CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: melnanzz

[DRAMA MELAYU] AKASIA : CETERA HATI DIYA [Fattah Amin, Azar Azmi, Azrel Ismail, Faye Kusa

Drama ni dah dapat rentak dah. Kimia Zahil dengan bff, diya and camey pon okay. Tak sabar episod malam ni.

anastasia7 replied at 20-6-2019 12:14 AM
Done marathon 3 episode. Overall, epi 3 paling best & kelakar.
1. Masa diya dpt tau came tu kakak z ...

Cerita ni Isnin hingga khamis 10pm uols. After 3 episodes can see plot dan chemistry building up as well..
For me, yes ada here n there yg x perfect 100% tp tak cacatkan cerita n feel watak2 penting and interest on the drama itself.  Setting n props pun nampak realistic so far..   
Can't wait for what's next tn director nak bg..

Kalau tgk kat Youtube Channel TV3, ada menyumbang kat rating drama ni tak?
Xdpt nak tgk kat TV sbb lewat pulak habisnya, besok hari nak kena bangun awal turun keja.

So far, saya suka lakonan Fattah, ada jiwa. Mungkin sebab watak dia bnyk bmain emosi. Sekejap gila-gila, sekejap terkejut kena lempang dgn Dato' Laila, lepas tu tiba2 kena attack disease dia. Ada org komen kat IG yg scene Dato' Laila lempang Zahil, Fattah mcm dh nak ready tutup mata. Seolah-olah dah agak nak kena lempang. Bagi saya, watak Zahil tu mmg dah dpt agak yg dia akan kena lempang tapi masih juga nak tunduk salam Dato' Laila, dari kecik tangan dan makian tu mknn Zahil, thus, menyebabkan dia dah ready tutup mata kena lempang.

Watak Diya pula, nampak dia depressed tp kdg2 geram pulak dia mcm biadap dgn Maira dgn tengkingan dia. Jadi bingit pulak telinga dgr. Tapi, nampak juga lah rasa seksa Diya tu tpksa lalui hidup2 dia slps kena rogol dan nak tutup malu masa dpt tahu diri dia mngandung. Dia ada internal coflict, nak bagitau family atau tak? Nak kept the pregnancy atau resort to other options.

Saya juga suka dgn relationship Dato' Laila dan Mak Jah. Walaupun Dato' Laila tu jahat dgn Zahil tapi, dia sgt hormat dgn Mak Jah. Langsung takda nak tengking Mak Jah walaupun Mak Jah tegur dia biadap dgn Zahil ataupun bila Mak Jah nasihatkan Dato' Laila. Saya tak pernah baca novel ni, tapi saya rasa deep inside, Dato' Laila tu baik cuma ada sesuatu yg buat hati dia keras sgt dekat Zahil. Even dgn Zakuan, walaupun dia sided Zakuan tapi dia juga menyindir Zakuan yg jahat tu. Maknanya dia tak 100% juga back up Zakuan. Dia sedar Zakuan tu salah dan jahat. Tipikal mak-mak yg menangkan ank dpn org lain, lps tu dlm rmh, si ank terus kena bambu.

Rate

1

Mamisally replied at 20-6-2019 10:40 AM
Cerita ni Isnin hingga khamis 10pm uols. After 3 episodes can see plot dan chemistry building up a ...

Ok ada lagi hari ni. Tq
Ada la skit2 part editing. Baru nak feel sedih dh jump scene yg huhahuha plak. Potong skit la.

joannakimberly replied at 20-6-2019 11:55 AM
Xdpt nak tgk kat TV sbb  ...

Setuju sgt review ni. Kte kalau dh biasa kena lempang, mmg dh boleh agak dah. I terganggu skit dgn makeup maira tu. And yes, serba salah nya dia bila si diya jd mcm tu and turn out dia nk kawin. Cuma pelik kenapa all this while tk bgtau diya psl dia ada bf

Aku suka ost drama ni,  ada yg cakap x best.. tp tu la taste msg2.. at least xde la ost yg sm je kan, balik2 lagu dah popular bosan jgk. Tp fav aku menten zahil & kak camey heroin tu aku kureng sikit

Follow Us
Edited by Aunty_Acid at 20-6-2019 05:31 AM
Badigol replied at 19-6-2019 03:29 PM
sempat juga tgk drama ni.so far so good.drama laju.cuma kdg nampak mcm drama lama.mungkin sbb props  ...

betul, aku pun tgk mcm drama lama. mcm drama dulu2 yg mak tiri garang, zaman skrg mak tiri baik dah

aku pun nak komen jgk, aku sempat tgk ms open hse rumah jiran semlm

semlm episod 3 kan? semlm nmpk mcm slow sikit, belum panas injin lg kot.

byk plk scene kwn diya tu, nama dia siapa aku x tau
eksperesi muka dia semua sama je bila marah, happy, sedih dan yg sewaktu dgnya
kadang2 nampak dia lg lawa dari diya

semlm aku terperasan diya beberapa kali pandang kamera. aku tak baca novel so aku tak tahu diya ni berwajah biasa ka? kadang2 watak yg dia buat muka menyampah tu macam tak berapa nak menjadi. laki aku ckp pelakon wanita ni x berapa cun utk tarik minat orang ramai tgk. (jgn marah ya fan) aku tanya laki aku siapa yg layak? aku terfikir kalau amyra, mimi atau zahirah terlalu cantik pulak. wajah2 ni nampak urban plk nak pegang watak kg.

watak mama tu pulak laki aku kata kalau norish karman lg best sebab pandai speaking. aku tak perasan plk ada tak mama ni speaking london?

watak lain fattah, faye dan makcik sihat tu nampak natural dan scene dia orang sangat sedikit.

aku cuba tengok episod malam ni pula.

