CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: dj_design89

Pindah ke kampung

SalenaGomez replied at 26-1-2021 07:15 AM
Kadang2 SG pelik juga kenapa asal org grad target nak keje KL..maybe situ byk peluang keje...tp ka ...

bgus komen SG ni....

part yg akk suka, apa salah 2-3thn mencuba....betul tu

Edited by farlis at 28-1-2021 09:48 PM

Aku duk area2 Bangi lama.. Mmg selalu pusing2 masuk kg org area Beranang, Semenyih. Time koje dh masuk bandar, bosan..so cuti2 mmg pusing are kampung, lepak2 mkn kedai kampung.. Berangan juga nk cari tanah area kampung2 ni.. Bosan rumah bandar, ada rumah kampung.

kuzaime replied at 26-1-2021 06:24 AM
Aku x ada kg, tp kdg ada jugak berangan, nak pindah hidup kat kg. Kg yg ada sungai, sawah, kebun bua ...

Sekali sekala tengok laut memey best.tapi kalau dah depan umah takde spesel lagi dahhh..

Aku ada kg. Ada tanah sdri juga tp buat masa ni x bole nk duduk kg pasal jauh sgt dgn kemudahan. Kalau kt bdr ni semua dekat. Jd aku blum prefer duduk kg. Tp x tau la nnt kalau aku dah tua. Aku respek org2  muda yg ada masa depan tp blk kg utk usahakan tanah di kg.

Merantau la dulu, dalam 10 tahun ke, pastu barulah balik kampung.

Lagi satu, kampung ni mmg boring bagi org yg dh biasa duduk bandar. Sebab kat kampung ni serba serbi jauh. Tapi yang bestnya kampung ni mmg hidup bermasyarakat. Masa pkp hari tu masjid memang sedekah kotak makanan kat semua orang kampung.

Lagi satu, kampung sekarang ni pun dah jadi port warga asing, yg amek upah jaga kebun orang. Selalunya diorang ni memang tak kacau orang, tapi hati-hati ada jugak yang amek kesempatan. Macam jiran aku tanam sirih, datang bangla sorang mintak sirih, jiran aku pun kasiklah. Esoknya bangla tu angkut kawan-kawan dia petik sirih sampai jiran aku tu sound bangla tu. Hahaha

Aku mmg dah lama berangan nak blk duk kg, sejak arwah ayah aku ada lagi.  Tapi dek kerana commitment kerja & masih ada anak yg sekolah, aku pendam dulu. Tggu yg bongsu ni smbg ke ipt, mgkin aku dah boleh pencen awal & blk duk kg spt yg aku hajatkan sblm menutup mata. Penat dah merantau dr muda, skrg masa utk hidup aman jauh dr hiruk pikuk bandar kosmopolitan.

Rumah pusaka tu mmg diwasiatkan utk aku sb hanya aku anak yg duk jauh merantau. Yg lain2 dah ada rumah sdiri.
So bila cuti aku blk kg dgn anak2, lepak kg ziarah adik beradik, kdg berkumpul, masak & makan sesama kat rumah pusaka tu.  Ada ketenangan di situ. Aku nak bela ayam kg sikit2, bercucuk tanam utk kegunaan sdiri. Haihhhhhhhhhhh tak sabarnya rasa.

Follow Us
Ikut pada diri sebenarnya. boleh ke adapt nak duduk kg. orang kg suka kalau kita ni peramah. jangan lah pulak join membawang sekali

Duduk la Hulu Selangor..dekat tempat diaorg main water rafting Tu...ala2 Bandar Kampung camtu, berangan nak duduk situ

Aku ni ada tanah dkt ampangan..xde la kg sgt..dkt juga dgn mcd dan mall tu...siap ada ice skating lagi..tp anak2 aku taknak ikut aku pindah sbb dorg kata kampung..laki aku gelak je..kurg asam tul..skrg ddk dkt seremban 2...depan taman aku ni centrio mmg ada semua la yg dorg suka..mcd, starbuck, segala mak nenek fastfood...menate pun baru nak bukak..mydin dgn aeon pun mmg dkt...skola pun dekat..tu yg dorg xnak ikut..aku baru bercita2 nk buat banglo dgn kolam renang..hampeh...aku jual je la tanah tu nanti...

Laki aku asal dungun...rumah dia dkt dgn uitm dungun..mmg klu balik dungun tu lepak tepi laut sura tu lah...kadg2 pegi air terjun...aku ada jgk bercita2 nak pencen kat sana...tp laki aku xnak..sbb dia xsuka surround dgn org ganu..pulak dah..

