CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SY_Mumi

[Lain-Lain] POST ENDGAME - THE ETERNALS (2021)

September14 replied at 24-5-2021 10:30 PM
Gilgamesh tu org apa sbnrnya? Sllu tgk watak dia dlm anime, game. Mmg powerful.

Heshe orang Iraq rasanya. Heshe ada lagenda bertulis tersendiri, dikenali sebagai the Epic of Gilgamesh. Cerita pasal heshe muncul dalam tamadun Sumeria. Perhaps kewujudan heshe ada juga mentioned dalam Quran dan Bible. Cer Google.

Tadi aku gi layan movie ni. Okla ni rebiu serba ringkas dari akak

1. Citer ni agak panjang,aku masuk 10.30 pg keluar ngam-ngam azan zuhur. 155min. Tapi byk jugak scene kene potong,tp yg potong tu banyak scene kissing
2. Bagus la sapa yang buat trailer movie ni sebab trailer tu langsung tak hint jalan citer ni mcm mana.
3. Eternal ni ada 7 org tapi ada 3 couple. Couple utama si ikaris dan sersi,couple sama cantik sama padan tapi ntahla aku rasa macam kurang chemistry antara diorg. Mcm kekok-kekok je. Best lg couple lagi 2 orang tu
4. Maybe sebab banyak sangat watak utama,jadi ada beberapa watak tu mcm underdeveloped or takde hala tuju. Ada satu watak tu spoiler awal citer lg dah mati
5.Eternal paling aku admire adalah Thena yang dilakonkan oleh Angelina Jolie. Elegant but powerful,power dia pun hebat. Bukan sbb hakak bias ye tp bagi aku Angie berjaya hidupkan watak dia
6. Ending die macam,aik macam tu je ke? Memang habis gitu je dan aku agak tak puas ati la ngan ending die. Jon Snow sampai ending you know nothing gitu
7. Selalu movie marvel ada kemunculan hero2 lain tapi dlm movie ni takat sebut nama je. Adalah disebut pasal blip 5 thn lps. Aku kasi cth la ye,bila raksasa tu muncul apsal nick fury macam tak amek tau pun. Pdhal dlm movie spiderman homecoming walaupun setakat wakil je ada jugak muka nick fury
8. Baca rebiu ada yg komen kene ada powerpoint presentation baru bleh paham citer ni,ntahle aku tgk aku paham je citernye maybe sebab aku mmg follow marvel movies kot.
9. Overall vibe movie ni die lebih melankolik gitu, dia tak ceria mcm marvel lain. Pemandangan pun byk kat gurun je.Aksi pun tak banyak and final fight die pun takde la gasak-gasak sgt.
10. Dari segi kostum,mengecewakan. Lawa berkilat lagi kostum spiderman. Takde yang baru pun
11.Ada couple sesama jantina dlm citer ni. First time kot movie marvel terang-terang ada couple gay. Tp at least couple ni menyumbang pada jalan citer

Overall akak rasa terhibur gak dgn movie ni,nak kata wow tu idakla.Tapi kalau next movie Thena mati ke memang akak tak tgk dah. Akak kasi 6/10 utk movie ni.

Rate

1

Edited by kakikuDibibirmu at 24-11-2021 11:33 AM

Spoiler alert: Akak dah "separuh" tengok felem ni tadi, nyaris-nyaris nak berdating dengan @aechae boleh pulak dia pergi bantai puasa hari tasyrik nim

Bintang: 1/10 (Ya, SATU daripada sepuluh)

1.  Buat pertama kali dalam sejarah dunia dunia ni diknon, akak keluar panggung, selepas menonton separuh jalan cerita, sangatnya tak best jalan cerita, boleh katakan sorang-sorang keluar panggung, sampaikan akak pun blah dari kerusi panggung wayang itu. padahal ini felem Marvel, sepatutnya best, tapi tak best langsung, betul lah kata review film critic tu, felem nim teruk sesangat, TAK ADA APA YANG MENARIK LANGSUNG, LANGSUNG TAK MENARIK.

