CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahzt

Ping Pong / Table Tennis

Assalam semua buat peminat ping pong..lama tul x singgah kat sini..kebiziann sering melandooo..huhuhuhu

macam aktiviti ping pong kkwn semua..ada ok ka..?

mbinmohd posted on 24-7-2012 10:20 PM
ada geng main ping pong area putrajaya tak.... tak expert tapi boleh nak pukul la...

saya tinggal kat area Puchong..kira dekat gak ler dgn Putrajaya tuu..boleh laa..buat teman main utk kuarkan peluh
tapi tak lah terer...setakat leh pukul bola jer...apa-apa kasi PM ok...tenkiu..

tak de ke orang men ping pong area pandan dan ampang. dgn sape laa saya nak sparing nih..

laxxier, jauh sangat tu kalau tak aku leh je sparring ngan ko..... tgh set ngan dale_69 nk main sabtu petang tp kat putrajaya la

Assalamualaikum buat peminat ping-pong..kemanakah semua gerangan..sunyi dan sepi jer kat sini..huhuhu

dah lama x main ping-pong ni..tangan pun dah kaku...

siapa yang nak main ping pong boleh tak pm saya

Follow Us
Idelgo posted on 26-3-2013 03:22 AM
siapa yang nak main ping pong boleh tak pm saya

En Idelgo duk kat area mana..?

ohnolia tak minat dgn table tennis, sbb kurang exposure.. tp lepas zaman  wang nan ohnolia minat.. lepas tu zaman  wang liqin, ma long, wang hao, lagi lah ohnolia minat... lepas tu ada ni zhang jike ni... comel sgt2...

dale_69 posted on 29-3-2013 11:28 PM
En Idelgo duk kat area mana..?

saya duduk kat kota damansara.

ohnolia tgh lehat table tennis  ishikawa vs seo hyo won.. dua2 sgt2 lawa mcm bintang filim....   ni peringkat separuh akhir... ohnolia tgk game mereka biasa2 jha... rasanya ramai lagi org malaysia lebih terror dr ni....  betul tak?

selalu jugak masuk tournament pingpong. paling jauh pun penah pegi semifinal. haha. itupn masa district level kat sekolah. pastu tuk open tournament palng tinggi sampai quarter je. kat quarter kena tibai dgn cina aku pki blade butterfly, getah double happiness hurricane II. murah je.kos dlm rm280. aku main penhold grip. weakness bila nk backhand. selalu backhand just drive / defend bola je kiri / kanan. ada niat nk tukar handshake tp mesti amik masa kn..ada suggestion x nk pakai getah jenis apa g bgus skrg?

Idelgo posted on 1-4-2013 08:51 AM
saya duduk kat kota damansara.

huhu..sori lmbt reply..agak lama tak singgah kat forum Ping Pong ini..selalu main kat mana..
kalau ada tempat..bleh la war-war kat sini..nanti bleh main sama-sama..tapi sy ni main setakat memeriahkan
suasana aje..x terer mana pun..janji bleh kuar peluh..

AhmadDaniel posted on 10-5-2013 01:01 AM
selalu jugak masuk tournament pingpong. paling jauh pun penah pegi semifinal. haha. itupn masa distr ...

huhuhu..En Ahmad Daniel main ping pong dah kira tahap dewa dah ni..leh smpi quarter  tu...mmg power gak laa..nak compare
dgn saya ni mmg jauh ler pencapaian...

saya pun sama gak,main penhold grip..ntah ler rasa cam tak berminat nak tukar...skg ni guna getah Sriver EL..
mmg betul kalau pegang cara pen hold..agak lemah bila nak smash or spin cara backhand..tp klau tgk pemain cina depa semua letak getah
both side..nmpk agak senang bila nak spin..mgkin nak try pasang gak..skg ni rega getah pun leh tahan gak..huhuhu

selalu main kat mana En Ahmad..ingat nak berguru...nanti leh tambah ilmu bab2 Ping pong ni...hehehe

kalau pegang cara hand shake...nampak lagi senang terutama bila tang backhand..tapi mmg betul laa..kena amik masa gak
nak biasakan..

Bab getah ni..saya mmg tak tahu sgt..main letak jer sebenarnya..hehe

En Ahmad tinggal kat area mana..?kalau kat area KL/Sel..boleh pi kat pertama kompleks..situ ada kedai
jual macam2 barangan ping pong..dari bad/reket smpi ler ke baju kasut..nanti boleh minta
pendapat taukey kedai tu..dgr citer...bekas pemain ping pong Malaysia..tp tak tahu la betul ke tak..huhu

dale_69 posted on 15-5-2013 04:34 PM
huhu..sori lmbt reply..agak lama tak singgah kat forum Ping Pong ini..selalu main kat mana..
kala ...

dulu selalu main kat dalam segi university punya court, tapi sekarang tak tau nak main kat mana.ada cadangan tak tempat yang ada ping pong court?

Idelgo posted on 15-5-2013 07:10 PM
dulu selalu main kat dalam segi university punya court, tapi sekarang tak tau nak main kat mana.a ...

i see...kiranya skg ni dah abis blaja la yer..

rasanya,tempat nak main ping pong byk kat area KL ni..dulu pernah main dgn kkwn kat forum ni di Centermart,Setapak..
kat situ,macam2 court ada..futsal,badminton..mmg ok laa..klau tak silap..rm10 sejam kot..

tapi,dah lama dah tak pi sana..mgkin kebiziann sering melandoo...huhu

laxxier posted on 27-11-2012 11:18 PM
tak de ke orang men ping pong area pandan dan ampang. dgn sape laa saya nak sparing nih..

Saya duk Puchong tapi keje kat jln Tun Razak..klau nak main kasi hello ler..mana tahu bleh join..
kira dekat jer dgn Pandan n Ampang tuu...lpas waktu pejabat terus bleh pi sana..

dale_69 posted on 20-5-2013 01:21 PM
i see...kiranya skg ni dah abis blaja la yer..

rasanya,tempat nak main ping pong byk kat area K ...

belum lagi habis belajar.saya ada lagi kat segi university.masalahnya kat segi susah nak cari orang yang nak main ping pong ni.kalau bro sudi nak main ping pong boleh tak ajak saya sekali.terima kasih

dale_69 posted on 15-5-2013 04:57 PM
kalau pegang cara hand shake...nampak lagi senang terutama bila tang backhand..tapi mmg betul laa..k ...

hehe..mana ade dewa..tok guru sy dulu chinese..umur dh agak dlm 50an..tp perghhhh..xleh nk descrbe..selalu skrg ni maen dgn senior2 n org2 tua je dah..main just nk keluarkn peluh..nak msk tournament tu dh kurg sbb dah bz xterkejar..klu ada tornament kdg2 klu masa cantik bleh la..sy duk area pahang..penah pegi kat pc tu cuci2 mata..hehe..mmg sy guna penhold both sides getah..tuk backhand sebelah n forehand sebelah..klu nk belajar bleh je tgok youtube..banyak tutorial yg details pastu bleh practice atas table

kalau ada sesiapa yang nak main ping pong sila pm saya