CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: idolfan

BeSt FeMaLe DaNcEr

tweetykiut This user has been deleted
Originally posted by idolfan at 4-2-2005 05:01 PM:
..sampai watak antonio banderas dlm citer shrek 2 ikut style simbah air tu..kelakar gile kusing tu..puss in boots kan?...haha

:ah: :lol
cute..:love::lol

[ Last edited by tweetykiut on 4-2-2005 at 05:10 PM ]

Originally posted by tweetykiut at 2005-2-4 04:43 PM:

setuju ngan rosalisha..yg penting nak describe seseorg tu pandai nari atau tak..bukan tengok step2 dia stereotype la..apa la..sbb itu keje koreografer..
bagi aku,koreografer atau dancer2 dor ...

byk kali siot britney menari mcm stripper. apa lak aku taknah tngok konsert britney. pstu kat mtv award lagik...sumer tarian dia more to sexual. wah fanatik britney dah backing britney nampak. watever. aku minat britney gak.
kene tngok gak part stereotype tu...kalo tarian sama aje...so tak versatile la.
britney ni yg aku respek sbb dia gimnast aje...so tarian dia mmg energetic.

aku pulak walaupun minat christina tpp aku rasa j.lo ler plg terrer dance.....

Originally posted by rosalisha at 3/2/2005 08:51 PM:
pada pendapat aku la..jgn marah lak..
-memangla dulu janet jackson tu queen of dancer..
tapi dgn kehadiran britney..semua tu dah berubah..
yg plg hampir leh beat(tp still takleh beat)michael jac ...

aku setuju sangat dgn ko... skarang nie janet jackson nampak dah kureng... kalau dia ada buat pun, dah tak energetic cam dulu..

Originally posted by rosalisha at 3/2/2005 06:51 PM:
BRITNEY SPEARS is the best dancer(female)in hollywood..
itula yg buat performance dia fantastik..
i don't wanna b bias..vokal dia just so-so..

yg boleh buat kedua2nya sekali dgn cemerlang iala ...

betul cakap ko... beyonce mmg boleh buat dua2.. tapi tarian beyonce walaupun nampak seksi, tapi tak perlu utk menari cam stripper utk nampak seksi....

Originally posted by sayangidaku at 4/2/2005 12:04 AM:
jLO...sbb dia mmg asalnya penari n dia ada pendidikan formal dlm tarian.
n then , tarian dia mmg best pon...

tapi aku rasa, paula abdul paling terer kot, sbb dia mmg keje koreografer dulu... aj ...

paula abdul sblm dia jadi judge american idol, mmg ligat dia promote video tarian dia...

Follow Us
Originally posted by rosalisha at 4/2/2005 12:58 AM:
-laa..paula abdul koreografer ke dulu?nampak biasa je koreografi dia buat..
okla..bolehla..dia pun best gak tarian dia..
j.lo dulu aku rasa kurang dari segi tarian..tapi sekarang nampak dah ba ...

vc yang ader dance sorang2....

britney- stronger
j.lo- i'm glad

nak tambah lagi?

tweetykiut This user has been deleted
Originally posted by sayangidaku at 4-2-2005 05:45 PM:

byk kali siot britney menari mcm stripper. apa lak aku taknah tngok konsert britney. pstu kat mtv award lagik...sumer tarian dia more to sexual. wah fanatik britney dah backing britney nampak. wa ...

ye la..aku backing britney sbb aku minat dia..ye la..yela..ko la betul..

aku cakap berdasarkan faktala..nape ngan ko ni?aku siap puji lagi org yg ko kata plg 'terer'tu..dah la aku minat dorg ni..apa yg tak kena lagi?aku pun bukan nye tak suka j.lo atau paula tu..aku minat tau..
apa lak britney nari mcm mcm stripper?ko tengok semua ke live performance britney?baru tengok sikit,dah kata mcm stripper..
mcm mtv awards tu macam stripper apeke benda nye..ko tengok betul2 ye cara dia nari?ko tengok tak cara dia 'pulas' kaki n tangan?(ni baru salah satu teknik je)susah tu..penah ko tengok org lain leh buat camtu?siap cakap semua tarian dia more to sexual..cakap biar betul..jgn nak hentam keromo je..
channel mtv n channel v adalah 2 channel faveret aku..aku minat semua singer yg pandai nari..j.lo,janet,aaliyah,beyonce..ramai lagi..ko ingat aku tak tengok ke himpunan vc2 dorg..live performance dorg pun ada aku tengok.byk dah aku tengok..dan aku suka kaji cara dorg nari..sbb aku mmg minat tarian..
sampaikan aku susah nak ingat tittle vc2 dorg yg aku dah tengok tu..aku suka tengok rancangan antaranya videoscope..berapa kali dah ari tu aku tengok janet n paula nye videoscope(best!).caya la..dah banyak vc2 dorg yg aku tengok..ada gak yg aku beli vcd(tp bukan semua)utk menyenangkan aku tengok selalu..aku banyak mengkaji gaya dorg..minat aku memang lebih ke arah tarian..

