CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BarbiePink

Soalan jujur berapa lama dh korang berkahwin?apa korang rasa sekarang

Thecatnextdoor replied at 2-9-2021 08:40 AM
Haah
Husband i pn jenis kuat marah2 mencarut2
Dulu2 i marah dia kalau dia mencarut tp dia bala ...

i before kawin..berak n kencing tk pernah sebut ...buang air beso and air kecik..

Now..i ade jugakla terkeluar babi kekdg...anak2 i ikut ye..mcm bengong semua tu..

As time goes by,ayat2 tu dah kurang la...tp depa tgk youtube plak..even tgk upin ipin cakap aku kau...

I drp kecik sampai tua berbahasa sy /I...dtg kat anak2 kasarnya bahasa..same ngan abah dia..

Aku da kawin nak masuk 18 thn,so far dah macam2 ribut taufan kitaorang kena hadap..

Jodoh panjang,dan allah bagi rasa menyesal dan sama2 nak perbetulkan salah masing2..

Now alhamdulillah im happy with him n my 2 sons.
Hope berkekalan hingga akhir hayat,baik buruk dia aku terima..begitu juga side dia..baik buruk aku dia terima

Sy dh kawin nk masuk 18 tahun jugak. Sblm ni ok2 je. Sikit2 tak puas hati tu biasa la tapi sekejap je.
Tetiba sblm pkp tahun lepas dpt tau suami curang pulak. Aduii remuk rasa hati. Tambah lg bila buat csi dpt jumpa gambar & msg cinta depa.  Sampai skrg dh setahun lebih tapi masih teringat hari2 & sakit hati sgt. Benci betul dkt suami. Skrg suami layan trlebih elok tapi kalau sy financially ok mmg sy nk bercerai.

14 tahun .... just go with the flow... malas nak pikir banyak2....

nuril86 replied at 5-10-2021 12:19 PM
14 tahun .... just go with the flow... malas nak pikir banyak2....

menanti prince charming saving you from the firing dragon kah???

Alhamdulillah.. nak masuk 10 tahun.. syukur... gaduh sikit2 tu biase la asam garam rumahtangga.. yg penting komunikasi gittew.. supaya gaduh yg kecik2 tu tak melarat.. Husband Alhamdulillah same je sweet& pybar dr zmn bercinta smpai skrg..

Follow Us
wandacoffee replied at 4-6-2021 01:07 PM
mcm mana nak handle laki garang sesgt?  ada sape pengalaman yg tetiba husband jadi tak garang?i nk l ...

Ni yang my mil ajar klu ur hubby marah2 sedekahkan bacaan al fatehah khas utk hubby. Baca dlm kiraan ganjil contohnye 1,3,5, 7..& niat kan aku hadiahkan pahala bacaan al fatehah ini utk suamiku si polan bin si polan &lembutkanlah hatinya ya Allah& niatkan apa yg u nak.. i dah try alhamdulillah jadikk. my hubby pun garang, iols jd depress klu dia marah menjerit sampai setengah km dengar..
iols dh kawen 20 yrs with all colours..smg kami terus bahagia..aminn

Orangelily replied at 23-11-2021 03:41 PM
Ni yang my mil ajar klu ur hubby marah2 sedekahkan bacaan al fatehah khas utk hubby. Baca dlm kira ...

TQVM..nanti itry okey.....

iols doakan smg sifat garang ur hubby ditukarkan dgn sifat penyabar..aminn.

Aku tak tau lg mcm mana nk mencintai suami aku. Dh 10 thn.

17 years... Going strong

22 tahun...tapi hb nak kawin baru

8 tahun, anak 3..semua girl. xde geng nk kongsi hobi laki. relationship maintain stable.

Tenang dan bahagia.....

Dh tak ada rasa langsung ni..mcmane agknye nk melalui bnyk thun lg kalau tak berpisah..betul la ssh nk hidup dgn org yg kte xde perasaan..

Hana replied at 10-5-2021 02:57 PM
Utk TT,
aku vote no.10 - bercinta lagi best
no.17 & 18.

tidur 5 jam tu tak cukup sebenarnya sis.. tapi ye lah lain rumahtangga lain corak dan nuansanya. cuma secara peribadinya ai olls rasa kita kena sayang diri. macam mana nak sihat dan cantik kalau tidok tak cukup. ai olls selalunya akan paksa semua orang dalam rumah buat keje. basuh pinggan, laundry, vakum rumah, takkan semua kita sorang nak buat. masa mula2 kawen dulu, ai sanggup bergaduh sebab nak suruh sama-sama buat keje rumah. penat la kita kampoi semua. kalau sampai dah tak mampu nak buat tu aku biar je lah kain tu dalam bakul. ko nak sependa kau pi menyelam cari dalam bakul

wandacoffee replied at 4-6-2021 09:07 PM
mcm mana nak handle laki garang sesgt?  ada sape pengalaman yg tetiba husband jadi tak garang?i nk l ...

dulu-dulu masa awal perkahwinan ye garang.. so selalunya aku buat antara dua ni. pertama melawan balik bertubi tubi macam india mabuk todi bergaduh atau kedua ai pause ai diam lepas tu esok hari atau malam hari tu sebelum tidok ai luahkan segala-galanya apa yang ai tak puas hati dan tak suka tu dalam whatsapp. habaq la semua benda. tak suka u marah macam ai takdak harga diri. ai ni bini you tau jadi layan la macam bini. kalau macam ni cara u didik ai macam mana ai nak ikut?
lepas tu guna anak2 sebagi shield "nak ka anak2 kita ikut dan warisi sikap buruk kita? kita sama-sama nak anak kita jadi orang yang elok ada budi pekerti duk buat cakap kasaq macam ni nanti anak2 copy"

seiring masa, dah tone down takdak nak marah naik darah macam india mabuk todi dah. kalau mai rasa nak marah dia tu ai suka kalau dia keluar rumah start kereta pi la mana2. tak pun kalau nak marah2 jugak pi masuk bilik kosong ka hang hamburkan lah kemarahan tu sorang2. tapi dalam masa yang sama kita juga jangan lupa berdoa kepada tuhan.

shahirakay replied at 12-5-2022 11:01 AM
dulu-dulu masa awal perkahwinan ye garang.. so selalunya aku buat antara dua ni. pertama melawan b ...

ni marah yg takleh bawa bincang..

dia ja betul..narcissist kot...

tak kira la apa shield pun pakai...

lately mcm ok sikit...tp ntahla...jgn disangka air yg tenang tiada buaya gitu...

kita suh die keluar umah..dia takmau...

syg tu sygla..tp tkkan nk berdarah telinga smpai abg jamil mamposs......

harap berubah la tahun ni jd  penyayang ke kita aminnn...(nnti kena revisit ni,tgk ok tak tahun ni)

Bahagia...x pernah lagi gaduh walau gaduh kecik...laki pandai ambil hati...apa yg dia ckp/ rancang semua dia buat..semua dia kotakan...

Aku cuma harap umur kami dua2 panjang..insyaallah. amin

Alhamdulillah tahun ke sebelas. Moga jodoh kami panjang sambung ke jannah. Tengok kawan2 sekeliling struggle dengan perangai laki masing², ku bersyukur dengan jodoh yg Allah tentukan. Walau hidup tak mewah macam T20 tapi cukup makan pakai, alhamdulillah.