CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RED 666

Rasa Tuhan Tersangat Tak Adil

RED 666 replied at 10-7-2019 08:29 PM
tak mungkin semudah itu jadi kufur kalau duit byk, rasanya masa aku susah skrg ni rasa makin kecew ...

Awak ni kan... betul2 menyebalkan..Sudah banyak kata2 nasihat/perangsang dn motivasi disampaikan ttpi awak tetap dgn keluhan, kekecewaan dn tak sudah2 menyesali ketidakadilan Allah terhadap diri awak. Apakah nanti itu akan memusnahkan akidah dn iman Allah swt.

Telah banyak kata2 nasihat, perangsang dn motivasi diberikan oeh teman2 forumer di sini.  Samada awak boleh menerimanya atau tidak, tergantung kpd akal budi awak sendiri. Nak teruskan hidup awak dgn irama kekecewaan "sampai Abg Jamil mampus" pun, tak ade yg boleh menolong lagi melainkan diri awak sendiri.

Untuk kesekian kalinya, saya ingin titipkan zikir2 doa untuk awak sbg tanda solidaritas saya terkait masalah yg sedang awak hadapi:
1) La haulawala quwwata illa billa hil 'alih hilazeem
  maksudhnya: Tidak ada daya-upaya kecuali pertolongan drp Allah jua (baca sebanyak terdaya)

2)  "Robbana atina fidduniya hasanah, wa fil akhirati hasanah, wa qina 'aza bannar". (3x, banyak lagi baik).

3) "Laila hal illa anta, subhanaka inni kuntu minoz zolimin".
Ayat2 zikir doa tu semua pendek2.  Tak susah dn tak memenatkan untuk dibaca.  Pse....bacalah.  Tak semestinya lepas solat. Kalau di kala fikirkan tengah berkecamuk, perasaan tengah down, atau sambil berbaring santai, bacalah zikir2 trs, InsyaAllah awak akan kembali tenang dan mudah2an Allah akan membuka jalan untuk awak mencari arah tuju hidup awak dunia-akhirat.  Yg terpenting, SOLAT:  Solatlah awak sebelum awak disolatkan.

hi TT, harap u dh ok hari ni. I pon nak share I punya story. Feeling down mcm yg u rase sebijik mcm yg i rasa. i ada degree dan master tapi xde kerja. pergi interview fail. skrg ni pon i xde keje. nak survive nak makan hari2, i buat meniaga makanan. xde untung pon. dapat jualan, keluar balik duit utk beli barang. skrg dlm purse i ada 7 ringgit je.  rase moody sket hari ni. walaupon i dh meniaga makanan ni pon i still rase yg i ni penganggur. ye la belajar sampai master tapi tak keje yg selayaknya.

TAPI, i slowly change how i think& how i feel.

i start solat dhuha balik. sujud terakhir tu i puji Allah. i x doa mintak kerja dah dlm sujud terakhir tu. i zikir subhanallah 100x, alhamdulillah 100x, allahu akhbar 100x, la ilah ha illlah wa 100x. habis solat i istigfar 100x. then i doa lepas solat mcm biasa dan mohon dimurahkan rezeki.

APA yg I dapat? I rasa tenang dan rase dah redha je. dan alhamdulillah ade orang order makanan dan dapatlah RM100.  selalunye kurang jualan dan hari ni pon xde orang beli. so x duit dah... duit RM100 yg dapat semalam dah bg parents sbb dorang xde duit dh.  rase sedih balik sbb dh xde duit. Tapi x sangka, kol 4.30ptg tadi dapat email tawaran menjadi part time lecturer. alhamdulillah. jawatan lecturer ni I fail interview last year Julai. dah lepas setahun dorang contact balik. memang x sangka.

mari juga renung kisah dan doa Nabi Yunus as. bayangkan baginda dah dalam perut ikan nun. GELAP. (klo x boleh imagine gelap tu macam mana, TT boleh buka video kat youtube cari je video laut dalam...memang gelap dalam laut paling dalam). bayangkan baginda sorang2 dalam tu tapi baginda tak doa pon mintak mati TAPI baginda doa  "La 'ila ha illa anta, subhanaka inni kuntu mina zolimin". Baginda puji Allah dulu 2x baru baginda mengaku baginda menzalimi diri sendiri. Dan baru lah Allah makbulkan doa baginda.

btw TT, marilah kita sama2 kuat semangat. i pon x kuat semangat. skrg ni I doa minta Allah bagi I kuat mental, hati dan fizikal.

