CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mz_tera

Saranan doctor: cetaphil, retin, AHA, vit C, accutane,

578# emmapesona

hehehe. lain orang lain kesan dia.. seingat aku, takde la teruk sampai kena tegur dengan membe ke.. mmg up sket jerawat mula2, tapi tak la horror sangat.. pastu, tak lama lagik ok la tu..

yang penting kena ikut betul2 instructions kalau guna retin-a.. tak leh blasah guna produk2 lain suka-suki..

salam... mana nak dapat retin-a ni?

nara skang guna cleanser cetaphyl. stakat ni ok la. muka dah less oily kat t-zone.

salam... mana nak dapat retin-a ni?

nara skang guna cleanser cetaphyl. stakat ni ok la. muka dah less oily kat t-zone.
Nara_Gaara Post at 2-9-2009 21:17

aku tolong paste dari thermostat

retin-a ni boleh dibeli kat farmasi.. tapi, bukan semua farmasi ada jual.. farmasi yang ada pharmacist je yang boleh jual benda ni sebab kena jmpa pharmacist dulu kalau nak beli.

brand tu rasanya memang satu jenis je kat malaysia ni.. cilag.. ada dua form- gel atau cream.

577# minidictionary

gituh ker min???selamer nih ak letak jek retin a pastuh dah...tak letak moisturizer pon....klu gituh nk kene pi beli moisturizer ler nih....patutler muka cam gatal2 jek...huhu....tank u min...nk kene survey plak produk per yg baguih nih utk mlm...

578# emmapesona

hehehe. lain orang lain kesan dia.. seingat aku, takde la teruk sampai kena tegur dengan membe ke.. mmg up sket jerawat mula2, tapi tak la horror sangat.. pastu, tak lama lagik ok ...
thermostat Post at 2-9-2009 16:20

oooo...okay termostat..dread akn terus pakai....dan pakai...skunk dah masuk 2 weeks....cuma nk tambah moisturizer+spf >>>yg nih dread cdg nk beli eucerin extra whitening spf 40...dan moisturizer mlm tak tau nk beli aper lg...cdg nk beli brand simple atau eucerin gak...tp jawat tgh pop up skunk...n muka agak merah sket2 especially kt pipi..dread akn terus bersabar...dan akan terus update kat cni...tank termostat dan sumer2....dan juga cik min....hehe...

dread guna retin a cream...sebab dlm tread nih ckp stat dengan low percentage dulu...gel agak iritating,,,,huhu,,,,

Follow Us
lama tak jenguk sini... tot saje je nak drop by to give my review... babe pakai accutane dulu... dari sekolah lagi.. it works.. tapi biasa la bila nampak kesan tu buat tak consistance.. kejap pakai kejap stop and so was the acne.. but then last 2 years ke last year i finnally finish the whole course.. 4 ke 6 months and alhamdullilah up till now dah takde dah jerawat.. kalau ada pun satu dua waktu dtg bulan... n i swear ada satu cream nie dia warna hijau.. taktau apa nama.. babe beli kat dr ting.. memang mujarap sgt... just my 2 cents..

587# babe

good for u.. dulu aku hampir2 bercadang nak guna accutane sebagai langkah terakhir.. tapi, memandangkan agak pricey (dan aku dulu student), aku makan antibiotic je..

speaking of antibiotic, mesti ada forummers lain yang penah ambik gak.. ikut pglaman aku mmg sgt berkesan.. tapi, once berhenti, jerawat biasanya naik balik.. (antibiotic pun takleh amik lama2)

then aku mencari2 alternative untuk control jerawat dari dalam.. sebab belakang badan pun naik jerawat.. takkan nak sapu retin-a plak kat situ.. akhirnya aku jumpa few links yang bincangkan benefits of zinc supplements for acne. (korang boleh google pasal benda ni).

ada kajian yang tunjukkan zinc ni as effective as tetracycline antibiotic, but without the side effects of typical antibiotics! sounds good, huh?

Dalam rating www.acne.org (yang mana, orang ramai cast their votes), zinc dapat reviews yang jauh lebih baik dari antibiotic doxycycline, minocycline & tetracycline... banyak komen2 positive pasal zinc & korang bleh baca kat sini: http://www.acne.org/zinc-reviews/200/page1.html

komen2 pasal:
doxycycline: http://www.acne.org/doxycycline-antibiotic-reviews/28/page1.html
tetracycline: http://www.acne.org/tetracycline-antibiotic-reviews/20/page1.html
minocycline:http://www.acne.org/minocycline-antibiotic-reviews/27/page1.html

577# minidictionary

min mmg guna moisturiser ke lepas letak retin-a? owh, aku tak plak camtu...

aku guna retin-a ni 2-3 kali seminggu.. malam yang tak letak retin-a, aku bubuh la moisturiser.. ...
thermostat Post at 2-9-2009 04:14 PM

ha ah lepas retin-a , i sapu moisturizer bebyk.

sbb cam u said la kalau pakai gel nye cepat resap tu sllau teroverdose hahahaha sampai merah terbakar skin.

next time nak terai cream la senang skit bajet die.

ha ah lepas retin-a , i sapu moisturizer bebyk.

sbb cam u said la kalau pakai gel nye cepat resap tu sllau teroverdose hahahaha sampai merah terbakar skin.

next time nak terai cream la senan ...
minidictionary Post at 3-9-2009 09:36

min...hg terai yg creamnyer min....yg cream nih pon leh tahan terbakar gak muka ak nih...apatah lg klu ak pki yg gel...huhu...tp btoi kater hg klu tak letak moisturizer...kulit gatal btoi...esp kat bahagian hidung...celah2 tuh....huiii....mlm tuh tak hengat pedihh..

