CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Rumah Borak Warga FD yang penuh dengan warna warni kehidupan, cukup-cukuplah gad

Close [Copy link]
cmf_blingblings replied at 13-11-2018 04:21 PM
ni dah kira parah dah ni. Syok layan puak-puak ni last terlondeh habih

wei, hangpa rindu acik ...

kat umah sebelah MN satu lagi dah reply2 komen lps tu blah..   asalkan dapat membahan kan..  

Edited by cmf_blingblings at 14-11-2018 04:20 PM

2 kejadian major semalam

1. kereta kena langgar dek Bangla mabuk, kemik boot. Nak saman sapa? Bangla yg putus jari tu? Buang masa nak buat polis report. Repair dlm 600.00, claim insurance? Malaslah..nak marah anak akupun hmmm nanti sentap pulak. Buakn dia drive, parkingpun kena langgar.

2. letrik terputus dari pukul 10 mlm sampai 6 pagi tadi..sekarang jd zombi kampong yooi. Masa inilah kita terasa bertapa nikmatnya kalau rumah apartment tingkat 25, buka pintu tingkap angin sejuk masuk, nyamukpun tak da. Kalau dok kampung yg penuh belukar ni mmg berbintatlah kena ratah dgn nyamuk. Nyamuk ni bukan manusia ja dia rekah, kucingpun kena hurung sianlahh kucing-kucing aku. semua lemau hari ni...ehh  mmg hari-haripun lemau makhluk bernama kucing ni

aku rasa whatsapp group ni membawa keburukan dari kebaikan, terutama yg berkenaan kawan-kawan sekolah yg dah 30 tahun lebih tak jumpa.

Dlm 5 minit ada beratus chat , berderet-deret yg aku tak larat dan mungkin tak pernah baca, setiap kali aku keluar dari group-group ada aja kengkawan create group baru masukkan nombor aku sekali, tah apa yg depa nak sangat aku masuk group tupun aku tak tau. Sekadar seminggu sekali ucap waalaikum salam di subuh hari tu tak mendatangkan impact langsung

Adakah aku jenis pemalas membaca? Mungkinlah, bila bab mempermainkan perkataan janda tu aku jadi tak bestlah... hangpa ingat janda ni boleh buat main ka? Tak kesian ka kat kawan-kawan yg janda dlm group tu? Depa minta ka jd lagu tu? Malaslahhhh

pagi ni hujan lebat sekejap..klu weekend aku dah tarik selimut balik dah..tapi hari keje..
last week aku pegi jgk la wedding tu dgn hanak ikan..  meriah wedding nya..pasangan doktor muda.. maknya pun baik sangat2..mcm dah kenal lama plk dgn aku.. erk sampai ckp muka aku mcm amyra rosli.. jauh panggang dari api..celah mananya yg sama pun ntah ler..

partner aku dok gelak2 jer dengar.. aku ckp ke dia sudah..lps ni ajak org lain plak nak kemana pun..aku pun bukannya always available..banyak lagi keje aku nak buat..

tomAliBN replied at 10-11-2018 04:35 PM
assalamualaikum tuan.

parinAmat masih hidup atau pusaka peninggalan dia anak2 dah faraidkan sem ...

Salam....

Alive and kicking, cuma anak anak Tak menyabar nyabar, harta yang diperuntukan untuk difaraidkan sudah dibahagi bahagi

cmf_blingblings replied at 12-11-2018 05:38 PM
Sendiri quote sendiri punya posting ahhhh, best ahh buat banyak multinick, I pun nak jugak lahhhh
...

There can only be one manak...

Follow Us
Menakautau replied at 15-11-2018 01:03 PM
Salam....

Alive and kicking, cuma anak anak Tak menyabar nyabar, harta yang diperuntukan untuk  ...

anak dia yang tua mesti claim lebih nnt tu, demokrasi terpimpin katanya.

cmf_blingblings replied at 14-11-2018 04:16 PM
2 kejadian major semalam

1. kereta kena langgar dek Bangla mabuk, kemik boot. Nak saman sapa? Ban ...

Bangla putus jari major insident..kalau Anak hang yang putus jari? Catastrophe????

Apalah sangat setakat rm 600 nak claim insurance utk boot yang kemek kan???? Lain lah kalau jari si gayah tuh Yang putus???

Ok next....

tomAliBN replied at 15-11-2018 01:05 PM
anak dia yang tua mesti claim lebih nnt tu, demokrasi terpimpin katanya.

ayah belum mati dah bergasak harta Ayah...kalau Ayah mati....silap silap jenazah ayah  kena bergerak sendirik pi kubur...Anak Anak kecik hati...harta Tak bagi sama rata....

