CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RED 666

Rasa Tuhan Tersangat Tak Adil

nick name dah ganas ala maki2

tp hati tisu

I Juz

RED 666 replied at 10-7-2019 11:20 AM
tuhan mmg pernah kata dia tak akan mengubah nasib sesuatu kaum melainkan kaum tersebut berusaha se ...
Have a 'Don't give a faak' attitude.  Come what may..  Gitu.

There is absolutely nothing I give a faak about.  Within reason.  Hence nothing can hurt me.  Ko kene try wat gitu.

I do give all faak about berite2 orang kene bunoh ke, laki orang kene caras ke, all kinds of injustice I do.  Tapi the day to day humdrum no..

Ko kene letakkan bende lain yang lebih bernilai dari kemewahan orang2 jahat tu.  Ko sendiri cakap depe tak layak dapat sume tu.  Maka betol la tu.  Juz that tak dapat la ko nak buat depe jatuh papa-kedane ke hape..  Bak aku cakap.  Memang kene jadi pemangse kalo ko nak naik kat mana2 pon.  Ade je bebudak kat ofis aku camtu.  SPM je pon tapi perasan yuppie bagai nak rak..  Beli kete yang tak padan dengan gaji.  Beli baju, tudung mahal2.  Biase la, penyakit nak beregek ni.  Pastu tikam belakang sume orang.  

Aku perati je sume orang ni.  Di mana saje aku perati.  Yang bawak kete besar tu ko ingat hepi gile la life dorang?  Nope.  

Rate

1

Lagubestbest replied at 10-7-2019 04:11 PM
Dia lebih pada i help you you help me. Rajin buat kerja kau (untuk elak kau dari dapat masalah), pan ...

apebenda tu bebel kat sape.

RED 666 replied at 10-7-2019 03:51 PM
tapi adilkah kepada aku juga padahal sebelum ini aku mmg rajin mengerjakan suruhannya dan sentiasa ...

Sbg seorang muslimin, adalah menjadi kewajipan kita mengerjakan suruhanNya dn berdoa kpdNya.  Itu tanggungjawab yg wajib kita dn ummat laksanakan dn bukan pula kita nuntut ibadah kita sbg modal untuk diberi keadilan. Kita ini hamba Allah yg serba kekurangan tetapi banyak sekali kemahuan. Maka sedar dirilah kerana Allah yg berhak memberi.  Rezeki kita bahkan nyawa kita pun ada di dlm genggaman-Nya, menjadi hak mutlakNya..

Saya tersentuh, terasa sebak dn sedih dgn pengakuan awak, bukan dari sudut kesusahan yg awak lalui tetapi kerana terhakisnya iman awak terhadap Allah swt. Terlalu banyak lompongnya (maafkan saya kata begini).  Awak semakin hanyut dan tenggelam dlm ujian yg Allah berikan dn semakin larut dgn keluhan, penyesalan dn berputus asa. Khuatir kalau satu saat nanti awak tak percaya lagi kpd keEsaan Allah swt. Na'uzubillah himin zalik. Saya mau mendoakan semoga Allah membukaluas pintu rezeki untukmu dn menetapkan hati sbg insan yg beriman, kelak kalau matipun biarlah mati dlm  khusnul khatimah.

Telah banyak tips dan saranan yg diberikan oleh teman2 forumer di sini untuk awak buat, dgn solat taubatnya, solat istikharahnya, mengaji, berselawat dn berzikir, itu semua adalah obat penenang jiwa kpd rohani awak yg sedang 'sakit'.. Cobalah bangun solat tengah mlm, di kala orang2 lain sedang tidur, pada saat mlm yg sepi dn hening, sentuhkan dahi awak di tempat sujud, berdoalah dn minta apa saja yg awak maukan. Mohonlah ehsan drp Allah ta'ala sekuat hati sedalam sanubari, hatta jika perlu awak menangis pun menangislah, meraunglah (dlm senyap) agar Allah mengasihani nasib awak yg dirundung malang.  hanya itu saja jalan terakhirnya, kembali mohon sembah pertolongan drp Dia Yg Maha Esa. Jgn buat sekali, tapi buatlah berkali2, InsyaAllah akan dikabuli.