aku bukannya bias sangat..aku akui,britney nye vokal tak best langsung..aku minat dia sebenarnya sbb dancing skill dia la..dah aku rasa ko nye statement tak berapa tepat..so,aku cakap la apa yg aku rasa betul..
ingin aku tegaskan kat sini,aku minat semua singer yg pandai nari..janet jackson,j.lo,paula abdul,mendiang aaliyah,beyonce..tak ketinggalan..christina millian,mary j.blidge,mya..yg terbaru..ciara..
o ye..christina millian ni seblom jd singer,dia keje jd koreografer..camne?terer tak dia nari?

ok la..lain kali aku tak balas dah pendapat ko..ko pun akan bebas buat pandangan pas ni..sebelum tu,aku nak minta maafla kalo ko terasa..aku mintak maaf ye..ikhlas ni..
sebenarnya aku suka n hormat sangat dgn pandangan2 ko seblom ni.kat mana2 pun dalam forum cari ni..sekarang pun masih camtu..ok,sekian,terima kasih..

Originally posted by Muntz at 4-2-2005 07:04 PM:

vc yang ader dance sorang2....

britney- stronger
j.lo- i'm glad

nak tambah lagi?

j.lo get right ade kan??
lagi....tak ingat la..kena pikir la plak...hehe

rosalisha This user has been deleted
wuih..takut aku baca..hehe..:lol
dah jangan gaduh2..sayangidaku ngan tweetykiut dua2 betul..pendapat korg dua2 bernas..tapi,jgn marah..aku nak cakap sket..
sayangidaku lebih kpd vc..tweetykiut lebih kpd live performance..betul tak?
kalau tak betul,minta maaf ye..

aku pun minat dgn semua singer yg pandai menari..semua yg aku minat rasanya banyak yg dah disebut tweety..
tweety cakap rancangan videoscope ye?:ah:best rancangan tu..suka je dapat tengok vc2 dorg..mcm paula,janet..best sangat!dorg mmg superb..

actually,kebanyakan kawan aku yg suka sangat nari2 pun rasanya ramai yg sama pendapat ngan aku..kitaorg pun suka buat kajian..

pendapat aku lagi,janet,paula memang ada dalam top5 singer yg plg pandai menari..
tapi,sekali lagi nak cakap..yg penting camana kita nak describe seseorg tu pandai menari camni..
kriteria yg plg penting bagi aku..malah bukan semua koreografer atau dancer ada kriteria ni-sesusah mana pun routine yg ditetapkan oleh koreografer,dia mesti nampak selamba/relaks..ada 2org yg aku tengok selalu mcm tu..britney n aaliyah..bukannya aku nak nafikan kehebatan singer lain,tapi itula kehebatan dorg yg tak dimiliki oleh singer lain..camana hebat koreografi yg dicipta,in the end..terpulang gak kat singer tu camana dorg handle..mmg janet(contoh) nampak hebat..tapi kan routine2 tu dicipta oleh koreografer?yg tak bestnya,cara janet buat routine2 yg hebat tu..dia nampak tak relaks..sbb tu gerakan dia sharp,tapi nampak keras dan nampak dia terlampau struggle..sbb tu aku rasa dia jauh tak setanding dr abang dia..masalah yg sama gak aku dapat kesan kat j.lo..dan yg terbaru ciara..
-ada sorang lagi singer yg selamba nari..mary j.blidge..tapi,masalahnya gerakan dia biasanya tak sharp..
-christina millian tu kan koreografer..sama tarafla dia ngan paula..aku takut nak komen paula..takut nanti korang kata aku fanatik britney..;)

