CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zazizu

ANEKA KEK LOBAK [CARROT CAKE]

no.20 posted on 7-11-2012 04:15 PM
saya dah lama tak guna hand mixer...mula2 blajar buat kek dulu je ada guna...tak tau la ada beza k ...

oo.. kiranye memang sepanjang masa buat kek pkai stand mixer je la eh? okla kot.. saya je yg tak biasa dengan stand mixer tu kot... mlm tadi wat sebiji lagi.. tp pkai hand mixer je.. risau tak jadi kek orang.. hehe.. mlm ni beat creamcheese bole pkai standmixer je...

ni kek carrot yang saya buat malam tadi.

dengan gun hanya 250g cream cheese and half bar butter.. dapat wat deco camtu je.. tak berani nak letak krim kt tengah2 takut tak ckup nak deco. klau tema 2 kaler.. camne nak bajet krim kale2 tu ek? risau tak ckup. ke... biasanye memang orang buat pkai 2 baru cream cheese? camtu rege kene up la..

Rate

1

talapia posted on 9-11-2012 09:31 AM
ni kek carrot yang saya buat malam tadi.

ctk nyeee...jeles nye
ritu saya ada buat carrot kek, tp versi kukus la
ai x puas ati la. mcm x brape jadi. tp kwn2 kata ok
cream chesse yg ok mcm mana resepi nye yer
yg saya wat tu, saya rasa muak la

(cream chese + butter + vanill + gula icing + lemon)

tp mmber ai ada kata, tak yah ltk butter

mama.mira posted on 10-11-2012 07:19 PM
ctk nyeee...jeles nye
ritu saya ada buat carrot kek, tp versi kukus la
ai x puas ati la. mcm x b ...

muak ke? klau mkn bnyk2 memang muakla kot.. saya buat pkai cream cheese campur unsalted butter gak.. taruk vanila tp tak taruk lemon zest sbb tak jumpa. hehe... so far tu je la.. and tak buat manis sangat.. lemak2 manis je. memang anak2 suka.. bila dah habis deco.. anak2 memang dok bersihkan bowl ngan piping bag skali la.. hehe

talapia posted on 12-11-2012 09:08 AM
muak ke? klau mkn bnyk2 memang muakla kot.. saya buat pkai cream cheese campur unsalted butter gak ...

ke ai yg dh kenyang. sbb tu rasa muak. hhihii..
takpe2...lepas ni nk try lagi
usaha tangga kejayaannn

kek yg saya suka makan tapi tak pernah buat sendiri... memang kena buat jugak ni...

Follow Us

kek carrot dan walnut

Rate

1

kek carrot

BAHAN-BAHANNYA :-) mat gebu.blogspot
1 cawan tepung gandum*
1 camca teh baking powder*
1/2 camca teh soda bicarbonate*
1/2 camca teh garam halus*
1 1/4 camca teh kulit lemon
2 biji telur  
3/4 cawan minyak jagung
3/4 cawan gula perang  
1 1/4 cawan parutan lobak merah,  
1/2 cawan nenas dalam tin, toskan dan cincang kasar
1/2 cawan kelapa kering
1/2 cawan kacang walnut, cincang , bakar sekejap

BAHAN CREAM CHEESE TOPING :-)
100 g mentega
125 g cream cheese
1 camca teh esen vanilla
1 1/2 camca besar gula aising, diayak

CARA MEMBUATNYA :-)
Panaskan oven pada suhu 180C, lenser tin berukuran 7 inci x 7 inci x 3 inci dengan sedikit minyak, alas dasar tin dengan kertas minyak. Ketepikan.
Dalam satu bekas, masukkan telur, minyak jagung dan gula, kacau dengan whisk hingga rata, sebati dan gula hancur (kurang lebih 5 minit). Masukkan bahan2 diayak tadi dan gaul perlahan hingga sebati.
Masukkan nenas, lobak merah parut, kelapa kering dan walnut tadi. Gaul rata menggunakan spatula hingga mesra. Tuang dalam tin dan bakar selama 50 minit - 1 jam atau hingga masak.
Sejukkan kek atas jaringan sebelum disapu dengan cream cheese tadi. Simpan kek dalam peti sejuk jika tidah habis dimakan...
UNTUK CREAM CHEESE :- Putar cream cheese dan mentega hingga sebati, masukkan gula aising dan esen vanilla, terus memutar hingga gebu dan halus. Gunakan kelajuan sederhana...Boleh sapu atas kek tadi dan hias ikut suka...

