CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clara_nur

★ ★KIM JONG KOOK★★ KOOKIE~~★ ★2ND HAVEN★★

Close [Copy link]
kaz2y5 posted on 17-2-2014 10:28 AM
memang intense giler masa diaorang lawan last sekali tu. sampai terjerit-jerit depan laptop masa t ...

mmg dari start JK berlari ke arah Haha dgn JS....terkejut dan kagum giler, dh lama kowt aku tak tgk JK beriya camtu...asik santai jer tiap kali selesaikn misi.....cara dia pegang Haha dgn JS tu aku dh rasa cam JK jer yg bakal menang...ekekek...
lepas Haha terkeluar rasanya dorang berenti kejap kowt...sbb nmpk JK dh pakai semula baju dia dan JS pakai semula rambut palsu tu...

katanya eps ni khas tuk Haha...tp nmpk cam watak JK paling byk menonjol...agaknya Haha punyer idea eps ni dan dia pilih JK jadi watak jahat, dia sendiri jadi hero...cuma aku rasa patutnya watak heroin bagi kat Haha dan hero dia bagi kat JS...

intan_smsb posted on 17-2-2014 10:56 AM
Hahaha... tp aku geram dgn si jae suk yg suka mdengki dgn JK

JS paling suka kacau JK dgn KS....dua watak berbeza...JK kalau JS kacau mesti dia lawan balik, pastu dorang start bergaduh ...selalunya bergaduh manja jer.. tu yg jadi lawak tu...cuma kdg2 kita sakit hati sbb mulut JS bole tahan laser dia..

nak tanyer~ siapa ada/pernah jumpa proper eng translation untuk lagu 'in front of her/that house'? tanya pakcik google dia tak jumpa pulak hu3

terima kasih!

clara_nur posted on 17-2-2014 10:57 AM
Jaesuk mati2 igt yg guest pompuan tu YEH

oppa minum air je pon dh nmpk sexy tak pay ...

JK mmg semula jadi seksi....pakai baju berlapis2 pn still nmpk seksi...

kaz2y5 posted on 17-2-2014 03:38 PM
nak tanyer~ siapa ada/pernah jumpa proper eng translation untuk lagu 'in front of her/that house'? t ...

lagu lama tu..nk cari susah gak..salu lgu KJK yg buat translation pon lagu2 popular..

kaz2y5 posted on 17-2-2014 11:12 AM
~littlepeacefulrunner

sian dia masa tersedak cola tu . ape je la yang YJS komen kan sa ...

aku baca kat KJKGlobal :

YJS : Take off your coat and drink!

kawan tu tgh berusaha habiskn minuman tu in one shot...JS plk nmpk minuman tu dh mengalir sampai kebaju  + nak kacau JK la tu...dan2 dia suruh JK tanggal baju dulu....JK nak tergelak langsung tersembur air tu ...

Follow Us
clara_nur posted on 17-2-2014 03:46 PM
lagu lama tu..nk cari susah gak..salu lgu KJK yg buat translation pon lagu2 popular..

tu la... dah berbulan carik translation nyer me suka lagu ni 2nd lepas lagu 'thank you' dalam album ni. macam menyentuh hati jer cara KJK nyanyi lagu ni. nyanyi live pon masa dekat japan concert tu jer

ladygempak posted on 17-2-2014 03:36 PM
JS paling suka kacau JK dgn KS....dua watak berbeza...JK kalau JS kacau mesti dia lawan balik, p ...

mulut Jaesuk mmg laser sikit tp jarang org nk komplen or mengata kt dia..mybe sbb dia melaser smbil senyum kot..haha..even dia menang byk kali pon takde sapa ckp bukan2..cuba Jongkook menang selalu, ada la haters yg dok bising2..

kalo dlm IC tu, Gil salu kena bahan dgn Jaesuk..yg lain2 tak brani nk blas balik..mcm dlm RM, Jongkook kira berani gak balas balik kt dia kalo off camera ni, jgn main2 dgn Jaesuk dan Jongkook..dua2 boleh tahan sama baran gak..

clara_nur posted on 17-2-2014 02:22 PM
tak perlu berkata apa2..cukup dgn jelingan maut dia tu dh bikin org menggeletar dan takut ...

mmg masing2 menggeletar...tp time lawan tarik name tag tu boleh plk dorang jadi kuat tiba2...
payah jgk la JK nak kalahkn dorang...

clara_nur posted on 17-2-2014 02:49 PM
nah amek sorg satu coklat dr oppa sbg tanda kasih sayang

fans yg bagi ke tu?
girl mana agaknya yg bertuah dapat "bunga kasih sayang" dari JK masa valentine day aritu?

ladygempak posted on 17-2-2014 03:51 PM
aku baca kat KJKGlobal :

YJS : Take off your coat and drink!

