CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8083|Reply: 74

Kumpul Harta Atau Pergi Travel? - Jawapan Wanita Ini Memang Serius Padu

Sudah menjadi trend zaman sekarang, ramai anak muda gemar  mengembara, tidak kiralah dalam negara atau ke luar negara.

Bila sebut tentang mengembara, sudah pasti ia melibatkan kos dan perbelanjaan yang agak tinggi. Ramai antara kita masih lagi dibelenggu dengan pemikiran mengumpul duit dan harta adalah lebih baik daripada menghabiskan wang untuk keluar mengembara.

Namun, sebuah status yang dimuat naik oleh seorang pengembara muslimah ini bakal membuka mata anda tentang nilai sebuah pengembaraan yang tiada tolok bandingannya dengan segala harta di dunia.

"Kau ada duit, buatlah apapun. Asalkan tak beli benda yang Tuhan marah. Cuma jangan biasakan mulut berkata beli rumah dulu, dah ada harta baru fikir travel."

Tidak salah untuk mengumpul harta, malah menurutnya lagi jika mampu buatlah kedua-duanya sekali.

Dia juga amat menggalakkan dan menyeru sesiapa sahaja untuk keluar mengembara untuk mendapatkan pengalaman sebanyak mungkin merantau di negara orang. Malah dalam Islam sendiri, perkara ini amat digalakkan.

Foto: FB Nota Perempuan Backpacker

"ergi travel. Kita masih boleh hidup secara nomad - berjalan dan berumah di mana-mana saja asalkan jangan kau ceroboh rumah dan pejabat orang lain."

Statusnya ini mendapat pelbagai reaksi dari netizen. Ada yang bersetuju, namun ada juga yang membangkang pendiriannya.

Walau apa pun, masing-masing mempunyai sebab yang tersendiri. Hormatilah pandangan peribadi masing-masing. Cuma apa yang ditekankan di sini adalah betapa berharganya sebuah pengembaraan dan cara untuk menggunakan waktu anda dengan sebaik mungkin.

Pendapat anda pula bagaimana? -CARI

Aku pun suka travel.. waktu sihat ni bawa anak2 mkn angin. Duit boleh dicari. Yg penting happy..

pergh setiap bulan dia pergi travel, banyaknya cuti!
Duit tu satu hal, sedih bila nak ambik cuti pun takleh

Kalau single senang nak travel,budget pun tak banyak.

tak suka travel asek mikir membuang kat mana je

Star_el replied at 2-3-2017 03:04 PM
Duit tu satu hal, sedih bila nak ambik cuti pu ...

setuju..mau meroyan bos aku tiap2 bln minta cuti haha apa pun i mmg suka travel tambahan masih single.simpan duit byk2 nak buat apa anak takde nk waris kat sapa baik aku lenjan duit sementara tgh sihat.rumah dah ada 1 kete ada 1 cukuplah kang ramai lak nak rebut harta aku

Follow Us
To each his own.

Kau sembang klcc bole runtuh dik. Tgk kau travel tiap2 bulan igt dlm Malaysia nan aman ni sbb ko ckp dari gemenceh ke taiping dh kira travel.. hmmm duit kau, lantak lah

Masa bujang paling best travel.bwk diri je. Persiapan pun xbyk. Bila dh ada anak hah kau pening kepala mana 1 nk susun dulu. Anak kecik lg lah. Nk makan cmne kalau toddler yg xmkn kasar lg..sempat ke nk buat bubur, puree..nk jalan2 xkn nk dukung aje..haihh

rancang perbelanjaan melancong anda. buat jadual and homework sikit ttg tempat yang hendak dituju. InsyaAllah gaji RM1,000 sebulan pun boleh pergi melancong tapi dengan syarat...

tukar gaya hidup yang sentiasa suka bermewah2 dan tukar2 gajet.

kbai.

Star_el replied at 2-3-2017 03:04 PM
Duit tu satu hal, sedih bila nak ambik cuti pu ...

raising questions...tiap bulan travel...aku syak makpak kaya ni...jenis campak duit je tiap kali mintak...x keje ke tiap2 bln travel???

helicornia replied at 2-3-2017 03:18 PM
setuju..mau meroyan bos aku tiap2 bln minta cuti haha apa pun i mmg suka travel tambahan masih sin ...

Sama la ngn aku. Waris Xde. Harta tu ada la bli skit2. Pastu g jalan2

cekgihani replied at 2-3-2017 03:39 PM

wah ada geng travel ni kan...kumpul rete byk2 pun nk bg sapa..aku heran org single dok kemut duit klu mati tk sempat rasa nk simpan utk sapa tk tau.lain la klu dia infaq n wakaf byk2 duit dia ada la faedah gak

cekgihani replied at 2-3-2017 03:39 PM

wah ada geng travel ni kan...kumpul rete byk2 pun nk bg sapa..aku heran org single dok kemut duit klu mati tk sempat rasa nk simpan utk sapa tk tau.lain la klu dia infaq n wakaf byk2 duit dia ada la faedah gak

Minah ni orang gemencheh ker.. kg aku tu...

onexox97 replied at 2-3-2017 03:13 PM
tak suka travel asek mikir membuang kat mana je

kahkahkah kalo jenis yg berak sekali seminggu tuh no problem....kawan aku ader jenis camtuh

ada satu benda dia lupa nak cakap,
kalau nak travel, pastikan kau tak ada berhutang dengan orang.
dah bebas hutang, bolehlah sembang...

ni ada orang, duk tayang travel sana sini makan sedap,
tapi hutang kawan bawah 500 pun cirit nak bayar...

aku walaupun single.... bila bercuti aku angkut mak bapak aku.
terpikir masa ni aku korbankan utk bagi diorg happy. mak bapak aku xpernah bercuti jauh2... apa salahnye. berabis kali ni, lepas cuti... kumpul duit lagi.
aku cakap jangan pikir apa2... bwk badan aje dgn duit nk beli barang sendiri sbb budget aku pun ciput.
bila dah berkeluarga, mungkin susah aku nak bawak diorang.

I will support both! Kumpul harta dan pergi travel. Trust me, you can have both.

Boleh je buat kedua-duanya serentak.  Kalau nak tunggu dah pencen nak pulak kalau dah terpaksa berjalan guna tongkat walaupun duit banyak tapi nak jalan kemana2 dah tak ada maknanya.