CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

"Aku Pilih Hujan Emas Sebab Bebas Tanpa Diskriminasi!" - Lana Nodin

FlexyFox replied at 27-9-2021 06:35 AM
Heyyy!!! Thanks for posting. I really enjoy it. Lawak nya muka2 terkejut tuh. yg sorang tu terlopo ...

Kalau rawatan covid19 kat US macam mana ya? Free tak? Yang positive quarantine sendiri kat rumah ke?

tapi memang pun ummah Pilipin ni kalau kita buat baik kat dia ,bila dia senang dipatuknya kita balik.dulu-dulu rajin berkawan dengan ummah pilipin ni yg kahwin rakyat tempatan.diorang ni pandai berlakon .depan kita selagi tak dapat dipuji dan dipujanya kita.bila susah dicariknya kita.bila senang dah dapat tangkap mat saleh kita jadi musuhnya.saya ada 4-5 kawan pilipin sorang kahwin melayu,sorang mat saleh dan ada beberapa kahwin india.

perangai lebih kurang acik lana.masa susah menangis-nangis pinjam duit kat kita,tumpang ke carik kerja ke mintak tolong imegresen ,kedutaan.dah dapat yg dia nak kita pun dia tak tegur dan nganjing buat musuh kat kita.sekarang saya buang semua geng-geng pilipin tak sedar diri.kalau anak tu cantik dapat dna mat saleh mula la cakap meninggi.sedangkan duduk sekali je dgn mat saleh bukan kahwin dapat 3-4 anak.dialah yg terpaling.laki acik lana ni sebijik perangai pilipin tak tau diuntung.waktu susah ko tak malu mintak derma kahwin,sakit.dah senang semua kat malaysia ni buruk pada pandangan dia

sundalnya acik2 duk US dalam fb duk hentam dia pastu canang apa yg tak elok pasal US.

selama ni dorang selalu ratib bila malaysia tgh kucar kacir sebab tu i taknak balik malaysia, oh education US paling terbaik yada yada yada

sharlenetexas replied at 25-9-2021 01:29 AM
Buat volleyball academy macam moero attack kegilaan budak2 malaysia dulu2. Baca idea ni tau kak la ...

Dia mmg nk buat..dia dh up story kt sebidang tanah..dh g melawat tapak utk dijadikan akademi.kita tguuuu

Naatasha replied at 27-9-2021 09:44 AM
Kalau rawatan covid19 kat US macam mana ya? Free tak? Yang positive quarantine sendiri kat rumah k ...

Gomen subsidize byk kalau kes covid. Ya, kalau positive je, tak sakit, kuarantin sendiri atas dasar tanggungjawab sendiri. Sebab tu mask and social distansing is important, kita tak tau org2 kat luar positive ke negative. Yg bawa anak melilau tak pakai mask tu... kita leh agaklah  sikap tanggungjawab tu ada ke idak.

MisXoXo replied at 28-9-2021 11:59 PM
Dia mmg nk buat..dia dh up story kt sebidang tanah..dh g melawat tapak utk dijadikan akademi.kita  ...

Good plan.

Follow Us
ellejo replied at 27-9-2021 09:48 AM
sundalnya acik2 duk US dalam fb duk hentam dia pastu canang apa yg tak elok pasal US.

selama ni d ...

Ish! Gitu pula jadinya. Kenapala kalau suku sesuatu, nampak baik semua, kalau benci sesuatu, semua jadi tak baik. Well.... mereka itu bukanlah antara orang2 yg berfikir dan bijak. Kasihan.

Lega 1 bebal hilang dari Malaysia

Edited by FlexyFox at 29-9-2021 02:56 AM
LadyCarefree replied at 27-9-2021 09:32 AM
Ya. My mom's fren hasbennya terpaksa airlifted bila settle semua hamekkkoo 1juta bil. Terpaksa dec ...

Mak ai!!!!  Bill sejuta USD ke Lady? Takut dengar. Tapi boleh juga guna budi bicara dgn hospital minta kurangkan bayaran setakat mampu. minta financial aids kat sepital tu, minta 'pardon', tak yah bayar. They will work things out with the patients.  Yg melegakan, mengikut undang2, org yg tak mampu bayar bill hospital tak boleh dipenjarakan.  Di US ni kalau kita paras bawah miskin terus, nampak mcm  lagi senang dari yg middle class. Mereka ni boleh dapat food stamps, boleh dpt medicaid  free,bantuan mcm2, anak2 dpt makan free di sekolah, nak masuk uni pun ada bantuannya. Yg sakit , yg tengah2 ni... yg tu tak layak, yg ni tak layak, sebab income tak paras miskin tapi tak juga ditangga yg mampu beli insurance, bayar penuh untuk apa2, contoh, college fees. Some people refinance rumah hantar anak ke uni.

amansihat replied at 25-9-2021 06:37 AM
michele yeoh berlakikan orang kaya hk,pun tak jakun cam ni.kaya dan popular kat hk kaya gile dicson  ...