ek hehe TQ for the info! kacau daun betul YJS tu. me tengah menghayati keseksian KJK minum air tetiba terstop plak haish. tapi tahan betul dia nak habiskan sekali gus in one shot memang ada muscle agaknyer dekat kerongkong dia tu hik hik
Last edited by kaz2y5 on 17-2-2014 04:02 PM

ladygempak posted on 17-2-2014 03:58 PM
fans yg bagi ke tu?
girl mana agaknya yg bertuah dapat "bunga kasih sayang" dari JK masa valent ...

a'aah..fans yg bagi..entah makan ke tidak coklat tu

tak pon coklat2 tu bungkus buat frame dan gantung kt dinding

clara_nur posted on 17-2-2014 03:52 PM
mulut Jaesuk mmg laser sikit tp jarang org nk komplen or mengata kt dia..mybe sbb dia melaser sm ...

JK lebih berani protes berbanding yg lain2...bab bertekak rasanya JK kalah dgn JS...kdg2 agak menakutkn jgk bila dorang bertekak tu...
JS bijak patahkn hujah org lain....berkat jadi MC bertahun2 dan menang macam2 anugerah sebagai MC.....org payah nak kutuk dia sbb JS bila mengutuk org sambil gelak2...org rasa cam dia buat lawak jer padahal org yg kena hentam tu sakit hati jgk...tp tak boleh nak kata apa...lagipun kebanyakkn program, JS bertindak sebagai ketua...saper berani lawn ketua...

saya baru tgk epi 184..puas hati betul bila part kjk pgg kaki budak tu...tapi macam x percaya pun ada...siap..rewind byk kali...punya x percaya...rsnya ni 1st time kjk buat mcm tu.. kalau org buat kat dia mmg byk kali la...

clara_nur posted on 17-2-2014 04:08 PM
a'aah..fans yg bagi..entah makan ke tidak coklat tu

tak pon coklat2 tu bungkus buat frame d ...

nmpk best jer coklat tu...ada gambar JK lagi...sayang betul fans kat dia kan...
bab makan aku rasa skang ni JK dah start makan sikit2 makanan/minuman yg dia cuba elakkn seblum ni...macam minuman cola tu...kalau JS tak kacau mmg habis air tu dia minum agaknya...dlm RM tu pun selalu aku perasan mulut dia duk mengunyah jer .....aku rasa JK ni jenis pemakan jgk...kalau dia tak kontrol dan exercise, senang je gemok agaknya...

cmf_namo posted on 17-2-2014 04:12 PM
saya baru tgk epi 184..puas hati betul bila part kjk pgg kaki budak tu...tapi macam x percaya pun ad ...

haha.. me tengok pon terkejut gak, ingatkan bukan KJK tapi bila tengok balik memang betul dia. ader gak 3 4 review yang cakap pasal KJK main foul play tu, tapi diaorang pun tak berapa kisah sebab member lain dah buat banyak kali dekat dia

PS: me pulak notice rasanya ni 2nd time. 1st time dalam ep absolute ttakji masa game makan daging sambil tangan kena ikat dengan elastic band, tapi rasanya tu lebih kepada melawak

kaz2y5 posted on 17-2-2014 04:01 PM
ek hehe  TQ for the info! kacau daun betul YJS tu. me tengah menghayati keseksian KJK minum air  ...

tp dulu KS pn penah buat kan..dlm eps berapa ntah.

cmf_namo posted on 17-2-2014 04:12 PM
saya baru tgk epi 184..puas hati betul bila part kjk pgg kaki budak tu...tapi macam x percaya pun ad ...

baru nk tgk petang ni...nk cari masa yg betul2 free

ladygempak posted on 17-2-2014 04:37 PM
tp dulu KS pn penah buat kan..dlm eps berapa ntah.

aah ada, maybe botol kecik cket. lupa plak tapi KJK kan tak berapa minum cola, so kagum gak tengok dia minum sekali gus macam tu. teringin nak tengok muka dia kalau dia berjaya habiskan cola tu sekali gus hik hik

ep acting club vs athletic club ke aper ntah. episod yang gamba KJK minum air clara tempek tu
Last edited by kaz2y5 on 17-2-2014 04:57 PM

bila Sang Kekasih terpaksa korbankn org tersayang demi misi yg telah diamanahkan...maka berlakulah aksi2 romantis spt di bawah ini...
erkk..eh tersalah skrip....larikkkk!

cre : spartaceforever.tumblr.com

hahaha...korang aku gurau jer...sila abaikn kata2 aku kat atas tu...

aku suka tgk reaksi JK...nmpk dia sgt gentleman....
tak kisah la mana2 perempuan pn yg berada di tempat Jihyo...mesti sukar untuk JK bertarung dgn perempuan..
sbb tu JK selalu elak berdepan dgn perempuan.....rasanya ni 1st time aku tgk JK dlm situasi cam kat atas tu lepas tarik name tag org....
dah macam tgk drama sedih bukannya RM...