CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sub5zero

[Tempatan] Mahathir Akan Membina Sebuah Pulau Sebelah Singapura

MengkuduMasam replied at 30-5-2018 04:12 PM
yup...

nazri ni laa menteri pelancongan yg hauk aku tgk...

Yea, ai agree dengan kau. Kalau kawasan macam kampung2 kat Thailand tue diorang buat ecotourism. Memang diorang amik berat bab2 alam sekitar tambah2 dalam 5-6 tahun kebelakangan neh. Plus orang diorang takder lar mencapap viral media sosial macam kat sineh. Diorang memang integrate media sosial untuk tourism dan business sekaligus. Ai nengok restaurant2 diorang macam wongnai kat Hadyai tue siap ada promo tourism lagi. Budak2 tak cukup umur pun jual t-shirt etc bagai sambil guna media sosial sambil mengangkang. OK lar jugak kan daripada mengangkang kat media sosial tapi kau tak buat apa2 tak dapat duit menganggur jer.

Neh ha aplikasi wongnai untuk makan2 n tourism

https://www.wongnai.com/about?locale=en

Dunhill. replied at 31-5-2018 12:15 PM
bab feeder bas tu memang aku sokong tapi bas perantaraan MRT skrg ni dah ada kan bro, maybe cuma p ...

yup... mmg dah ade cuma frequency & ketepatan tu yg diluar jangka... tu yg susah sket...nak jalan kaki jauh gak.. dekat 1km dr umah aku nih...

end up nek muto park kat stesen...
muto pun jenis asal jalan je... roadtax pun tarak.. hahahah

Bedah.Cun replied at 31-5-2018 12:02 PM
If dalam bandar yang urban and suburban areas, sesuai perkasakan sistem LRT, monorail dan MRT baga ...

Kalau bab pelancongan mmg kita di belakang Thailand dalam ranking negara ASEAN pun.. Kementerian Pelancongan pun banyak perhabih duit rakyat.. lagipun utk pelancongan domestik ramai org kita lebih selesa menggunakan kereta kerana senang bergerak.. harapkan org asing je lah guna public transport ni

scorpionkiki replied at 31-5-2018 12:20 PM
Kaw yg bersatu bertanding semua totok umno tp yg pasti bila Tun head pembangkang depa menang. Masa ...

hahaha ..  ko pun dah kehulu kehilir dgn prk sg besar dan k kangsar dahh ??
ko dah macam macai umno la .

dess402 replied at 31-5-2018 12:32 PM
hahaha ..  ko pun dah kehulu kehilir dgn prk sg besar dan k kangsar dahh ??
ko dah macam macai um ...

Fakta adalah fakta beb...

scorpionkiki replied at 31-5-2018 12:35 PM
Fakta adalah fakta beb...

faktanya prk dgn pru laen2 dekk .
prk utk sementare ..  isu domestik . tapi pru 5 tahun ..  isu nasional .

Follow Us
dess402 replied at 31-5-2018 12:11 PM
kalau nak pikir keperluan atas piawaian apa ?  contoh lrt dulu ..  kalo harap satu laluan tak efek ...

Kerajaan cakap penggunaan public tranport di negara kita belum mencapai 40%.. aku pelik mentaliti org Malaysia belum bersedia nak naik public transport walaupun hari2 jerit kpd kerajaan supaya dibuat MRT di sana sini

Singapore pun buat kajian dulu sebelum nak bina.. depa pun tak main buat aja.. nak buat apa bikin kalau takda penumpang...

LRT KL pun pada mulanya beroperasi dengan formasi 3 gerabak sebelum dinaiktaraf menjadi formasi 6 gerabak selaras dgn peningkatan penumpang..

Bedah.Cun replied at 31-5-2018 11:46 AM
Khen, ai paling nyampah tengok kerja2 terbengkalai sekerat jalan. Kalau benda tue bagus walaupun d ...

We share the same sentiment @Bedah.Cun kalau bagus MRT3 apa masalahnya? Banci takda, tanya rakyat pun tak, just kaji entah dari sudut mana pastu cancel. Mont Kiara, Hartamas tu memang perlu MRT ni percayalah, kalau tak kena amik taxi or Grab je. Memangla at first tak ramai, ala macam zaman Madey dulu LRT STAR pun sendu, but lama-lama pertambahan penduduk, pertambahan kawasan perumahan and lain-lain faktor barulah ramai orang naik.

MengkuduMasam replied at 31-5-2018 11:10 AM
yup... MRT3 ptt diteruskan...

tp tu laa... dah kalo hutang berjela... MRT tu yg paling senang n ...

Kalo ditangguhkan, future cost probably will be higher. Taktak la. But I am still sad with the decision.

Bedah.Cun replied at 31-5-2018 11:46 AM
Khen, ai paling nyampah tengok kerja2 terbengkalai sekerat jalan. Kalau benda tue bagus walaupun d ...

Entahlah diorg ni. Banyak keputusan bersifat populis.

dess402 replied at 31-5-2018 12:37 PM
faktanya prk dgn pru laen2 dekk .
prk utk sementare ..  isu domestik . tapi pru 5 tahun ..  isu n ...

yalah kan...nak sedapkan hati...bg alasan yg mana bila buat survey online majority yg sangat.besar kata nak tun jd pm

Shazmiey replied at 31-5-2018 12:06 PM
hm,, serdang putrajaya semua tu MRT2, MRT3 ni still dlm planning rasanya. MRT2 memang tak pernah c ...