2.  Siapa-siapa yang dah book tiket itu eloklah dibakar jah tiket tu, lepas tu beli ponsel baharu Samsung Galaxy A51 macam akak

3.  Terlampau banyak watak baharu nak disumbat dalam felem 2 jam setengah, memang penuh dengan exposition, kenapa begini kenapa begitu, penerangan ini, penerangan itu, sebab watak sepatah haram orang tak pernah kenal, tak dapat nak relate langsung dengan diri penonton macam felem Iron Man ka, Captain America ka, Thor ka, Avengers ka yang Avengers build up sepanjang tahun 2008-2019, bila dia introduce crash course Eternals tergesa-gesa sebegini memang entah apa-apa entah setiap watak tu.

4.  Sorang boleh tembak laser guna mata, sorang boleh lari laju, sorang boleh possess orang lain kontrol fikiran orang lain, dan ada pulak sorang isinyur (engineer) terlepas yang si negro tu yang nyaris-nyaris nak ajar tamadun manusia cara-cara buat enjin kereta 5000 tahun sebelum Nabi Yesus Kristus lahir, ujung-ujung isinyur tu ajar manusia cara nak buat cangkul tanah jah.

5.  Director macam nak selit unsur kelakar sikit-sikit, tapi tak ada orang gelak, hambar sangat, berduyun-duyun orang keluar panggung separuh jalan, lawak tak kick lah senang cerita.

6.  Regirock a.k.a. Arishem cipta Eternals dan hantar ke Bumi untuk satu misi rahsia, bila Ajak (nama Eternal bukan nama ayam kampung jinak) dah mati kena kokak dengan raksasa Deviant, barulah Regirock tu nak bagitahu, dialah yang cipta raksasa Deviant jugak, supaya Eternals boleh kalahkan raksasa Deviant dan lindungi manusia daripada ancaman raksasa Deviant sesambil ajar manusia kuatkan diri develop take no loji sundri, ajar manusia tanam gandum, uli tepung uli kerandut suami, cara buat lempeng capati, tapi Regirock tu letakkan syarat tak boleh interfere human war (kalu-kalu manusia berperang saudara macam perang dunia kedua bom atom nuklear Hiroshima yang meletop yang mana hasil didikan ilmu isinyur negro tu tadi), dan planet Olympia tak pernah wujud pun. Sesajer jah Regirock erase ingatan Eternals setiap kali emergence berlaku yakni misi selesai, misi rahsia itu ialah untuk menghasilkan sebillion-billion-billion-billion-billion-billion-billion manusia supaya dapat cipta Celestials yang baru (ni dah macam ala Stargate, lagi ramai manusia yang menyembah ikut agama The Ori, Hallowed Are The Ori, lagi bagus), cukup masa, semua manusia dibunuh, so kena ternak manusia banyak-banyak, semata-mata nak cipta Celestials yang baharu, ujung-ujung semua kena game dengan Regirock tu, macam atokcow ijau 96 tahun gamekan Pakatan Harapan.

7.  Apa lagi, Eternals pun berganding bahu lah nak tamatkan idea bangang Regirock tu, pergi lawan Regirock, cukup-cukuplah erase ingatan Eternals, ternak manusia bertimbun-timbun lepas tu bunuh semua manusia, semata-mata nak cipta Celestials yang baru. Tapi kan, kalu Celestials tak ada, nanti tak ada pencipta matahari pencipta galaksi, pencipta graviti, kosonglah alam semesta nim.

8.  Bosan punya bosan lagi bosan, akak pun blah, orang pun fed-up dengan felem nim, ramai-ramai keluar panggung, baki tinggal 1 jam cerita akak tak tahu apa jadi dengan perlawanan menentang Regirock tu, dan akak tak nak ambik tahu, plot terlampau boring

9. Kalu felem ni pecah punggung akak sanggup potong buah tembikai lah, bosan yahamat

Rate

1

kakikuDibibirmu replied at 5-11-2021 12:03 AM
Spoiler alert: Akak dah "separuh" tengok felem ni tadi, nyaris-nyaris nak berdating dengan @aechae b ...

