CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: emmer_A

Service Desk - Cadangan / Komen / Bincang

Pendapat Intan

Originally posted by fazamania at 12-10-2006 02:25 AM
Biarkan thread tu jadi sejarah ... tak perlulah nak pertikaikan kenapa buat ini tak boleh , buat itu tak  boleh .. Yang penting , kita buka thread baru ... Lagipun , saya tau lah apa nak buat denga ...

Intan rasa, kalau thread tersebut tak menjadi masalah, tak perlulah nak ditutup. Kecualilah ada reason untuk menyelesaikan masalah yang kerananya server jadi selo dsb.

Pada faza mungkin thread tersebut "biarkan saja menjadi sejarah....dsb".
Kerana faza belum ada semasa thread2 sebegitu dibuka.
Namun pada kami ianya bagai sebahagian dari kehidupan dan keseronokan kami disini.
Seronok bila sesekali  bukak balik page lama..baca..
seronok bila bersaing untuk menjadi orang pertama page yang ke 2000 atau 3000 atau 4000...
Seronok bila kat board ATM ni saja yang ada thread yang lama begitu...rasa bangga pun ada.
dan sebahagian otai lama masih disini kerana thread tersebut.bagai hilang seri board ini tanpa thread tersebut

Itulah....sebahagian luahan hati insan bernama intan...namun apakan daya...

Pendapat preta..

setuju dgn intan..dan terpulang pd mod nak buat keputusan..
preta rasa mod kat sini dah buat kerja dorg dgn baik..bod ni aman damai dr dulu lagi..
bila mod baru masuk (loman) nampk perubahan ketara...bod ni bertambah meriah dan ramai poremer yg jrg masuk sini..dah mula rajin singgah dan bukak topik..tak kurg juga yg masuk berbual kat bilik borak atm...so,bilik borak tu bkn khas utk otai2 je..kami lg gembira bila ramai yg sudi singgah dan menjadi rakan2 kat sini...
cuma preta tak paham ada sekumpulan kecil..mcm berpakat je nak buat hevoc kat sini...
apa masalah dorg yea...:hmm:
mgkin dorg ni org yg terlalu cerdik dan pandai...menjadi pemerhati bod ni..tp taknak pulak bukak topik atau reply topik yg dpt menyerlahkan kebijaksanaan dorg tu...nape perlu nak salahkan org lain yg bukak topik..dorg ada hak nak tanya apa saja...dan mod pulak dah jalankan tugas dorg dgn baik...

Originally posted by preta_zinty at 12-10-2006 08:25 AM
Pendapat preta..

setuju dgn intan..dan terpulang pd mod nak buat keputusan..
preta rasa mod kat sini dah buat kerja dorg dgn baik..bod ni aman damai dr dulu lagi..
bila mod baru masuk (loman) nampk perubahan ketara...bod ni bertambah meriah dan ramai poremer yg jrg masuk sini..dah mula rajin singgah dan bukak topik..tak kurg juga yg masuk berbual kat bilik borak atm...so,bilik borak tu bkn khas utk otai2 je..kami lg gembira bila ramai yg sudi singgah dan menjadi rakan2 kat sini...
cuma preta tak paham ada sekumpulan kecil..mcm berpakat je nak buat hevoc kat sini...
apa masalah dorg yea...
mgkin dorg ni org yg terlalu cerdik dan pandai...menjadi pemerhati bod ni..tp taknak pulak bukak topik atau reply topik yg dpt menyerlahkan kebijaksanaan dorg tu...nape perlu nak salahkan org lain yg bukak topik..dorg ada hak nak tanya apa saja...dan mod pulak dah jalankan tugas dorg dgn baik...

Usaha baik mod loman amat kami hargai
terima kasih:love:

intan balas balik dengan menyatrakan persetujuan intan atas apa yang ditulis preta.
nampaknya preta telah mengulas mengenai thread borak jangan ditutup, usaha dan jasa mod loman dan juga isu poremer yang membuat kecoh kat sini.
Mengenai isu poremer kecoh itu. intan harap kita dapat menangani nya dengan baik

sekian

tutup jer mod
jgn terpedaya dgn dia org ni
dia org ni mmg kaki borak
tutup..tutup..tutup:pompom::pompom::pompom:

Originally posted by keli at 12-10-2006 09:58 AM
tutup jer mod
jgn terpedaya dgn dia org ni
dia org ni mmg kaki borak

harap mod tolon delete posting nih..

:lol

Originally posted by preta_zinty at 12-10-2006 10:07

harap mod tolon delete posting nih..

:lol

sila bunyikan hon tanda sokongan
pinnn..pinnn

Follow Us
Originally posted by keli at 12-10-2006 10:11 AM

sila bunyikan hon tanda sokongan
pinnn..pinnn

bunyi hon nanti..owang kata jual aiskrim lak          :nerd:

selamat poser sedare..klo poser le

Originally posted by dinkuyu at 12-10-2006 12:14

bunyi hon nanti..owang kata jual aiskrim lak          :nerd:

selamat poser sedare..klo poser le

hi awak

Originally posted by keli at 12-10-2006 12:25 PM

hi awak

kang kita tolak kedit kang :no:

Reply #182 preta_zinty's post

Preta ,

Yang bikin provoke tu biarkan MOD ATM yang uruskan ... Tapi anda sebagai forumer yang setiap hari berforum di sini pun boleh ambil tindakan juga.Salah satunya adalah jangan layan orang sebegitu.Jangan di layan orang mcm tu .. Kalau korang tak reply posting dia yang menyakitkan hati. Lama kelamaan boring dan dia pun kembali ke 'lubuk' asal dia..