Rate

1

tumpanglalu74 replied at 10-7-2019 12:36 PM
Aku ade kenal sorang kakak ni india muslim.  Orangnye susah.  Kulit itam badan bagak macam negro.  ...

Self talk budak red tu kureng..

Klo ada pun..tak power

So fokus dia masih takok lama..

Solitude penting..to build self esteem..high one

Contoh bila sedih due to pe pun in life

U talk to ur self ( read YOUR MIND)

aku klo sedih ni..nnti last last mati gak
Klo aku buat buat epi..lastly mati gak

So ur brain ada pilihan ..consciously nk mna? Logically ko pilih mna? Ko sedih ko happy ko TETAP MATI!!!  Cepattt..mna satu?? Of kos nk happy..btui?

Later bab repetition..bab NLP.. take efek n becomes HABIT.. jadi cam aci muslim ko cite tu

Line cam ni aku dah soal sini porem ni dulu..IBLIS dah tau end up kekal dlm neraka napa masih gelak ketawa???

Budak red tu punye CHOICES of reaction outside dia tu sgt limited..limited belief shackle you ok?

Dia kene hidup dengan yang lain tu semuaaaa..semuaa kecuali dia je..mati!

And dia kne mati dengan semua lain tu hidup.

Purely SELF DEVELOpMENT yg arrested.

It is u..ur mind interpret ur surrounding n not ur surrounding that make what u are

This answer soalan aku why iblis still ketawa walau tau for good dia akan di humban dlm neraka..forrrrever n ever!

What u take as ur BELIEF..merely agreed then become belief..begins liking then jadi belieffff..THAT IS WHAT YOU ARE!

You are what you think.

Allah takkan ubah nasib sesuatu kaum melainkan kaum itu ubah sendiri.

The west baru jumpe this gem mayb 100 years ago but quran tells us 1400 tahun dulu

Subhanallah.

Rate

1

RED 666 replied at 10-7-2019 04:09 PM
betul tu, sekurang2nya adalah sesuatu yg boleh mengubati kekecewaan daripada menunggu hajat yg mun ...

Agak2 berapa banyak kekecewaan awak yg ada. Pasti akan bertambah hari demi hari sampai ke hujung nyawa.  Kalau kekecewaan bertambah maka akan ditambah jugalah kejahatan yg akan dibuat untuk imbangi jumlah kekecewaan. Akhirnya matilah awak dlm kekecewaan dn kejahatan dn lebih parah lagi mati dlm keadaan protes kpd Tuhan.  Mau begitu ke?

Follow Us
RED 666 replied at 10-7-2019 03:49 PM
kalau mcm tu lebih baik buat jahat alang2 dah tau kat dunia x mampu nak dapat apa2

Adakah awak tau kenapa awak dilahirkan di dunia ini.  Dn adakah awak fikir awak mesti dpt segala2nya spt apa yg awak mau.

Aku Biase Penin

ajinomotonosuga replied at 10-7-2019 04:32 PM
Self talk budak red tu kureng..

Klo ada pun..tak power

Bace cakap ko.  Tapi takpe lah..  Thanx for the 'self-talk' input.

Memang kita bangun tido pon sebab kita dah self-talk kat otak nak bangun nak pegi koje sekian2.  Kalo cuti memang aku takde lak self-talk gitu.  Buad2 bangang gitew sampe terlajak 3-4 pagi online.  Nak cantek nak segak pon kene gitu..  Kalo tak memang ko takkan buad ape2 pon terhadap diri ko.  Selebet dari  zaman sekolah sampai la zaman andartu ke zaman jande ke pastu meroyan jadik feminist..  Heheh, itu aku la tu.

Adik2 sekalian, usah la letakkan salah tak dapat koje ke hape atas diri sendiri atopon tuhan.  Itu tanggungjawab kajaan belake tu nak sediakan peluang pekerjaan yang secukopnye buat rakyat.  Ini pegi churn degrees macam kilang tapi employment vacancies non-existent.  Siap bawak masok warge asing lagi mai berebut peluang dengan kita.  Dulu mase aku kat England baru la aku tau yang bricklayers punye gaji tinggi jugak:

This means people at the top of their game can earn an annual salary of £100,000 a year, laying up to 1,000 bricks a day. Meanwhile, the average self-employed bricklayer is earning £150-£200 a day, the equivalent of £40,000-£50,000 a year, and that figure is expected to rise this year. - Apr 7, 2014

So kalo takat susah dapat koje setimpal baik ko hambat PH tak gune ni aje..