Inilah sandiwara dunia...

myakayina replied at 15-11-2018 11:53 AM
pagi ni hujan lebat sekejap..klu weekend aku dah tarik selimut balik dah..tapi hari keje..
last w ...

Kembang buah dada ler dapat sebut keluar dgn hanak ikan....????

cmf_blingblings replied at 14-11-2018 05:45 PM
aku rasa whatsapp group ni membawa keburukan dari kebaikan, terutama yg berkenaan kawan-kawan sekola ...

Kalau janda gred macam myakanina.....terhoyang hayang...kehulu kehilir..gebang "lihatlah dunia, siapa kata janda Tak mampo sara hanak ikan"

Camna image janda tuh nak dipandang baik???

Tell me...tell me....

Menakautau replied at 15-11-2018 01:11 PM
ayah belum mati dah bergasak harta Ayah...kalau Ayah mati....silap silap jenazah ayah  kena berger ...

tu kalau si ayah ada tinggal harta. kalau tinggal hutang, mau bertahun2 si anak bertahun2 maki arwah tepi kubur.

tomAliBN replied at 15-11-2018 01:19 PM
tu kalau si ayah ada tinggal harta. kalau tinggal hutang, mau bertahun2 si anak bertahun2 maki arw ...

Maki tepi kubur satu hal.....kalau dead body ayah di embam.dijadikan statue  ....supaya boleh jadi dart board camno????

rospinki replied at 18-10-2018 10:06 AM
aku ada idea yg baik punya hadiah apa nk bagi kat toklaki hang..tapi takut bling2 marahselamat a ...

Hang ingat blingbling factory buat Anak macam hang???

Nak kasi baby sorang lagi as  gift utk Tok laki dia???

Agak agak ler hang nee pun robin.....

Menakautau replied at 15-11-2018 01:23 PM
Maki tepi kubur satu hal.....kalau dead body ayah di embam.dijadikan statue  ....supaya boleh jadi ...

kau dah la hidup menyusahkan anak2, dah mati pun susahkan anak2. maki sianak sambil baling dart sekuat hati.

Menakautau replied at 15-11-2018 01:15 PM
Kembang buah dada ler dapat sebut keluar dgn hanak ikan....????

ko ada bukti aku sara hanak ikan ke? beware dgn apa yg ko taip disini manak.. fitnah ko tanggung dosanya ok..  oh ya, baideway at least aku tak hadap laki org ok.. and mind your own business.. aku baru taip hanak ikan ko yg menggelupur lebih..  and my hanak ikan bukan bewak ok..no need to sara him.. takyah nak jaja sana sini nama aku and the rest ok..adios!

tomAliBN replied at 15-11-2018 01:30 PM
kau dah la hidup menyusahkan anak2, dah mati pun susahkan anak2. maki sianak sambil baling dart se ...

Kesian parityaamat...ingatkan dapat Anak berderet deret dapat doakan utknya bila Dia takda...last last Anak Anak buat Dia jadi dart board....

Edited by Menakautau at 15-11-2018 01:41 PM
myakayina replied at 15-11-2018 01:30 PM
ko ada bukti aku sara hanak ikan ke? beware dgn apa yg ko taip disini manak.. fitnah ko tanggung d ...
Hang tayang hanak ikan  kat sini nak tunjuk kemampuan???atau camna???

Manak to be wary of wt manak taip Atau hang yang sengaja bukak ruang utk kena pow???

Hng jgn ambik hati sngat dgn isteri orang Yang takut sangat janda macam hang kebas laki derang..but hang jugak mesti lah tunjuk Kan peradaban Yang baik...jgn macam suar nk gebang kehulu hilir nak tunjuk walau dah tahap janda..masih boleh bersisian dgn hanak ikang.....mana isteri isteri orang kat dalam Nee Tak berbuku...Kan???

Menakautau replied at 15-11-2018 01:35 PM
Kesian parityaamat...ingatkan dapat Anak berderet deret dapat doakan utknya bila Dia takda...last  ...

si dino tu pun banyak can jadi target board. hutang keliling pinggang. hutang p1wimax sampai sekarang tak settle lagi tu.

tomAliBN replied at 15-11-2018 01:45 PM
si dino tu pun banyak can jadi target board. hutang keliling pinggang. hutang p1wimax sampai sekar ...

Nama si Dino tuh hang nak sebut selow sikit, dendam kesumat dia dgn legend fd nee, 7 keturunan Tak habis...

Hang bayangkan kredits dah hampir boleh beli pakej haji tetiba kena slash dek kena jentik dgn manak....

Terus tukar jadi dinopower ke Harper tuh....

Bini jadi babu bayor hutang dia kot???