sekarang ni,ramai singer nak menari dlm vc..tapi,hakikatnya cuma segelintir je yg nampak smooth gerakan dorg..itula pentingnya kita tengok live performance..sbb dorg ni kebanyakannya..berlatih berbulan2 pun..masa nak buat rakaman vc,byk cut gak..yg tak jadi..koreografer ajar lagi..tapi,bila live performance(jgn silap,aku maksudkan konsert solo yg makan masa berjam2,bukan satu lagu je)..kebanyakannya cuba kurangkan tarian yg mcm dlm vc tu..that's why aku suka sangat tengok britney nye live performance(konsert solo)..sbb dia tak buat camtu..malah dia tambah lagi routine2 yg lebih susah..tapi,in the end,dia tetap nampak relaks..tapi gerakan dia still smooth n sharp..lenggok,ayunan,lipatan..mcm2la teknik dia..sbb tu dia miming..sbb dia lebih penting nak mencantikkan tarian..
yela,mmg la koreografer yg cipta,tapi kena tengok la camana lak singer tu mencantikkannya..

-aku rasa,yg dorg nari sorang2 tu..sbnrnya dorg semua memang akan ada gak terkuar sket yg korg kata mcm stripper tu..takdek sorang pun yg tak nampak camtu bila nari sorang2..yg penting,dorg mesti kena nampak selamba..kan ke koreografer yg cipta routine2 tarian tu?so,kalau nampak mcm stripper or stereotype aku rasa bukan salah singer..
so,yg plg pandai menari,bagi aku..britney,mendiang aaliyah..yg male lak michael jackson,usher..
-kalau korang tengok dlm akademi fantasia,perasan tak cikgu linda jasmin banyak guna video(vc n live performance) lagu2 britney sebagai rujukan?

contoh aku bagi lagi dr bollywood lak..yg nampak hebat dalam tarian ramai..madhuri dixit,karisma kapoor,aishwarya rai..tapi yg betul2 nampak relaks/selamba tapi smooth n sharp is madhuri dixit sorang je..yg lelaki nampak camtu,govinda..hrithik roshan hebat,tapi tak selamba sgt..sama mcm karisma,aishwarya..satu kategori ngan janet,j.lo or ciara..
eh,sori..lari topik lak..n sori,panjang sgt..

[ Last edited by rosalisha on 5-2-2005 at 03:12 PM ]

great topic..thank you idolfan..
dah lama tunggu topik camni dibuka..;)

cuma aku rasa nama yg tak patut ada dalam poll ni..xtina aguilera,kylie minouge..
singer lain yg pandai nari..aaliyah(mendiang),paula abdul,christina millian,ciara,mary j.blidge..

[ Last edited by rosalisha on 5-2-2005 at 01:42 AM ]

Originally posted by rosalisha at 5-2-2005 01:31 AM:

cuma aku rasa nama yg tak patut ada dalam poll ni..xtina aguilera,kylie minouge..
singer lain yg pandai nari..aaliyah( ...

...terlupa la..... i tak terpikir pun about them...sorryy......hehehehe...

new member This user has been deleted
eventhough not in the list.. i'll go for ciara.. damn she's hot..

Originally posted by idolfan at 5-2-2005 11:49 AM:

...terlupa la..... i tak terpikir pun about them...sorryy......hehehehe...

alaa..sorryy..naik lorryy..hehe..;)

Originally posted by rosalisha at 5/2/2005 01:31 AM:

singer lain yg pandai nari..aaliyah( ...

betul tue... kylie minogue tu tak pandai langsung menari... gerakan dia ringan2 jer...

Beyonce for me!!!!!!:pompom:

for me.. best female dancer waktu in1980s.. i must say.. paula & janet jackson.. dorang punya dance steps really superb..!!

but now.. i like britney.... her dance is gd..

hmm.... fox tak sure plak nak pilih yg mana satu.... yg pasti christina, kylie tu out ler.... janet mmg dah tak mcm dulu... kalau dulu mmg fox akan pilih dia.... samaada nak pilih britney or jlo....

JENAB

1) Paula Abdul (x perlulah dipersoalkan! :no
2) Janet Jackson & Madonna
3) Jennifer Lopez (aku x suka nickname "J.Lo" :jeler: )
4) Aaliyah
5) Britney Spears

Madonna best menari masa CONCERTS/LIVE PERFORMANCES...mmg dlm videos dia jrg ada koreografi...

Kalo di atas pentas, aksi Madonna jauh lebih hebat berbanding Janet (tp mmg x blh lawan Paula la)...:bodek:

Dlm video Ray of Light, walaupun Madonna menari sorg2 tp still menang MTV VMA thn 1998 kategori Best Choreography! :clap:

Tarian Janet paling best dlm video Nasty, Rhythm Nation, Miss You Much, If ngan Together Again...All For You, Doesn't Really Matter pun best...:music: