CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: monxys

Kerana seputik mangga kereta " total lost"

tengok pulak esok ni kete korang pecah cermin sbb  "Ala budak" baling buah mangga, nak tgk kesabaran  korg dlm "menyergah" budak tu pulak

pakcik tu mmg salah gak..tengking2 mcm tu.. tp I mostly marah dkt parent die, kan dlm video tu pak cik siap ckp dh dua tiga kali kete die kene baling.. mgkn taufan katrina tgh melanda kot, mmg kene hambur la bdk tu... I syak la bdk tu buat bnd ni bny kali cume xterkantoi je.. tp bileh dh kene, bru bertemu buku dengan ruas... ade pro an cons juga bile kene mrh mcm tu.. at least lps ni die beringat la.. maknye pon tgk2 a anak dkt luar tu tgh buat ape...jgn dok lps sgt keluar.. tkt mgkn ade bhny lain plak.. skrg ni dh la mcm2 kes berlaku..

setel sndr sudahla. nak viral2 last2 aib ko pun bukak skali

banyak komen2 yang bernas. apa-apa pun sama2 la dalam mendidik budak, memang tak boleh buat tak tau kalau nampak anak buah atau jirang perangai teruk.

tapi jangan la menegur sampai menenking orang, dari nak insaf terus marah lepas tu viralkan.

diizzzek replied at 5-9-2016 01:06 PM
aku tengah marah ni...aku tak hempuk anak kau dah baik tau.
cakap senang la..anak kau kurang aj ...

Follow Us
Aku nengok mak dia cam tak proaktif bila anak di buat gitu. Instead of tanya why buat gitu. Dia tarik budak tu kearah badan belakang an act to defend her child. Pakcik tu buat gitu (mention 3 kali kena) utk menakut nakutkan. Klau mak dia buat don know kemungkinan kereta lain or kereta pakcik tu kena mungkin bukan dengan buah tapi dengan batu. Pakcik tu bukan nak belasah. Tapi nak menakut nakutkan budak tu. Dah mak dia buat dont know peluk je budak tu. And also budak tu pun bukan genuine nangis. Can hear dia nangis sekejap je  (tantrum nak show nak attention) bila pakcik terus mengamuk boleh senyap pulak.

Ada kes budak calar rosakkan kereta few years back. Ingatkan orang jahat. Habis kereta rosak. Sorang start pasang camera. So dapat tangkap siapa. Budak tadika or sekolah rendah buat for fun. Sama dengan budak nilah.

Pakcik tu bukan kata budak tu barua. Pakcik tu kan tanya 'aku ni barua kau ke?  

Instead of aplogize and kata saya akan ajar anak saya. Dia cakap saya minta maaf. Tu yg pokcik tu marah sangat. Kalau ye minta maaf why u viral??  Ni clearly act of defence. Kelaurga ko tak bersalah. Ko tengok jelah nanti anak ko naik lemau punya.

Super-M replied at 5-9-2016 01:47 PM
Sebenarnya aku rasa lelaki tu Lepas geram sbb marah Kat mak pak Jenis tak Tahu jaga anak.
Aku perna ...

Geram kan org mcm ni.... Kes aku lg la teruk, anak buah dtg rumah buat mcm tempat lepas geram dia org... Sofa single aku boleh anak buah aku angkat hempas, angkat hempas kat family hall, aku tgh borak2 dgn mak dia kat tingkat bawah sampai stress bunyi gedegang gedegung, aku suh la Mak dia pi tegur anak dia, boleh mak dia jawap, 'ala malas la nak naik atas, tak larat'... Aku bersabar je la... Nak marah2 bapak diaorg tu panas baran mmg boleh gaduh la kalau tegur anak2 dia org...

ha kan dah mendapat..

pakcik tu cakap dah 3 kali die kena. mmg budak tak makan saman ni. hehe

Aku stuju dia mrh mak pak bdk tu.. Bdk gertak ckit2 jela..