CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: sLapshock

Perihal Pekerjaan (merged: medangtamang, nimon)

Originally posted by nimon at 31-1-2006 01:14 AM
tq all u guys.....

aku mmg dah plan nak balik mesia survey market..nak contact aku pnya otai laaa...x pon bukak kedai..nak keje bidang lain tu x sanngguplaaa...hampir 10 tahun maaaa...

belanga ...aku dok kat Ireland daaaa..bukan US...
...

Saya tahu kamu duk Ireland, cuma cadangkan kamu datang kerja restoran di US nih kalau dah rasa susah sikit kat M'sia dan gajipun kecil di sana. Maksudnya kalau susah dapat kerja kat restoran halal kat Ireland tu,datangla tengok2 di sini. Ada gak org. Melayu kerja di restoran pesen tak pegang babi di New York, dapat himpun harta , 2 th. lagi nak balik Mesia kawin dan mula perniagaan sendiri. Alhamdulillah rezeki dia.

terima kasih belanga.....

insya allah aku akan tinggalkan keje pelik nie..sampai bila ye takk....bab ke US senang ke nak ke sana...permit ..visa...aku penah cuba apply green card dulu tp x de luck....ok..

Originally posted by nimon at 31-1-2006 06:00 AM
terima kasih belanga.....

insya allah aku akan tinggalkan keje pelik nie..sampai bila ye takk....bab ke US senang ke nak ke sana...permit ..visa...aku penah cuba apply green card dulu tp x de lu ...

Molek sangat ler tu. Kita ni semakin berumur semakin matang berfikir dan semakin berminat nak menuju ke jalan yg. baik dan tak merugikan kelak. Aku sendiripun duk terkedek2 mushkil sini, mushkil sana, jom kita sama2 ke jalan baik....

Bab permit, visa ke hape aku tak tau la...Dulu kamu minta green card dari luar US atau bila dah berada di US? Yg. aku tengok/kenal orang yg. dah berada di US ni pas tu apply green card. Ada sorang tu,Indon 5 th. baru dapat,sorang lagi, Malaysian dah tahun ke enam dan dia kata mungkin akan dapat tak lama lagi. Dia in final process katanya. Tapi tu lah, dalam masa 6 th. tu derang tak keluar dari US maknanya tak leh ler nak balik kampung. Tak tau la pulak kenapa. Depa kata immigration lawyer nasihatkan jangan keluar sehingga dapat green card.
     Yg. sorang pompuan Indon ni dia dah 8 th. kerja ngan restoran Afghani, dia main seludup gitu je. Tak dak permit apa. Dia datang dengan tourist visa terus tak balik. Dia kata tunggu duit banyak, baru nak balik.

emmmm..zaman skang  nie ,,kalau x berani gamble mmg susahlaa..kat c nie pon ada cian mesia yg dulu duk secara haram tp dah dpt pr....tp kena sabar laa..mcm hang cakaplaa.tak le balik kampong..masa aku apply green card tu melalui loteri us gov,,time tu mmg aku kat Ireland lagi....tak pallaaa bulan 3 nie aku holiday ke mesia ,,aku akan cuba berubah mana yg mampu....tq belanga....kau kat us lama dah...aku pon ada member yg blaja sampai x terus balik kat sana...keyy

Originally posted by carpet at 30-1-2006 03:26 PM
assalamualaikum..
my opinion..better u leave the work coz mayb it has 'syubhat' value in ur income...if u can move 2 other restaurant that is more islamic, it's better, coz this action matchs in 1 ...

Syubhat ke?Istilah ni setahu Nara kalau kita rasa ragu2 jer.Tapi dalam kes ni,memang dah sah2 pegang khinzir,dan khinzir tu kita semua sedia maklum la hukumnya kan?

Matlamat menghalalkan cara?Hmm...

1. Apakah antara jenis2 pekerjaan yg. mulia yg. datangkan banyak keuntungan/gaji ?

2.   Bagaimana dengan pekerjaan sebagai peguam yg. bukan peguam syariah,yg. tak berpandukan undang2 syariah?

Follow Us