CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7138|Reply: 91

IG @kedaipernahsayang Bukan Jual Barang Ex Je, Boleh Rate Tahap Kebencian!

Ramai yang mengambil pendekatan melupakan semua berkaitan bekas kekasih termasuk 'membuang' barang pemberiannya.

Terbaru, akaun Instagram @kedaipernahsayang mencuri tumpuan ramai apabila dijadikan platform kepada orang ramai untuk menjual semula barangan yang memiliki memori bersama ketika bercinta.

Pemilik yang enggan mendedahkan identitinya itu berkata kepada Gempak bahawa idea itu tercetus selepas menonton filem Indonesia, Toko Barang Mantan.

"Saya memang menjual barangan preloved di akaun peribadi, kebanyakannya barangan rumah, beg, kasut dan cenderamata.

"Memang ada rancang nak buat IG shop untuk semua barang ini tapi susah nak fight dengan IG shop sedia ada.

"Jadi, idea terlintas apabila saya menonton filem Toko Barang Mantan. Kamu tidak menjual barang itu, sebaliknya cerita di sebaliknya. Yang mana saya rasa orang lagi berminat nak tahu," katanya kepada Gempak.

Dia yang pada mulanya menyangka akan menerima makian terkejut apabila ideanya itu mendapat sambutan walau baru dua minggu membuka akaun itu.

"Ada yang kongsi cerita kelakar, sedih dan tak masuk akal.

"Saya akan maklumkan kepada pemilik untuk menjual dengan harga serendah mungkin supaya menyenangkan barangan itu dibeli.

"Saya akan ambil komisyen untuk harga barang yang nak jual. Kalau saya minat saya sendiri akan beli dan tetapkan harga. Kalau sudah ada pembeli, mereka akan berhubung terus dengan pemilik asal.

"erniagaan ini berlandaskan kepercayaan. Anda guna servis saya, saya percaya yang anda akan membayar bahagian saya. Sebab niat asal pun nak tolong orang," jelasnya yang mejadi orang tengah untuk mengiklankan barangan dari pelanggannya.

Syarat utamanya mudah saja iaitu barangan berkenaan mestilah daripada bekas kekasih.

Lebih menarik, pemilik barang boleh memberi nilai tahap kebencian terhadap bekas kekasih serta meninggalkan pesanan kepada mereka. - CARI

Rate

2

laa..kenapa la tak wujud masa aku break dulu.....kalau wujud x payah la penat aku post jam fossil, guess handbang dan laptop HP kat gf baru dia....kalau tak boleh la aku jual...

So nnt ada je seller fake berhalusinasi jual barang dari ex.. padahal xde sapa hingin kat dia.. sendiri punya barang claim barang from ex

tak paham yang lesbian tu? heshe si seller tu tino la kan? ex heshe masih tino tapi rupo jah jantan gituh persis ayda mat aris masa rambut pendek? cemana boleh tak sedor? cemana pulak boleh kantoi ex heshe tu rupanya tino?

wah inspirasi dari movie ni.. suka jalan cerita movie tu tapi rasa pelik tengok reza rahadian rambut panjang rebonding.

selamat berjaya la dengan perniagaan ni kepada pemilik  ig tu.

Baru nak ckp pasal movie tu.. tp iols agak skeptikal la mesti citer hasanah..

Follow Us
Hahahahahahaha kelakarnya yg lesbian tu hahahahahhaha... Bodow gila boleh tertipu. I syak lesbo tu mmg sebijik lelaki

sarah82 replied at 28-10-2020 01:39 PM
laa..kenapa la tak wujud masa aku break dulu.....kalau wujud x payah la penat aku post jam fossil, g ...

Ehh
Nape u bg gf baru die?

missyL replied at 28-10-2020 02:34 PM
Ehh
Nape u bg gf baru die?

dah barang dari duit dia...so iols rasa gf baru dia layak la utk barang2 tu...bekas iols gitu...hahahaha

Hahaha. Mcm2 idea nak bagi jadi lain daripada yang lain. Kira ok la dpt jugak duit dpd barang peninggalan ex tu. Kalau tidak, dapat sakit hati je

sarah82 replied at 28-10-2020 02:37 PM
dah barang dari duit dia...so iols rasa gf baru dia layak la utk barang2 tu...bekas iols gitu...ha ...

Bagos nye u nie
Klo i mmg x lah nk bg.
Wat bodoh je la.
Paling kuat pn sedekah hahaha

Or jual lah.
Hehe.
So gf nye terime je la dgn hati terbuka ke..
Bekas u hahaha

so  so so hilarious... sedekah je lah kat gelandangan yg dok kat tepi tepi mcd ke or petronas...

missyL replied at 28-10-2020 02:40 PM
Bagos nye u nie
Klo i mmg x lah nk bg.
Wat bodoh je la.

iols x tau la..iols post ke opis gf baru dia..mcm mana iols tau gf baru adalah kwn iols masa kat tempat kerja lama..dasyat kan..spesis tikam dari belakang ni...so lepas post iols tukar no phone...

iols tak kisah sgt kalau seller buat cerita hasanah, yg penting kena kreatif.
kalau iols nak beli bukan sbb cerita sangat pun, tapi as long as barang yg dijual tu murah dan berbaloi, i beli jugak.

laa..kenapa la tak wujud masa aku break dulu.....kalau wujud x payah la penat aku post jam fossil, g ...

samalah beb
tapi ai mmg pulang semua kat EX bf

sbb yg dia kasi tu barang kemas
tak berani lah nak ambik risiko
choppp tapi yg EX husband kasi
ai ok je pakai, lenjan aje la

anggap reta sepencarian

Acik pi gadai kasut Idaman jantan babi laknatullah tu kat kawan baik heshe dgn rega limaploh hengget
Itulah nilai jantan babi yg nangis2 email lagu bedingfield kat acik dedolu
Dasar brengsekkkkk

Acikgomen replied at 28-10-2020 02:53 PM
Acik pi gadai kasut Idaman jantan babi laknatullah tu kat kawan baik heshe dgn rega limaploh hengg ...

garangnya acikkkk...hahaahah...kenangan betul kan acik..kalau ada ig ni masa kita putus cint mesti byk duit kita dapat

bakawali_04 replied at 28-10-2020 02:52 PM
samalah beb
tapi ai mmg pulang semua kat EX bf

ex bf dan ex hubby lain..ngeh2....mmg patut la chuols tetap pakai barang kemas yg diberikan oleh ex hubby harta sepencarian kot.

ex bf tak ada ikatan lagi

sarah82 replied at 28-10-2020 02:55 PM
ex bf dan ex hubby lain..ngeh2....mmg patut la chuols tetap pakai barang kemas yg diberikan oleh e ...

hidup ai meriah dolu2
ex bf pun bkn 1st love
crush boom bang kawan sejak sekolah
1st love orang lain
tapi jodoh takde
then jodoh dengan ex husband
tapi itulah lepas ada 2 anak
jodoh tak panjang
skrg bersama 2nd husband
alhamdulillah dah lebih 1 dekad bersama

budakshinchan: So nnt ada je seller fake berhalusinasi jual barang dari ex.. padahal xde sapa hingin kat dia.. sendiri punya barang claim barang from ex

Semestinya megi.buat karangan lawak campur kesian,walhal barangan ambik dari china.