CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 33034|Reply: 150

AIR KELAPA

saayang79 This user has been deleted
saya prgnt 5 bulan...saya ade denga org kate minum air kelapa elok untk kulit baby...tapi..kalo cam saya baru 5 bulan selamat ke minum...sbb saya ade denga kalo nak minum air kelapa mase akhir kehamilan...tapi saya dah minum...ni yg risau.........:hmm:

minum aje...aku pun minum gaks..tambah2 lg tgh musim panas...kalo tebu tuh mebi tak leh kut...entah, baik tggu posting org yg berpengalaman.....

yg bagus air soya..sebab kaya protein..baik untuk pertumbuhan otak anak dalam kandungan.

ntah ler kata org gitu...tapi biar tunggu 8 bulan ke atas la kot...baru kurang mudarat

air kepala elok le minum 8 bulan ke atas....seminggu segelas ke..khasiat dia:  kepala anak bersih dan tak berkeping (cradle cap)

aku pon minum air kelapa masa preggy dah 8 bln...seminggu sekali..sampai la bersalin...
org kata air kelapa ni utk cantikkan kulit baby..
but from my experience air kelapa ni jugak utk tambahkan air ketuban kita...(masa dah ujung2 preggy)
sbb aku notice..ada 1 week tu aku missed minum air kelapa..then bila check doc..doc kata air ketuban kurang..
next week nyer aku minum air kelapa..and gi check doc...air ketuban dah ok..
same goes to my cousin...dia sampai kene tahan kat wad sbb air ketuban kurang..bila dia minum air kelapa...air ketuban back to normal...
wallahualam..

menurut my auntie pulak..air kelapa ni utk memudahkan kita bersalin...ontah laa

kalu dah minum and rasa was2..hentikan je la..minum bila dah akhir2 nati
sbb aku pon tak tau apa akan jadi if minum awal2 ni...

Follow Us
me stat minum 7 months onwards...
masa bb sulung lah..
rajin bebeno....
miinggu ni air kelapa, minggu dpean air tebu, then air soya..air soya sedari awal lah...emmm....

kesahnya....

2nd - 3rd tak buat sngt dah.....

tp abang kuo, rambut lebat ya allah, sbb num air tebu kononnya sejuk, so rambut sume leh lebat....air kelapa bersihkan kulit...mmg klit dia bersih lah...tp kepala dia lak bekerak gak....ada craddle craps gak, tho tak banyak...,.

adik2 dia, gals ni, rambut secoet jerk..nipis jerk...lurus jerk...

la..baru tau ..minum air kelapa boleh ilang cradle cap..anak gina sampai umur 3 tahun masih ada bende tuh

aci ke mkn isi dia sekali? ke kena minum airnye aje?? kot la ada pantang larang ke...

minum gak...kulit baby cerah..walaupun mak ayah dia tak cerah..hehe..tp dah keturunan kulit sensitif..asik2 merah2 je la...

Masa Cali pregnant lebih kurang 3 bulan pun ada minum air kelapa jugak,  mak kata air kelapa boleh tapi air tebu tu kalau boleh dielakkan. tak ingat dia kata pasal tajam or sejuk..something like that.

Originally posted by chiaki at 2-2-2005 05:09 PM:
aci ke mkn isi dia sekali? ke kena minum airnye aje?? kot la ada pantang larang ke...

aci tak aci..aku tak tau la
tapi aku mkn je isi kelapa tu sekali..sedapp..feveret tu...yg lembek2/nipis2 tu

cradle cap tue boleh dibuang....masa dia baby lah kena buat betul2...cempaka masa baby umur empat bulan dah takde dah coz kepala dah kena cukur jadi senang jer nak bersihkan kepalanya..dengan sendiri benda alah tue takde

first baby aku walaupon aku minum air kelapa tetap ade kuping2 tu sket..tapi sekali sapu je terus takde lagik dah.... cradle cap lotion yg aku beli tu pon sekali dua aje pakai...siap anak sesapa dtg aku sapu kan sekali, mebazir plak le sebab dah beli  kan.... 2nd baby ada sebijik dua je kot..... bersih jee kepalaa....

Originally posted by cempakasari78 at 4-2-2005 01:09 AM:
cradle cap tue boleh dibuang....masa dia baby lah kena buat betul2...cempaka masa baby umur empat bulan dah takde dah coz kepala dah kena cukur jadi senang jer nak bersihkan kepalanya..dengan sendi ...

even lepas cukur rambut pun...masih ade cradle cap..susah nak buang siap sapu lotion, lembabkan dengan air..masih ade..so gina bior aje...nak kupik seram...lelama bile dah 3 tahun baru le terkupik sendiri..disebabkan cradele cap tu anak gina rambut nipih aje...

Makeupfairy This user has been deleted
Originally posted by purple_orchid at 2-2-2005 04:23 PM:
minum aje...aku pun minum gaks..tambah2 lg tgh musim panas...kalo tebu tuh mebi tak leh kut...entah, baik tggu posting org yg berpengalaman.....

Alamak semalam minum air tebu satu cawan   I kemungkinan besar pregnant...apasal ya tak bleh minum air tebu?

Dah mula panik ni....

Originally posted by Makeupfairy at 4-2-2005 06:08 PM:

Alamak semalam minum air tebu satu cawan   I kemungkinan besar pregnant...apasal ya tak bleh minum air tebu?

Dah mula panik ni....

Orang kata air tebu tajam/berbisa. Ntah le.....

Eynda pernah minum air kelapa masa pregnant 6 bulan. Mak mertua yg suruh minum. Dia kata elok utk kulit anak.....

tak silap darling kalo nak dekat beranak..mmg digalakkan sesgt minum air kelapa ni...utk kasi kulit anak cantik & bersih..tapi my mum pun larang minum air kelapa ni masa early stage..katanye tak berapa elok..

vida This user has been deleted
Nak ilang kan cradle cap tu senang je, sapu ngan minyak baby/minyak zaitun, pastu biar kan skejap, sampai kembang. minyak tu kene la berlinang kat atas kepala budak tu.  Dah tu sikat pelan-pelan dengan sikat halus.  Klu pkai minyak zaitun mende tu tak dtg balik.  Ikut pengalaman la.

About air kelapa lak, ikut pengalaman aku, senang sangat nak bersalin.  Anak dah tiga, last skali bersalin bulan lapan ari tu.  Wah, 15 minit aje bersalin.  Lepas bersalin pun tak le letih sangat.  dan sume orang tegur muka merah, tak macam lepas bersalin.  Sebenarnye, memang kemaruk nak minum air kelapa masa pregnant, mother in law marah, tapi pedulik lah.  Anak pun kulitnye halus.