RED 666 replied at 9-7-2019 10:18 PM
dah cuba tapi masih tak nmpak benda tu, rasa mcm tuhan layan aku mcm sampah je

Apanya yang sampah tu
Cu cerita
Barulah org boleh bagi pandangan

RED 666 replied at 9-7-2019 11:09 PM
mcm dah penat sgt berdoa sampai dah rasa malas. bila berdoa tapi x makbul rasa tertekan sangat

TT ada mslh kesihatan ke

Kau rasa org senang tu bahagia ke..

Meh aki cite..

Aku dr keluarga kg..adik beradik ramai..

Tiba2 aku diberi kekayaan..kahwin ..anak... sedangkan aku ada ramai kenalan xde anak.

Yg aku nak cakap..dgn duit tu tak menjadikan aku bahagia..

Tp dgn ujianlah aku diberi bahagia..aku diuji aku muhasabah aku mula bersyukur...syukur tu buat kita bahagia..

RED 666 replied at 9-7-2019 11:39 PM
masalah nak kerja dalam bidang yg diminati dgn gaji yg lebih baik tapi asyik gagal temuduga je pad ...

Dah nampak kesalahan awk kat situ..ramai mcm ni termasuk sy dlu..

1-tukar diri awak merasakan awk mangsa..org yg positif dia takde attitude rasa diri tu malang sbb tu dia selalu dpt apa dia nak..sbb dr situ konfiden

2-ilmu.. gali ilmu temudga..kalau awk pancing 10x dgn umpan yg sama xdpt ikan maksudnya umpan awak tu yg masalah..cari ilmu buat umpan yg bagus..

3-tingkatkan syukur..berapa ramai org tak dapat keje? Xde keje? Xboleh keje ? Keje buruh?

Jadik bahagia tu dalam diri..org keje buruh silap2 lg bahagia dr org keje opis mcm kita ni..sbb siang keje malam penat xsempat nak pk masalah

Rate

1

RED 666 replied at 10-7-2019 12:12 AM
mmg simpati kepada sesiapa yg lahir cacat tapi apa yg aku mampu buat hanyalah beri sedikit derma ...

Masalah hati la ni..

Sbb ramai musuh n tak nak tgk org senang..

Babe...org bahagia je dapat membahagiakan org..

Org yg hati sakit je suka sakitkan hati org  

rosevelvet replied at 10-7-2019 06:11 PM
TT ada mslh kesihatan ke

Masalah mental lagi tepat

Ko pun tau oang mesia ramai mental

Aku caya salah satunya sebab decision dlm hidup bukan depa buat tapi luaran ..mcm iklan..gomen..jiran..malah ada kata setan hasut dia suh bunuh..adaaa

Term AUTO SUGGESTION kne faham btui btui..budak ni nya auto suggestion is so SELF DESTRUCTIVE bukan sepatutnya self development

Takdakkk sapa manusia di lahirkan GILA..takdokkkkk..takdok!!

Manusia yg buat manusia gila..nothing else

Klo tadak iblis syaitan di cipta..manusia tetap ada yg ingkar..zalim..kejam!!

Nafsu engkau dlm diri engkau..bukan dlm diri aku!! Klo aku niat jahat..aku tau ilmu apa perlu supaya nafsu ko mengatasi kewarasan ko...hanya ALLAH swt je boleh lindungi ko!!  Bisikan jahat manusia dam djin gitu..kan?

Still aku tak salah it is you who lift urself up n bring urself down

Kat sini baru kita faham hukuman syara tu bersifat didik manusia..bukan aniaya or dera utk kepuasan tok hakim..paham?

Supaya ko sedar..ko yg let urself down walo kes tu nmpk ko yg kne aniaya..susah nk hadam kan? Esp budak red tuh tp ini hakikatnya..sebab?