MsPercy replied at 11-7-2019 06:38 PM
hi TT, harap u dh ok hari ni. I pon nak share I punya story. Feeling down mcm yg u rase sebijik mcm  ...

ya, skrg dah rasa tenang sikit, nmpknya mmg kena redha je lah dgn apa yg ada disamping terus berdoa dan berusaha

nolya replied at 11-7-2019 03:32 PM
Awak ni kan... betul2 menyebalkan..Sudah banyak kata2 nasihat/perangsang dn motivasi disampaikan t ...

kan saya dah posting kat atas tadi saya akan cuba belajar menerima apa yg ada

RED 666 replied at 10-7-2019 02:53 PM
kalau dia beri apa yg aku hajatkan selama ini sudah tentu aku rasa sgt bersyukur kerana doa aku  ...

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

It doesn't work like that, RED.  Kita mesti sedar diri, kita ni hamba.  Kau tahu kan kalau zmn dulu2 tu, mcm mana lagak seorg hamba kpd tuannya?  Tuan kita suruh kita buat something, kita buat. Tuan kata jgn buat, kita tak buat.  Kalau kita ikut je perintah dia, mungkin dia bagi kita status tinggi sikit, jd ketua hamba ke misalnya.  Kalau kita ingkar dgn perintahnya dan lari, tuan kita tu cari kita sampai dpt, pastu dipukulnya kita, disiksanya kita.  Dgn anak2 bini kita sekali dpt habuan cemeti.  

Lebih kurang mcm tu la kita dgn Allah, tetapi Allah tu Maha Pengampun, Maha Penyayang.  Kau kata Dia tak adil pun Dia still bagi jantung kau berdegup, Dia bagi kau oksigen utk dihirup, Dia bagi lagi mata kau dpt melihat, telinga kau dpt mendengar, kaki tgn kau dpt bergerak.  Apa yg kau hadapi sekarang ni ujian utk test iman kau.  Kau dah terbabas kata Allah tak adil, akak fhm... level iman kau tgh merundum.  Bukan kau sorang je yg pernah rasa mcm ni.

Tp jadilah spt mereka yg cerdik, mereka yg tidak menzalimi diri sendiri.  Pulanglah ke pangkal jln.  It's not too late.  Kau bertaubat byk2, timbulkan rasa kesal dlm hati tu dan jgn ulangi lagi kata2 dan buruk sangka kpd Allah mcm ni.  Amalan yg wajib tu kau perbaikilah dan buat la dgn sungguh2.  Yg sunat pun sama.  Allah suka kpd hamba2Nya yg sentiasa memperbaiki amalan mereka.  Kalau Allah redha (suka) dgn kita, bahagialah kita dunia akhirat.  Kita kena kejar akhirat, baru Allah bagi kita dunia.  Tp INGAT, Allah bagi atau tak bagi kesenangan dunia kpd kita, itu bukan urusan kita.  Itu urusan Dia, kehendak Dia sbb Dia tahu apa yg terbaik utk kita.  Tugas dan tanggungjwb kita sebagai hamba hanyalah menurut perintahNya dan meninggalkan laranganNya.

Dah, stop being negative.  Usahalah agar level iman kau naik semula.  Fikir positif je.  Kau buka thread, sekurang2nya kau dpt sedikit perkongsian ilmu tauhid dan support dari ahli forumer yg lain.  Tu la antara hikmahnya.  Wallahua'lam.

Edited by Genkidesuka at 12-7-2019 08:16 AM
RED 666 replied at 12-7-2019 06:36 AM
ya, skrg dah rasa tenang sikit, nmpknya mmg kena redha je lah dgn apa yg ada disamping terus berdo ...

Ha mcm tu la, RED.  Sama2 kita naikan level iman kita ye.  Letakkan niat lillahi ta'ala.
Semoga dgn kesabaran kita, Allah redha kpd kita, berkati hidup kita dan menaikkan darjat kita.  