sitipayung posted on 2-12-2012 12:09 AM
1 cawan tepung gandum*

..wah nampak so yummylicious...rasa mcm gatal2 nak wat utk birthday sendiri...tqs for sharing...

sitipayung posted on 2-12-2012 12:09 AM
1 cawan tepung gandum*

sedapnya...resepi dah ambik tp tak buat2 jugak...

nak tanya carrot cake ni sedap kalau boh walnut atau takde walnut? Lagi satu tak ingat lak carrot cake secret recipe kek dia ada walnut ke ek?

serikandi_gurl posted on 16-1-2013 12:35 PM
nak tanya carrot cake ni sedap kalau boh walnut atau takde walnut? Lagi satu tak ingat lak carrot ca ...

mmg ada walnut dan kismis..carrot cake kat SR tu favourite mills...kalau termengidam ke ape..mmg akan beli ...tp kalau terlebih2 rajin tu wat sendiri....mills suka version dr Mat Gebu nye....dah beberapa kali buat mmg marvelous....

Tak prnah makan carrot cake...minum air carrot susu slalu la...huhuhu

millsnboon posted on 16-1-2013 02:33 PM
mmg ada walnut dan kismis..carrot cake kat SR tu favourite mills...kalau termengidam ke ape..mmg a ...

Kalau boh walnut, nak cincang ke atau blend halus? Sbb ada sesetengah orang tak suka kan bila makan kek ada kacang dalam dia.

serikandi_gurl posted on 16-1-2013 04:42 PM
Kalau boh walnut, nak cincang ke atau blend halus? Sbb ada sesetengah orang tak suka kan bila maka ...

mills tak blend or cincang pun sbb satu famili mills suka dgn adanya kacang walnut ni..cara mills, kacang walnut tu mills akan panggang dulu pastu just ramas2kan sekejap n masukkan dlm adunan kek..kadang2 mills campur dgn hirisan badam jugak...

n mills akan tambah serbuk buah pala...mak mills lagiii suke kalau ada serbuk pala ni...

millsnboon posted on 17-1-2013 11:41 AM
mills tak blend or cincang pun sbb satu famili mills suka dgn adanya kacang walnut ni..cara mills, ...

apa rasa serbuk buah pala ek? yang bahasa omputih dipanggil nutmeg tu ek? Camtu walnut tu dipanggang dulu then cincang2 masukkan sekali dalam adunan utk dibakar la ye?

serikandi_gurl posted on 17-1-2013 12:56 PM
apa rasa serbuk buah pala ek? yang bahasa omputih dipanggil nutmeg tu ek? Camtu walnut tu dipangga ...

aah..nutmeg la tu....rasanya?...mills tak pernah lak nak rasakan serbuk tu satu2...tp bila digabung serbuk nutmeg & cinnamon ni kek tambah wangi n harum semerbak..  

walnut tu mills letak last sekali dlm adunan kek, fold 2 - 3 kali n tuangkan dlm acuan n bakar...ada org campurkan kacang atau kismis dgn sedikit tepung utk elakkan buah/kacang drp mendap kat bwh..mills main letak je...so far tak pernah mendap pun ....

ada org tak letak pun cinnamon ni tp bagi mills kalau tak letak serbuk rempah bagi mills something is missing...mills kalau buat apple pie pun suka letak cinnamon dan nutmeg...

millsnboon posted on 17-1-2013 01:37 PM
ada org tak letak pun cinnamon ni tp bagi mills kalau tak letak serbuk rempah bagi mills something i ...

Ic2...noted. Tapi tak kismis masuk dalam carrot cake tu camne pula ye? Sedap boh kismis ke sedap tak boh kismis?