Rsa nk pukul je bca dr no.1 smpai 7 tu…hbs tiket iols nk nonton esok ni nk buat apa??

Set advance date utk spiderman 3 jelah xda lh org puasa ke, raya ke nnt

aechae replied at 5-11-2021 08:08 AM
Rsa nk pukul je bca dr no.1 smpai 7 tu…hbs tiket iols nk nonton esok ni nk buat apa??

Set advan ...

Susah nak target release date Spider-Man: No Way Home ni makcik, negara Jepun yakni pemilik sebenar felem Spider-Man (Sony) pun tunda 7 Januari 2022, Kulumbia Labia Majora Pinoy Filipina pulak tunda release date 8 Januari, berterabur release date, bukan semuanya 17 Disember lagi dah, akak syak sebab geng Illuminati nak tunggu keputusan PRN Sarawak Sumber: Spider-Man: No Way Home Receives Delayed Release In International Regions

Edited by kakikuDibibirmu at 6-11-2021 12:14 AM

By the way, felem ni banyak unsur kekelingan Bollywood sedikit, sebab tu ummah omputeh tak terima woke script sebegini, hala-hala macam ummah sedunia dislike YouTube Rewind tahun 2018,  omputeh tak suka tema keuniversalan ni, depa suka Hollywood kulit putih oriented jah, sebab tu rating Rotten Tomatoes teruk untuk felem nim (49% rotten score setakat 5 November, wah, kah, kah, kah!), dahlah soundtrack langsung tak sedap

Yang diorang pergi banding dengan teruknya Thor 2: Dark World tu padahal, Thor 2 soundtrack dia mantap sedap didengar, boleh ganti Hans Zimmer.

Soundtrack Eternals ni tak ada yang memorable pun, memang hazablah produksi Eternals kali nim Selayaknya lah dicerca!

Dekat Reddit lagi kuat mereka cerca, katanya Zack Snyder yang sudah rosakkan felem DC pun tidaklah sebegini teruk macam Marvel Eternals ni, wah, kah, kah, kah!

Follow Us
annehuda replied at 4-11-2021 10:54 PM
Tadi aku gi layan movie ni. Okla ni rebiu serba ringkas dari akak

Eros adik kepada Thanos muncul masa post credit. watak Eros dilakonkan oleh Harry Styles.

kakikuDibibirmu replied at 5-11-2021 11:52 PM
By the way, felem ni banyak unsur kekelingan Bollywood sedikit, sebab tu ummah omputeh tak terima wo ...

Kat reddit ko baca kat mana,aku baca kt movies nk kata cerca sgt takde pun. Cuma diorg komen movie ni polarizing and better buat mini-series je sbb byk backstory nye

Edited by kakikuDibibirmu at 6-11-2021 08:49 PM
annehuda replied at 6-11-2021 08:47 AM
Kat reddit ko baca kat mana,aku baca kt movies nk kata cerca sgt takde pun. Cuma diorg komen movie ...

Sudah tentulah r/movies takkan r/FlashTV pulopppp

https://www.reddit.com/r/movies/comments/qezv5t/eternals_critic_reviews_megathread

Tazzabar nak tengok The Flash Season 8, 16 November nim, harap-harap tak hauk macam Season 7

Aku suka je eternals ni… thibur wlpun ada part2 yg slow.

Cter ni mcm lbh kpd sersi, heroin yg lemah lembut tp hebat.

Thena mcm mula2 xde fungsi cuma hujung2 tu je baru nak beraksi itupun x hebat mana. Agak kecewa dgn thena.