What can you say sis…you can take a girl out of pprt but you cannot take pprt out of her lol!

FlexyFox replied at 29-9-2021 01:53 AM
Mak ai!!!!  Bill sejuta USD ke Lady? Takut dengar. Tapi boleh juga guna budi bicara dgn hospital m ...

Betul. Middle class yg tersepit. Husband dia asyik sakit. Even now terlantar. Yes usd1mil. Katanya dia nak declare bankruptcy. Dahlah sebelum sakit tu kena kantoi ada affair. Bodoh betul makcik tu terima balik and bela. Sayang katanya. Kahwin till death do us part. Hadeh. Dia kat Iowa.

LadyCarefree replied at 29-9-2021 02:03 PM
Betul. Middle class yg tersepit. Husband dia asyik sakit. Even now terlantar. Yes usd1mil. Katanya ...

Rimas dengar pompuan yg dicurangi suami tapi masih nak sayang dan hormat. Kalau aku, time tu juga aku blah, tak cakap byk. Suatu penghinaan tu. Pi lah kau, pinggan tak retak, nasi tak dingin. Salah2 lain ok lagi, tapi kalau affair tu, hish... geli aku. Laki dia yg kena airlifted tu sakit apa? Bagus la dia sabar, nanti akhirat Allah kurnia byk balasan baik. Aku pula, kalau laki affair cam tu aku tunggu juga, harus mati masuk neraka terus sebab tak akan pernah dpt tunjuk muka manis dan redha dgn lakiAnak2 dia dah dewasa kut, so, bankrap pun ok la, anak2 blh bantu kan.

FlexyFox replied at 29-9-2021 11:50 PM
Rimas dengar pompuan yg dicurangi suami tapi masih nak sayang dan hormat. Kalau aku, time tu juga  ...

Dia setia sbb nak lalu pearly gates kot. iols xtau la sakit apa. Kawan mak. A ah anak dia sorang pompan cikgu kalau xsilap. Sorang lg drug addict baru keluar jail sbb mencuri. OT pulak dah. Nanti kena marah. LOLLL

LadyCarefree replied at 30-9-2021 12:59 AM
Dia setia sbb nak lalu pearly gates kot. iols xtau la sakit apa. Kawan mak. A ah anak dia sorang p ...

Oh.... Alah..melelong sikit2 luar kawasan ok. hehehe

FlexyFox replied at 30-9-2021 12:50 AM
Rimas dengar pompuan yg dicurangi suami tapi masih nak sayang dan hormat. Kalau aku, time tu juga  ...

Huh...bab2 laki curang ni memang angin satu badan.....Tapi bak kata bekas bini Trump tu la...don't get mad, get everything!  Biar seluar spenda pun terlondeh.

Betul ke xde diskriminasi kt US ,Acik Lana ? Iols  ada kenal sorang minah ni ,orang putih ,kerja nurse kat US  & anti vaksin .Sehari 2 ni dok tengok dia share ig stories ,mcm kena buang kerja je sebab tak vaksin .Huhu baca ig stories dia  dah ala2 ig stories acik ritrud versi org putih

smga bahagia lah lana n suami di negara hujan emas

Siputsedut87 replied at 25-9-2021 12:50 AM
Ooo..gitu.. kejap je la angan2 vegan tu ..dedulu beria betul suruh tgk video lembu kne torture.. p ...

Ye sis...anak laki dia kan makan turki bacon
Hehehe

Aku   sendiri xkan loud macam ini sebab perlu juga hromati org yg bervaksin

cukuplah aku xambil vaksin nakharom corona dan diam diam sahaja

Dunia kita dikongsi dengan pelbagai ragam manusia

jagalah lidah supaya langkah mu tidak kecundang !

jfq replied at 20-9-2021 05:02 PM
Takyah betulkan ejaan kot.
Tampa premium outlet tu nama shopping ctr tu le. Kan dia tgh seronot ...

Iol pun trfikirkn psl Tampa, Florida haha.