Originally posted by intan at 12-10-2006 07:52 AM

Pada faza mungkin thread tersebut "biarkan saja menjadi sejarah....dsb".
Kerana faza belum ada semasa thread2 sebegitu dibuka.

maknanya oleh kerana saya belum lagi jadi MOD pada masa tu , maka saya tiada hak utk close thread tu ke ?..
ok .. saya faham ... mcm tu rupanya ... so , tajuk thread tu terpaksa kene ubah lah .. bukannya Bilik Borak Ask The Men ... tapi tukar ke asal ... emmm ... apa ya tajuk tu .. lupa lak ...

Originally posted by preta_zinty at 12-10-2006 08:25 AM
bila mod baru masuk (loman) nampk perubahan ketara...bod ni bertambah meriah dan ramai poremer yg jrg masuk sini..dah mula rajin singgah dan bukak topik..tak kurg juga yg masuk berbual kat bilik borak atm..

Originally posted by fazamania at 13-10-2006 01:50 AM

maknanya oleh kerana saya belum lagi jadi MOD pada masa tu , maka saya tiada hak utk close thread tu ke ?..
ok .. saya faham ... mcm tu rupanya ... so , tajuk thread tu terpaksa kene ubah lah  ...

Bukan begitu. Seronok thread tu...bila nak capai page ribu-ribu kami berlumba2 untuk dapat reply pertama page tu..hinggakan ada yang tak tidur malam menunggu (pretalah tu...).
Kalau nak tutup biarlah ada alasan yang logik dan munasabah.
namun, apapun yang kami kata, terserahlah.

Originally posted by fazamania at 12-10-2006 11:10 PM
Preta ,

Yang bikin provoke tu biarkan MOD ATM yang uruskan ... Tapi anda sebagai forumer yang setiap hari berforum di sini pun boleh ambil tindakan juga.Salah satunya adalah jangan layan orang s ...

preta setuju sgt tu..mmg tu tindakan paling bijak
thx utk mod Faza yg sentiasa perihatin, cepat dan tangkas menangani masalah..

Originally posted by fazamania at 13-10-2006 01:58 AM

tak paham ke...?tak pasti..?yea ke tak ni...?:nerd:
berdasarkan pemerhatian preta mcm tu la faza..:bgrin:

dan Mod faza pulak wlpun x selalu ada kat sini...preta tgok faza akan online waktu mlm utk memerhatikan keadaan dan membuat pemantauan kat bod ni..
kira mcm rukun tetangga la ni..klu faza x takde mgkin bod ni tak seaman damai mcm ni..kan?

ikhas dr preta
slmt hari raya..

Originally posted by intan at 13-10-2006 08:01 AM

Bukan begitu. Seronok thread tu...bila nak capai page ribu-ribu kami berlumba2 untuk dapat reply pertama page tu..hinggakan ada yang tak tidur malam menunggu (pretalah tu...).
Kalau nak tutup ...

bole masuk malaysian book of record tak..:nerd:

ini mesti citer pasal bilik borak ATM...

sebagai org baru...swit pun rasa sedih kalau ditutup..

Okay....  ni aku nak cadangkan satu cadangan pencadangan.

faza,

ko lepaskan jer thread borak tu dari sticky, tak payah close.  pastu biaq pi dia nak pi sampai mana.  pastu ko tukar balik tajuk ke tajuk asal.  pastu ko bikin lagi satu warung borak ATM baru punya dengan awek-awek yang baru-baru.  kalau awek-awek lama nak join sama lagi bagus sebab pengalaman borak anda semua diperlukan dimerata-rata forum.

sekian dari saya.
sori bod saya tak ada thread borak sebab saya bawak senapang repol AK47.  
jadi kalau nak borak kena masuk ATM....   selamat ATM.  selamat hari raya aidilfitri dan maaf zahir dan batin.
walhidayah .......  wabilahi taufik wassalamualaikum warahmatullahi wabarakatuh.

Originally posted by dexa at 8-10-2006 10:15 AM
nak buat suggestion kat mod --

thread borak tu dah capai  3000+
bila nak buka  lambatkan server gak...

boleh tak mod  tutup and open new thread borak...

just a suggestion --
thanks -

aku rasa bukan masaalah thread tu panjang tapi sebab serber ni memang slow.  setiap thread dah dibahagi kepada pages.  jadi kalau kau click satu page, tak ada kaitan thread tu panjang atau pendek.

yang jadi masaalahnya sebab thread tu ramai peminat.  kengkadang 3 atau 4 orang post pada masa yg sama.  bila macam ni yang buat dia slow giler.  ni aku ckp ni dari hasil pemerhatian aku lar.  sebab dah biasa kena macam ni.

p/s...  tunggu kot ada satu thread yang ramai peminat tapi page dia secipot dua.  tengok ada beza ke tak ada.  (atau gi check bod borak mcamana)

[ Last edited by  ibnur at 15-10-2006 02:43 PM ]

Malas dah aku nak cakap pasal thread borak tu... biaq pi lah sampai kiamat!!!