Sebab asal kejadian semuanya baik!!

Yg dia benci tu asalnya baik..yg orang benci dia ni ..dia ni asal baik.

Ko nmpk salah orang so benci sakit hati tapi ko nya salah ko nmpk?

Budak buli dia sme tu ada masalah gak...sapa nk tolong depa??sapa?

So pusing mna pun akhirnya kembali titik mula..DIRI SENDIRI

Ko bleh happy dlm neraka n ko bleh sedih dlm sorga. Ko sedih dlm sorga sebab ramai masuk neraka! Ko happy dalam neraka sebab ko pasrah takdir tuhan n settttt in ur mind to be happy no matter what..where..when!!

Itu ler the POWER OF HUMAND MIND..yg set aside manusia dari semua kejadian..malaikat pun kalah!!! Kejadian paling baik oleh Allah swt.

But what have u done to YOURSELF babe?

Rate

1

maggisedap replied at 10-7-2019 12:06 AM
Selalunya aku silent reader tapi terpanggil nk reply. Mmg senang nak suruh bersabar, tapi berat bi ...

Byk boleh follow ni. Terima kasih

TT, please accept my sympathy. Mesti ko rasa keseorangan skang sebab ko rasa Allah pun tak sayangkan ko. Ini kan pulak orang lain.

Iols tak pasti what is the real reason ko rasa hopeless hilang harapan macam ni. Tapi rest assured, apa yang ko rasa skang akan jadi pedoman di masa depan untuk ko TAKNAK lagi jadi macam sekarang. Omputih kata when you hit rock bottom, there's no other way to go but up.

Kalau rasa jadi jahat tu boleh buat ko happy, lepas jadi jahat then what will happen? Allah akan jadi lebih adil and accepting pada org jahat?Jangan rasa iri dengan apa yg org lain ada, sebab kita tak tahu apa yg Allah ambil dari dia to replace apa yang dia ada.

Orang baik je yang rasa orang jahat lebih disayangi. Because good people do care, bad people would not give a rat's ass. Bad people bukan pedulik pun ada org syg diorang ke tak haha.. But good people, they want to belong to someone. Good people mahu diterima, disayangi.

TT, iols yakin ko baik. Ko just lost... Hilang pedoman je. Sikit tips, jangan risaukan apa yg belum berlaku dan jangan kesalkan apa yang dah lepas. Hargai hari ini. Act on what you have today.

TT, iols, forummers, orang lain kat luar tu.. Semua sama. Kita semua ada masa turun dan naik kita. Semoga yang baik-baik untuk TT dan kita semua. Hidup ni indah if we want it to be beautiful. Vice versa. Hugsss

Rate

1

RED 666 replied at 9-7-2019 11:03 PM
betul tu, rasa mcm dah tak tau nk mintak tolong siapa dah sebab mcm diabaikan tuhan je

Aku pun pernah mengalaminyaaa.. dan sehingga kini sesekali dia dtg menerjah..betul mmg ia sgt menyalitkann.. cuma akhirnya aku dpt keluar bila aku rasa redha.. redha tuu bkn kuar dr mulut tp kena ikhlas dlm hati.. aku pun susah nak explain. Bila aku redha baru ok..

matchstick replied at 9-7-2019 11:34 PM
Cer cerita apa masalah yg paling berat tt hadap skrg.. Bisnes lingkup ke, hutang keliling pinggang k ...

Nasihat ko ni aku sukeee.. insaf aku

RED 666 replied at 9-7-2019 11:39 PM
masalah nak kerja dalam bidang yg diminati dgn gaji yg lebih baik tapi asyik gagal temuduga je pad ...

Dik jgn ingat kerja yg adikk nak sgt tuu sesuai sgt dgn dik.. Allah tahu ape yg terbaik utk adik sbb tuu dia tdk beri.. jgn ingat bila ade duit byk adik aksn bahagia takut aksn mnjd lebih kufur..

RED 666 replied at 10-7-2019 12:12 AM
mmg simpati kepada sesiapa yg lahir cacat tapi apa yg aku mampu buat hanyalah beri sedikit derma ...

Aku pun bengsng jgk dik.. aku skrg berperang dgn adik beradik aku sendiri..