CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-IIN

Gadis Bakal Bergelar Doktor Dipandang Hina Gara Bekerja Di Kedai Buku

kalau dia dah jadi doktor, macam-macam ragam orang dia akan jumpa....
ni baru sikit je...

Lawanya dia.....

awek cun tulis status senang je nak viral.

ni kak hasanah versi chantekk ni..x logik

Saya percaya ada org akan ckp mcm ni tapi tidak la depan2. I dont buy it.

Kak hasanah?

Follow Us
gigahertz replied at 7-9-2016 02:30 PM
dalam petikan takde.pun tulis kata dia doktor

Rasenye minah ni baru abis belajar medik. Tgh tggu housemanship.

Nham22 replied at 7-9-2016 11:28 AM
Ayoooo ade ke orang zaman sekarang nak tegur orang lain mcm makcik ni buat dengan menyindir... tak l ...

Aku pun penah kene, keje kat parkson sbg promoter masa cuti sem.. jumpa cikgu sekolah aku. Memang dia xpenah mengajar aku, tp sebab dia penolong kanan so aku tegurla sebab aku knl.

Bila aku tegur perkenalkan diri & tanya kabar mak aih belagak nak mampus. Salam pastu buat bodoh je. Terasa hina aku..menyesal tegur dia

Aku jumpa cikgu non muslim punya la bagus bercakap dgn aku walaupun xpenah mengajar aku. Tula cikgu pun pandang rendah.

Dia ingat selamanya aku keje situ, sekarang rezeki aku keje sbg bank officer. Alhamdulillah

Rizkss replied at 7-9-2016 06:44 PM
Aku pun penah kene, keje kat parkson sbg promoter masa cuti sem.. jumpa cikgu sekolah aku. Meman ...

Ada sekali tu aku keje sebagai penjaga kedai pun dipandang hina jugak dgn sorang makcik ni. Siap tanya kenapa aku tak sambung belajar. Pdhal dia tak tau aku ni cuti sem dkt 1 IPTA. Siap dok bangga anak dia yg dpt 6A je masuk UM. Pandang hina betul. Padahal dia tak tau aku ni Best student kat skolah ms spm. Sekali bila aku bukak mulut baru terdiam dok bangga sgt. Bila aku tanya anak makcik buat apa waktu cuti sem? Setakat dok umah melantak membuta baik jgn nak pandang hina kat anak org

gigahertz replied at 7-9-2016 02:30 PM
dalam petikan takde.pun tulis kata dia doktor

Tengok gambar dia...ada tertera - a doctor who writes  

Ke itu bukan gambar dia  

Lawa la dia...ploles.....I lab u

Hahaha.. Logik je ada makcik2 perangai cenggini... Tea pun penah kena ngn sedara tea, but distant relatives laa.. Kena masa kenduri cousin tea.. Masa tu kitorang sume pakai tema gold... Then kebetulan staf2 caterer angkat pinggan mangkuk, hidang lauk & basuh pinggan pun pakai tema gold jugak, ala2 confuse sket ngn tema tuan rumah.. Masa tu tea jadi penyambut tetamu kat kenduri tu & pegang bucket utk hadiah2 tetamu...

Then ada satu merz tetiba menjalar masok parking tengah2 alam between khemah attendees & pentas yg tengah wat show, blocking people's view la.. Then tea as penyambut tetamu, politely gi kat diorang and mention parking space just 20 meters je from here (duhh, ) pasni bleh alih kenderaan...

The makcik (husband dia dah blah terus gi tempat seats vip as families dpt seat vip), ingatkan tea staf catering (basuh pinggan/ hidang lauk).. Makcik tu terus pandang atas bawah tea and sound "kita ni alang2 pakai kereta, biarlah pakai keta besar mahal terus cam kami ni... Tapi kalo orang mcm awak ni, nak sampai level mcm kami ni, KENA MENGAJI TINGGI SIKIT LAH" dia sound tu sikit punye kuat, orang2 dalam khemah & kazen2 tea sume tergamam sbb dengar tea kena sound.. Mak sedara tea pun ada dengar jugak..
Bila makcik tu masuk ke dalam rumah utk tengok pengantin, terus mak sedara tea naik angin heret tangan tea sekali utk "kenalkan" tea pada makcik sedara kitorang tu... Masuk je kat dalam, mak sedara tea terus introduce "ni laa anak sedara sy *****, dia ni senior manager kat ***** o&g co..." Sampai la ni makcik tu kalo terserempak tea kat majlis family dia cam segan2 sket... Tp perangai berlagak dia tu mmg tak abes la

manusia2 yg dlm kategori normal, tapi xder consciouness. semuanya terkandung dlm psikologi minda manusia. org mcm ni boleh agak mcm mana perjalanan hidupnya.  

westaste1 replied at 7-9-2016 12:14 PM
manusia2 yg dlm kategori normal, tapi xder consciouness. semuanya terkandung dlm psikologi minda man ...

sebenarnya kan kita nusantara melayu ni (indon brunei malaysia) kena main dengan pihak Barat. Kita di momokkan dengan oxford, raffles ,havard , peguam,lawyer,doctor tapi BillGates sendiri drop study Havard. markzulkerberg pun sama.

Ok la belajar untuk sentap. Nanti2 bila jadi doktor pun ramai pesakit beri ayat lagi sentap gak.

Ayoooo ade ke orang zaman sekarang nak tegur orang lain mcm makcik ni buat dengan menyindir... tak l ...

adaaaa...... pernah dengar cerita sebiji mcm ni juga. jgnkan mak budak tu mulut mcm puaka, kekdg rakan2 keliling tempat kita keja pun mulut mcm bontot ayam. pekerja baru buat salah(tak ikut protokol kedai)...bukan dia nak pi bagitau secara personal kat budak tu, dia pi canang dulu kesalahan budak ni kat rakan2 kutuk dia, pastu sindir2. kalau ginilah perangai...sampai mati pun budak tu takkan tau salah dia apa. dia akan buat salah lagi dikemudian hari dan lagi dan lagi...pastu kena kutuk lagi.
perangai mcm apa je... umur awal 30an tu. mulut tak pernah amik pengajaran dari kejadian orang lain. mungkin dia tak pernah kena kutuk kot. agaknya family dia pun jenis gitu. mcm penulis ni ckp la...cantik acuan, cantik la hasilnya.

Edited by LuLu^Lost at 7-9-2016 10:08 PM

= double post = = double post = = double post =

now a days, I am more respect to people yg keje2 cleaners cashiers bagai ni.

Ada kak nham...

Masa iols tgu nak.konvo ...iols pernah keje cashier ..
Kena maki dek pompuan cina sbb baju yg dia nak beli tu xda discount ...

bagus jugak budak bakal doktor ni ..viralkan.. bagi jenis orang2 yang selalu hina orang nie sedar sikit..macamlah dia bagus sangat