CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

[Persahabatan] Dating Tips: Lihat pasangan anda order ape sewaktu hendak makan

green~tea replied at 16-7-2021 08:26 AM
Pahaammmm

Sebenarnya ada je benda2 impressive yang berlaku. Rezeki tu datang dalam pelbagai bentuk.

Semoga Allah swt bagi kebaikan kepada semua pihak dan berkumpul kat jannah. Kalau takde muka iols cecalling lerr

Veneer replied at 16-7-2021 12:06 PM
We? Who is we? Did you mean some of us?

Betul tu. Dalam cari.com.my ni semua baik baik belaka. ...

Iols pon rasa bertuah dikutip ke forum ni
Boleh la pandai sikit belajar hal masyarakat. Takdalah sampai lumur laksa tepi jalan tu ke muka mana2 jutawennn

first date takde selera mkn..order air jer tamo comot.

Kat thread ni, dah nampak ciri2 kedekut. Yihhh, nak bayar makan untuk awek pun berkira. Tak boleh buat laki.

Saya masa bercinta, tak pernah sekali pun keluar duit masa dating dgn boyfriend. Sekarang husband. Saya sayang dia. Saya tak pernah pilih-pilih tempat makan. Boyfriend yg pilih. Kalau baru lepas gaji, kitorang makan tempat best2. Kalau tgh bulan atau hujung bulan, gerai tepi jalan pun ok. Baru la susah senang bersama.

order je pe yg tekak nak mkn
x abis tapau bwk balik
pedulik pe aku

fifie_olin replied at 23-7-2021 03:52 PM
order je pe yg tekak nak mkn
x abis tapau bwk balik
pedulik pe aku

tapau?

kalau aku date dgn hang, aku ok je...(dlm hati, kesian...gf bawah kategori B40)

Follow Us
Normally dia akan order makanan yg senang di makan..nak2 kalau mkn seafod

Nurul8001 replied at 19-7-2021 09:58 AM
Kat thread ni, dah nampak ciri2 kedekut. Yihhh, nak bayar makan untuk awek pun berkira. Tak boleh bu ...

sesi dating adalah sesi tapisan sebenarnya...lebih2 lagi sewaktu makan bersama...jgn tunjuk kepalsuan diri kpd pasangan, sebab lambat laun benda tu akan terbongkar juga...berbelanja ape yg termampu...

Biasa kalo awal awal dating meols bg peluang kt bf pilih tempat makan kt mana. Kalo dia bawak tempat mahal skit..meols rasa mgkin dia nk menghargai meols. Baru kenal kan dan dia ada duit la.
Kalo dia bawak ke tempat murah..mugkin dia berduit dan nak uji meols blh ke mkn kt tmpat murah. Meols ok je kt mana2 pun.
Bab order pun biasanya meols akan order yg biasa biasa je. Kadang mintak dia yg pilihkan.

Masa sedang makan tu mmg meols tgk cara dia makan. Kalo gelojoh tu meols kurang skit. Meols rasa cara makan tu melambangkan sikap dia.

Dan akhirnya meols dapat laki pencinta makanan. Meols yg tekak melayu ni dh jadi penggemar makanan korea, arab, western, jepun.

Percutian pd meols pegi tempat cantik dan bergambar.
Percutian pd dia..pegi tempat makan best.
So bila nk g bercuti kt memana..meols akan riki apa makanan best kt situ.
Lagi satu kalo pegi memana negeri/negara,dia suka pegi pasar. Nak tengok kuih muih atau makanan yg rare katanya.
Layankan jela labuuuuu

I x kisah die nak order ape......tp I x suke org makan bersepah dgn berckp sambil makan dgn mulut penuh....euwwww

Achik masa era dating dating ni memang agreed siap siap nak order apa..senang..tak buang masa waktu mengorder dan jupa umtuk pastikan tak order berlebihan..

Acik mmg tak control ayu..tapi bukanla cara makan takde adab..cuma cara makan macam kita makan dgn kawan kawan..bukan pura pura sopan..

Dan achik made a point utk belanja kalau dia dah bayar meal sebelum tu, atau share bayar sebab sama sama baru kerja masa tu..

first date pegi dave's deli je
i ate pie he ate fish and chips

sebab dah lambat, i think he felt bad lepas tu second date pegi fine dining senang nak berbual ada privacy. to me doesnt matter where, what matters is the vibe of the place and time makan kat restoren ni la nak tengok laki tu layan orang macam mana..

KIM.K replied at 28-5-2021 01:38 AM
Date dgn rentua diorg particular sikit. Suka bawa makan tempat terceruk sebab popular/sedap. Kadan ...

Hi Kim K.

I lak tak panggey depa tu rentua. I panggey depa ortu (orang tua), haha alaaa pusing pusing sama gak old folks.

Tapi datim dgn ortu orka ni sgt lah best. Duit byk, makan apa pun tak cuak cuak nak bayornya. Makan tempat jauh pun tak apa, sebab depa nak tunjukkan itu tempat makan favorite depa.

Dululah my experience masa single jap dolu dolu.

Apa apa pun I lagi suka yg muda sebaya walau tak orka. My jodoh sebaya kali ni.

bluebutter replied at 5-9-2021 08:51 PM
Hi Kim K.

I lak tak panggey depa tu rentua. I panggey depa ortu (orang tua), haha alaaa pusing  ...

Ortu dengan kertu sama irama. Lama iols menungkan makrifatnya sis

Iols pun klik dengan ortu. Suka tukar2 fikiran macam najanirah. Ustaz kata kalau kita lebih berkelayakan wajib compete for position

Kazen iols suruh cari kat La Bodega. Iols dah jab dua sinovac boleh la dine in order keropok.

Mudah-mudahan iols bertemu jodoh sehati seiya sekata seperti jodoh chuol dan suami, selepas habiskan ujian single ini. Admire sis bluebutter selaluu

Waktu dating ko dh blh agak, si dia tu sesuai x dgn ko, ko teruja x setiap kali nk keluar dgnnya?

Dia oder apa, itu dia punya selera. Tp, adakah ko senang dan bahagia sepanjang sesi dating tu? Kat situ ada jawapan nya

WiRa_MiSTiK replied at 18-10-2021 05:04 PM
Waktu dating ko dh blh agak, si dia tu sesuai x dgn ko, ko teruja x setiap kali nk keluar dgnnya?

D ...

Setuju. Kita happy je walau makan apa pun, selesa... Dia enjoy kita enjoy. Oklah

Kalau dapat orang kuat agama sebab asyik puasa je kerja nye

aku runsing kalo deting gan foodie
sebab aku makan bila perlu je, tu pon makan tak banyak
kalo dia bawak aku pi kedai porsi besau, aku dah pening
kang x habis dikata x mensyukuri nikmat lak

Nk pegi cafe or restaurant yg xpernah pergi.order je la nk order ape pun????

I jenis tak kisah. Makan kat umah pun biasa je takde fancy mana pun, nasi putih lauk peria katak rebus cicah sambal kicap pun cukup. Tapi kalau dating dia nak order banyak2 I ckp terus terang je  jgn order byk sebab takut tak habis, I jenis makan slow and take time pastu kalau kenyang mmg kena stop sbb perut pun bkn semua benda boleh sumbat. For me kalau dating ni first time jadi your truly self je sebab if tak ok boleh terus move on tak payah buang masa. Buat apa nak pening pening.