CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: CARI-MAMS

Netizen Ini Kasi 'Brainwash' Mereka Yang Suka Kutuk Pusat Zakat, Baitulmal

Edited by purpleblast at 18-9-2016 03:18 PM

Aku sentiasa kagum dengan orang buat kerja sukarelawan memberi makan/bantuan kepada gelandangan. Tetapi.... tak ke tindakan tu membuatkan mereka semakin malas berusaha bekerja mencari rezeki? Bila baca komen di sini memang ada mentaliti gelandangan jenis yang suka hidup macam tu tanpa hendak memajukan diri.. dapat bantuan pun tidak digunakan untuk diri sendiri...

dah biasa semua orang bagi..tiba kena reja,guna kudrat mana nk mau

mommymonster82 replied at 17-9-2016 11:28 AM
Dpt tahu ada org miskin yg dpt bantuan dr pjbt zakat pastu dorg akn sewakn or jual brg2 yg di sediak ...

betul tu.. mmg byk je dpt aduan ttg ni antaranya ada segelintir asnaf ni xnk terima bantuan yg diberikan oleh pihak zakat. sbg contoh, beras. katanya sbb x makan beras jenis tu. alahaiii...

Kat kl ni byk gila la sindiket pengemis ni... Aku mmg x bagi la pada manusia yg cenggini... Aku keja penat2... Korang senang2 je nk ambik duit aku... Ada la kawan aku kata... Takkan singgit pun brkira... Masalahnya singgit tu kalau bagi kt parents yg anak dia sakit kronik nk kena beli susu, pampers ubat bagai lagi la baik dari bagi org yg mintak derma tepi2 jalan ni.... Byk auta je semua.. Kalau nk bagi pun aku akan bagi pada org buta yg tolong baca ayat al quran tu... Same goes to kat pasar2 malam yg dok kutip nk sambug blaja bagai... Aku tgok dh kat setahun ko kutip derma... Masa bilanya ko gi blaja.. Tu pun ada gak bangang yg pemurah hati bagi duit free je kt golongan gini

saladin780 replied at 15-9-2016 11:08 AM
selagi ada mentaliti 'takpelah kalu dia menipu tu urusan dia dgn tuhan'..selagi tu lah masyarakat tr ...

ramai kwn2 gua mcm tu

kerajaan  kena usahakan sesuatu untuk mengelak lebih ramai golongan spt ini di kawasan kota
makin ramai  

Follow Us
Bila jadi kes mcm ni, mls aku nk derma lg dah..kerja dorg ni amik kesempatan je atas kebaikan org lain..
Baik aku fokus kat family aku yg betul2 mmg x bape senang..tolong kuarga sendiri dlu baru tolong org..
Sekurang2nya kalau tolong kuarga, aku tau la sapa yg jenis x suka mintak2 masa kami nk menolong..

mommyzhaf replied at 19-9-2016 11:46 AM
betul tu.. mmg byk je dpt aduan ttg ni antaranya ada segelintir asnaf ni xnk terima bantuan yg dib ...

Ada asnaf mmg patut dtolong..buka jln.. pastu dorg boleh usaha sendiri..
Tp
Ada asnaf nk cr jln mudah je..
Barang bantuan disewa..lesen ke apa bg kt org lain..

tanak-balik replied at 19-9-2016 03:30 PM
Bila jadi kes mcm ni, mls aku nk derma lg dah..kerja dorg ni amik kesempatan je atas kebaikan org la ...

Betul tu..me pon skrg mcm u..
Mmg dlm islam pon kena utamkan saudara mara dulu..

Klu xde me cari murid2.. minta kawan2 cikgu bgtahu murid yg susah..situ me start bantu..

Ya..kalau ada yg berniaga..minyak wangi ke..kropok ke..aku akan beli dan bayar nilai brg tu..xde nak bg lebih2..kalau tisu tu 20 sen la aku bg..memang x bg derma sesaja je kat golongan ni..bkn kedekut tp x nak galakkan diorang mengemis..klu nak bg.trus pada pusat pengurusan.

Memang diorang ni amik kesempatan..dgn aku mmg x dpt la..suami aku slalu tegur..ah..biar la.duit aku.suka ati aku nak bg ke x nak..

Nak2 masa mkn..masa tu la keliling meja nak minta derma..memang aku hangin je..jd x lalu nak mkn..

tepuk dada tanya selera.....
dah beri betis nak peha...
tak cukup sekaki nak  sedepa...
bantuan  macam2 dah banyak terima...

"...Sesungguhnya Allah tidak akan mengubah nasib suatu kaum kecuali kaum itu sendiri yang mengubah apa apa yang pada diri mereka..."

12
Return to list New