CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bluebutter

Kenapa hidup aku tak seperti orang lain...

awanysss replied at 18-11-2019 10:58 AM
bersyukur la kak..
bila fikir2 balik, kaya2 nak buat apa.. cukuplah ade rumah nak berteduh, kereta  ...

aku xpenah rasa si toklip n tinshid tu in real life memang pemurah ke hape..deyoollss ni propa je lebih plus mak dia pun sama propa gak..gittuhh OT tapi still relate dengan citer TT

bersyukurlah TT ada laki walaupun bewak at least dapat nafkah batin, dan anak2 yang big and tall belaka. tu semua rezeki.
macam aku, ada benda2 yang ofismates kau ada tapi aku takdak anak. bersykurlah tt.

chicozinn replied at 20-11-2019 10:13 AM
aku pun sama pakai axia gak tapi nak malu watpe?orang pakai keta besar2 pun berhutang jugak lain l ...

dari iols habiskan duit buat bayor kete baik iols buat benda lain.

Kenapa hina kete sndri

Naik bas je lah sis
Bas besar n xdela malu kan bergaya keluar dr kenderaan besar

Pastu i nak ucap tahniah sebab berjaya lahirkan ramai anak

Macam i sgt sedih tak pernah beranak
So terpaksalah lari jauh ujung tahun pi oberc supaya xyah sedih2 sbb x pernah beranak

Lain2 kesedihan sis

disneyrecess replied at 16-11-2019 06:42 PM
Wahai kaka tuan tanah,
Bahagia bukan letaknya ada duit wlpn duit tu perlu.  Kaka nak jadi cam meol ...

Alamak. Siannya
Lebih malang dari
I pun belum pernah beranak wpun byk kali cuba
Tapi at least boleh enjoy sex dgn hubby

I pity u

Takpe u enjoy duit yg ada ye

Jangan sedih2..

Sis. Patut korang jgn beli Axia. Beli proton saga yg paling low spec. Luas sikit dan murah bayaran bulanan.

Follow Us
Sis, i rasa sedih sangat2  bila baca part naik kereta Axia beramai2 tu. I pun pernah naik kereta kecik viva manual dgn husband. Dah la kereta tu pernah tenggelam dalam banjir, tapi dah repair semua so boleh la pakai. Nak jalan jauh takut je kot2 keta buat hal. To be honest, i ada juga rasa malu sikit sbb naik viva je tpi cepat2 i sedar kan diri balik.

Ada kawan i penah cakap: u ni asek holiday kat Msia je bila nk pergi oversea pulak? I terus jawab, ke mana pun pergi kalau dgn husband i gembira je bermakna, bahagia tu kita yg cipta.

Ini agak contradict dgn pernyataan kt atas td. Actually i juga mengakui duit tu penting. I rengsa bila kawan asek ckp nak cari laki yg berduit, now i tahu duit tu mampu membuatkan hati kita senang dan tenang. Ye la kalo kereta rosak ke, tak kan kasih sayang nak repair kereta tu. Tentu duit yg repair. Kalau stress dengn workload kat office, tak kan cinta boleh legakn stress kau. Dah tentu la spa dan holiday yg mesti di beli dgn duit.

Kalau boleh pilih cinta dan duit, pilih la duit sbb cinta boleh dibina. Duit pun boleh dicari tapi baru nk cari dah kena bayar itu ini.

Mcm i dgn husband,  dari menyewa kami dpt beli rumah walaupun bukan banglo, dapat tukar kereta besar sikit, sume tu adalah rezeki dan juga usaha. So hidup ni berusaha lah untuk jadi org yg berduit supaya dpt menyenangkan isteri dan family.  Cinta dan duit seiring peranan nya ye

Sis, kalau sis kaya raya letup pun kalau sis xsyukur sis xkan rasa cukup.

xperlu mantion pasal sembahyang tu. itu benda wajib.
kekayaan tu dugaan jugak sis.
org kaya ni kalau mati lagi banyak disoal nanti.
duit yg banyak tu dibelanjakan mcm mana, mana perginya harta benda yg dia beli tu. semua dihisab,

berlapang dadalah sis. hidup bersedahana itu pun rezeki.
kalau sis masih nak hidup senang, berusaha lah. meniaga. buat mcm2 utk jadi kaya.
kalau setakat mengharap tanpa usaha semua tu sia2. buat sakit hati ja.

siapa xnak duit banyak ye dak.

