CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sarah82

Meh kongsi kisah SAKA @ KETURUNAN disini

green~tea replied at 4-6-2021 09:25 PM
Depends la jenis usikan.. takat gado2 forum selayak dilahar balik je atau diignore terus bak invis ...

Anggap ka yg kat forum budak2 tak cukup akal gitu.. Hahaha.

Edited by green~tea at 5-6-2021 12:44 AM
hyie replied at 4-6-2021 10:11 PM
apa maksud chuols bukak tanah? weols kat kampung kan, masa mula2 kampung tu dibukak kawasannya, se ...

Ini peneroka felda ke u maksudkan? Sbb u mention bahagi tanah sama banyak, maybe this is under FELDA 1970s... that's quite different dari pembuka kawasan yang ellejo maksudkan... sbb felda ni zaman tun razak tu, ditubuhkan pasukan polis yang dianggotai orang asli tu utk buka kawasan utk peneroka dan penanaman sawit... unit polis tu dinamakan Senoi Praq ni mula2 bertujuan begini lah sbb hanya orang asli yang tahu selok belok hutan sebelum selamat utk peneroka masuk buka penempatan dan penanaman sawit /getah...

Yang buka kawasan yang dimaksudkan ellejo ni zaman circa tahun 1400-1600 dulu (zaman parameswara buka melaka.. then diluaskan kawasan lain2 tu.. bukan timeline baya atok moyang kita la... its beyond moyang kita punya timeline

sarah82 replied at 3-6-2021 02:14 PM
X apa.. Kita kongsi ramai2..

Sarah,aku ade gak story nk cter,tp panjang amat.aku cter yg mne bleh je ek.Belah ayah aku asal dr minang indo mmang pure sana.tp side mak asal chinese.fam aku mmang duk dlm stu kwasan yg sme dgn fam belah ayh,kire nye rumah kteorg sbelah2.kwasan umah tok aku luas,dkat side die keliling pnuh dgn sangkar burung yg jnis tinggi mcm tiang bendera tu.rumah die pnuh dgn pkok serai yg jnis brbunga tu dgn pkok utan yg bunga purple tu.aku tk tau ape nme pkok tu tp aku tau dlm utan slalu ade pkok tu..pkok tu tk besar pun kcik je..

Firis replied at 5-6-2021 04:00 AM
Sarah,aku ade gak story nk cter,tp panjang amat.aku cter yg mne bleh je ek.Belah ayah aku asal dr  ...

Dan yg aku tau family kteorg klau mcm tk sihat ke..taupun org pnggil ketegur kn kteorg mmng akn jumpe tok utk ketemas,korang tau ke ketemas?tp aku tkde la syak pape smpai la aku darjah4,time tu aku bru blik skolah tgh ari rembang aku sorang je kat rumah,aku msuk blik mak aku nk ambk something blik mak aku ni blik die kt blakng aku msuk tgh cari2 brg aku trperasan de bnda kat tngkap lua blik mak aku.smpai skarng aku tk bleh lupe rupe benda tu.tinggi prempuan dewasa rmbut pnjang..smua putih..rambut muka smua putih,putih susu biji mata je merah darah.aku klua rumah p rumah opah aku,aku cter dgn die ape yg aku nmpk.die kte sje la tu blek tgk anak cucu.akk dgn abg aku blek aku cter dgn die kteorg p blakang rumah tgk tp dh tkde..

sarah82 replied at 3-6-2021 02:12 PM
insyaallah.. Tgh caj tab.. Senang sikit nak menaip.. Jari gemok sangat.. Hahaha.

Sarah I pernah dengar,  kalau org tu ada saka , yg pompuan contohnya akan kerap alami keguguran atau susah utk mendapat zuriat. Benar ke?

Firis replied at 5-6-2021 04:13 AM
Dan yg aku tau family kteorg klau mcm tk sihat ke..taupun org pnggil ketegur kn kteorg mmng akn ju ...

Pastu nie dekat rumah yg sama jgak,cter yg aku cter ni time kteorg adek bradik skolah rendah.kteorg jnis suke nyembng kt dapo smpai tgh2 pg.tgh kteorg smbng2 time tu abg aku tgh greng cucur mnis,tiba2 die trus ttup api cucur pun tk berangkat die ajak kteorg msuk tido,muka die cuak gile.esok tu die cter die kte die nmpk ade mata merah mngintai kt tingkap dapo.
Another story aku dgn adek aku baring2 kat ruang tamu kteorg duk smbang2 time tu pkul 4 pg lebih,kteorg duk layan2 mata tiba2 dgar bsing dr dapo..bsing gile mcm dapo kne punggah n bunyi org tumbuk lesung batu.kteorg senyap tk bgun pun trik selimut pastu kteorg dgar mcm bunyi org berjlan mcm die hentak kaki tau p dpan n bunyi tapak kaki tu stop btul2 kat ujung kpala kteorg.