Follow Us
Genkidesuka replied at 12-7-2019 08:13 AM
Ha mcm tu la, RED.  Sama2 kita naikan level iman kita ye.  Letakkan niat lillahi ta'ala.
Semoga d ...

insya allah, sama2 lah kita berusaha ke arah itu

RED 666 replied at 12-7-2019 06:56 AM

Praktikkanlah apa yg sudah disarankn dn fikirkn segala kata2 motivasi, yg positif bgi menolong diri awak sendiri. Buang segala prasangka buruk dn jgn labuhkn the negatif vibes dlm hati dn fikiran awak. Menjauhkn diri drp Tuhan bererti  menutup segala pintu rezeki awak sendiri. Maka jgn persoalkan keadilan Tuhan. Allah is always there to help U, U just have to ask for it, ask with Ur humble heart. Allah maha pegasih dn penyayang dn maha mendengar.

MsPercy replied at 11-7-2019 06:38 PM
hi TT, harap u dh ok hari ni. I pon nak share I punya story. Feeling down mcm yg u rase sebijik mcm  ...

Alhamdulillah sdr sudah lepasi ujian drpNya. Allah uji manusia mcm2 cara dn sebatas yg termampu kita menanggungnya. Kalau ikut fikiran kita yg terbatas mmng tak mampu melihat apa yg disebalik ujian yg kita tanggung. Ttpi apb kita yakin Allah itu ada, Allah tak akan terlantarkn nasib kita berlarutan unless Orang itu tak bertindak mengubah nasibnya. Dan ada kalanya kita diberi rezeki tanpa dijangka. Bak kata orang kalau dah rezeki, juga jodoh, pasti tak kemana, hanya masa yg menentukan. So kena sabar dn terus berdoa.

Solat adalah kewajipn sedang doa adalah senjata bagi orang mukmin yg lemah bermunajat kpdNya. Di kala susah dn sukar kita selalu mencari Dia, maka pd saat getir ditolongNya, kita tetap akan ingatiNya. Alhamdulillah dn ameen.

nolya replied at 12-7-2019 12:51 PM
Praktikkanlah apa yg sudah disarankn dn fikirkn segala kata2 motivasi, yg positif bgi menolong dir ...

insya allah, semoga kehidupan saya bertambah baik selepas ini

RED 666 replied at 12-7-2019 02:48 PM
insya allah, semoga kehidupan saya bertambah baik selepas ini

Alhamduillah.... terima kasih, terima kasih kerana masih sudi menanggapi baik saranan2 yg ramai netizen sebutkan di sini. Percayalah, kita semua sayangkan awak, sbg sdr seiman, dan sayang kpd keutuhan iman awak supaya JANGAN tergelincir....... ALLAHU AKBAR.

Percayaah, di samping orang2 yg sayangkan awak di sini (sekalipun tak kenal awak perorangan) Allah lebih sayangkan awak (maka awak diuji).  Ingat ALLAH SAYANGKAN AWAK.  Jgn tinggalkan Allah, jgn benci Allah,  jgn nuntut2 keadilanNya.  Dekati DIA selalu InsyaAllah awak akan sentiasa dlm perhatianNya. Bacalah "La hawlawala quwatailla billa hil 'ali yil azeem" yg bermaksud 'Tiada daya dan kekuatan kecuali dgn pertolongan Allah'.
Good luck to U n may Allah bless U always, ameen.

Assalam,
terkesima sekejap membaca luahan dan nasihat2 forumers di sini.

Hidup kita ni selalu tersalah target atau tergelincir dari target. Matlamat kita hidup hanyalah untuk mencari RedhaNya dan mati dalam redhaNya. Kalau matlamat kita masih betul, insyAllah tidaklah kita berkeluh kesah, tidak bersyukur dan sebagainya.

Seringkali saya mengingatkan diri sendiri, yang paling ramai dan paling dahulu masuk syurga adalah di kalangan orang miskin. Jadi, bila tengok orang kaya janganlah kita merasa iri. Setiap harta yang kita miliki akan dihisab satu persatu. Lagi banyak harta, lagi lambatlah nk dapat masuk syurga.  Lagi tinggi pangkat lagi besar tanggungjawab. Nabi, waktu nk wafat walau hanya tinggal sebiji kurma pun dia suruh sedekahkan supaya senang dia mengadap Allah swt tanpa sebarang harta hatta sebiji kurma...

Assalamualaikum sahabat2, semoga kita semua sentiasa terus berdoa dan berharap pada Allah SWT, cepat atau lambat itu semua dariNya....

nolya replied at 12-7-2019 03:05 PM
Alhamduillah.... terima kasih, terima kasih kerana masih sudi menanggapi baik saranan2 yg ramai ne ...

semoga anda semua diberkati allah juga, amin

She's Psycho

RED 666 replied at 12-7-2019 06:56 AM
Ignore her.  I juz can't stand her.