ooo
aku faham laa situasi TT ni
sebab aku bawak axia
kawan kawan ofis aku bawak honda city laa , bmw laa apa banyak la keta besa r

bila ku hon dah sampai satu satu tempat kami deal nak makan
muka ofismate aku semua nampak blurr
sampai dorang cakap kat aku
awat kedekut sangat nak beli keta besor

pada aku lantak korang laa
yang ngadap bayor aku
duit aku duit aku
duit ko duit ko

ada aku kesah
ada aku mintak duit kat ko
takkan

prinsip aku senang
selangi hidup aku tak nyusahkan hidup orang
aku OKAY
ko OKAY semua orang OKAy
haha macam lagu kclique tu

lantokla orang nak pandang rendah ke pandang tinggi ker pandang memandang ker
tak pandang ker
aku dengan pencipta aku jua
aku buat baik ada yang nilai
bukan nak riak bukan nak bangga
biar la apa orang nak kata TT
apa ko rasa tu semua bisikan sesuatu
ko ssyukur ko ikhlas
insyaALLAH berkali ganda rezeki
rezeki niiii bukan nya DUIT jer
rezeki sihat rezeki makan
rezeki bahagia

kalau duit adalah kebahagian ko agak agak
bole beli bahagia beli
senang sangat tekel orang dengan duit
bagi duit orang sayang
bagi duit orang folo ko
tapi dapat kawal tak belajar sejarah
tengok orang orang yang berduit berharta apa dah jadi dengan harta mereka
kalau ilmu tak de duit pun tarak guna
kalau duit ko ada bila ko mati tak bawak pun duit tu
memang duit tu penting selagi ko hidup tapi bila ko pertikaikan apa ko ada
ko silap sis
itu jer i nak cakap
maaf aku cakap dengan pasa diri aku jugak

Siapa kata duit boleh beli kebahagiaan tu ....

Jadinya orang yang nak ko masa ko berduit jela ya...masa ko jatuh orang lari ..gituuu. ..

Duit boleh mengukur keikhlasan. ..masa kita jatuh x berduit berapa ramai yang ikhlas nak dekat dan bantu kita. ..lagi pedih pasangan kita lari. ....

Duit bukan pengukur kasih sayang. ..

Dugaan buat isteri masa suami nya jatuh....dugaan buat suami masa dia kaya. ...berduit....tu masa kita di uji....nak tengok pasangan kira setia ke tak....ikhlas ke tak dengan kita...

Begitu juga rakan2. ..masa kita jatuh miskin berapa ramai yang masih ikhlas mau dekat dan bantu kita. ....

I rase tt ada 2 issue.satu laki pemalas taktau tggjwb.lg satu dr sendiri.
Yg laki tu i taktau nk komen apelah.cuma mbgkn boleh bincang bahagikn tggjwb, apa plan masa depan, sll bincang plan masadepn family.
Yg tt tu sndiri pun, kalu i jd u. 5 thn sekali br aku g ou/ the curve. Dah tau diri tu cukup2 mkn, pandaila2 la jimat. Benda tak penting tak payah pegi,tak pyh beli.
I laki bini total gaji almost 20k( ni nk cerita je cara i ,bkn meriak2) tp makan luar restoran 3 bulan skali. Anak2 4 org so takleh mkn luar sll,mhal belanje. Bwk diorg g macd je,restoran2 ni mmg taklah.
I ada guideline sndr, i takde hutang tp utk shoping personal mcm baju 3,4 bulan sekali. Kdg2 kalu duit saving tak cukup target, i rela tunggu berbulan2 or almost a year br beli.Purse yg i pakai ni nk msk 10 thn. Selagi tak rosak,takde keperluan i tak simply kluar duit.

Then, ajar anak2 berjimat dr kecik. Mkn biar habis,nasi jgn buang2. Ni tgk org sng2 je buang mknn.benda2 kecik ni la yg factor in dlm kehidupan kita,kebahagiaan kite.

jgn pndg org yg lebh drp kita
sb tu la rasa x besyukur
cuba klu tgk org gelandangan...xde rmh..mkn x tentu
br ada kesedaran

tp bab laki ko tu sgt la x patot
segala2 ko yg bayar
baik x belaki
gitewww

Selagi kita compare life kita ngn org lain selamanya x rasa bahagia

Naatasha replied at 20-11-2019 11:46 PM
Sis, i rasa sedih sangat2  bila baca part naik kereta Axia beramai2 tu. I pun pernah naik kereta kec ...

jangan la malu sis..sesungguhnya aku pun salah sorang pakai keta kecik ni..maklum la baru 2-3 tahun bekerja nak pakai keta besar2 takut xtertanggung hutang..

bagi aku slow2 la kalu nak ubah gaya hidup ni..cm TT ckap dia sakit ati bila officemate pakai kete besar2 n g melancong oversea sume..TT, aku sedang mengalami benda tu..n dalam kalangan colleague aku dlm wssap group, aku paling lowlife dengan keta kecik, takde rumah (masih belum beli rumah sendiri), bercuti paling jauh pun sabah (tu pun lepas amik personal loan dek mak aku meratib nak ikut gak aku gi sabah xmemasal aku kena support dia n member aku sorang gi bercuti skali) n laki aku pun keje bisher2 je (bukan loyer, doktor, engineer cam geng2 aku sume). tapi aku cuba utk bersyukur n try to be happy sebab laki aku wlaupun xbrape kaya tapi bila aku takde duit dia slalu support aku..siap ckap duit simpanan dia tu aku nak guna, gunalah memang duit utk waktu kecemasan..

tapi jauh disudut hati aku nak gak cam orang lain sama cm ko gak TT cuma aku terpaksa menidakkan kehendak aku n sentiasa belajar bersyukur..at least laki aku xpernah angkat tangan ke kaki kat aku tak cam kawan2 aku yg lain dpat laki kaya mewah tapi suka belasah pompuan..apoooooo tu

thread ini sangat relevant sepanjang masa.
saya rasa org lelaki dan wanita berbeza pandangannya
sy rasa, husband anda mungkin tidak kisah pun dgn beberapa keadaan yang anda rasa adalah suatu isu  iaitu isu penampilan
kami lelaki lebih kepada simpanan, kumpul harta, dan moving forward in life

apa2 pun harap rezeki anda sudah bertambah
input di atas adalah dari sudut lelaki

ipes2 replied at 6-7-2021 03:13 AM
sy ...