Makkari aku suka kuat jgk dia wlupun power dia speed. Time dia je aku meremang…

Druid pun aku suka jgk watak dia ingtkan dia yg jahat rupanya org lain

End crdt dia buat aku x sabar nak tgk next eternal n x sabo nak tgk jon snow jd black knight

Apapun aku suka movie ni

Rate

1

Ai pun suka jah dgn Eternals ni, cuma transition from one scene to anotehr scene tue nampak x kemas. Kisah Gilgamesh dgn Thena tue kalau panjang sikit mesti best nampak mcm Gilgamesh tu cinta mati kat Thena. Last sekali Joe Snow tue jadi Black Knight seteru Thor and katanya lagi kuat dr Thor. Ai suka jah combination and chemistry between Eternals ni. Kene ada sekuel baru lagi mantops. cuma soundtrack tue kurang memorable sikit yg pastinya ai menantikan lagi Friends tue jah

Rate

1

September14 replied at 6-11-2021 09:12 PM
Aku suka je eternals ni… thibur wlpun ada part2 yg slow.

Cter ni mcm lbh kpd sersi, heroin yg lem ...

Berapa bintang noks out of 10?

sarah_ary2 replied at 6-11-2021 11:30 PM
Ai pun suka jah dgn Eternals ni, cuma transition from one scene to anotehr scene tue nampak x kemas. ...

Sis bagi berapa bintang untuk felem kegaung ni?

i dh tgk semalam...gigih la tgk 2 jam 30 minit tu...

for me rasa mcm x perlu aja buat eternal ni, tp boleh layan ja nk tgk isi kebosanan..

cerita dia slow and maybe transition tu mcm x berapa smooth..

cetain2 watak yg nampak menarik mcm Thena and Gilgamesh tu mcm sikit sgt screen time. I hope nnt if ada sambungan eternal, acik Jolie tu kasi more screentime.. rugi cast dia kalau x guna betul2 sb dia mmg tarikan..

sersi tu boringgggg tak cukup badasss, tp huntongla ikaris and jon snow suka dia...haha

i kasi 2.5 bintang je la

Rate

1

kakikuDibibirmu replied at 7-11-2021 01:32 AM
Sis bagi berapa bintang untuk felem kegaung ni?

Ai leh bg 7 lah kt Eternals ni sebab leh improve lagi lepas ni kalau ada sekuel. Harap sekuel Eternals ni best cam Thor- Ragnarok

a bunch of joke kot eternal nih.

memang terasa rugi duit sebab ambik hall imax lak tu. adoi..

rasa ikaris tu dupe sgt dengan superman.
sersi. tah tak rasa ape pun. rasa janggal lagi ade, tetibe sersi tu yang jadi lead character.
tambah janggal bila angie tak byk dpt limelight. and pelik...

suka phastos dengan druig. diorang punye superpower memang terbaik.

Rate

1

tengok movie Eternals nie ari ahad lepas..so far cerita dia lebih kepada Sersi berbanding Thena even pestime time tgk Sersi nie..dan watak Gilgamesh agak mengecewakan sbb mcm pelik jer bila Ma Deong Seok berlakon filem marvel nie..dan untuk watak Kingo (Kumail Nanjiani) nie saya teringat dia pernah berlakon dgn The Rock dalam Central Intellingence..huhuu

overall movie nie agak menghiburkan dan agak panjang tempoh tayangan movie dia..saya bagi rate 6/10 untuk movie Eternals nie..

Rate

1

lil_honey replied at 9-11-2021 03:24 PM
a bunch of joke kot eternal nih.

memang terasa rugi duit sebab ambik hall imax lak tu. adoi..

IMAX? wah, kah, kah, kah!

Rhyno replied at 6-11-2021 08:09 AM
Eros adik kepada Thanos muncul masa post credit. watak Eros dilakonkan oleh Harry Styles.

yup...lebih ternanti2 watak adik thanos ni

tgk eternals last week, terkejut part habibie jela...hahaha

Aku tak tau la yan lain pada aku bosan gak...
sebab plot agak meleret..aku sampai tertidor

Dari sei jalan cerita dah ada yang kat explain kat atas cuma sedikit kecewa watak Angie ni cam ala2 tempelan nasib action dia aak gempak la..

Ada dua end credit satu yang adik tahnos datang lai satu which aku cam dah agak mesti ada something dengan watak kit harington.. suara yang bercakap tu bukan ke si Dr.Strange... masa dia bukak peti pedang tu..

Rate

1