577# minidictionary

gituh ker min???selamer nih ak letak jek retin a pastuh dah...tak letak moisturizer pon....klu gituh nk kene pi beli moisturizer ler nih....patutler muka cam gatal2 jek...huhu ...
dreadlock Post at 2-9-2009 09:33 PM

mule haku pon x letak pastu merah gilerrrrr. then rupenye pas letak tu leh letak moisturizer. now better skit la

pakai selang 2 hari or 3 hari.

haku pakai brand Natio jek. so far okey moisturizer tuh. Beli kat Sasa

min...hg terai yg creamnyer min....yg cream nih pon leh tahan terbakar gak muka ak nih...apatah lg klu ak pki yg gel...huhu...tp btoi kater hg klu tak letak moisturizer...kulit gatal btoi...esp ka ...
dreadlock Post at 3-9-2009 10:14 AM

haku gatai kat dagu sampai luke asik menggaru hahaha

pastu kene marah ngan doc.

kadang2 haku letak moiturizer tu bebyk buat cam mask. kasi lembab kan skin. jadi la utk mengurang kan kering.

592# minidictionary

hahah....punyerler smngat kiter guna retin ayek min...sampai gini jadiknyerrrr.....takper2....yg pntg muka elok....raya dah dekat nih weh....kuikuikui

587# babe

good for u.. dulu aku hampir2 bercadang nak guna accutane sebagai langkah terakhir.. tapi, memandangkan agak pricey (dan aku dulu student), aku makan antibiotic je..

speaking of anti ...
thermostat Post at 2-9-2009 23:51

hai..nk tanya skit, zink ni blh dpt kt ner??? mmg btul2 bekesan ke untuk hilangkan jerawat? sy nk kongsi skt....dua minggu yg lepas sy ada g klinik kcantikkan  Marissa kt semenyih utk rawat muka sy. da bosan nk try produk2 kcantikan yg ada kt pasaran... muka tetap berjerawat & xde perubahan. kwn sugest g klinik ni, dpt la ubat antibiotik utk matikan jerawat dr dalam katanya & gluthation (btul ke ejaan ni??? pil pemutihan 2 ) .... utk sbulan. Pagi sblm mkn kena ambik pil pemutihan, mlm sblm tdo kena mkn antibiotik. skrg da dua minggu sy mkn ubat2 2.... tp jerawat yg x kua sblm ni smua kua... bila la nk licin ni???? takut jgk jd semakin teruk. tapi xpe la, sy tggu sampai cukup sebulan. Harap2 klinik ni ok la, tkut jgk sbb 1st time mendapatkan rawatan kt situ. skrg sy hanya pkai pncuci safi (gamat), toner safi, pelembab safi & krim safi.... semalam sy baru beli cetaphil.... ptg smlm trus cuci muka ngan cetaphil, pcuci safi da x pakai....hrp2 ada perubahan

592# minidictionary

hahah....punyerler smngat kiter guna retin ayek min...sampai gini jadiknyerrrr.....takper2....yg pntg muka elok....raya dah dekat nih weh....kuikuikui
dreadlock Post at 3-9-2009 11:27 AM

hahahhaha tu la die. haku pakai selang2 ngan differin gak la. kot kot merah gile x pakai. stop pakai 3-4 hari then continue ngan differin. kalau ok then retin a.

blasah la janji works on my skin. lol but skin now dah nipis la. asik peeling jek....

hai..nk tanya skit, zink ni blh dpt kt ner??? mmg btul2 bekesan ke untuk hilangkan jerawat? sy nk kongsi skt....dua minggu yg lepas sy ada g klinik kcantikkan  Marissa kt semenyih utk rawat muka s ...
faqihah82 Post at 3-9-2009 12:09 PM

i tolong answerkan,  u leh cari kat farmasi. Zinc supplement ade brand blackmore, biolife n mcm2
but x silap the zinc here only 15mg. dlm web tu tulis 50mg kan?

i tolong answerkan,  u leh cari kat farmasi. Zinc supplement ade brand blackmore, biolife n mcm2
but x silap the zinc here only 15mg. dlm web tu tulis 50mg kan?
minidictionary Post at 3-9-2009 12:23

K, thaks... nt sy try cari.

594# faqihah82

alamak, kalau tanya saya betul2 berkesan atau tak, tu bukan kuasa saya...

saya just share bacaan yg saya dapat. tambahan, banyak reviews yang positif pasal zinc daripada orang ramai & makin banyak studies pasal benefits of zinc supplements for acne.

saya sendiri ambik zinc untuk mslh jerawat kat belakang badan. so far, mmg ada perubahan.

emmmmm, apa kata u cuba dulu dengan rawatan yang u buat sekarang... mungkin, mula2 tu memang naik banyak kut..

596# minidictionary

min: bukan semua jenis zinc yang boleh bagi positive effects kat acne.. zinc ada macam2 jenis: sulfate, citrate, acetate, picolinate, gluconate, monomethionine etc... according to the studies, zinc in the form of gluconate and monomethionine (optizinc), adalah dua jenis zinc yang boleh bagi kesan positif..

blackmores, biolife, and kebanyakan kat farmasi tu, memang bukan jenis zinc gluconate atau monomethionine... the only brand yang aku jumpa jual zinc in the form of zinc gluconate kat malaysia adalah kat GNC.. kat situ memang ada 30mg atau 50mg...

dread: awat letak retin-a kat celah hidung? mmg tak bleh tido malam ah gatal, pedih.. kat leaflet retin-a tu kan ada tulis, jauhkan dari celah hidung, sekitar mulut & kwsn mata.

599# thermostat

hehe...bkn kat lam lubang hidung....tp kat area tepi hidung...aah...spatutnyer takleh letak area dekat ngan bbir...kat area misai tumbuh tuh...huhu...pasnih kene aply sket2 jek...huhu...