CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rebecca_nur

Cerita ceriti MAHARAJA LAWAK - 2nd Edition

Close [Copy link]
kenapa ada sesetengah forumer kt sini sentap bila ada yg komen lawak jambu
pastu bangkitkan soal ed ...
IoriYagami Post at 25-4-2011 12:18

nk (like) 100ribu kali laaaaaa ngn statement kamu ini........boleee gituuu....??...

nothing wrong with the lawak from jozan..... kt mana yg menghina agama tuh? mana mana ma ...
micha Post at 25-4-2011 12:16

biasa la typical malay. buat lawak pasal mencuri tabung derma kat surau pun kira hina agama.

sama la mcm kes jual babi. bukan main melenting kalau dapat tahu ade cina jual babi dekat rumah dia. padahal takde sape pun paksa ko makan menatang tu. tu pun ada org cakap hina agama jugak. . Islam ni mudah. Manusia ni je yg buat agama kita ni jadi complicated dgn pandangan2 yg pelik2.

(mesti ade yg sentap dan cakap aku gila kaitkan kes babi pulak kat sini. aku bagi cth je)

nk  (like) 100ribu kali laaaaaa ngn statement kamu ini........boleee gituuu....??...
cikmouse Post at 25-4-2011 12:23

buli bha kalo ko~

pehal pun ,aku harap ac jgn la cepat sangat masuk,kekadang cam tersangkut je lawak dowang.

Jozan bukan buat lawak mengina agama.. salah tanggapan tue.. ustaz2 pun ada buat lawak dlm ceramah.. ...
azwandyazizan Post at 24-4-2011 05:07

tu bukan menghina agama...aku tgk ada grup lain buat, tkde sape ungkit pown....tgk sepah minggu pertama ada dia sebut sesuatu yg menunjukkan depa ni tk sensitif bab agama....

ya rabbi, x suke la post mengada2 mcm nih.....
micha Post at 25-4-2011 12:18

aku pun baca tadi....

ada ke dia tu buat lawak ngan statement tu ...tolong lahhhh......lawak sedih ssangatttt..

Follow Us
ak tgk ulangan ML dan ak tak boleh nak gelak jugak dgn lawak jambu
lawak tak fresh kot... tir ...
Gnola83 Post at 24-4-2011 15:22

mmg ada sikit tiru pendekar bujang lapok tp diberi nafas baru....so lawak depa blh diterima

ya rabbi, x suke la post mengada2 mcm nih.....
micha Post at 25-4-2011 12:18

terima kasih kerana sudi membaca posting saya dari mula sampai habis.. saya puas hati kerana dpt meng'annoying'kan kakak dgn posting tersebut.. saya mintak maaf sepenuh tulus hati saya klu kakak terasa apa2..

saya tak kutuk Jambu, saya kutuk lawak yg dibawak Jambu tersebut.. harap2 Jambu boleh buat lawak yg lagi baik drpd pakai pink macam sakai pastu pakai seluar ketat sampai nampak bentuk buah jambu air dlm seluar sama mcm sesetengah pompuan dok tayang 'camel toe'..

Utk puaskan hati peminat2 kump Jambu yg marah bebenor bila saya kutuk kump. Jambu, hanya satu dpt saya katakan :

"KUMPULAN JAMBU ADALAH KUMPULAN TERBAIK DAN SEPATUTNYA MENANG DALAM MAHARAJA LAWAK KERANA IDEA-IDEA LAWAKNYA SUNGGUH SEGAR DAN TERBAIK  SERTA MAMPU MEMBUATKAN KITA SEMUA KETAWA SEPANJANG HARI WALAUPUN SEMASA TIDUR"

Nanti kata saya nie pemohong sangat plak kan?? hehehehe.. peace, no war..

pendapat masing2.. kita kna la respek..
x yah la nk gaduh2 bagai...
kalau sampai nk cakap 'ALLAH' pun kira mhina agama..
selalu gak la kita2 ni hina agama ye..
korang pikir la sendiri sebagai org islam..
mmg mulut kita selalu je sebut camtuh kalau kita terperanjat nmpak satu bnda...
tuh la maksud johan sbnrnye bila dia sebut camtuh...