Ye doc..lelaki dgn ppuan kadg2 lain pandgan..

Mcm lelaki iols..nk simpan cash byk2..cari saham yg ok dr asb dgn tbg hj..pk nk beranakkan duit di samping saving dr gj sndr...penah iols ckp dkt dia..duit byk2 buat apa..nanti mati bukan blh bwk masuk kubur..dia ckp tu semua utk u dan anak2..bukan utk i..terdiam iols...

07 July 2021 Rabu,

Assalamualaikum to dearest all.
Terima kasih kerna sudi luangkan cerita cerita pengalaman hidup dari engkorang semua.
Banyak betul pengalaman hidup, sama lebih kurang sebijik sejebon cam saya too. Ada yang lagi up masalah hidup dia. Ada yang so so, ada yang tidak percayai saya punya luahan curhat disini. Apa apa pun, tidak kisahlah, lain orang lain pengalamannya.

nov 2019 itu sebelum zaman convict di rumah ni (covid) pkp, pkpd, pkprstuvwxwz ni.

Smlm ternampak tread ni timbul semula. Maaf dipinta kerana saya tidak menjawab jawab from nov 2019 sampai lah ke july 2021.
Saya dah nak membalas semula semua semalam tetapi saya wfh, jadi kena settle kan PO office dahulu, jika tidak, tarikh sudah bertukar, malas mahu menjawab dgn superior, kenapa tidak process PR for PO.

Hari ini, barulah berkesempatan nak omel omel balik pada benang saya ini. Ini pun dari pagi banyak email masuk untuk buatkan PR jadi PO too. Syukur alhamdullilah kerja masih masuk mencari saya.

Berkenaan dgn somi somi somi saya, lepas baca baca semula pandangan kengkawan poremer diatas supaya saya bersyukur dikala ada yang tidak ada somi somi somi, tidak ada anak anak anak, ya saya sangat bersyukur.

Pasal perangai dia malas cuci bilik air tu, saya dah tak ambil pot dah, janji dia ada disisi saya. Dia pun sama ni wfh (sian lak dia kebosanan berkurung kat rumah). Knowing orang lelaki kan suka angin angin luar (waktu kerja office hour).

Ada satu poremer tya siapa bayar bil karan (hehe tnb) dan semua semua semua astro, bil serba makneka, saya yang bayar, tapi entahlah, saya bayar je guna online, mmg dah set siap siap every 1st on the month akan ada deduction from account saya. Tapi somi somi somi saya ada berikan duit too, gaji dia kecikkkk dari saya, tapi dia tetap bagi saya rm700 setiap bulan, jadilah, buat saya tambah tambah beli beras or daun kari or daun kunyit buat gulai gulai.

Ada juga lagi satu khabar best, saya somi somi somi dalam saya mengeluh kereta kontot kereta doraemon, Alhamdullilah syukur sangat, kami dapat buat loan beli rumah landed, skrg saya stay kat apartment. Syukur Alhamdullilah.

Sekianlah, saya memberi khabar diri saya.
Wasalam.

You all semua stay safe okay.
Pakai mask.
Pakai sanitiser.
Vaccin.

Take care.
07 July 2021.
Lady bluebutter  

ipes2 replied at 6-7-2021 03:13 AM
sy ...

Hi, @ipes2

U doctor ya,
Bestnya orang pandai pandai ni.
Sibuk tak di hospital?.

Thanks on yr pendapat dari kaca mata lelaki dan perempuan.
I sudah sedar diri dah...
Apa apa pun skrg I dah tak kisah dah.
Nak nak zaman covid ni.
Lagi lagi dgr advice atas tu semua.

Take care.
Stay safe.

lurve82 replied at 7-7-2021 09:02 AM
Ye doc..lelaki dgn ppuan kadg2 lain pandgan..

Mcm lelaki iols..nk simpan cash byk2..cari saham  ...

Hi Lurve.

Thanks ya bagi pendapat. Terkesan I.

sarahmirza replied at 16-11-2019 05:59 PM
Tak nak bersyukur ke TT ni?
Ada anak sihat, tinggi katanya...
Cukup makan la tu...

Hi sarah.

Tidak mahu. Dulu I pun pernah hidup mcm tu. Lepas cerai. Time raya anak2 ikut bapak dorang. Ada masa sampai enam bulan dgn bapak dorang. I pernah rasa tinggal sorang2. Tidak mahu.

Sian kawan U.