CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

[Tempatan] (VIDEO) Belajar Tinggi-Tinggi, Jadi Suri Rumah Je?

sayawifenikmie replied at 9-4-2017 11:05 AM
apa definisi SURIRUMAH?

adakah wanita yang TIDAK BEKERJA = SURIRUMAH walaupun dia sebenarnya beke ...

One who does not generate income on a more regular basis.

stingerattacks replied at 9-4-2017 10:29 PM
One who does not generate income on a more regular basis.

hi stink .....  long time no see .......

Peterpan17 replied at 9-4-2017 10:28 PM
Aku anak tahun 70an brader. Zaman mak aku dulu mana ada microwave oven. Mgkn adalah kot. tp kami o ...

Heat atas stove tak boleh?kau ni memang jenis bebal atau bodoh? The idea I was throwing to you was that, kalau pun mak  kau a working mom waktu itu, dan kalau dia bukan jenis malas nak mampos...apa masalah utk dia bangun awal sedikit to do pre cook supaya kau dapat makan bila kau pulang dari sekolah sebelah tengahari?

stingerattacks replied at 9-4-2017 10:36 PM
Heat atas stove tak boleh?kau ni memang jenis bebal atau bodoh? The idea I was throwing to you was ...

Ko ni nampaknya ada masalah anger management.  Dah pergi main jauh2. Malas nak layan org yg suka mengarut garut tak tentu hala begini.

sayawifenikmie replied at 9-4-2017 10:33 PM
hi stink .....  long time no see .......

Where did that stink come from?

Kahkahkahkahakhakah

Peterpan17 replied at 9-4-2017 10:38 PM
Ko ni nampaknya ada masalah anger management.  Dah pergi main jauh2. Malas nak layan org yg suka m ...

Kalaupun nak tunjukkan kebodohan kau, jangan sampai bertingket tingket.
Balik siapa nak masakan kalau mak kau bekerja you were saying right? So kalau rumah kau api semua takda,by your own admission,walaupun mak  kau tak bekerja...Dia masak waktu itu dapat api dari mana? Mancis dinyala kat bulu no nok?

Bodoh......

Rate

1

Follow Us
Pilihan masing2.. daripada lulus pmr jadi pegawai gred g30.. makan rasuah baik jd suri rumah.. akak jd suri rumah pun ada bibik.. tgh hari mengangkang tgk wanita hari ini.. education akak master je.. xlarat nak buat phd mcm azizan osman penipu

Peterpan17 replied at 9-4-2017 09:48 PM
Point aku disini FC, wanita should have their own choice nak jd surirumah ke, nak jd wanita bekerj ...
Faham point yang abang cuba ketengahkan. Sama juga seperti FC cuba memahami those yang tak ada pilihan. Banyak komen-komen dari dulu FC baca .. ramai yang nak ja duduk rumah dan jaga anak sendiri. Tapi dah terikat dengan hutang sblom kawin? Tapi terpaksa bekerja sebab gaji suami tak mencukupi? Keluarga sendiri sebelah isteri masih memerlukan bantuan kewangan tetap?
Mak FC dulu sblom kawin pun bekerja. Tapi berenti sendiri .. atas pilihan dia sendiri sebab nak jaga sendiri anak-anak. Kata nya dia sedikit pun tak menyesal walaupun seperti yang kita dah bincangkan awal-awal .. ramai saja perempuan menjadi musuh perempuan sendiri.

kalau bekerja di rumah pun kira suri rumah juga ke? #tanyeje

hzln replied at 8-4-2017 07:43 AM
kadang2 aku kesian dgn adik ipar aku yg x keja, laki ie adik aku yg tanggung serba serbi, dah gaji b ...

rumahtangga akan jd haru kalau org luar terutama mak2 atau mak mentua masuk cmpur. serius. even dgn mak sendri pun akan rasa..omaigod..please help me!

naina replied at 10-4-2017 10:27 PM
rumahtangga akan jd haru kalau org luar terutama mak2 atau mak mentua masuk cmpur. serius. even dg ...

tapi skrg adik ipar aku tu adalah start buat parttime katering, joint venture dgn mak dia
so sibuk sikit la skrg
terbatas sikit ah masa nak datang selalu, bawak anak dia tu jumpa mak aku
ehhh skrg mak aku komplen pulak, rindu kat cucu, lama dah x tgk cucu yg tu, lama dah cucu tu x bermalam situ
ntah, aku pun pening, org tua ni kadang payah nak kita paham, apa yg depa nak sebenar2nya?

hzln replied at 10-4-2017 10:55 PM
tapi skrg adik ipar aku tu adalah start buat parttime katering, joint venture dgn mak dia
so sibu ...

dorang nak anak2 duduk dgn dorang. br meriah. ada org jaga. mcm mak aku selalu suruh ktorang duduk dgn dia xpun buat rumah kt tepi2 ni ha. tp haram abg kakak aku nk buat cni..huhu.
bak kata kakak aku kalau nk buat rumah buat jauh2 ckit. dekat2 nanti byk la bunyi nya. hehe

bila anak2 semua dah besar....baru kita akan merasa sunyi...sekurang2nya kalo masih bekerja blh mengisi masa..tetapi semua orang ada alasannya, pilihlah yg terbaik.

pelicano replied at 8-4-2017 06:54 PM
Seelok-eloknya kerja lah, sbb kebanyakan mentality full time housewife ni agak sempit sikit....criti ...

ada mslh self esteem kot...aku tgk kwn2 yg xbekerja dan ipar2 aku yg xbekerja pun camtu..ada tu blaja tinggi2 smpi PHD...kitaorg ni plak mls nk amik port...byk benda lain nk pk...

non issue.

Yg i tak setuju cakap 'apa guna belajar tinggi kalau nak duduk rumah'.

Bagi i, belajar tinggi2 ni adalah satu tanggungjawab utk setiap insan, dalam islam pun. Tak bermakna ko belajar tinggi ko kena keja. Tapi bila u belajar tinggi, cara fikir, cara u handle masalah akan lain berkembang. Paling2 tidak, ko boleh ajar anak ko sendiri jadi pandai kat rumah.

Sampai bila pun msia tak jadi negara maju kalau kita ada pemikiran kalau nak duduk rumah takyah belajar. Choiiii

Byk aku kenal suri rumah yg ada phd.. Kalau laki mampu apa salahnya.pilihan masing2..

jiwarasa replied at 6-4-2017 04:18 PM
kalo dapat laki kaya apedehal.. dok rumah sudah

mmg la
tapi kalau satu hari laki tinggalkan kita
ngagau jugak kita kan?

iznanaziz replied at 13-4-2017 04:18 PM
mmg la
tapi kalau satu hari laki tinggalkan kita
ngagau jugak kita kan?

awal2 dah fikir kena tinggal. macam mana ni

Mak modern belajar tinggi but turned to be housewife memang bagus. Witness sendiri yang diorang ni banyak membaca so rajinla create simple games untuk asah motor skills anak la language and mathematical skills sedari kecil.

ddhuhazz replied at 7-4-2017 08:39 AM
4 tahun lepas i sanggup berhenti dr gaji purata 5 angka sebulan.
Perkara pertama i pastikan. I dah ...

Salute akak and husband!