CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

Reply  petola

Bagus betul abe pet wat percubaan. Jadi kesimpulan dari abe pet macmana?
Belimbingtm Post at 30-4-2010 15:24

aku tengah pikir...

Post Last Edit by Orange1 at 30-4-2010 16:20

Polis2, bini2 polis atau anak2 polis kat sini mcm sentap sgt, berhabis2an duk bela..
Sebenarnya byk pengajaran yg kita boleh ambik dari kes ni..

Kita orang awam ni jagalah anak2 /adik2 atau sapa saja di bwh t/jwb kita dengan bagi didikan yg baik, didik dorg sedari kecik utk berdisplin, ikut dan hormati peraturan, walaupun peraturan yg kecik2 dan remeh2 tapi sebenarnya penting.

Jelas kan pada mereka kenapa kena ikut sesuatu peraturan tu dan kalau tak ikut apa kesannya atau apa kemungkinanan yang akan berlaku. Perkara ni kena jelaskan, kadang2 orang kita cuma duk kata itu tak boleh buat ini tak boleh buat tapi tak jelaskan, budak2 mana nak paham atau kalau remaja dorang tak nampak atau tak pikir sgt kesannya, kita org dewasalah yg kena bimbing dorang supaya tak jatuh dalam kehidupan yg mencabar ni.

Memang penting sangat komunikasi dengan kanak2 sedari kecil lagi. Lagi pun lebih senang nak didik budak2 tentang sesuatu kalau kita start sedari dorang kecil lagi, sbb tu ada pepatah 'melentur buluh biar dari rebungnya'....hah aku berpepatah pulak... Cara kita jelaskan tentang sesuatu perkara tu pun biarlah dalam keadaaan yg comfortable bagi dorang, cakap dgn baik dan bukan terjerit2 itu tak boleh ini tak boleh buat. Sebab budak2 akan belajar dari kita, kita mempengaruhi personaliti dorang, tentu kita takmau anak2 kita pun jenis cakap terjerit2 mcm mentaliti kelas ketiga punya orang kan??? sebab tu ada pepatah 'pendidikan melalui teladan' dorang belajar dari kita banyak perkara sedari dorang kecil, kalau kita jenis masuk keta tak pakai seat belt, anak pun tak rasalah memakai seat belt tu satu peraturan yg perlu dipatuhi dan dihormati, cuma kena pakai bila nampak polis saja...

Remaja2 pulak biasalah umur2 macam tu dorang nak rasa jadi orang dewasa, nak buat macam2, zaman ni peralihan dari zaman budak2 kepada zaman dewasa, banyak perkara nakal yg dorang buat sebab dorang rasa dorang dah besar, tp kalau sedari kecil kita dah bagi didikan yg baik dan jelas tentang pelbagai perkara, insyaallah nakal2 pun dorang mungkin tak keterlaluan sangat sebab dorang tahu macam2, dorang tahu kesan baik buruk, tapi pengaruh tu tetap ada sebab mungkin dari anak2 orang lain yg tak dididik macam remaja2 tersebut. Tapi kemungkinan jugak remaja2 yg didik dgn baik ni boleh mempengaruhi kawan2 nakal ni pulak tentang bahaya sesuatu perkara tu.

Jadi jagalah ahli keluarga kita, adik2 kita, anak2 kita, sayangilah dorang, cubalah didik dorang dgn pelbagai perkara dengan betul supaya dorang tak tersalah langkah dalam melalui kehidupan ini. Ambik tahu dimana anak2/ adik2 kita berada.

bab polis pulak...

aku memang tak respect polis2 kat msia ni, sebabnya sepanjang hidup aku, polis2 yg aku penah kenal dan pengalamn aku sendiri dgn polis semuanya negatif...
ada polis yg mintak duit kopi (ini biasalah), ada polis yg terima duit bulan dari tauke kuda haram n tauke ni bayar bil2 dorang g berhibur malam2 (yg ini pangkat tinggi2), ada polis yg jenis suka g pau bangla dgn indon kalau time sesak2.. ada polis yg tak ikut peraturan jln raya bila drive keta polis sbb dorang polis so takpa, ada polis yg enjoy pukul sesiapa yg dorang tangkap gila2 mcm sekumpulan anjing berebut2 dapat tulang nak gonggong...., bila org awam g balai polis utk report apa2 polis buat sambil lewa saja, ada yg langsung takdak tindakan, ni aku sndiri pnh kena, ada kes2 polis aniaya orang tuduh penjenayah untuk cover kesilapan dorang atau untuk selesaikan kes2 lain, mcm2lah salah guna kuasa polis kita ni...sbb tu aku tak respect langsung kat pdrm, bagi aku polis msia sama taraf macam polis dlm cita tamil...negara dunia ketiga punya polis, memang style2 gitulah kekdahnya....very the kelas ketiga mentality

Reply 1627# dee4ellese

Police Story:

- Budak tu mati smasa cuba mgundur keta, makna nyer masih hidup dlm pcubaan tok mgundurkan keta.

