CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miau

[Merged] MELILEA - ORGANIC FOOD

220796 posted on 20-11-2012 04:42 PM
adakah healing crisis or mmg tak serasi dgn badan u sis?

psst..ape bnda yg byk u nak letgo tu?

tu yg risau gk....sbb sblm amik progene,relex je...xde pape pun.... bila start amik jd cmtu....skrg dh 2hari xamik progene,still cmtu gk...so myb bkn sbb progene...tp takut nk sambung....myb nk check dgn doktor dulu,klu progene bkn penyebab,baru nk sambung...

PS: klu de gastrik,jd cmni x? ada x mcm rs angin tersekat kt dada? sblm ni xde gastrik....dh tahun ni bz manjang...kot2 de gastrik plak...huhu...

list brg nk letgo,hehe

1) dermafal oren 34biji
2) gogen 90g
3) skincare cosmoderm vitE (pencuci,toner yg xpenah pakai lg,krim vitE)
4) krim siang skinz (br 3kali sapu)

ingincantik posted on 20-11-2012 04:55 PM
tu yg risau gk....sbb sblm amik progene,relex je...xde pape pun.... bila start amik jd cmtu....skr ...

angin kot.....

byk gak brg nak letgo tu.....hehehehe!

220796 posted on 20-11-2012 04:58 PM
angin kot.....

rs mcm angin gk...tp sblm ni mmg amik mgo xde rs cmni....mungkin sbb kebelakangan ni mkn xmenentu,jd masuk angin...huhu...ke gastrik ek?

220796 posted on 20-11-2012 04:58 PM
angin kot.....

byk nk letgo sbb sng sgt tergoda...haha...then bila xsesuai...mulalah nk letgo....(baru pakai seminggu klu xde kesan dh ckp xsesuai...hehe)

aqyueetda posted on 29-10-2012 04:13 PM
br 3hr minum soya melilea ni.hr ke 3 br lancar membuang.tak suke minum pe2 susu,bancuh soya ni ngan  ...

sedap kan soya tu

sejak mkn meliliea ni muka dah kurang berminyak
pastu pori2 mengecil sket..suka sgt..kdg2 mcm xpcaya jek
tp mkn masa gak..dlm sebotol mcm tu

Follow Us
anony-mous posted on 27-11-2012 08:32 PM
sejak mkn meliliea ni muka dah kurang berminyak
pastu pori2 mengecil sket..suka sgt..k ...

ade amik progene skali x?

ingincantik posted on 29-11-2012 12:51 AM
ade amik progene skali x?

xde..sy amek melilea je dulu..

saya baru nak start balik selepas berapa tahun tak consume, sebab susah nak beli.
Sekarang dah jumpe kedai yang dekat dengan rumah so senang la.

salam , produk melilea ni ada jual online tak? sy berminat nk cuba produk melilea utk detox yg org ckp boleh cuci usus segala tali tali tahi lama boleh kuar tapi sy tak tahu apa nama produk melilea tu dan brapa harganya? produk tu dlm bentuk apa, kapsul ke, kena bancuh ke, tablet ke. boleh tak terangkan details

aina_shaira posted on 10-3-2013 03:03 PM
salam , produk melilea ni ada jual online tak? sy berminat nk cuba produk melilea utk detox yg org c ...

The main product is Melilea Organik, aku panggil dia air sayur sebab warna dia hijau. hehe. Dia dalam bentuk serbuk, kena bancuh dengan air suam or air sejuk. Kena telan terus lepas goncang sebab nanti lambat jadik gel yang pekat. Kalau siapa nak try better beli botol kecik dulu sebab ada orang takleh terima rasa dia. Aku memang jenis telan je semua so takde hal. Selalu orang combine sekali dengan air soya (bentuk serbuk) atau green apple (apa ntah nama penuh dia, bentuk serbuk jugak) supaya kurang sikit rasa pelik tuh. Takpun campur je dengan sunquick yang gambar lemon tuh, masam sikit.