Follow Us
Firis replied at 5-6-2021 04:28 AM
Pastu nie dekat rumah yg sama jgak,cter yg aku cter ni time kteorg adek bradik skolah rendah.kteor ...

Last kne kcau mse aku drjh 4 yg aku bg tau aku dgr org duk tung tang kt dapur tu pastu aman sat dlm 2 taun.Bile aku form1,kteorg dh tk dduk sbelah rumah tok,kteorg pndah msih lg dlm kwasan yg sama tp rumah kteorg blakang,ayh aku buat rumah lot sndri.
Cter horror tu start ada satu mlm mse tu aku dgn kakak aku dduk kat hall lua rumah study.tup2 tgh study blackout satu kwasan gelap gelita.aku tiba2 rase tk sdap hati time tu mak dgn ayh aku klua mse tu pkul 9 lbih.kkak aku cri lilin tgh die nk nyala lilin tepi rumah aku ade pkok rmbutan gading rendang je aku nmpk bnda yg aku pnah nmpk kt rumah lme dlu tp yg ini rendah je..besar budak 4,5 taun.perempuan rmbut pnjang rmbut smua putih biji mata je wane merah drah.akk aku nyala je lilin trus eletrik ok tp aku yg tumbng tk sedar ape.aku sedar2 adek ayh aku,aku pnggil pak usu skarang dia dh arwah ada kt rumah aku dgn 2 org kwn dia n sorng pakcik kteorg pnggil pak syed die nie kwn baik tok aku.kkak aku cter aku duk mngamuk tp die tk phm aku ckp bhse ape.aku duk brlawan ckp dgn pak syed tu,pak usu aku pujuk bnda tu klua.kakak aku ckp depa 3 org laki dewasa duk than aku tp jenuh nk lwan kederat aku..

Firis replied at 5-6-2021 04:52 AM
Last kne kcau mse aku drjh 4 yg aku bg tau aku dgr org duk tung tang kt dapur tu pastu aman sat dl ...

Lpas dr tu aku pnah kne gangguan lg kat skolah pun kne.ade satu hari tu aku kne gangguan kt skolah mak aku ambil aku blik trus ambik adek aku skali.tp serius aku tk ingt aku tau sbb adek aku cter dia msuk kete die nmpk aku kusut masai die tegur tnye kmu asal mcm hantu dia kte aku duk usha die tnye kmu pnah nmpak hantu ke.
Pling kecoh aku kne gangguan mse form4 ustaz tu die tk bleh nk handle dia trus bwak aku berubat umah kenalan die,ustaz tu bercalar balar darah sbb aku mngamuk.benda ni jd lg kecoh sbb ustaz skolah aku tu esok nye tk dtg skolah sbb bnda tu mngmuk kat rumah dia.abis brg2 dapur die berselerak.ustaz bg tahu aku snang kne gangguan sbb org yg pnah kne histeria ni kt bdan die dh mcm ade satu lubang kire nye laluan utk bnda2 lain msuk

Firis replied at 5-6-2021 05:05 AM
Lpas dr tu aku pnah kne gangguan lg kat skolah pun kne.ade satu hari tu aku kne gangguan kt skolah ...

Sbenarnya fam tok aku nie aku tk tau la apa amalan depa tp yg aku tau,fam ayh aku nie pelik2 ckit kcuali ayah aku..2 org adk prempuan ayh aku sbelum kawin belaja silat tp mak aku cter n mak sdare aku sndri mngaku tu silat sesat pas dieorg kawin dieorg tnggalkkn.arwah tok aku mninggal mse aku nk msuk form2.lpas die mninggal dorng kemas blik atok aku jumpe mcm2..and ada cincin ayh aku ambik satu tp bru sehari pkai ayh aku dh tnggal tk nk sbb kte nye kdg2 btu tu warna die akn tuka col jd lg terang mnyilau,batu tu col mrah,dan kbetulan mlm tu jgak arwah pakusu aku dtg mntk blik cincin tu sbb kte nye cincin2 tu smua ade yg bkn tok aku punye tp ada yg org bg n ade bnda yg mnumpang.
Lpas hbis knduri arwah depa smua adik bradik kumpul n cerita psal arwah tok aku.kwn baik tok aku cter stiap adek bradik yg ade ank prempuan die mntk bju yg dh pkai kire nye die nk buat lindung utk ank2 prempuan tok aku n cucu2 prempuan.tp mcm aku ckp td la ayh aku lain dr adk bradik die,die tk prcaya smua ni jd dlm fam ayh aku,hanya kteorg adk bradik je tk buat sbb ayh aku tk bg n die tk prcaya.Fam ayh aku yg sulung prempuan,dia awal2 pesan dgn ayh aku jd pape kat kteorg jgn nk salahkn sapa2.Aku kerap kne histeria lpas tok aku mninggal.klau korng nk tau mak sdare aku yg blaja silat tu smpai skrng de smpn keris ape tah n ade ritual ye utk smpan keris tu.aku tk rapat dgn adik bradik ayh aku,aku rapat dgn yg sulung je..kteorg pnggil mama.yg adk bradik lain aku tk rasi kakak aku je yg rapat dgn dieorg.aku lbih side mak aku.

Dadooooo replied at 5-6-2021 04:16 AM
Sarah I pernah dengar,  kalau org tu ada saka , yg pompuan contohnya akan kerap alami keguguran at ...

Tk sure..tp adik beradik ayh aku yg sulung prmpuan mmng tkde anak skrang dh kt 60 dh umur.and ayh aku ade 3 adik prempuan tk tau la dh mmng ajal la kot tp stiap dr tiga2 dieorg nie ada ank prempuan mninggal.yg no 4 mninggal dlm perut rse nye dh 8-9 bln,yg no 5 n no 6 mse ank prempuan dieorg umur 3-4 taun.tp lpas tu dieorg ade je mngandung blik.punca mninggal tu yg no 5 tu doc kte luekimia tp tkde simptom ape pun.no 6 dmm.

Firis replied at 5-6-2021 05:31 AM
Sbenarnya fam tok aku nie aku tk tau la apa amalan depa tp yg aku tau,fam ayh aku nie pelik2 ckit  ...

Tu la cter2 sbelum aku kahwin.lepas kawin pun ade je kne gangguan lg teruk ye..ade je p berubat,soalan lazim dieorg tnye nma mak nma ayh.dh dpat name pastu soalan akn mnjurus psal ayh.kbykkn akn ckp ada saka belah ayh..byk tmpt aku p berubat mcm berubat darul syifa die mntk dtg smua adk bradik bru bleh buang kte nye,msalah nye abg aku mcm ayh aku tk prcaya..khurafat kate nye..mngamuk kakak aku.skarang nie alhamdulillah,dh tkde gangguan sgt..

@sarah82,

Saka keturunan nenek sblh mak aku level kayangan, rimau tua dan mmg betul memang jenis skip dan X turun pd generasi emak dan pakcik2 aku, tp pd generasi cucu. aku perasan dia nk berdamping dgn sepupu laki aku yg baru 6 tahun.

Alhamdulillah, jumpa yg org yg betul boleh buang. Yg penting, generasi tu x bg makan /puja/buat dia kuat walaupun tau keberadaan dia.

Kdg2 kita rs marah dan tertanya-tanya, knp org zmn dl ni ambil benda2 mcm tu..kena la igt dorg dl hidup zaman penjajah macam keturunan nenek aku tu Dr zmn belanda lg. Semakin kayangan keturunan korang aka pembesar ke royalti ke ,lg byk dan tahap kayangan la benda tu.

Aku X bangga ye bila aku cerita ni. Tp sbg pedoman hidup para pembaca semua SBB kita hidup ni kebergantungan kita hanya kepada Allah SWT semata dan sahsiah serta cara hidup kita berdasarkan ajaran Nabi Muhammad SAW.

Firis replied at 5-6-2021 06:00 AM
Tu la cter2 sbelum aku kahwin.lepas kawin pun ade je kne gangguan lg teruk ye..ade je p berubat,so ...

Dulu msa arwah pakusu aku hdup dieorg ckp die yg jge taun lpas die mninggal sakit cancer mcm elyana.Pak usu aku mninggal umur die 42 n tk pnah kawin pun lg..ade je kawan tp tk lekat.Skrang ni tk tau sape yg hadap.Dulu aku p berubat ade stgh kte dh buang tup2 kne gangguan blik lg teruk smpai ade satu thap mata aku jd sensitif gile snang nmpk bnda2 nie.Nk pulih kn smangat cari alternative berubat tmpt lain,ustaz nie pesan die tk galakkn aku dlm stgh taun p air trjun,pntai,klua senja2..stiap msa aku kne sapu mnyk ape tah kat sendi2 blkng telinga sbb time tu bdn aku mcm jd magnet utk bnda tumpang.so aku sacrifice tk p tmpt yg aku suke pantai just 2 get my normal life back.sbb kesian sgt dgn suami aku kne hadap bnda2 mcm ni.Alhamdulillah mata aku dh tk sensitif mcm dlu tp still aku akn cpat dpat rse klau ade something wrong somewhere klau p mna2.

Firis replied at 5-6-2021 06:00 AM
Tu la cter2 sbelum aku kahwin.lepas kawin pun ade je kne gangguan lg teruk ye..ade je p berubat,so ...

Sat... Aku semlm letih buat dumpling.. Hari ni lepas aku siap urus opah aku baca tau

CardiGans85 replied at 5-6-2021 06:10 AM
@sarah82,

Saka keturunan nenek sblh mak aku level kayangan, rimau tua dan mmg betul memang jenis ...

Alhamdulillah berjaya... Betul mcm aku tgk selama ni.. Mmg ada skip bbp generasi.

Dadooooo replied at 5-6-2021 04:16 AM
Sarah I pernah dengar,  kalau org tu ada saka , yg pompuan contohnya akan kerap alami keguguran at ...

Yap.. Ada yg mcm tu.. Tapi ada juga yg sebaliknya..

Edited by green~tea at 9-6-2021 08:00 PM

i baru je search pasal werewolf dalam wiki... yeah now i know that werewolf tu cuma part of witchcraft during medieval age in europe...

article bawah ni amek from wikipedia.. menarik sbb dia ada bgtau pasal cara pengubatan etc.. mmg werewolf ni part of sihir lah and ada saka nya

https://en.wikipedia.org/wiki/We ... a.org/wiki/Werewolf[/url]

The werewolf is a widespread concept in European folklore, existing in many variants, which are related by a common development of a Christian interpretation of underlying European folklore developed during the medieval period. From the early modern period, werewolf beliefs also spread to the New World with colonialism. Belief in werewolves developed in parallel to the belief in witches, in the course of the Late Middle Ages and the Early Modern period. Like the witchcraft trials as a whole, the trial of supposed werewolves emerged in what is now Switzerland (especially the Valais and Vaud) in the early 15th century and spread throughout Europe in the 16th, peaking in the 17th and subsiding by the 18th century.

The persecution of werewolves and the associated folklore is an integral part of the "witch-hunt" phenomenon, albeit a marginal one, accusations of lycanthropy being involved in only a small fraction of witchcraft trials.During the early period, accusations of lycanthropy (transformation into a wolf) were mixed with accusations of wolf-riding or wolf-charming. The case of Peter Stumpp (1589) led to a significant peak in both interest in and persecution of supposed werewolves, primarily in French-speaking and German-speaking Europe. The phenomenon persisted longest in Bavaria and Austria, with persecution of wolf-charmers recorded until well after 1650, the final cases taking place in the early 18th century in Carinthia and Styria.[c]

After the end of the witch-trials, the werewolf became of interest in folklore studies and in the emerging Gothic horror genre; werewolf fiction as a genre has pre-modern precedents in medieval romances (e.g. Bisclavret and Guillaume de Palerme) and developed in the 18th century out of the "semi-fictional" chap book tradition. The trappings of horror literature in the 20th century became part of the horror and fantasy genre of modern popular culture.

Yg aku tahu sblh ayah aku ada tok bomoh.. aku tak berapa amik tahu cuma yg aku ingat selendang merah. Masa aku belasam tahun aku selalu mimpi jatuh dr tempat tinggi.. blh dikatakan setiap mlm mimpi yg sama. Mimpi baby pun sama.. byk kali dr dulu hingga skrg. Aku pernah berubat.. benda tu menangis bila ustaz suruh keluar. Tp benda tu bijak, bila berubat dia keluar skjp lps tu dtg balik. Aku ni start tahu bila housemate aku yg ada pendamping bgtau aku ni ada sesuatu sbb tu dia bw aku pegi berubat. Lps tu aku pegi jg berubat tmpt lain.. walaupun aku tak ckp apa2.. yg bapak yg berubat tu dia ckp ada benda pd aku.. adik beradik2 aku takde. Bila aku pegi mengurut, tukang urut tu bgtau aku ni ada benda. Aku tak pastilah benda tu masih mengikut aku ke tak. Aku pernah mimpi benda tu dtg minta aku terima sesuatu tp aku ckp taknak. Aku pun pernah mimpi tentang selendang merah ni… lama2 aku buat bodoh..dulu aku tak blh tdo mlm sbb benda tu gsnggu dan tindih aku.. aku psg rukyah benda tu lari lah skjp… malas nak lyn sgt benda2 mistik ni.. tp skrg ni mcm nak tahu jg benda tu msh ada lg ke.. hrp2 benda tu bosan mendampingi aku dan pegi ke tmpt lain

atok sebelah abah - ustaz, x tau la clean ke x kan..kata mak ade (penjaga berjubah putih)
nenek sebelah abah - hulubalang berpakaian kuning

atok sebelah mak - kata mak mungkin atok ada semasa hidup n sempat buang
nenek sebelah mak - clean

Ada saka harimau kumbang tak???

Pernah lihat jiran seorang nenek nie jadi seperti buaya bila cucu dia hilang!!cucu dia tengah main2 di luar rumah, dah petang nenek tu cari tak jumpa..ambik ko sekali nenek tu menurun seperti buaya meols masih kecik lepas kejadian tu famili pindah pasal mak meols takut