Oh, kalo gitu takpelah. How about LRT3? Yg sampai ke Johan Setia tu?

Dunhill. replied at 31-5-2018 12:38 PM
Kerajaan cakap penggunaan public tranport di negara kita belum mencapai 40%.. aku pelik mentaliti  ...

I rasa faktor cuaca yg bg org malaysia ni malas guna public transport..

Knowlee replied at 31-5-2018 12:42 PM
Kalo ditangguhkan, future cost probably will be higher. Taktak la. But I am still sad with the dec ...

future is something we never know & uncertain...

buat now to curb high dept left by previous BN.... and if all goes well & when our economy rise again.. let's revisit the plan...

MRT is a good plan indeed.. but need to make way for better Malaysia... not only KV area...

scorpionkiki replied at 31-5-2018 12:45 PM
I rasa faktor cuaca yg bg org malaysia ni malas guna public transport..

mungkin juga tapi Singapura pun cuacanya sama mcm Malaysia kan?? mentaliti org kita sebenarnya.. nak naik bas kalau boleh bas sampai depan pintu rumah, takmau bersesak sesak dlm tren, lambat dan pelbagai lagi 1001 alasan bila disarankan guna.. lebih sanggup terperangkap 2 jam dlm kesesakan..

Negara maju mcm Australia dan Jerman pun takda capaian bas 100%, yg kita dok harapkan kerajaan suap pengangkutan awam yang perfect...

segelintir org kita ni sembang aja lebih nak pengangkutan awam di seluruh negara tapi koin MRT dan LRT pun tak pernah pegang..

Knowlee replied at 31-5-2018 10:58 AM
Itulah. Apalah salahnya siapkan je MRT tu. Benefit kepada ramai org yg hari hari berulang alik dar ...

Setuju @Knowlee, mula-mula memang tak ramai naik LRT Star waktu zaman Madey tapi lama-lama dengan pertumbuhan kawasan perumahan > ramai orang pindah area tu > office/kedai banyak situ = so bertambahla pengguna LRT eventually. So, apa salahnya siapkan je MRT yg dah dirancang, this is infra afterall. Takkan nak tunggu jam pack gila kenderaan atas jalan macam Indon baru nak terkial cari space buat public transport? Dahla nak buat makan masa, sampai 2025.

Dunhill. replied at 31-5-2018 12:38 PM
Kerajaan cakap penggunaan public tranport di negara kita belum mencapai 40%.. aku pelik mentaliti  ...

dekk ..  maksud ko dgn penggunaan public transpot ni macamana ??  kalau hadap jem tiap masa tu dgn keta pemandu sorang satu ? ini nak kata keperluan atau keterpaksaan ??   aku rasa tak boleh lagi banyak berdolak dalih sebaliknya harus isu penggunaan punbic transpot itu satu kemestian . majukan segenab sektor termasuk dari sistemsokongan sehingga kepada kepada stesyen permintaan .

tapi ini baru terjadi minggu lepas ..  ai sakit belakang pasai doktor urat tergeliat ..  banyak sgt duduk memandu . jadi gatal2 ambek train dari tempat ai ke masjed jamek dan kemudianya ke taman paramout . okay ..  walaupun train agak sendat tapi selesa juga walaupun tak dapat duduk . tapi bila dah sampai sana .. tujuan aku nak ke seksyen 51a pasal khabarnya ada tukang urut lelaki baik . kalau pompuan aku tak mau .  tapi punyalah bodonya bas2 rapid tu semua tulis ppum hospital tu . bodo sebab kalau aku nak ke ppum baik aku turun ke kerinchi .15 minit aku tunggu . last2 aku ambek teksi yg dok berderet kata depan lrt tu . kenalah pulak 7 hinggit . ini aku kira pegi balik 14 hinggit campor tambang train dah jadik  24 hinggit .  menyesalnya ..  baik aku bawak keta .

Cara Tun sama mcm dulu. Suka cari gaduh dgn semua org

Konahhh replied at 31-5-2018 12:54 PM
Setuju @Knowlee, mula-mula memang tak ramai naik LRT Star waktu zaman Madey tapi lama-lama denga ...

LRT zaman dinosaur tu separuh je ambil existing KTMB track dari Ampang smpai Pudu dan takda laluan bawah tanah.. kos baru berapa

yang MRT3 ni pula kebanyakannya jalan bawah tanah kan.. mungkin kos terlalu tinggi... lagipun kesedaran nak guna pengangkutan awam masih rendah, buat apa nak membazir bina..

apapun MRT2 tengah bina kan, so man man lah sikit.. kalau ada keperluan nak buat, mereka akan buat lah..

Dunhill. replied at 31-5-2018 01:01 PM
LRT zaman dinosaur tu separuh je ambil existing KTMB track dari Ampang smpai Pudu dan takda laluan ...

Okay @dunhill ger. But hopefully kerajaan hantar staff turun padang banci penduduk kat kawasan yg affected so bolehla confidence bagi statement yg "Project ____ tidak akan dibina kerana setelah diperhalusi dan berdasarkan data keperluan project ini hanyalah ____% sahaja"..fair and telus.