Aku asal tampin...rumah mmg atas bukit...pagi2 suka tgk sun rise dari celah gunung...kadg2 gi mandi kolam tampin tu...ada jgk cita2 nak ddk tampin je lepas pencen..mydin, a famosa semua dekat..nk gi melaka pun dkt...ntah la..xdpt ilham lg nak pencen mana...last2 ddk rumah ni je lah..

lurve82 replied at 14-2-2021 09:56 AM
Aku ni ada tanah dkt ampangan..xde la kg sgt..dkt juga dgn mcd dan mall tu...siap ada ice skating la ...

Banyak betul pilihan dlm hidup u..
.beruntungnyerr

Meiizu replied at 15-2-2021 09:06 PM
Banyak betul pilihan dlm hidup u..
.beruntungnyerr

Kadg2 byk pilihan pun pilihan yg kita nak yg 1st choice tu...tp org lain xnak ikut plak......

mialunar replied at 26-1-2021 09:43 AM
Taiping.. Gopeng..kampar..Teringin nak duduk kg.. Kalau boleh rumah kayu zaman dulu2 tu mix sikit de ...

duk kt Parit le..sana masih kampung lg..Takpun kt Tapah ke..Lenggong ke..Area Selama ke atas pun masih lagi kekalkan suasana kampung tuu..

hehehehhe

Edited by izwan_izi at 17-2-2021 03:46 AM

Sy dari darjah 5...smpai la umur 24 tinggal di Sg.Buloh-Jalan Ipoh KL - Puchong..

Once dh berkahwin..sy pelan2 tinggalkan hidup di bandar dan berpindah di salah satu tempat di daerah Kerian Perak..

Mana tahan duduk area Lembah Klang ni..5.30pg dh bersiap nk kena berkejar naik Bas Rapid..pastu berebut2 naik LRT Putra kt KL Sentral pulak..Kalo termiss je bas Rapid smpai jam 6.30 pg tuu..alamatnyaa mmg melekat la kt Jalan Klang Lama tu..confirm lambat sampai tempat kerja..

Entahlaa..tp mcm best je duduk kg ni..pagi2 je bangun nmpak sawah..Bukit2 yg diselaputi kabus setiap pagi..cheewahhh..dan paling best..sy boleh mandi air terjun kt mana2..pilih je...hahahaha

Cuma itu laa..Entertainment takde la meluas..KFC ada laa kt pekan tuu..McD takde..Dunkin Donut takde..nak minum Starbuck..?? hurmmm..45minit / sejam baru sampai..utk hiburan pulak, kt pekan tu ade la sebuah kedai snooker dgn kedai pancing udang..hahaha..

sy ambil keputusan tinggal di kawasan kampung sb sy nak anak sy membesar dgn keadaan yg natural dan sesuai..sb sy tak nak anak sy jd mcm robot spt mana yg telah sy lalui ketika dahulu..

KIM.K replied at 26-1-2021 06:05 AM
Kos barang di kampung ni harga yahudi lebih mahal dari bandar

Lepas keje balik rumah..belum tentu ...

Mmg betul pon...contohnya pakej internet..

kt tempat sy duduk skang ni..unifi takde tauu..yg ada cuma pakej streamyx 2Mbbs tu..

Tapi streamyx punya monthly mengalahkan pakej unifi..dh la line lembab..hahahha

izwan_izi replied at 17-2-2021 04:00 AM
Mmg betul pon...contohnya pakej internet..

kt tempat sy duduk skang ni..unifi takde tauu..yg ad ...

Bayangkan nak hupload video 17 saat kat youtube amik 17 minit. Celako makan duit org TMnet

nope, bukan pilihan saya untuk tinggal di kampung

insyaaalah saya suami isteri nak tinggal di rumah kami ni.. di bandar
dah tua2 nanti senang
hospital, KK, klinik, amenities semua dekat aje
families pun dekat

nasib rumah ada sikit tanah tepi boleh cucuk tanam kalau boring

dan kalau nak merasa duk kampng, tengok laut etc boleh aje bercuti ke kampung mana2 terdekat

KIM.K replied at 26-1-2021 06:39 AM
iols kalau lalu rumah kampung tepi sungai selalu berangan kalau dapat mak mertua umah/laman cantik ...

Hahah..lebih kurang sama ngan iols..nampak rumah kampung yg laman luas, bersih, design klasik..terus rasa nak ketuk pintu nak tanya ada anak teruna bujang tak

Aku suka tengok youtuber china, Liziqi tu..rumah kampung dia very the aesthetic..life pun simple je..nak masak, petik je sayur kat kebun or masuk hutan cari cendawan..self sufficient gituhh..

12
Return to list New