CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

[Tempatan] (VIDEO) Belajar Tinggi-Tinggi, Jadi Suri Rumah Je?

Please la akak2 surirumah kalau bleh ada side income pegang duit sendiri jgn mengharap pd laki walaupun dia kaya raya..esok2 laki buat perangai kene tinggal dek laki.atau laki meninggal tinggalkan hutang keliling pinggang..at least akak2 dah ada side income boleh cover living cost anak beranak

Dwdrum replied at 7-4-2017 02:15 AM
But such a waste if ada kepakaran tidak contribute pada society .
Hey..some women bukan kerja seba ...

Some women mmg nak keje sbb utk prepare in advance kut2 tetiba laki mati eksiden ke bagai... Sapo lak nak bagi nafkah lps laki mati..
Nk harap insurans?  Itu pun kalo laki ada amik insurans
Dah byk kes dlm news kat CI ni
Lps laki mati, bini x keje.. Kene halau kuar dr rumah sewa. Umah kene lelong etc.kene setelkan bil2...pendek kata sume pakai duit la zaman skang ni

Jadilah housewife yg bijak ya. Walau tak bekerja, secure kan lah diri dari segi financial. Langit tak selalu cerah.
Bukan utk fulltime housewife jer, working wife pun sama. Secure yourself financially

alah sukahati diorg la rozi oiiiii....ko pun esok ni dpt tan sri kaya pinang ko, takkan ko nak bersesak kat jalan tu gi keroje...ye dak?

BelitaBela replied at 7-4-2017 09:10 AM
Jadilah housewife yg bijak ya. Walau tak bekerja, secure kan lah diri dari segi financial. Langit ta ...

Setuju!!!

belilies replied at 6-4-2017 03:33 PM
Mak org dulu dulu suri rumah gak, menjadi org berguna juga kita ni. Educated women yg jd stay at hom ...

Betul tu..mak kita pon benti keje sbb persitiwa maid lari ikut boyfren masa mak kat ofis. Tinggal la adik2 (masa tu semua kecik2) bbrp jam, nsb baik jiran prihatin & call mak suruh balik. Mmg la mslh kewangan tu ada tp mmg takde pilihan masa tu memandangkan nenek dah meninggal.

Follow Us
Jorja replied at 6-4-2017 07:43 PM
To me suri rumah ni ada 2 jenis.. 1,, yg jenis busy kt rumah.. busy kemas rumah..tanam bunga.. jaga  ...

setujukkk sangattt...

wife yg keje or x keje sama jer, as long u pandai handle rumahtangga suami n anak2...

yang penting jangan MALAS

mrsamz replied at 7-4-2017 08:44 AM
Please la akak2 surirumah kalau bleh ada side income pegang duit sendiri jgn mengharap pd laki walau ...

Ni sy setuju.. me walau dah berhenti still buat part time jual rumah/tanah Sbb me pakar bab ni je     . Tp x pulun la sampai x dpt jaga anak. Pastikan ade insurans dn jgn sekali2 bg peluang kat laki x bg nafkah     ...  bukan nak jd queen control. Tp kene bijak.. back up plan kene ade sbb x tahu mcm mana nasib akan dtg...

JeepersCreepers replied at 7-4-2017 10:07 AM
Betul tu..mak kita pon benti keje sbb persitiwa maid lari ikut boyfren masa mak kat ofis. Tinggal  ...

Betul tu. Mentaliti tu yg kene ubah. Jgn sbb dia bljr tinggi, dia xblh ddk umah.

Dr umah pun blh je buat home based biz. Boleh bahagi masa ngan anak2. Sejuk mata bila tengok anak2 mbesar dpan mata.

klu aku..buat masa skrg mmg tak la nk berhenti keje jd full time housewife...ble umo dh akhir 40 atau cecah 50 an bsok bru pk kot...klu pjg umo la...skrg ni walau laki aku gj sket je dr aku tp blh jer nk berhenti dan dia blh je sara aku.... tp aku suka bekerja..dan dia pun galakkan aku bekerja..sbb mak dia dulu pun bekerja...umo 60 bru bersara...so dia dh biasa org ppuan bekerja...

skrg pun aku bukan bekerja mkn gj je...tp aku pun jual2 jgk..jual ikan la..jual keropok lekor la..jual la apa2 yg blh di jual...ni nak raya mungkin aku jual kuih raya lg...

Baru berkenalan dengan sorang lady..after 26 years duk umh jaga anak..dia sambung phd dlm bidang fizik..
Passion dia dlm research n academic..
Kagum sangat dgn dia..dok umh jaga anak xbermaksud cita2 dia terhenti kat situ..

Duk rumah jaga n ajar anak..ok gak kan dari hantar tusyen n bagi maid jaga?

Edited by mokcikKSKB at 7-4-2017 11:17 AM

Aku kerja almost 10 tahun sblm jd surirumah. The biggest sacrifice yg aku pernah buat. Aku amik defree scholarship dan master pon under scholarship jugak. Semua aku dh bayar bond kerja yg 10tahun tu. Skang masa aku berehat jap dr mentaliti pprt pekerja yg makan gaji buta. Support anak2 aku skolah..alhamdulillah ada jugak hasil. Aku lahirkan anak bukan nk bg anak aku jd balaci aku di hari tua tp aku lahirkan anak sbg penyambung keturunan dgn harapan anak2 aku jd org berguna pada diri sendiri dan masyarakat. Cukup2 lah dgn mentaliti lahirkan anak supaya nnti kita dh tua ada anak2 nk jga kita..jaga diri sendirlah weiii..kumpul duit supaya bila nyanyok x bleh bjlan nnti boleh dok old folks home.

Duit byk, mak ayah senang,
Best apa duduk rumh

Cousin iols surirumah. Laki keje askar. Nak tambah income dia jaga anak2 askar,10 org tuu dari yg baby smpai yg dah sekolah.

Normally yg senang berenti kerja ni dulu kerja swasta. Kalau kerja kerajaan pangkat tinggi dah, rasa tak.ramai yg nak berenti utk jd surirumah.

Normally yg senang berenti kerja ni dulu kerja swasta. Kalau kerja kerajaan pangkat tinggi dah, rasa tak.ramai yg nak berenti utk jd surirumah.

kalau kaknab nye laki kaya raya dah laki kaknab suh duk umah sajer....tapi apakan daya....rzeki tu Allah tak turunkan lagi....kalau dah rezeki melimpah ruah kaknab pun nk duk umah.....

belajar smpi degree tapi jadi surirumah kwn2 kaknab ramai jeeee, tapi xdela duk saje melangut, dorg ada business kecil2lan mereka yg leh duk kat umah...mcm amek tempahan bunga telur, baking, menjahit.....

cita2 kaknab, kalau jadi surirumah, kaknab nk menjahit dan bercucuk tanam chuollsss.....geram2 tgok melur.com nya blog.....bukan tanam bunga2 je...tanam pokok2 herba mcm2 herba tu...syok nyeee la hai

Wife ada degree and keje pun sbg engineer..gaji bagus keje pun ok tapi lepas bersalin anak pertama teros die berubah hati nk jadi suri rumah..die bgtaw jadi suri rumah lagi terasa letih dari duduk ofis.tapi die puas ati anak membesar depan mata..

FanTasyCreaTioN replied at 7-4-2017 02:46 AM
Cara persoalan diajukan .. macam lah hina sangat bila menjadi surirumah sahaja

Mentality acik acik kepam. Suri rumah tu hina pdhal depa ni dulu pun membesar dgn mak yg jd suri rumah sepenuh masa. Belajar tinggi jd suri rumah tu pun ada gunanya. Kepakaran yg ada tu blh di serap utk mendidik anak2. Bukan jenis yg biar anak2 main kat luar 2-3 pagi mcm anak takde mak bapa.