CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: airelova

ELoK Ke gUne BuAi KarEn ???

Originally posted by aishik78 at 11-7-2006 05:05 PM
my baby guna tu pun last choice dalam pantang nak mencukupkan 44 hari rasa dah nak jadi hulk hogan dah coz baby tak nak tido letak...cuma nak tido kat lengan sampai bengkak2 tangan...kalu lletakkan ...

Setuju dgn Aishik...kita merancang, Tuhan menentukan. Mula2 dulu memang plan tanak baby masuk buai. Tapi bila balik rumah mertua jer, dah kena suruh buai. Nak tanak, ikutkan jelah. Lepas tu terus berbuai.

Bila balik rumah mak, dia dah sedap buai, terpaksalah belikan buaian. Dah beli buaian, bapaknya pun belilah mesin letrik tu..Tapi alhamdulillah, dia ni fleksibel jugak. Kalau pi jenjalan, boleh jer tidur tanpa buai letrik tu.

Tapi jgn jadi mcm adik ipar asben aku, tidur malam pun dia tidurkan anak dia dlm buai letrik tu. Sudahnya balik kg,  naik keta anak buat hal. Nak jugak buai letrik tu. Dahlah balik kg makan masa 7,8 jam.....bila ditanya rupanya sepanjang masa anak tidur dlm buai letrik tu...

Originally posted by alifinara at 12-7-2006 06:58 PM

Setuju dgn Aishik...kita merancang, Tuhan menentukan. Mula2 dulu memang plan tanak baby masuk buai. Tapi bila balik rumah mertua jer, dah kena suruh buai. Nak tanak, ikutkan jelah. Lepas tu ter ...

kita merancang, Tuhan menentukan

tak sesuai la ayat nih imply kes buaian....:hmm::hmm::hmm:

tul tu.... kite merancang tuhan menentukan.. mcm tash.. my first boy tido memang senang... yg 2nd one ade problem sket masa nk tido... since masa dlm pantang... no choice kena masuk buai gak... once letak  lam buaii problem settle...  dia tido lama and tak byk ragam... kiteorg lah yg penat sebab bile buai stop die pun bangun.... got no choice.. masa start keja lpas abis cuti belikan buai letrik supaya senang wan die nak jaga... settle everrything... so I think ade juga kelebihannye buai letrik ni....kite boleh buat keja rumah... hati pun senang/////

yen pon anak tido buai jugak... tp diorang fleksibel... tido kat bawah pon tak kisah...
my hb beli buai letrik dulu pasal anak rapat2 so yg sulung tu susah tido, kalo masuk buai die tido lama sikit dan kitorang leh buat keje lain tak payah nak enjut die...

skang diorg dua beradik tu gilir2 masuk buai....
pakai buai letrik tak byk pakai letriklaa... umah yen punye bil rm 10 je every month

kalau fleksibel, beruntung la..

tapi mcm kes my cousin tu.. mmg anak dia tak leh takde buai
even skrg pun dah 2 tahun lebih (berat nearly 14kg) nak jugak tidur buai
dah nak cecah lantai kalau dia berbuai
risau aku

alhamduliilah lah.........anak lova pun kire flexible........tapi bukan lah sume kids kite ni dapat yang macam nie.....mane tau...sok2 ader rezeki..dapat sorang lagi......lain lak pangai nye......emm...

Follow Us
tiap budak lain kot peelnyerr..

mcm mama pon xbg buai kat umah.tp kat nuseri sah ler.:D

sibbaik balik umah bole jer tegolek kat tilam.

alah dorg kecik kejap jer...byk mana la keje kat dapo..nk kemas  umah ape.
pendapat masing2...

su_0381 This user has been deleted
kami lak, kat rumah pakai buai karen..kat rumah baby sitter pun bagi buai karen..ha..ambik ko..bukan ape, dah memang jenis2 baby ni..bukan tak boleh nak bentuk, tapi kalau tak tidur karang terbantutlak pembesaran..bukanke tido tu penting utk baby membesar.cam iklan pampers tu..
bagi kat baby sitter tu sebab kesian mak cik tu nak handle 3 buaian kat rumah dia..jadi bila baby kami pakai karen senanglah sikit keje dia..cam kita sorang baby pun tak larat nak handle mana nak masak lagi...lagipun kami yg bersungguh nor tak nak pisahkan dengan akak dia..akak dia ni payah sikit nak ngan org lain..lagipun dulu akak dia tido dalam buaian gak..tapi bila umur setahun lebih, pandai lak tak nak tido dalam buaian..so, ikut je lah ragam diorg..dah puas tido dlm buaian nanti diorg sendiri nak tido kat bawah...

