CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jamalkarim

kak nah

Menarik perkongsian dari @jamalkarim. Baca kat sini lagik detail. Sebelum ni tahu pasal kes MF ni tapi sikit2 je.

Dah tengok dah Dukun tu. Jalan cerita dia perlahan & banyak scene imbas kembali. Agak bosan la bagi iols.

Edited by jamalkarim at 30-5-2020 07:39 PM

ending story

sheqim replied at 27-2-2018 03:55 PM
Satu lagi, kalu baca daripada awal ape yg tt tulis ni kan, banyakkkkkkk giler harta dato mazlan ni k ...

ya!!! aku pon pikir bende yg same...at that year...250k tu besar amount nye ...... tak tau la asal usul dato mazlan mmg org kaya ke ape ....

Edited by siape_aku at 20-4-2018 12:05 PM
umbut replied at 5-3-2018 05:02 PM
Juraimi ni muka indon.. nama pun cam indon.. indon ke

jaworld...tapi jaworld malaysia lah..

*ade forumer kat sini sepupu/sedara juraimi.... one of my friend here

MH3707 replied at 15-3-2018 02:39 PM
means mazan pun salah satu anak murid depa lah ekk yg tak menjadi...tu yg dikerat2...tp dalam pape ...

surat khabar mmg mcm tu....die takkan tulis the whole details....sbb maybe mengaibkan atau ape...lupe dh... dulu amik etika kewartawanan ....so ade sebab2 bukan semua berita akan ditulis...

MH3707 replied at 15-3-2018 03:02 PM
lah...aku ingatkan dia ni bunuh maslan aje...rupanya sebelum tu,banyak dah dia bunuh????? tp dalam ...

maslan hidup lagi...hahahaha

Follow Us
MH3707 replied at 15-3-2018 03:21 PM
maid dia yg didakwa hilang tapi sebenarnya tak hilang tu kata mona kat rumah rajin mengaji quran...a ...

tak semestinye....kadang diorg hafal quran....terpulang pada mereka nak gune ayat quran utk tujuan baik atau sebaliknye

ade opismate aku org raub...katenye MF ni mmg suke sedekah daging kat surau2....suruh buat kenduri ke ape...and lepas bace thread ni...aku pasti....bnyk lagi sbnrnye pembunuhan yg dibuat....yg dapat jumpe beberapa je.....

ade satu die kate anak die kena culik? i wonder if that its true..... daging anak dara....  and hidup diorg ni mmg nomad la....supaya org x boleh detect jenayah yg diorg buat....and org suah nak jejak

siape_aku replied at 19-4-2018 04:12 PM
ade opismate aku org raub...katenye MF ni mmg suke sedekah daging kat surau2....suruh buat kenduri k ...

sampai ke arini aku tertanya2..
dia bunuh ekrat orang tu sebab ajaran ilmu terpesong dia tu la kan?
mcm kite dgr dulu2 hantu purdah tu nak complete ilmu kene cakar muka/culik 100 org anak dara tu..

ilmu pelik syarat2 pon pelik2..

Edited by siape_aku at 20-4-2018 12:17 PM
watachiwa replied at 20-4-2018 08:39 AM
sampai ke arini aku tertanya2..
dia bunuh ekrat orang tu sebab ajaran ilmu terpesong dia tu la ka ...

bile bertuhankan setan....mmg darah la mainan die....
pastu cerita warden pompuan yg jage MF tu aku rase die just cerita yg baik2 je....mmg MF ni dlm kmpg suke bersedekah...die suke budak2... pastu cerita ilmu2 MF tu...dlm penjara tu ade jugak org2 ilmu batin ni...mungkin diorg dh "lumpuhkan" kebolehan MF mase dalam penjara tu.... ilmu batin ni mcm2....

mcm ayah aku cite...ade polis dtg mintak tolong kat abg angkat ayah aku....sbb ade OKT tak nak bagi kerjasama mase soal siasat....puas dah kena belasah...die gelak je...mmg die tak rase sakit langsung...kebal...rupenye setiap ilmu ade kelemahan....ye la,...mane ade manusia yg sempurna...nak2 bende2 jahat gini..... yg OKT tu....kekuatan die ialah die mesti jejak dekat tanah....meaning...kelemahan die, kalo kaki die x jejak tanah, ilmu kebal die tu hilang atau x jalan.....

ape lagi...polis pon cangkuk die tggi sikit je dr aras tanah/simen.... bile bantai tu barui die adoi2....mmg baru die rase sakit....pastu apelagi... polis kepit penis OKT tu....habis die bukak semua cerita....padan muke.... ade 2 kes kalo x silap pernah jadi camni...

siape_aku replied at 20-4-2018 12:06 PM
bile bertuhankan setan....mmg darah la mainan die....
pastu cerita warden pompuan yg jage MF tu  ...

humang aih
hebat ilmu hitamnya

pastu yg org duk bertapa la ape la..(mostly melayu lah) yg kite duk baca n tgk drama tv dolu2 tu.. sejenis ajaran bertuankan jin jugak la kotnya

siape_aku replied at 19-4-2018 08:12 AM
ade opismate aku org raub...katenye MF ni mmg suke sedekah daging kat surau2....suruh buat kenduri k ...

