CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

"Sampai Mati Orang Malaysia Tak Ada Work Life Balance"

Aku nye Swiss & Norwegian counterparts penah ckp aku + team aku work too hard. Norwegians nk o.t pun akan kena query & ada had.

Belibis replied at 19-11-2020 12:24 PM
..ada sambungan lagi,dah pemalas ,miskin,harap sabsidi,dengki dengan orang kaya.komplit set kombo.

Orang mcm ni even holiday pun tak enjoy... Buat holiday package mcm jadual kerja.. semua kena disiplin dan ikut rules.. lepas balik stress jugak

Normabaru replied at 19-11-2020 11:36 AM
Even kerja teruk2 pon acik2 porumm masih ada masa utk potong bawang kt porum. Okla tu.. Lg byk masa  ...

kan...hahaha. acik overworked depends on season...so pada acik ok je la sesekali overworked cuma skrg wfh acik suka sgt sbb ada work life balance walaupun kdg anak2 acik drive me up the wall gituuu & terkejar2 masak layan keje sekolah , meeting. acik masih dpt morning walk utk de-stress...and ptg2 boleh rehat2 golek2 atas katil sblm dinner instead of bergelut dlm traffic. kalau company allowed acik nak wfh sampai bebila

AKu dah hujung2 umur kerja sekarang ni habis je working time phone memang tak sentuh.. ko nak mengamok ke meronta ke ko call aku tu pun klu aku nak jawab.. ko tak puas hati ko bagi je aku C..  aku dah malas nak bising sebab aku tau klu aku sakit sebab behempas pulas buat keje syarikat bukan boleh buat apa pun setakat cover duit medical tu pun klu inpatient tak semua pun cover...

dulu suruh multitask
skrg cakap life work xbalance plak

Aku dah lama tunggu saat boss nak offer WFH atau Flexi Hours sampai sekarang habuk pun takde/

Follow Us
One of the reason is because of the traffic jam. Not because of doing the actual work.

Overwork tapi gaji rendah..

tgk gaji skim M sudah la... pahtu claim mcm2 dpt. kerani2 kije byk mcm mana pun ape je yg ada.

ade yg marah tak ngn ape yg aku ckp ni? ke nk kena samakan ngn Menteri baru x marah?

orang kita asyik dimomokkan dengan fresh grad memilih kerja, memilih gaji, melayu malas, pekerja tak ada skill, gen z manja asyik minta disuapkan..ini semua momokan yang akhirnya engkau semua angguk2 percaya kata2 majikan caprut ni..

tapi majikan jugalah yang minta fresh grad ada 1001 skil tapi bayar gaji ciput...
position web designer tapi dia jugalah tukang fax, tukang bancuh kopi, tukang ambil gambar, tukang edit gambar, tukang jawab call...gaji RM2000...tak ke babi namanya?

memang lah overwork sampaikan kena buat dua kerja gara2 gaji ditakuk lama..

I think diorg tgk statistic., rata2 kita kerja 9 jam sehari.. 1 hour lunch xkira..
lepas kena buat ot., ada yg xberbayar..
Al offered mcm 12-15 days je prorated..
Sbb ramai duduk suburbs luar kl, dgn jam lagi, commute je dah 2 jam sehari..

Tapi sekarang ni rata2 lebih ramai yang pepura work hard walaupun realitinya tak banyak mana pun kerjanya, sebab malas nak kena buat banyak kerja supaya ada sedikit masa utk main phone dipejabat.  Kalau ada lebihan kerja harap rakan sekerja lain pulak tolong habiskan.   Yang kena wfh pulak ada yang cam rasa bersalah terutama jenis yang tak kena buat apa2 kerja pejabat pun dari rumah.  Jenis macam ni mulalah gigih adakan zoom meeting yang tak penting sana sini.  Suruh buat kuiz pasal kerja sana sini, e-learning segala bagai sampai menggangu mereka yang benar2 kerja datang office macam biasa.  Ada tu time cuti umum pun gigih bagi arahan itu ini mungkin sebab dah lama sangat wfh sampai lupa hari tu hari berkerja atau tidak.  Atau mungkin juga sebab dah nak hujung tahun jadi masing2 gigih nak tunjuk rajin sebab bulan appraisal akan menjelma tak lama lagi.  Makin gigih lakukan itu semua supaya majikan tak lupa padanya dan nampak ada buat kerja.  Ada juga jenis tak nak kerja cara baru yang lebih mudah dan baik hasilnya tetap juga nak kerja cara dulu ala2 cara 80an tu jugak.  Selalunya kes2 macam ni kebanyakannya berlaku dalam syarikat local.  Balik ikut waktu pejabat walau kerja semua sudah selesai dibuat macam satu kesalahan besar buat staff.  

yang tak faham, no work life balance, long working hours tapi ada masa untuk curang/berskandal

Boss aku dia suka orang yg masuk kerja awal & balik lambat. Orang camni dia puji melambung2 walaupon orang tu suka mengelat buat kerja, buat2 bodoh, "tumpang" kerja orang lain. Jenis balik on time macam aku sentiasa kena sindir walaupon x pernah lambat hantar report. Dah la hujung minggu pon kacau. Payah kalau boss x faham maksud productivity yg sebenar.

Sekarang ni ada tool yang capture your inputs dekat machine. Bukak web apps ke email semua boleh capture. Idle time pun ada. Berani tak berani je la nak apply

Orang asing pula suka kerja kat Malaysia ni berbanding dengan negara mereka. Bagi mereka suasana kerja kat Malaysia ni tak tertekan dan lebih santai.  

Aku pesan kat sape2 yg tgh cari kerja.kalau tgk iklan

"Able To Work Under Pressure".

tak pyh apply.
nobody deserve to be pressured, you are not a slave.

king_kenny replied at 19-11-2020 02:30 PM
Aku pesan kat sape2 yg tgh cari kerja.kalau tgk iklan

"Able To Work Under Pressure".

yg ni mmg betul..
i masa hbs study aritu..sgup je la kerja under pressure pun.. kerja mmg kena perah mcm hamba..dh la first job i..everyday i balik mlm..nk lunch pun xsempat..asal nk balik 5.30..leader tanya tu dh siap..ni dah siap..everyday balik kerja terus panjat katil ngan henbeg kt tgn gitu jer..tak mandi..
yg staff situ asik masuk org baru sbb semua dtg kerja hr first terus blah..i jer yg bertahan..now dh resign sbb stress..mmg kalau tgk iklan kerja under pressure i terus pangkah

n3ar replied at 19-11-2020 12:14 PM
orang punya anggapan terutama majikan yg salah..

kerja kuat, kerja lama, balik lambat = rajin bek ...

hidup macam robot..itu la realiti hidup sekarang..

ChildrenOfBodom replied at 19-11-2020 11:14 AM
kebajikan takdak sapa peduli.. bagi WFH pon macam tak ikhlas. hanjjing

ni betul sgt