybankad mcm TESCO, Carrefour, GIANT dll. Stesen minyak shell, petronas terima je maybankad.

mama_Bella This user has been deleted
Kalau nak guna kredit card nie..birlah berpada kata orang

Selalunya hubby mama jer yang bayar...
tak pulak tau byr mcm mana..
sekarang nie alhamdulillah lah tak ada apa yang di gomelkan oleh hubby mama...
semuanya dia kata yes jer.

Kalau u all nak guna kad kredit., biarlah hubby jer yang byr lagi senang...
tak yah tanggong hutang...he..he..he..

Originally posted by sherlyn at 17-7-2006 03:01 PM
so, bagaimana korang settle hutang kad kredit engkorang? jika bayaran bulanan yg sepatutnya dibayar ialah RM200, bolehkah bayar cuma RM100?

Jom kongsi2...:tq:

sherlyn, it better don't use the credit card.banyak buruknya kalau tak berdisiplin nak bayar. kalau RM200 tu, minimum monthly payment lebih kurang 50 tapi elok settle semua sebab baki yg ada tu akan bercambah dgn finance charges lagi. kalau ada duit lebih tu bayar la semua..

Follow Us
Originally posted by AkuCintaPadamu at 17-7-2006 03:09 PM
kad kredit ni.. kalau jangka masa panjang boleh jadi racun dalam hidup tau..
apa2 pon.. bila berbelanja biarlah mengikut kemampuan..
kalau supposely ko bayar rm200 tapi ko bayar rm 100..
the nex ...

:setuju:

best juga hubby mama nie...

Originally posted by illa at 17-7-2006 07:25 PM
aku dah settlekan semua utang kad kredit b4 beli kereta baru dulu..lega..takdelah nak membayar tiap2 bulan lagi...baru2 ni bank yang bagi aku loan kereta offer kredit kad..gold kad lagik..tapi aku  ...

pada sapa yang plan nak apply card, pikir byk kali.sakit ooo nak byr bulan2 mana dgn belanja lain lagi..credit card ni hantu..sekarang mcm2 offer, free annual fees, balance transfer la..yg ni jadi gali lubang tutup lubang.

Originally posted by hairanaz at 17-7-2006 03:15 PM
tak yah la pakai kad kredit....

konon2 nak guner time terdesak....tp bila dah biasa swipe....lamer2 gian plak nak swipe w/p tak terdesak....konon cam org kayer la dok swipe2 nih.....

:setuju: bila dah biasa swipe asyik nak je..sampai barang2 <RM50 pun gn kad. Kadang tu malu je orang kate itu pun tak mampu nak cash.

FYI, saya pantang ada peluang swipe saya swipe wp tak sampai RM50... sbb kumpul points... org nak kata apa, saya tak kisah... cuma kalau saya nak cepat baru saya bayar cash...dulu2 isi minyak RM30 pun saya swipe.

Saya akan bayar full amount, kalau ada bill RM200, bayar full, kalau bill RM3,000 (macam masa beli sofa) pun saya bayar full. Setakat ni takde masalah dgn kad kredit.

blom pnh pakai kad kredit

so, bagaimana korang settle hutang kad kredit engkorang? jika bayaran bulanan yg sepatutnya dibayar ialah RM200, bolehkah bayar cuma RM100?

Hmm..xin takda kad kredit so takda komen..
Tp..xin tgk mama xin dia hutang ke idak ye..Kadang2 dia llewat bayar tu xin tau la..

ko nie berhutang jer tau..

Sy skrg ni 2nd time guna CC bank lain selepas belajar melalui kesilapan diri sendiri masa 1st time guna dulu. First time guna mmg best.. satu dunia mau beli. Last2 kena block sbb tak leh nak bayar. Agen bank tu arrange kan macam mana nak bayar sampai habis atas persetujuan bersama.. 6 bulan habis bayar .. sakit gak la time tu sbb dah keluarkan PD cheque.. mmg nekad gila nak settlekan cepat dan tak mo guna lagi..
Bila habis bayar, diorang offer balik suruh apply lagi sekali.. cis..

Tapi sbb dah biasa guna, susah plak takder CC...So, apply lagi bank lain plak.. Oleh kerana dah ada pengalaman ,sekrg kira terer la mengawal kewangan.. Bayar lebih sampai habis  bila ada duit lebih.. Lepas tu, beli lagi. Kalau org suruh aku gunting CC tu, minta ampun ya... sorry.

CC ni bagus ada sbb ada point, bonus etc.. on-line ticket/barang, bayar saman dan senang bila gi oversea sbb widely used dan boleh advance cash kat bnyk ATM... exchange rate pun better dari tukar kat counter. kadang2 foreign cash dah habis, still boleh beli barang/souvenir atau makan padahal duit tarak dalam poket.

I absolutely propose utk guna CC only if u faham risiko... tapi make sure jgn overspent (cam biasa dengar jer...). Bukan sorang dua yg tak ok bila guna CC dan reti control.. Tanya balik diri sendirila.. Jangan sampai muflis sudah.
;)

Sebenarnya Pakai kad kredit tak salah malah akan menyenangkan kalau dlm diri ada disiplin. Contohnyer bayar bil atau masa emergency iaitu memerlukan duit padahal tak gaji lagi, tapi benda tu penting buat kita dan sedara mara pun tengah senak:hatdown:. So, inilah gunanya kad kredit.

Tapi kena ingat jika guna kad kredit utk beli barang maka itu adalah silap besar, kerana ada kemungkinan dek terlalu syok belanja sampai overspend.

Kalau aku, aku punya polisi kalu nak beli barang better menabung dan bayar sekali gus. Sebagai cth nak beli komputer rega RM 3000. Aku menabung selama 4 bulan pastu trus dpt beli tanpa hutang, kan best takyah pikir pasal bayaran bulanan.

Kesimpulannya Kad kredit bagus pada yang berdisiplin dan buruk akibatnya pada sapa nak berlagak...hehehehe:cool:

pada aku, baik toksah ada credit card!!sbbnyer, kalau da ada, berbelanja diluar kawalan...hehehheeee...cam pas bulanan LRT (perjalanan tanpa had!!)

bukan per, ari2 biasa tadek masalah, yg masalahnyer time sale giler2..wahhhhhh...time nih mmg rambang mata...pas2 da pening pala nak bayar caner..

saper2 yg ada hajat tuh, baik lupakanlah...takot nnt anak2 da besar panjang, utang credit card tak abis2 bayar!!

biar tadek duet kat tangan takper, janji tak berhutang!!

tu pasal kita sendiri kena tetap iman.. jgn asalkan ada sale semua nak dibeli :lol

tak bleh maa..nnti itu intelestt manyak tinggi wooooo..
wa sulah lama talak guna kledit kad..:geram:

guna cc hanya utk isi minyak keter jer...