[ Last edited by  su_0381 at 13-7-2006 05:32 PM ]

baby rynn gayat hahahaha
bila masuk buai muka pucat lesi lagi bila kita hayun hehehehe sian dia

Originally posted by airelova at 11-7-2006 03:05 PM
ader sesaper penah pakai.........ok tak?

Kedua2 anak saya memang nak tidor buai....tak der sapa yg ajor. Semulajadi kot....sebab anak yg sulong tak der pulak melalak nak tido buai...senang pulak tidonya...yg no 2 & 3 nih, tido dibuai tangan tak kena, diusung keliling rumah pun nangis gak, last2 saya cuba letak dlm buai...pandai pulak senyap. Dah tu, nak pulak dibuai selalu...cam mana nih ? Esok nak keje...tak kan sepjg mlm nak mendodoi...akhirnya nak tak nak hb pun beli le buai karen...punya la suka maid saya...tak der le dia penat membuai....mlm pun tido ku lena.
Alhamdulillah, dah 3 thn pakai buai karen, bil letrik tak der le melambung....mcm biasa ajer. Dan anak yg no 2 tu dah berenti (dia sendiri yg tak nak) tido buai. Tinggal adik nyer saja....

betul kata ummi tu, anak saya pun tido dalam buai karen. takla melambung bil letrik pun sebab ianya memang dah dibuat dengan teknologi yang menjimatkan elektrik.
mula2 taknak gak bagi dia tido dalam buai, tapi seminggu dalam pantang, dia susah nak tido, tido kat tilam, setengah jam, dah bangun. malam pun camtu, camne maknya nak tido, so belila buaian, siap buai karen lagi.
bila saya dah start keje, balik umah senag nak buat keje rumah tapi kenala selalu tengok2kan dia takut2 kalau terjatuh tapi setakat ni tak penah terjatuh lagi... cuma malam, bila dah dalam pukul 11 tu, saya turunkan ke tilam sebab mak saya kata masa tu dia kecik lagi, tulangnya lembut, takleh tido dalam buai malam2 lama sangat, nanti badannya bongkok. lagipun, bila malam2 dia dah biasa tidur kat tilam, bila saya pegi rumah sedara2 atau balik kampung, senang la sebab dia boleh tido kat tilam...
masa umur dia setahun, dah taknak buai pulak, siang malam tido kat tilam aje.. sampai sekarang ni...

maderline This user has been deleted
pd pendapat sy... ikut pd anak tu jugak...
x semua anak sama perangai...
ada juga baby yg jenis itu x kena ini x kena...
mmg haru...
pepandai lah kita camner nak handle baby nie...
bagi ibu bapa yg diberi kelebihan baby senang handle...
ucap syukur banyak2... x semua ibubapa dpt kelebihan camtu...
tp bila anak dah ramai nanti... tau la mcm2 perangai ada.

Originally posted by maderline at 28-7-2006 10:29 AM
pd pendapat sy... ikut pd anak tu jugak...
x semua anak sama perangai...
ada juga baby yg jenis itu x kena ini x kena...
mmg haru...

:setuju:sgt2 dgn pendapat tu...mcm sy.. dari anak sulung sampai ketiga sumer mmg tido buai....tapi buai manual jek...nak pergi jenjalan mmg tak lupa bawa buai la..sengsara jugak....skrg dah besar tido atas tilam jer...bentang jer narita tu...bergolek la dia sampai lelap
Mula2 mmg taknak ajar buai..tapi bila dah keje mak yg jaga..so terpaksalah tido berbuai sbb tok dier ni byk keje nak buat...mak anjer ni bisnes buat kuih

Tapi yg no 3 ni (Arif) mmg pelik sikit...masa umur 2 bln pakai buai manual...tapi bila dah 3bln dia pandai kot...wlpn dah nyenyak tido, klu berhenti henjut dia menangis ...tu yg belikan buai karen utk letak kat umah mak... tapi kat rumah sy cuma spare buai manual tu jer...takut bila2 dia meragam ada juga buai...
Yg best nyer Arif ni  fleksible sbb dia suka tido meniarap...even dalam buai...
so klu takde buai, tepuk2 pun dia boleh tido...

pepandai lah kita camner nak handle baby nie...
bagi ibu b ...

