CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: takhasusi

Suami tua panas baran,suka maki

airisa replied at 4-8-2021 08:30 AM
kejadian tak jawab pun cuma pembakar isu saja ... yg menjadi bahan bakar tu dah lama terkumpul dan ...

Sebelum nak start berbincang...aktiviti atas ranjang tuh patut diactivate kan semula oleh TT...setakat nak bincang serampang dua mata diruang tamu ...kim salam ler....

Si nor kata ranjang suami isteri tuh adalah tempat terbaik utk meluruskan segala kekusutan

Sambil mengemut suami atas tilam vono...sambil discus...manak percaya jiwa akan lebih tenang dlm keasyikkan pendayungan...

Lagubestbest replied at 4-8-2021 08:19 AM
kuat bebel n jerit2 dalam rumah ke? I pun takleh tahan cmtu. Memula sabar, lama2 memang I pun akan m ...

ye sbb aku bebel, tu punca nya gaduh hari tu , tapi bukan selalu lah beb

honestly aku cm stress dgn peragai dia yg x kesah psl anak, die ok baik je dgn anak tapi cara dia lah, bukak youtube 24h so the budaks tak kacau dia, benda ni lagi obvious bila die WFH last yr, tapi normally 2h je die keje a day, yg lain die main game dan tido, duduk dalam bilik

so aku stress  bila aku handle semua, suap anak makn, basuh berak, ajar anak belajar, ajar quran, ajak anak solat, etc

so aku akan akn marah anak, bila budak buat silap, my mistake sbb xleh kawal emosi
sebenarnye aku nk marah laki aku..sbb tak tolong

aku rasa,pada  dia, bila dah bagi duit, kerja2 jaga anak ni semua pass kt aku..takkan sbb duit, dia treat aku mcm maid

bila aku buat silap, cth nya last time yg aku cita mula2 tu, die akan marah dan start maki..maki tu mcm berjangkit2..dr celaka dia akan akn ckp pulak aku pemalas,klo aku ni pemalas, anak tu sapa yg hndle kan semua? huhu

m.a.n.a.kautau replied at 4-8-2021 08:16 AM
Org pdpr semakin rajin buat anak..ini pdpr asyik nak hamun anak yang tak berdosa...kalau setakat n ...

aku marah anak tak maki lah..dalam rumah ni, laki aku je yg maki org..aku marah anak mcm biasa, normal mak marah anak, perkataan maki2 tu xpernah keluar

noor2 replied at 4-8-2021 07:22 AM
Lenkali ko maki dia balik kaw2....kalau dia start pukul ko report polis biar dia dihumban dalam pe ...

tah la, bila gaduh tu mcm speechless tak tau nk counter apa, sikit2 je jawab
lepas dah gaduh tu  baru terpikir, napalah tak jawab mcm ni , mcm tu last time
n takut jugak, sbb die pernah ckp
"aku bunuh ko nnt" huhu

takhasusi replied at 4-8-2021 08:56 AM
lepas dah gaduh tu   ...

Harlowwwww  cik takhasusi....ayat aku bunuh ko nanti adalah ayat orang x waras ..gila..mental...ko jgn stay dgn laki tua mereng mcm ni....

Semarah2 orang waras x kan sebut ayat tu pada pasangan..family atau sesiapa saja

MissyMolly replied at 4-8-2021 07:16 AM
Err u kata dah 7 months w.out? Tu dah praktis la tu.. kalau u niat nk berbaik.. cer bwk bincang  ...

last time kena maki kaw2 last yr, lepas 4 months tak berckp, bila kecik hati aku dah neutral sikit, aku anta msj ckp jom ML, die ok je, n terus berbaik
tapi ni dia repeat lagi, smpai bila..nk kena maki selalu, sbb die tak pernah nk berubah, tu aku tgh fikir skrg..patut aku move on atau try lagi to stay

Follow Us
sarahmirza replied at 3-8-2021 10:25 PM
Tua dah nak mati pucuk kot, sbb tu baran dan mudah tersinggung..Dan bila hati pun tak tenang, itu  ...

betul beb, sebab tengah mencari2 bahagia, ketenangan hati dan fikiran lah menyebabkan aku minta pendapat korg dlm forum ni, maybe ada siapa2 yg pernah exprience benda yg sama  so that die org boleh share baik buruk to stay dlm marriage mcm ni

Edited by m.a.n.a.kautau at 4-8-2021 09:44 AM
takhasusi replied at 4-8-2021 09:25 AM
betul beb, sebab tengah mencari2 bahagia, ketenangan hati dan fikiran lah menyebabkan aku minta pe ...

Harlowwwww takayoshi.....nak mintak cerai mintak aja ler...tak payah nak cry victim kat board nee atas pretext nak mintak pandangan...and let me tell you this....selama manak berkecimpung dlm board ini 90% yg konon masuk sini tanya samada to cerai or not will end up bercerai jua...and you know why???bukan sebab tidak mendapatkan pandangan dan tips yg baik dari warga FD tapi disebabkan org mavam hang dah memang dah set in your mind utk bercerai dan cari batang baru...

So again...can you please stop wasting your time and ours... hang dah beranak sampai dua ketul anak..mustahil sampai kini hang masih tak kenal dia??? Ukuran belalainnya pun.manak pasti hang dah hafal dan sex posirion yg digemarinya pun hang dah tahu bebenor...so please...jgn kerna dia baru nak berjinak dgm hobby maki hamunnya hang terus nak kibar bendera putih sedangkan hang juga adalah penyebab berlakunya sikap dia sejak dua menjak ini kan???? The triggering mechanism? Kalau hang hormones huruhara dek pdpr...hormonesnya tak boleh nak huru hara????

Bosan siot......

takhasusi replied at 4-8-2021 08:54 AM
aku marah anak tak maki lah..dalam rumah ni, laki aku je yg maki org..aku marah anak mcm biasa, no ...

Soalan manak hang tak jawab...hang marahkan anak pasal apa?????

takhasusi replied at 4-8-2021 08:56 AM
lepas dah gaduh tu   ...

Kalau hang tak trigger...tak.jadi gaduh kan???

takhasusi replied at 4-8-2021 09:21 AM
last time kena maki kaw2 last yr, lepas 4 months tak berckp, bila kecik hati aku dah neutral sikit ...

Hang nak borang permohonan cerai tak????

Stop your bullshit.....

takhasusi replied at 4-8-2021 09:25 AM
betul beb, sebab tengah mencari2 bahagia, ketenangan hati dan fikiran lah menyebabkan aku minta pe ...

Hang cari bahagia dlm bentuk batang baru...cakap jer ler...dah bosang dgn batang sama for more than 10yrs...kami paham....setakat kena maki sedangkan hang juga triggernya....please jgm gunakan lame excuse seperti ini sedangkan hang juga the trigger....pada segala pemakian nee...

Anyway....lebih lama hang bertenggek dlm tred nee lebih banyak yg jari jemari hang akan tunjjukkan kesalaham laki hang never yours...so please...cerai tuh halal....dari hang terus fitnah laki hang..pi jer mintak cerai ..isi borang biar mahkamah tentukan kalau liat bebenor laki hang nak beri hang talak3

kalau ada duit, boleh survive fizikal & mental, cukup makan pakai anak-anak semua. teruskan lah bercerai.
kalau sekarang ni pun hidup harap duit laki, tak pasal-pasal nanti merempat, menyusahkan orang tua balik.

xastor9 replied at 4-8-2021 09:59 AM
kalau ada duit, boleh survive fizikal & mental, cukup makan pakai anak-anak semua. teruskan lah berc ...

Nak tunggu ada duit????

Harlowwwwwwwww....kalau dah nekad nak cerai...dgn tanga bikini pun boleh kuar dari marriage yg 'toxic' ler kata sarahmirza....rezeki tuh dariNYA..bukan manusia..
Sebab tuh sarahmirza sendiri kena jadi lembu kuar bekerja...takut takut kena cerai dgn laki nanti..duit takda kot????

Edited by MissyMolly at 4-8-2021 10:23 AM
m.a.n.a.kautau replied at 4-8-2021 08:35 AM
Kalau otak sendiri bercelaru disalahkan pada tekanan pdpr...anak yg jadi mangsanya....awat baru se ...

Ish manak nih.. org pompuan hatinya sensitif. Biar la salah tt kecik hama pun. Jgn maki je permintaan tt pd tok laki.. boleh tak? Tak boleh kn.. laki dia maki jua hehee.. ala koser nk skandal dgn laki org. Share askem? euuuwww yach.. iols xley hadam ap yg syok sgt hdp btg suami org ni. Bodo nak mampus pompuan tuh.. kt mata dia je la dia juara dpt sailang btg laki org, pd pandangan org lain euwwww yucksss!!

Edited by MissyMolly at 4-8-2021 10:32 AM
takhasusi replied at 4-8-2021 09:21 AM
last time kena maki kaw2 last yr, lepas 4 months tak berckp, bila kecik hati aku dah neutral sikit ...

Laki u putih melantun ke? Kwn i pun ada 2 org suami putih tp mcm xkisah sgt xdpt? I yg pening2 lalat hahaa ingatkan semua lelaki kenot sustain lelama.. bg i kecik masalah u. Manade kawen xde mslh. Semua ad ujian msg2.. one one my bff (above) laki dia mcm u. Sama2 wfh. Bil splits half2. Mulut hangsuang giler. Tp my fren btabah je n bila nk nangis ke nk maki laki ke dia kol i / text i. I pn ok jah ckp nk text mlm pn xpe maki je hmbur2 nti bila i bgn i join maki sama hahaaaa.. Sbb dia mmg nk btahan. Abuse jua mental her. Tp dia pilih utk bg ank2 normal family sbb parents dia bercerai. So i hormat la pilihan dia. Sbb dia yg tau rs anak2 tnp ayah. U cerai pon ok mana tau dia rs kehilangan nti bole berubah ke. Rujuk la balik. Yg i suka laki u at least dia ok bab nafkah zahir. U tgk je la ramai yg nk kawen dlm porem ni tp xde rezeki lg..doa jgn putus tt.. bolak balik hati laki u Allah yg tentukan. Sbr.. kalau tak sabar, cerai je la.

MissyMolly replied at 4-8-2021 10:20 AM
Ish manak nih.. org pompuan hatinya sensitif. Biar la salah tt kecik hama pun. Jgn maki je permi ...

Bogel depan laki kena sedut dgn laki atas tilam vono tak komplen...tak sensitif ngadu kt dlm tred pulak....setakat kena maki face to face...bukan laki bawak ke dewan rakyat depan ahli parlimen lain atau khalayak ramai pung...kalau tak mahu suami maki hamun...jgn ler trigger...dah pantat jenis gedikz nak jugak trigger...hadam jer ler maki tuh...bukan koyak pung kulit yg dah sememangnya tebal tuh....

Hang euuuwww kan kongsi eskrem??? Tahukah hang kebersihan tuh adalah agama????

Atau nak.manak sambung lagik????

Edited by Lagubestbest at 4-8-2021 10:43 AM
takhasusi replied at 4-8-2021 08:51 AM
ye sbb aku bebel, tu punca nya gaduh hari tu , tapi bukan selalu lah beb honestly aku cm stress ...

2h a day? tu tanda company dah nak lingkup tu. tengah stress tu. hati2 jgn campak minyak dalam api.

Need more "slow talk", "effective communication" and "understanding from both" instead of "arguing". Family I pun ada yg suami2 kerja wfh berkurung dalam bilik anak kecik biar anak yang besar sikit jaga nak menangis ke ape lantak la. Keluar time bagi makan tengahari jap je kemudian masuk bilik lagi. Sebab kalau dok luar anak akan masuk dekat memang tak jadi kerja nak meeting bagai lagi. tu pun dalam 50-50 jugak masing2 doa company survive.

Cmnila, hujung minggu ni ajak g dok hotel 3 hari dua malam untuk "repair balik keadaan".

Lagubestbest replied at 4-8-2021 10:37 AM
2h a day? tu tanda company dah nak lingkup tu. tengah stress tu. hati2 jgn campak minyak dalam a ...

10 tahun kawen reti main buat anak jer...suami sendiri tak kenal...sampai kena bukak tred ngadu domba segala...

Nasib baik TT nee jauh...kalau tidak memang kena kahak dgn manak....

assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

dear tt... ckp elok2.  kalau dia mula nk marah, tenangkan dulu.  bgtahu dia u fhm pkp ni buat dia stress.  pastu u minta maaflah dgn dia kalau perbuatan u sblm ni buat dia lg stress.  pastu u ajak suami berubah sama2.   u impikan nk keluarga yg bahagia, nk anak2 tumbuh membesar dlm keluarga yg harmoni yg penuh kasih syg, nk partner yg memahami.  that dream is not solely urs.  dia pun nk mcm tu juga.  ajak dia berubah lillahi ta'ala.  let him see the mature u.