Harga kalau bukan ahli RM198. kalau ahli, jimat dalam 15% gitu. Dulu aku amik dalam 3 botol kot (rasanya aku ada cerita kat page depan2 tapi sorry la kalau cerita ada berbeza sikit sebab dah lama cerita aku tuh, ingat2 lupa la..), tapi dulu rasanya aku minum satu scoop sehari je sebab nak jimat. Dan aku combine dengan diet protein dan senaman (almost everyday), berat memang turun banyak sampai semua orang dok tanya pasal menda nih sebab tengok aku kurus. Walhal aku bukan amik ni saje, yang lain2 kena buat juga. So aku dengan eksen nya tak promote pun menda ni kat depa, kang depa minum tak kurus kang, cakap aku tipu pulak. Takmo ah gitu. But that was years ago, aku stop lepas 3 botol sebab susah nak dapat stok dah. Tapi sekarang aku dah jumpa booth kat area rumah aku, so boleh la aku jadikan suplemen bulanan. Lagipun berat dah naik balik sebab dah lama tak jaga makan, umur pun makin meningkat. hmmm..

Tang jual online tuh dulu ada forumner yang jual. la ni taktau. maklumlah produk ni tak seglamer Herbalife. Aku carik pun sebab aku dah try dan memang berkesan untuk aku. Kalau google ramai je yang jual nih. Cuber try tengok sini:
mymelileashoppe2u.blogspot.com

Apapun, selamat mencuba!

Last edited by iey_iyda on 10-3-2013 07:17 PM

gee skarang pon amalkan balik melilea ni memandangkan ada masalah usus.Dah cuba macam-macam produk lain sebab ingat produk lain lebih murah dan boleh lebih jimat.Sekarang ni sebab banyak amik ubat sembelit my usus dah malas nak bekerja.So, gee beli melilea ni balik.Nak beli kat website dia x reti nak order camana,gee biasa beli dengan seller yg jual produk melilea ni kat lelong.com.my.Sejak guna produk melilea ni,my usus problem back to normal.Rasanya memang akan kekal dengan produk ni sebab supplement ni 100% organik dan takde side efek.Minum ni pun kenyang je rasa.

gee_wmc posted on 13-3-2013 05:12 PM
gee skarang pon amalkan balik melilea ni memandangkan ada masalah usus.Dah cuba macam-macam produk l ...

best kan? saya cuba juga pakai yang lain2 tapi akhirnya kembali semula pada Melilea. Malas lah nak carik lain lepas ni. Hopefully produk ni akan berada di Malaysia sampai bila2 la, taknak la putus stok lagi. Lagipun menda ni bukan takat bleh turunkan berat, tapi jugak good for skin. And it's organik, so tak la risau sangat.

terjumpa thread ni, so i pun nak share pengalaman i ambik melilea.

about 8yeras ago, masa tu i form 6. berat i  masa tu kalau xsilap 69kilo, dgn ketinggian i hanya 154, mmg i gemuk.  i igt lagi my mum beli kan untuk i. beli 1set untuk jadi ahli dalam rm500 kalau xsilap. i ambik melilea ni masa tu time cuti sekolah, cuti akhir tahun dalam sebulan lebih. masa cuti sekolah i buat part time job (masa tu nak cari duit lebih sbb tahun dpn ambik stpm). i wat part time job sebagai stock clerk dekat hardware.hari2 i akan kira stock barang, kadang2 i ada juga susun brg smpai bdn berpeluh2. i ambik melilea ni i igt, mmg i akan minum air byk sbb rs dahaga . pastu yg bestnya xrasa lapar. i hanya makan nasi sekali sehari sahaja. i mmg minum air 3liter sehari sbb hari2 air bawah air masak p kerja dlm botol besar 3liter tuh. pastu i ambik melilea 2kali sehari. waktu pagi sebelum sarapan & mlm sebelum tido. ambil melilea ni, i perasan kulit makin berseri2 & badan pun fit tak gleber.