Aiyo...daging manusia ke tu yang disedekahnya?

watachiwa replied at 20-4-2018 01:14 PM
humang aih
hebat ilmu hitamnya

ikut pembacaan aku dan pengalaman dgn org2 yg ade ilmu batin ni...

bertapa ni ade 2....ilmu putih dgn hitam.....(kes MF ni pon kate die belajar ilmu putih tapi die x mau ikut kan??)

ilmu putih ni biase yg baik2 aje....yang bertapa ni biase jadi taraf2 sufi....wali2....tapi diorg ade jugak ilmu boleh hilang2, boleh sembuhkan luke...(x tau la bantuan jin atau kelebihan yg Allah beri pada mereka...wallahual'am) tapi org bertapa ilmu putih ni...die akan solat tak tinggal...sentiasa zikir, taubat siang malam, kirenye bende2 baik je la...ujian diorg pon hebat2....

kalo ilmu hitam tu plak...mcm biase la...mainan die pon bende2 hitam...gagak...bende2 kotor...darah... ayam hitam, menyembah sesuatu selain Allah... biasenye memuja tmpt2 keras....buat perjanjian dgn setan .... ni mcm dlm movie....cume dlm movie tu kdg ditokok jadi kelakar atau jadi seram yg amat...

tapi berdasarkan pengalaman aku "terlihat" bende2 halus ni....bkn semua huduh.....cume sbb kedtgan mereka tak diundang....tu yg buat kite terkejut...  

sufi^_^ replied at 20-4-2018 01:16 PM
Aiyo...daging manusia ke tu yang disedekahnya?

itu yg jadi kerisauan org kampung kawan aku mase kes die bunuh org ramai tu tersebar.... ape nak buat? semyg taubat je la kot....kawan aku kecik waktu kejadian....

siape_aku replied at 20-4-2018 01:27 PM
ikut pembacaan aku dan pengalaman dgn org2 yg ade ilmu batin ni...

bertapa ni ade 2....ilmu put ...

erm.. macam2 ilmu kite yg pilih putih ke hitam
jadik iktibar lah pada kita2 yang masih bernyawa dan terbukak pintu taubat ni
wallahualam

baru abis khatam thread nih.. syabas kepada tt yg berusaha menjejaki semua kisah2 MF, affandi dan juraimi

termenung aku memikir, bila takde iman dlm diri senang je benda2 jahat tu pengaruh kita kan, tapi apa pon pengakhiran hidup kita tak tau la mcm mana, semoga akhir hidup kita semua mendapat khusnul khatimah, diberi taufiq oleh Allah sebelum datangnya kematian

Kes MF ni berlaku masa aku kecik lagi, & mak ayah aku pun ikut cerita ni sungguh2 siap beli buku itu dan ini. & aku pernah baca satu buku ni bgtau org syak Mona jamu orang kampung tempat dia tinggal tu daging manusia sebab rasa daging tu tak macam daging kambing, kerbau atau lembu, liat semacam & susah nak telan. Org kampung jugak percaya dia bagi untuk serati dia makan daging manusia, sebab tu bagi makan tengah malam. Dari cara Dato Mazlan tu dibunuh pun boleh tau MF, Affendi & Juraimi ni bukan amatur.

Dan ilmu MF ni kuat kalau dia dekat dgn Affendi. Kebolehan Mona ialah menarik orang dan buat orang percaya kat dia sebab dia mmg ramah, suka senyum & pandai berkata kata. Affendi pun boleh mempengaruhi orang tapi dengan kaedah sentuhan (dia kena pegang orang tu mcm bersalam atau tepuk bahu). Juraimi pulak lebih kepada mangsa keadaan sebab dia mcm dipukau. Masa soal siasat masa mula2 di tangkap dia mcm org bodoh terpinga pinga asyik cakap “saya kena balik bagi makan itik” sampailah Affendi tepuk bahu dia dan cakap “Kau bgtau la semuanya Juraimi”, baru dia bercerita. Juraimi jugak la yang bekerjasama dengan polis tunjuk tempat mayat Dato Mazlan & mangsa2 lain ditanam. Sebab tu peguambela Juraimi cuba guna hujah Juraimi dipukau & bukan bunuh Dato Mazlan atas kerelaan & dalam keadaan sedar. Tapi mahkamah tak terima pakai hujah pengaruh sihir dalam kes ni.

Mengikut cerita dari mulut ke mulut wartawan & petugas lain sepanjang kes ni dibacarakan, byk hal aneh terjadi kad mereka masa tu mcm sakit perut, eksiden, masuk hospital, cuma tak dilaporkan dalam surat khabar je.

velvetkiss replied at 22-4-2018 09:21 AM
Kes MF ni berlaku masa aku kecik lagi, & mak ayah aku pun ikut cerita ni sungguh2 siap beli buku itu ...

yup ungkapan 'nak balik bg makan itek tu pernah dengar.

jugak masa polis jumpe n tahu semua2 cerita tu juraimi yang tunjuk sebab ade di sokkabar

khatam jugak aku cerita ni. penangan movie DUKUN
mohon TT apload semula gambar. sbb byk yg tak dapat nak tengok.

terima kasih TT

bila baca semua cerita lepas tu tengok Dukun, ehhh macam lebih kurang jeeeeeee, yang berbza garapan cerita tu je .