CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrsaafifi

[MERGED] All about 'Anak angkat' (Procedure & Etc)

Salam semua....
Pengalaman menjadi ibu nie x dapat nak di gambarkan bahagianya..... Masa mula-mula dulu nak ambik anak x tahu mana nak mulakan ... tapi bila dah jumpa forum nie banyak info yang saya dapat .....Alhamdulillah Segala process dah selesai..... Allah dah mempermudahkan segala urusan kami suami isteri....Skarang nie tengah usaha nak menyusu badan lak ...... Kepada semua bakal mummy .... sabar , doa dan redha ....Kalau dah rezeki kita x kemana .... Terima kasih pada semua kenkawan yg banyak membantu....

Dania..wow anak dh besar yer...bagus la....seronok kan ada anakkk...

salam.......

kawan saya minta saya tolong sesapa nak cari anak angkat...bayi lelaki bakal dilahirkan bulan ini gak, ibu dia umur 20 tahun, bersalin je ambik kat spital selepas selesai dokumentasi anak angkat, dia adalah minta bayaran sikit....saya tolong panjangkan, jika ada sesapa berminat hubungi terus kawan saya di 019-3135701 dan tanyakan pasal hal ini....

saya nak..tp bukan utk saya..utk mbr kt forum nie gak..

kalau belum sape chop please pm sy..

Salam, Saya amat berminat untuk mendapatkan anak angkat daripada golongan keluarga susah/tidak mampu, anak yang berumur lingkungan 1 tahun -5 tahun. Tak kira, sama ada anak sah taraf atau pun tidak.Saya akan sediakan saguhatinya. InsyaAllah, kami suami isteri akan memberikan kasih sayang seperti anak sendiri. Sekarang, saya bertugas sebagai seorang guru. Jika ada sesiapa yang sudi, boleh hubungi kami 019-5037452 atau email azliali270578@yahoo.com. Lokasi kami di negeri Perak.”"

ada lagi tak info pasal sesiapa yang nak bagi baby ni...tolong pm saya..saya berminat nak ambik anak angkat..terima kasih..

Follow Us
salam semua...ena tumpang hepi dengan member2 yang dah dapat anak angkat...ena tahun ni dah tahun ke-4 kahwin...dh try berubat tradisional dan moden, tapi belum ada rezeki...kalau ada sesiapa yang ada info tentang anak angkat, pm ena ye..terima kasih semua

salam semua.... saya baru di sini. dah setahun mengikuti tapi belum ada kekuatan untuk menulis. tapi semakin hari saya membaca semakin teruja untuk mengalami pengalaman yang sama dengan kawan2 di sini. saya dah lama menunggu, tapi masih berpeluang memiliki anak sendiri. sudah mencuba pelbagai cara, tapi sehingga ke hari ini masih belum berhasil. tahniah pada kawan2 yang memilih untukmelaksanakan amanah Allah. mereka adalah anakistimewa yang akan membahagiakan kita... insyaAllah. kalau ada peluang saya juga ingin memiliki anak angkat. moga di permudahkan. amin.

sape2 nk let go alat SNS sila pm sy yer

Reply 2169# dini1979

dini, saya nak letgo....anak saya dah 3 thn...saya area putrajaya..dini area mana?

sorry mod....nak pm tak reti...lupa nak klik kat mana....

brp nak jual?

saya pun nak lelong kira kg boleh .....ni sapa nak beli ....si dhia yang comel ni ...

assalamualaikum mummy2 semua...wahh dah makin meriah..well april  ni ank sy dah 2 tahun..xsbr,gementar pun ada.. Borang semua dan siap..tinggal nka submit jer...

tahniah  rozana....anak sy br aje 1 yr 3 bln..

salam semua...
sy nak share something
kalo sape2 yg teringin nak amik anak angkat leh g ke facebook search Anak Angkat Untuk Di Bela atau pun AAUDB
ada la syarat2 nyer spt mesti dah berkahwin selama 3 tahun, beragama islam etc (korg bc la sendiri syarat tu)
adik sy dah register..alhamdulillah br minggu lepas reg,kelmarin admin AAUDB call dia
insyaallah bln 6 ni baby tu akan lahir,baby ppuan
kami satu family mmg seronok sgt
sy xreg lagi sb br 2 tahun kawen...bg peluang kat org lain dulu

salam semua. ada tak sape2 yg anak ambik anak angkat. jantina baby tu belum tau lagi sbb maseh dlm kandungan.

salam semua...
sy nak share something
kalo sape2 yg teringin nak amik anak angkat leh g ke faceboo ...
malaygirl Post at 28-3-2012 20:13

saya masuk FB tsbt -- tapi setengah gambar amat disturbing .. harap owner dia buang gambar gambar ngeri dan letak gambar gambar baby jer (trauma tengok kepala pecah, darah baby tandas etc)

Salam semua, saya kopi pasta dr post sendiri kat thread satu lagi..
Mcm yg lain2, saya juga mencari anak angkat. Sy dah berkahwin 6 tahun, hanya sekali merasa mengandung dan gugur ketika kandungan 5 bulan. Sesiapa yang ingin memberikan anak angkat/ada maklumat bolehlah call saya: 0199807885-za atau pm saya. Lokasi/jantina tidak menjadi masalah. Saya pernah berhasrat utk mendptkan anak angkat beberapa tahun lepas, tp bimbang penerimaan keluarga mertua. Tapi tahun ini saya bertekad mendapatkan anak angkat.

terima kasih cari.my dan semua

salam semua. ada tak sape2 yg anak ambik anak angkat. jantina baby tu belum tau lagi sbb maseh dlm k ...
nursan Post at 2-4-2012 10:48

W'salam Nursan. ada. saya..
boleh ceritakan lanjut ttgnya?