CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Bahasa] A Chance for 10 minutes...

My late bapak. Just to tell him i miss him so much even after 20 years!  N bagytau dia jugak mcm mana i survive tiap kali dgr lagu raya sbb dia pergi mlm raya. So tiap kali raya i akan benci dgr lagu raya kt radio sampai la i kenal my husband now yg ajar i utk redha.

Skrg i dh bole dgr lagu raya smpai habis.

Rate

1

Terlalu ramai yg ingin ai jumpa andai diberi kesempatan tp yg mendahului carta tentu arwah ibu, nak peluk cium as I missed her so much, dialah ibu, kakak dan juga kwn baik, 24 tahun dah dia meninggalkan kami semua dan nk bg taw ibu yg sekrg ayah dah bed ridden, anak2 lelaki ibu cam nan harom aje perangai, kesian ayah dan apa ibu kata before meninggal mmg betul belaka
Then klu diberi peluang nk jumpa arwah tok botak, tok siput dan tok kg and lastly my late husband nak bg taw yg kami semua baik2 aje, anak2 dah makin besar, nk bg taw dia yg his blue eyes still sama mcm dia mewarisi mata sepet dia dan perangai pun lelebih kurang, alfatehah buat kesayangan

Rate

1

kalau orang yang dah meninggal, nak jumpa arwah my mom & arwah my bestfriend. mak 8minit, bestfriend 2minit je cukup hehe..

mak: ramai sedara mara rindu dan ingat mak, masih sebut kebaikan & bantuan yang mak selalu buat kat diorang semua semasa hayat mak. kami cuma tahu cerita-cerita tu lepas mak meninggal je.

bestfriend: rindu dia dan saya masih contact family dia kat kampung (kami berlainan negeri).

kalau orang yang masih hidup, nak jumpa sorang kawan uni. kawan2 semua pun tak tahu mana dia menghilang. lepas grad terus senyap. just nak tahu dia ada di mana. semoga dia sihat dan baik2 saja.

Rate

1

kalaulah diberi kesempatan tu.. nak sangat jumpa my XBFF.... why X? sbb tiba2 je dia putuskan persahabatan tanpa alasan. berkawan dari sekolah sampailah dah kawin n ada anak 4.... tiba2 pindah tanpa beritahu n tukar no phone. cari merata n jumpa contact no tp bila call dia jawab nanti aku call ko smula.... dah 4 tahun dah ni. Kalau diberi kesempatan tu nak je tanya.... Babe... apa saha aku sampai ko buang aku jauh2 dari hidup ko? andai aku ada buat salah bagitau lah... aku baiki kesilapan aku. aku sayang ko mcm keluarga aku sendiri.

Rate

1

.. Nak jumpa kawan i, nak cakap kat dia, aku memang suka kau dari dulu. Tp aku malu nak ckp. Kenapa ko pun susah sgt nak ckp perasaan ko
Ehh emo pulak. 10 minit cukup kot

Rate

1

Since arwah mama meninggal, if meols jumpa soalan ni jawapan meols tetap sama. Meols nak jumpa arwah mama. Nak bgthu yang meols syg arwah sgt2, nak bgthu meols terlalu rindu arwah. Meols nak rindu nak dgr arwah bebel, arwah marah kat meols. Arwah tersangat lah spoiled meols hingga time arwah meninggal meols form 2. Meols xtahu nak buat pape keja pun, semua arwah mama buat. Meols nak cerita semua yg aunties and nenek meols buat kat kami adik beradik, kat arwah abah. Meols sayang arwah mama wlpn rapat gan arwah abah. Wahai cik seri bulan,  i really wonder if kita dpt 10 minit bebetul...

Rate

1

Follow Us
arwah ayah..
sy dr broken family..xpernah dpt luah kata sayang ayah..sb ayah ada fam lain.

Rate

1

Arwah nenek. Sebab masa arwah nenek meninggal saya tengah study di luar negara. Sedih mengingatkan nenek. Nenek yang jaga saya masa saya kecik. Bila nenek dah tua, nenek duduk dengan family saya.

Masa tu pulak saya tengah final exam. Aduhhh sedihnya+takde semangat. Keputusan teruk. Lepastu kawan-kawan ajak pergi camping sebab nak happykan saya. Terima kasih kawan-kawan.

Rate

1

of course my late mom

Rate

1

Arwah opah sebelah mak. Kecik2 dulu cuti sekolah banyak duk rumah opah. Opah sanggup datang ambik tapi naik bas je lah. Pagi2 breakfast roti canai yg opah buat sendiri

Rate

1

Arwah bpk aku...nk bagitau yg kami skluarga btol2 merindui dia sgt2...n nk plok dia erat2...

Rate

1

Nak jumpa arwah datuk dan nenek sy. Kedua dua meninggal tanpa sempat sy jumpa. Masa tu tengah study dekat Uni lagi. Tiba2 dapat call dari adik bagi tau berita kehilangan tu. Waktu tu rasa macam lost x tau nk buat apa. Paling kesal sebab study jauh so jarang2 je balik jumpa mereka

Rate

1

My arwah dad. i want to hug him & tell him that i miss him so much.

Rate

1

Nak jmp chester bennington sbb i minat giler dgn linkin park. nk bgtau die yg suicide is not okay n plezzzz la g dptkan rawatan segera. Also nk bgtau peminat die dkt muka bumi ni always support him.. You are not alone chester.  Tp chester da xde

Rate

1

My late dad.  Nk mintak maaf atas hubungan yg akhir2 tahun jd renggang.  Sy lupe bahawa saya adalah anak bukan org lain.

Rate

1

My late grandpa and grandma

Rate

1

Both of my parents. Mom passed away 26 bulan lepas abah meninggal. Nak peluk,cium kaki dan mintak maaf for the last time. Al fatihah ...

Rate

1

Arwah kakak. Dia dijemput menghadap Ilahi hmpir 17 thun yg lalu pada usia yg sgt muda. I x sempat tunjukkan betapa i sayang dan hargai dia.
Tp i thu dia InsyaAllah sedang berbahagia di sana.
Kakak, we miss u so really much.

Rate

1

I wish I could meet my late MIL and spend time with her.

Rate

1

arwah adik yg meninggal masa umur 7 hari, arwah abang,mak ngah,pak lang,pak itam,atok & nenek (semua sebelah mak), atok belah ayah.
i nak bgtau yg i rindu dorang sanngaaaaatttttt
al fatihah utk mereka

Rate

1