biasa la typical malay. buat lawak pasal mencuri tabung derma kat surau pun kira hina agam ...
Piaggio84 Post at 25-4-2011 12:27

setuju

jambu memang tak best dan aku harap diorang kuar selepas amir..
lantak la korang nak marah ke apa...lalalalalala

terima kasih kerana sudi membaca posting saya dari mula sampai habis.. saya puas hati kerana dpt ...
azwandyazizan Post at 25-4-2011 12:35

udah2 le tu dik oiiii..naik menyampah pulokkk tengok posting ko ni beria -ria pulok ko menaip segala..
    tak abih2 ngan komen jambu ko tu....nasib aku suka semua pelawak...janji aku happy ..
    udah2 yee....

susahnya berckp dgn org educated kan....

terima kasih kerana sudi membaca posting saya dari mula sampai habis.. saya puas hati kerana dpt ...
azwandyazizan Post at 25-4-2011 12:35

aku suka je jambu pakai bj pink.. comeytapi tang suar tauke tuh, mmg sgt geli la

Reply 126# BiancoFisso

yg aku faham...5menet ke blakang tu adalah...ms AC nak intro contestent...ms AC br nk panggey nabil la kot gamaknye..tp blom panggey nabil da tercongok kt situ...itu yg aku paham la...

pehal pun ,aku harap ac jgn la cepat sangat masuk,kekadang cam tersangkut je lawak dowang.
jgfjhdjhg Post at 25-4-2011 12:27

aah kan.. bg la derang abeskn psembahan derang duluni AC tcegat dah kt belakng, potong stim jah
pihak astro tolong peka la bab ni... kata MaharajaLawak... bg la masa lebey sikit

org ketawa bukan sebab jln cerita lawak jer...tp cr penyampaian lawak tu jugak...kalo c yus wat  ...
BiancoFisso Post at 25-4-2011 09:48

owhhhh..!! br la phm.. sbb seriously masa tgk tu dlm kepala dok imagine yg si yus tu mmg character perempuan btul. i mean bkn cik pok laa. sbb after dorg peluk2 n ambik gbr tuh, camera cam xfocus kearah dorg kn.. suddenly perasan audience start gelak gila2 then si yus dh start mengamuk2 n sepak2. hahahaha! xperasan sgt part dia kena raba tu sbb yg i perasan dia yg cam nk terpegang si tauke pny coocoochow. huhu! br phmmm.. lmbt btul la my cpu nih!

jozan... nabil... sepah....best....
n ofcoz jambu lawak ya amat....
masing2 ade kelebihan.... kelebihan jambu aku tgk dkat yus... menghayati watak sgt2.... bwk watak ape pun takde pun die nak tergelak.... jozan biasa sgt tahan gelak....
cuba tgk balik lawak jambu minggu ke 2.... dunia org gile.... tak cukup kreatif lg ka tuh

korang leh wat andaian sendiri knp scene berakhir dgn sepak terajang.... maybe 'nora danish' tu ponen bebnornya....

udah2 le tu dik oiiii..naik menyampah pulokkk tengok posting ko ni  beria -ria pulok  ...
kurusss Post at 25-4-2011 12:42

What's ur point my dear sis?? monopuas mode? mode kegersangan? mode lonely?

Server CARI ini akak ke bayar hosting dia bulan2? Domain forum CARI nie akak ke register DNS dia dulu? akak ke programmer PHP forum CARI nih? Apa hak kakak nak halang saya posting kat sini? Saya tak melanggar undang2 negara, saya tak sentuh sensitiviti agama,kaum lain.. saya just tak berkenan lawak jambu jer..

Kadang2, dah berusia ni tak semestinya kita dah matang.. makin tua, makin jadi budak2 balik.. I'm entitled to my own opinion.. peace, no war.. hehehe..

owhhhh..!! br la phm.. sbb seriously masa tgk tu dlm kepala dok imagine yg si yus tu mmg ch ...
intuitable Post at 25-4-2011 12:50

ingat minggu ke 2... sapa sangka bebenornya depa gile... tunggu time makan ubat....