Rate

1

Edited by Incanto at 20-6-2019 03:01 PM
Aunty_Acid replied at 20-6-2019 01:30 PM
betul, aku pun tgk mcm drama lama. mcm drama dulu2 yg mak tiri garang, zaman skrg mak tiri baik  ...

Yg tang heroin wajah biasa tu aku setuju
realistik juga, dia kerja kat bakery takkan nak melawa. Duit pun takde

Aku suka tgk Zahil dgn Camey...nampak natural mcm kakak adik. Mak tiri dia betul macam ko kata, very stereotype.

Satu aku suka, drama ni fast pace

Tak boleh nak masuk lg cite ni...nape entah...

anastasia7 replied at 20-6-2019 12:14 AM
Done marathon 3 episode. Overall, epi 3 paling best & kelakar.
1. Masa diya dpt tau came tu kakak z ...

Part yg zahil dok telek garis kerut dahi diya pon ioll suka... Terus keluar whitehead blackhead sume.. Mendapat lah zahil duk kacau irang garang.. Muka dia comey bila kena bahan balik.. Part mak Jah dgn datin laila pun best... Semalam siap kena ceramah dengan mak jah.. Walaupun kita marah sungguh dengan Datin laila tapi macam ada soft spot sebab dia layan mak Jah baik walaupun  Mak Jah tu just orang gaji.. Ada yg kata part2 last nanti baru banyak benda yg akan terbongkar..  

joannakimberly replied at 20-6-2019 11:55 AM
Xdpt nak tgk kat TV sbb  ...

Menyumbang sangat chuoll... Tapi kena tgk kat akaun rasmi.. Tv3 or drama sangat..

Part Datin Laila tu ioll pon rasa mcam tu.. So kena tunggu sampai dah nak habis kot baru tahu kenapa datin tu x suka zahil.. Tengok muka pun naik darah katanya.. Sian zahil menyumpang darah tinggi mamanya..

Incanto replied at 20-6-2019 02:56 PM
Yg tang heroin wajah biasa tu aku setuju
realistik juga, dia kerja kat bakery takkan nak melawa.  ...

Betol.. Diorang pun guna kau aku jer macam kebanyakan realiti adik beradik yg rapat kan..

SPACE COP GABAN replied at 20-6-2019 03:03 PM
Tak boleh nak masuk lg cite ni...nape entah...

Bukan taste chuoll kot.. Its okey.. Banyak drama best sekarang..ioll pon dilema nak tgk mana dulu..

CikJah87 replied at 20-6-2019 05:24 PM
Part yg zahil dok telek garis kerut dahi diya pon ioll suka... Terus keluar whitehead blackhead su ...

Yesyes. Kerut2 tu. Natural je. Azar azmi ni i suka dia berlakon. I x baca novel tp rasa mmg ada sbb dato laila tu dgr je mak jah tu. Siap lega mak jah tk tinggalkan dia.

dato laila tuh ego dah kenapa.....anak2 pun jadi x nak dgn dia

Bapak zahil ada 2 isteri ke...Sbb mak jah kata, zahil tu anak sah..
mesti bapak zahil kawin senyap2 dgn mak zahil..

kesian zahil..cuma nak kasih syg mama je...
tersentuh tgk emosi zahil dan betapa keras kepalanya dato laila...

suka tengok camey & zahil..ada rasa adik beradik yg sempoi je..
& zahil juga sgt gentle, jumpa mak bapak diya kat kg..
cerita hal sebenar..

tak sabar nk tgu next ep..
director kata, lagi menyentap emosi..

setakat epi 4 ni.. mmg cerita ni laju ..xde langsung issue yg berulang-ulang  semua mcm abis episod tu abis.. then we go to next step pulak.. gaya ala-ala drama korea style episode by episode .. cuma boleh improve lagi.. tp azar lebih kurang janna nick kalau watak garang ker mcm terover garang.. jerit pun terlebih skit. tp bila scene comel okay jer.. i prefer mimilana kalau watak sebegini .. teringat dia comot dalam sein luna .. sebelum dia sambung belajar dan jumpa watak ungku mail..

Chemistry tak rasa lagi antara zahil & diya, mybe sbb br ep 4. Aku lebih rasa kasih syg antara kakak & adik. Watak Zahil & camey rasa tu menjadi.

Selepas episod 4 semalam ramai pulak viewers esp. wanita yg terkagum2 dgn kemuliaan hati Zahil. Tapi memang wow pun dia punya good deeds:
-tolong Diya masa kedai hampir kena pecah
-sewakan bilik hotel utk Diya
-serahkan share harta dia kpd Dato Laila, masih harapkan penerimaan dan kasih sayang mama tiri tu
-serahkan duit RM100k pemberian Dato Laila kpd anak yatim dan maklumkan duit datang dari Dato Laila
-inform parents Diya kedudukan sebenar Diya dan terus sampaikan hajat nak pinang Diya

Sooo good was his actions sampai saya rasa terganggu pulak sbb nampak Zahil ni perfect sangat. Rasanya kalau ada sedikit imperfections baru saya rasa lebih real character Zahil ni. Tapi dalam novel, memang Zahil ada dark past pun, dan lepas satu insiden tu dia jadi insaf. Tak tahu if it is the same in this drama.

emikoko replied at 19-6-2019 09:33 AM
hahaha  dua bff ni pada i bff yg beku..

yang blakon jadi bff dhiya nama maira tu adik beradik ruhainies & risteena tu wehhh...