U see.  She dazen want your problem to be solved and over.  She had to bring it up again.  

She's not worth anyone's time on here.  She's sick.

tumpanglalu74 replied at 13-7-2019 11:45 AM
Ignore her.  I juz can't stand her.

U see.  She dazen want your problem to be solved and over.  S ...

tak apa, mungkin dia terlepas pandang agaknya

Terpanggil utk berkongsi rasa dlm thread ni. Aku pun melalui situasi seperti TT lalui sekarang. Environment di ofis aku tersangat toxic. Entah kenapa mereka semua suka bila aku dilanda masalah atau kesulitan. Bila aku buat salah,semua org kecoh.kesudahannya bos suruh buat kerja lebih masa sebab cuai.seolah2 Allah langsung tak tutup aib aku,maruah aku. Kesalahan kecil,bos akan bising2 dan kesudahannya satu ofis tahu. Tp bila orang lain buat silap,takde pun heboh2 sedangkan aku hanya buat kesalahan kecik.

Aku rasa Allah tak sayangkan aku kerana hanya aku diberi segala kesulitan ini,tapi tidak pada orang lain.semua orang dah memandang rendah pd aku.rasa terhina,rasa diperkotakkatikkan.

Aku sangat suka dengan kerja aku.gaji,flexible,jarak ke tempat kerja semua ok.cuma environment yg toxic itu membuatkan aku hilang semangat dan rasa down.

Mereka yang selalu ‘diselamatkan’ dari sebarang kesilapan itu pula yang happy2 dengan family yg bahagia,makan pakai yg cukup.orang nampak mereka buat kerja bagus sbb Allah sentiasa lindung keburukan mereka.

Aku pula asyik dirundung duka di ofis dan juga di rumah.kadang2 duit tak cukup,nak bercuti2 pun setahun sekali je.Sampai ke tahap aku hampir give up.cuma aku berdoa Allah kuatkan iman aku kerana hingga sekarang aku masih mencari di mana hikmah aku dilanda dugaan ini

Allah sayang kamu sebab dia yang cipta kamu. Cuma nak tanya segala perintah Allah macam solat, puasa, buat baik pada ibu bapa dan orang sekeliling, dan segala perintah Allah macam bersedekah n berzakat kalau mampu ada buat tak TT? Sebab cuba renung2kan2 ayat ini

Firman Allah سبحانه وتعالى lagi,

وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجِيبُوا لِي وَلْيُؤْمِنُوا بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ

“Dan apabila hamba-hamba-Ku bertanya kepadamu tentang Aku, maka (jawablah), bahawasanya Aku adalah dekat. Aku mengabulkan permohonan orang yang berdoa apabila ia memohon kepada-Ku, maka hendaklah mereka itu memenuhi (segala perintah-Ku) dan hendaklah mereka beriman kepada-Ku, agar mereka selalu berada dalam kebenaran.”

Peringatan untuk ai juga sebab kita selalu meminta2 pada Allah tapi hak Allah kita dah tunaikan 100% ke tak.

Bahagian awak belum sampai lagi tu..
Saya pun pernah rasa yg sama.. rasa Allah tak adil,, knpa org lain lg baik kehidupannya, bahagia harta, kehidupan, kasih syg..keluarga, etc..etc..kita pula tak.. dah byk usaha yg di buat pun.. tapi camtu jg.

Tapi tahun 2018 dan awal 2019 ni, Allah bg rezeki skit pada sy.. Alhamdulillah.. saya bersyukur.. ada jg bahagian sy yg Allah bagi.. tak sia2 bersabar slama tu..

Tuhan tengah uji awak.. smpi mana awak bersabar..
Bergaul la dgn org2 yg positif, cari kwn2 dan org2 yg boleh buat awk bahagia
Selalu lah bersyukur. Org lain pun ada masalah dan kerisauan msg2, tapi pandai sembunyi..

Edited by RED 666 at 14-7-2019 03:32 PM
puanshah replied at 13-7-2019 05:29 PM
Terpanggil utk berkongsi rasa dlm thread ni. Aku pun melalui situasi seperti TT lalui sekarang. Envi ...

persekitaran yg toxic tapi sekurang2nya gaji ok kan? gunalah duit yg ada tu utk hiburkan hati mcm makan sedap2, beli brg2 kegemaran atau melancong sambil cari lobang keje lain yg lebih baik