Kawan Story:

- Budak tu mati smasa sdang mmandu dan trus mlanggar tembok rumah org.

Reply  dee4ellese

Police Story:

- Budak tu mati smasa cuba mgundur keta, makna nyer masih hid ...
yaminz Post at 30-4-2010 16:22

Police story boleh dipertikaikan kalo tengok dari keadaan kereta afterwards. (keter yang dah tertonggeng masuk longkang kecik, dengan tayar belakang terangkat sebelah)

Reply 1644# dee4ellese

tertonggeng la sangat kan???

wei... kuarga budak kena tembak ni parti pembangkang ka? Kalo ye...hah... elok la kena tembak... kurang satu bakal penjenayah... menyesakkan penjara & membazirkan pendapatan negara je.

Follow Us
Reply 1644# dee4ellese

Cite kawan dia pun boleh dpertikaikan jugak...

Keta tu masih boleh dreversekan...

Reply  dee4ellese

tertonggeng la sangat kan???
tekoyong Post at 30-4-2010 16:33

Pada ko berapa degree menjunam baru ko panggil tertonggeng?

Reply  dee4ellese

Cite kawan dia pun boleh dpertikaikan jugak...

Keta tu masih boleh drevers ...
yaminz Post at 30-4-2010 16:36

Maybe boleh..
tapi agak susah utk budak yang takde experience memandu.. and silap2 belum sempat nak masuk gear reverse bagai dah kena tembak mati...

Aku masih MUSHKIL lagi, takda sapa nak jawab,
BERAPA UMUR KAWAN SI MATI TU??????????????
Adakah 15 tahun atau 20 tahun???????????????????

Polis2, bini2 polis atau anak2 polis kat sini mcm sentap sgt, berhabis2an duk bela..
Sebenarnya b ...
Orange1 Post at 30-4-2010 16:18

kalo nnt anak cucu engkau jadik polis, agak2nye ko nk ngaku sedara x nanti??!!
X semua polis teruk hoccay... bak kata org kerana nila setitik abis susu sebelanga.
jgn kata polis... kalo nk kira rasuah ni org yg bkn polis pun ramai tlibat... disbbkan polis adalah pegawai penguatkuasa undang2, org highlight polis je yg jahat. Kalo x de org nk offer rasuah, x de la wujud rasuah tu...

Btw kalo ko x suka polis, nnt kalo family ko mati kena bunuh, g repot kat abang bomba ke, nelayan ke, dokter ke, atau artis2 tanahair ke... boleh???!!

pemikiran mcm israel... pandai, tp dlm masa yg sama kejam & budusss...

...yang aku tahu, ramai anak-anak polis jadi penyangak, tak jadi orang......

aku percaya logik je wat mase nie

x logik langsung nk reverse kereta mase dah mati..even nyawa2 ikan pun..x kan larat pegang stereng tue..

Reply 1653# mizsela

macam mana ko tau dia dah mati sebelum reverse kereta?
nak tunjuk pandai, tapi sebenarnya BODOH

...yang aku tahu, ramai anak-anak polis jadi penyangak, tak jadi orang......
freebird Post at 30-4-2010 16:43

tulah orang kate ....
tu kena tgk berkat x berkat duit mak paknyer.....

Reply  mizsela

macam mana ko tau dia dah mati sebelum reverse kereta?
nak tunjuk pandai, tapi s ...
tekoyong Post at 30-4-2010 16:47

ade aku kate dia mati..?aku xde bg statement dia dah mati pun..

aku cakap aku percaya logik.....aku mempertingkai org yng kate logiknya boleh reverse kereta mase mati...

Reply 1655# mizsela

Duit mak bapa awk berkat tak???

Reply  mizsela

Duit mak bapa awk berkat tak???
yaminz Post at 30-4-2010 16:52

apsal sumer nk carik gadoh..aku xcakap pon sape2

sentap jer sumer..xpaham aku

KENAPALAH mereka yang benci dan suka mengutuk polis ni, tak
mahu mohon jadi POLIS? Kalau anda semua jadik polis, saya
pasti segala-galanya akan dibuat dengan penuh berhemah dan
beretika. Takdalah salahlaku polis, takda lagi polis yang bongok
dan suka mengamalkan rasuah. Tentu hidup kita semua aman
dan bahagia - AMIN YA RABUL ALAMIN........

Reply 1657# mizsela

Ikut statement polis, dia mati semasa mreverse keta... maknanyer masih bnyawa lg masa mreverse keta...