after dlm sebulan lebih berat i turun hingga menjadi 57kg!. u bayang kan sampai masa tu kwn2 my mum xperasan i, sampai ada yg tny my mum. i igt lagi, masa tu i p umah kwn my mum untuk hantar baju nak jahit. then dia tny my mum, "mana anak akak yang  gemuk tu" (dia maksudkan i). pastu my mum ckp, ni lar dia (ms tu i duk sebelah my mum).punya lah dia terkejutzzzz...hihihi..

start buka sekolah, i xambik dah melilea tu, tp disebabkan badan dah disiplin minum air byk + i study mmg akan minum air masak banyak, pastu mkn pun xbyk masa tu (kuantiti makan outomatik terkawal). i just jaga makan, berat i turun lagi sampai 53kg..hehehehe....

tp itu semua 8thn lps. lpas tu mmg ssh nak cari stock sampai lah 2tahun lepas. kakak i ada ambik product ni. tp i plak masa tu tak terasa nak ambik produt ni balik sbb i tgk my sis consume xkurus pun. tapi walaupun xkurus atleast pembuangan dia lancar (dia ada masalah ssh nak membuang). my sis ambik tak kurus pasal i rs dia xjaga mkn & xcersise.. dulu i igt i ambik mmg i mkn nasi sekali sehari je, air mmg cukup 3liter sehari atau lebih & paling utama hari2 badan kena buat aktiviti kuarkan peluh. i plak masa ambik melilea tu i berkerja part time, jd mmg badan asyik bergerak je, kuar peluh. itu kesan  jadi cepat.

sekarang after kawen ni, i terasa nak ambik balik melilea ni sbb skrg bdn i naik mendadakkkkkkkkkkkk!!
i ada ambik shaklee now tp tak nampak lagi hasilnya. kalau xde hasil ngn shaklee iggttt nak ambik balik melilea ni lahhh..huhu

itu saja story dari saya.

Nak Tanya, kalo for skin sahaja elok amik range yg mana? Sbb tgk testimoni kat sini byk utk kuruskan bdn je...

awinpj posted on 14-3-2013 11:41 PM
Nak Tanya, kalo for skin sahaja elok amik range yg mana? Sbb tgk testimoni kat sini byk utk kuruskan ...

greenfield organic & soya tu elok tuk skin jugak sis...

CikTwins posted on 14-3-2013 05:52 PM
terjumpa thread ni, so i pun nak share pengalaman i ambik melilea.

about 8yeras ago, masa tu i fo ...

'mane anak akak yg gemuk tu...' => ayat sungguh tak cover......

melilea ni tak byk promosi sgt tu sbb org kurang tau....kdg2 je ada booth kat shopping mall....

220796 posted on 15-3-2013 10:23 AM
'mane anak akak yg gemuk tu...' => ayat sungguh tak cover......

melilea ni tak byk promos ...

hahahaha..khannnn.. sabor je lah.

yup, kat mall dah ada skrg. igt nak try balik..tapi terpikir lagi. cz skrg ambik shaklee.tgk bulan depan, if shaklee xkesan boleh try melilea balik..huhu

gee_wmc posted on 13-3-2013 05:12 PM
gee skarang pon amalkan balik melilea ni memandangkan ada masalah usus.Dah cuba macam-macam produk l ...

gee produk tuk usus tu yg mana...
aku nak cuba lah tp bukan sbb sembelit...
cuma buang air seminggu skali jea..
entah brape tan toksin dlm bdn aku...

aliaa posted on 15-3-2013 11:15 AM
gee produk tuk usus tu yg mana...
aku nak cuba lah tp bukan sbb sembelit...
cuma buang  ...

produk utama melilea-->greenfield organik tu lah.