CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tunangku

Suami tidak mahu teruskan perkahwinan, suruh isteri pegi mahkamah mohon fasakh

sarahmirza replied at 1-2-2018 04:32 PM
Harta sepencarian ni cerai talak, fasakh atau taklik boleh je failkan kes.
Kes cerai fasakh tenga ...

Dah 6 bulan cerai..
Mcm mana nak hilangkan rasa dendam ni ya..
Saya rsa kehidupan saya susah, sedih.. mmg menyusahkan hidup saya..
Say still igt kat dia.. kdg2 mimpi dia..
Susah nak maafkan dia.. mmg marah lg

tunangku replied at 10-6-2018 12:53 AM
Dah 6 bulan cerai..
Saya rsa kehidupan saya susah, se ...

Uolls cerai fasakh ke talak?
Time will heal TT..
Bertabahlah

sarahmirza replied at 10-6-2018 09:44 AM
Uolls cerai fasakh ke talak?
Time will heal TT..
Bertabahlah

Isi borang faskh.. tp mahkmah tukar pd talak utk jimatkan masa & ex setuju nak pisah....so saya akur.

Edited by CikPuanMawar at 1-7-2018 07:28 AM
tunangku replied at 10-6-2018 12:53 AM
Dah 6 bulan cerai..
Saya rsa kehidupan saya susah, se ...

Sis..jgn rasa sedih..wat benda yg bagi sis happy je..

Saya pun baru 2 bln bercerai..rasa lega..xyah nak hadap lg perangai ex tu..

Cuma marah tu kdg2 ada jgk..mane tak nye..dulu masa suami isteri..dia x kisah pun nak amik tau psl saya..ni dah berpisah..sibuk plk dok rindu bagai..

tunangku replied at 10-6-2018 10:29 AM
Isi borang faskh.. tp mahkmah tukar pd talak utk jimatkan masa & ex setuju nak pisah....so saya ak ...

Kes saya plk..ex saya yg suh saya uruskan (padahal dia tu dah xnk ngan saya)..dia kata sbb saya yg mintak..

So..saya la yg gi mahkamah..amik borg cerai secara baik..masa nk submit borg kat kaunter..org kaunter tu explain plk psl fast track..dia kata cuba tanya dulu suami..kalu dia setuju..bleh wat fast track..saya call dia n dia kata ikut la..(saya anggap dia setuju)..

So bln 4 ritu..berpisah la secara rasminya..Alhamdulillah..urusan semua dipermudahkan..tanpa kaunseling..pastu fast track plk..

CikPuanMawar replied at 10-6-2018 04:13 PM
Kes saya plk..ex saya yg suh saya uruskan (padahal dia tu dah xnk ngan saya)..dia kata sbb saya yg ...

Yup...pg court 2 x je.. dia lak pg sekali je
Mmg mudah sgt..
Lega.. sbb dah xda sapa dah na sakitkan hati.. ada gak cubaan dia nk sakitkan hati.. tp buat dono je.

Follow Us
CikPuanMawar replied at 10-6-2018 04:13 PM
Kes saya plk..ex saya yg suh saya uruskan (padahal dia tu dah xnk ngan saya)..dia kata sbb saya yg ...

cerai fast track ni camana uols?

Edited by CikPuanMawar at 11-6-2018 05:41 AM
miss_baby replied at 10-6-2018 06:23 PM
cerai fast track ni camana uols?

Saya share pengalaman saya ye..bkn nak galakkan utk bercerai..kalu bleh selamatkan rumahtangga..selamatkanlah..kalu dah xde mawaddah wa rahmah lg..bercerai jln teralhir..

Permohonan tu saya buat permohonan cerai secara baik..tapi buat fast track..xyah kaunseling..yg penting dua2 setuju utk bercerai..lafaz cerai pd hari yg sama kita anta borang..

Fast track tu..caranya dokumen semua siap n lengkap..gi mahkamah pagi2..bgtau kat kaunter nk buat fast track..pasangan pun kena dtg skali la..dah daftar tu..terus bleh gi dewan bicara..mcm sy dtg dlm kul 820 pg..buat urusan kat kaunter dulu..masuk dewan kul 930..tp turn sy dlm kul 1030..x sampai 10 min rasanya..dah selesai..pastu tunggu kat kaunter balik..surat perintah pun dpt hari yg sama..

tapi sblm hari pegi tu..kena call mahkamah utk confirmkan tarikh yg kita nk buat fast track tu..bleh buat ke..sbb kdg2 hakim xde..atau mahkamah tu buat fast track hari lain..

Kalu cerai secara baik tanpa fast track..kita submit dokumen..pastu kena tunggu tarikh utk bicara..amik masa la..kdg2 bleh jadi tarikh tu kena postpone..lg la amik masa..kalu x silap..surat perintah pun dpt hari lain..

CikPuanMawar replied at 10-6-2018 06:59 PM
Saya share pengalaman saya ye..bkn nak galakkan utk bercerai..kalu bleh selamatkan rumahtangga.. ...

Tarikh hantar borang n tarikh lfaz cerai adalah sama? Atau pilih trikh dulu utk lfaz?

tunangku replied at 11-6-2018 01:26 AM
Tarikh hantar borang n tarikh lfaz cerai adalah sama? Atau pilih trikh dulu utk lfaz?

Tarikh hantar borang n tarikh lafaz cerai tarikh yg sama..tp sblm hari nk buat fast track tu..kena call mahkamah..check tarikh yg kita nak buat fast track tu..bleh buat ke..atau kena pegi hari lain..

Mcm saya..pada mulanya saya ingat kat mahkamah tu tak buat fast track..sbb masa mula2 gi amik borang..org kaunter x explain psl fast track..nak tanya pun takut..

Pastu masa nk hantar borang..baru org kaunter tu explain psl fast track..dia kata kalu pasangan setuju..bleh dtg hari nk buat fast track tu..dgn dokumen yg lengkap..dtg bersama psgn..(sepatutnya step ni x perlu kalu dah tau nak buat fast track)..

Hari yg nak buat fast track..dtg dgn psgn..hantar borang n buat urusan kat kaunter..pastu org yg buat fast track kena pkai pass tau..org kaunter yg bagi pass tu..pastu leh masuk dewan..dah lafaz cerai..gi kaunter semula..tunggu surat perintah plk..dah dpt surat perintah tu..settle la urusan kat mahkamah..

Oh..lupa nk bgtau..saya buat fast track ni di mahkamah kat selangor..x silap selangor n kl je buat fast track..negeri lain x pasti ada buat ke x..