Tapi pada pendapat sy klu nak pakai buai jgk....baik pakai buai biasa drpd pakai karen ni[b]...mak sy kata membazir jek la buai karen ni...
tu dia panjang betul...sekali sekala reply...sori kengkawan...

ehh...sori yer..baru belajar quote..
ada silap quote kat tgh2 tu...and sana sikit sini sikit...so bila post dia keluar camtu

Anak susah tido dn meragam mmglah mencabar betul. Zu dh lalui ini suma...nak pakai buai,,tapi hubby tak bagi...
masalahny skrg, anak  zu hanya nak tido dgn zu sja...dgn tngan zu...kalau dgn org lain tak mau....jadi kalau
tgk tangan zu skrg yg sebelah kiri mesti lebih kecik dn pejal,,sebab lengan kiri nilah yg selalu zu guna.
Sib baik ada bouncer,,dh betul2x cam lena,,letak di bouncer..kalau terjaga leh lah henjut2x skit. Cuma yg zu bersyukur sgt ank zu ni sng tido kalu di keta...kalau berjalan 3 jam,,,3 jam gaklah dia tido. Malam salulnya tak de prob.
golek dgn kita di tilam,,,sambil minum susu leh tido,,tapi kena dim light lah. Siang kalau ramai org...atau ke rumah org...suda pastinya    tak tido walaupun sehari suntuk...

timing anak i, pagi petang tido buai.. kalo dah lena pindah atas tilam.. tido bertiarap.. malam pun camtu.. kalo tido kat tilam dia tido lebih lama, but kena buaikan sampai dia lena dulu le..

Originally posted by zurin_79 at 28-7-2006 12:35 PM
Anak susah tido dn meragam mmglah mencabar betul. Zu dh lalui ini suma...nak pakai buai,,tapi hubby tak bagi...
masalahny skrg, anak  zu hanya nak tido dgn zu sja...dgn tngan zu...kalau dgn org la ...

ank aku sebijik macam ank zu, susah yg amat nk bg tdo, he likes motion, kalau dlm keta, stroller, buai, bouncer,sling..senang sket nk tdo, kadang kadang sgt la dia akan ttdo sambil aku feed and tepuk2 montot, tu pun..cepat sgt terjaga..plg lama 5 minit. tp kalau lm stroller/keta/sling etc selagi aku dok gerak, selagi tu la dia lena..sekarang ni summer, sedap la bwk dia jln2 pusing2 area umh..winter suk  adusss...

bukannya aku x ajar tdo sendiri..x larat dah..dah la sini x de jual buai, kalau ada dah lama aku beli dah..bukannya apa, kesian tgk dia ngantuk, dahtu meragam..aku beli bouncer yg boleh pakai sampi umo 2 tahun, haaa amek ko..

kalau mlm, ok plak tdo x pyh ada benda2 ni..

luckly Sara esme flexible...2 2 jalan...buai ke lantai ke lama jer tdo..jenuh la aku berporem  :lol  Sara guna buai lektrik...ok ja lah, esme ajar selagi esme tak datang turunkan dia dr buai, dia takkan turun, bila dah jaga...jerit pekik call 'Mummy, mummy...yaya ni, yaya'...'ok ok dear, i am coming' :bgrin:

esme,
dah besar ye sara? berapa dah umur dia? jarang nampak esme sekarang, bz eh?

my nureen guna buai karen kat rumah babysitter jaa..sebab masa kecik dia nak buai jalan jaaaa..kat rumah buai biasa tapi very rare guna sejak dia 7 bulan..malam mmg tak guna, siang je time weekend..

irfan lansung tak pernah masuk buai..... aida plak masuk la dlm 3 minggu time dia keje melalakk je dulu..tp tak diam gak so buai tu terus kene humban dlm store..

nothing great la kalau anak2 aku tak berbuai... kalau sesapa yg perlu tu buaikan aje lah..kalau rase tak sanggup nak hayun, nak beli yg karen ke maren ke..beli jek la....

accidents come in many different ways and forms and at different times..kalau tak sebab buai kene gak sebab lain..kalau kene angkut buai ke mana2..angkut je le..tak pon toksah gi umah org melainkan balik kampong..... kazen aku anak dia pakai buai elok je dia angkut besi2 buai tu dr penang ke KL, ke Muar sume...kete pon kete satria je muat plak buai2 tu sekali dgn beg2 baby yg lain..