CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Keputusan Kes Saman Ali Puteh Terhadap Nor Hidayah Jumaat Ini

azimodin replied at 17-2-2022 12:05 AM
Benda ni senang, kalau dia ada AKAL dia akan letak anak yatim as priority.  Sebab hal kebajikan an ...

itulah yg sepatutnya...masa awal2 abam meninggal, kalau arwah maknya risau takde sape nak jaga dia..
patut dia tenangkan mak dia n cakap dia dgn yg adik2 lain mampu tanggung mak dia,
biarlah ape yg arwah tinggalkan Hamzah dan Dayah guna...
kalau tak cukup si susun ni tambah lagi...minta mak tu doakan je sisusun murah rezeki utk jalankan amanah dan tanggungjawab.
itu baru betul. Bukan sibuk nak cekau harta arwah buat makan sendiri anak beranak...

yg bini susun tu tak malu ke? kalau aku.. malu nyaa laaaa nak hadap masyarakat keliling laki aku tak mampu nak cari harta sendiri.
nak sekau harta arwah abg sendiri sampai buat musuh dgn anak buah n kakak ipar.
pastu boleh lak up kat socmed duduk rumah arwah bagai. dasar muka tembok betul..

harta pusaka banyak2 pun... tp bila parents dah x de... harta tu dah x de makna dah.. duit je banyak.. tp mak dah x de... sunyi dah hidup...

anony-mous replied at 17-2-2022 09:33 AM
Diaorang ni patut syukur ada perempuan terima lelaki mcm abam. I bukan apa, tgk gmbar kat page 1 t ...

Yess....bukan niat nak menghina org yg dah pergi ..tapi kenyataan...patutnya Ali hitam sekeluarga bersyukur ..arwah abam merasa kasih syg dgn bini dan anak sblm pergi

misspokoyo replied at 17-2-2022 02:16 PM
kalau rumah yg belum habis bayar mcm mn nak buat? anak2 iols semua pompuan...

boleh ja buat hibah  rumah yg tak habis bayar. tapi bayaran bulanan hibah tu mahal sikit daripada hibahkan rumah yg dah habis bayar. chuols isteri kan hibahkan atas anak2 tu. kalau chuols ditakdirkan meninggal awal, anak2 adalah rumah tempat berteduh. tak ada org boleh kacau rumah tu termasuk suami chuols yg mungkin kawin baru.. kikikiki. ada org kata kalau kita buat hibah sendiri dgn amanah raya tanpa melalui syarikat takaful pun boleh. lebih murah.. iols tak tau lah sbb tak pernah tanya lagi.

midori_katana replied at 17-2-2022 03:23 PM
boleh ja buat hibah  rumah yg tak habis bayar. tapi bayaran bulanan hibah tu mahal sikit daripada  ...

Menyusahkn kita pulak nk keluarkn duit nk buat hibah la wasiat lah...kan elok harta2 si mati lepaskn 100% pada pasangan n anak2 je..ni bertingkat2, nenekatuk lah, pak cik makcik lah

azimodin replied at 16-2-2022 06:39 PM
Iouls doakan yg terbaik untuk Hidayah & Hamzah. Iouls pernah berada di tempat hamzah ya. Ada sedara  ...

if you are a man, you may be saying this on behalf of your sisters, mother, and paternal grandparents.. but if you are a woman, and niether having a brother, are you sure thigs they sold were yours?

Follow Us
ladybugz replied at 17-2-2022 12:06 AM
i ni risau sgt2 bil dgr kisah2 mcm ni. i ni siblings dah la ramai dan alhamdulillah rapat tp cerita2 ...

boleh faham sgt perasaan you. Dulu aku duk dgn mak ms arwah ayah sakit. Ikutkan ms mula2 kawen, mmg nk ikut suami yg kerja di lain negeri. Krn kesian kn ayah yg xboleh urus diri, duduk ngan mak dan adik2 yg bujang. Smpilah yg lain2 keluar umah sbb kawen, tinggal aku dgn adik bongsu lelaki. Segala perbelanjaan mmg aku yg tanggung terutama kos rawatan ayah. Susu dan diapers. Sama2 jaga arwah ayah. Ada skali mak minta buat loan..tambakkan tanah blkg umah sbb makin rebak. Ms tu mcm acuh xacuh lah juge. Lgpn ms tu mak br pencen. Adik2 lain ramai yg xmampu. Ada lah dlm sorg dua ni. Tp mak xpnh minta diaorg. Nk harap adik bongsu lelaki dia pn keja biasa2. Tp pahala xternilai. Sanggup berhenti belajar sbb nk jaga arwah ayah. Smpilah thn 2020 ayah meninggal. Adik pompuan buat hal, ada skandal..cerai dgn laki kemain kontroversi mula pindah duk umah mak. Ms ni lah mula drama. Dr mak konon nk bg rumah tu pada adik bongsu dah jd lain. Ms ni suami aku ajak pindah. Xtahan sbb segala perbelanjaan mkn adik yg cerai tu...jatuhnya kami kena tanggung. Sdgkan dia keje bank. Mampu. Berbelanja jmcm anak dara. Anak2 dia xbela sbb dpt pd bekas suami. Bila aku pindah. Dah ckp bilik aku bg pd adik bongsu lelaki. Dia nk kawen xlama lg. Sudahnya..mak lebihkan adik pompuan yg cerai tu. Dlm hati..mujur xbuat loan tambak umah. Kalau...buta2 kena tanggung. Skrg ni bila aku menyewa luar...belanja dapur, letrik air dan astro mmg aku xbg dah. Cukup bulan2 bg duit banje kat mak jer. Mmg betul...adakala terpaksa berhati kejam sbb ada adik2 yg suka amik kesempatan

katakauu replied at 16-2-2022 07:28 PM
wei nak tnya
kalau mcm tu kan
barang barang tu hak mak kau dan kau kan?

datuknya ada hak.. harta peniggalan si mati tidak boleh diwasiatkan kepada penerima pusaka. arwah bapa nya perlu cakna, once dia meninggal, harta yang ditinggalkan menjadi hak milik penerima pusaka dan datuknya adalah penerima pusaka yang legit. anak murid kamu itu cuma berhak kepada balance2 harta sahaja.

Edited by Nham22 at 18-2-2022 09:14 AM
azimodin replied at 16-2-2022 06:39 PM
Iouls doakan yg terbaik untuk Hidayah & Hamzah. Iouls pernah berada di tempat hamzah ya. Ada sedara  ...

Kalau chuolss x halal kan maka depa semue berhutang dengan family chuolss.. Bila depa semue berhutang dgn chuolss depa takkan akan aman bahagia di dunia...

AshkieLa replied at 17-2-2022 03:17 PM
itulah yg sepatutnya...masa awal2 abam meninggal, kalau arwah maknya risau takde sape nak jaga dia ...

bini susun ni indon uols....tau2 jelah perangai indon datang malaysia ni

Adrif replied at 16-2-2022 07:50 PM
kalau ikut faraid pun, harta mak ayah tu anak lelaki didahulukan, bukannya saudara-mara adik berad ...

penerima pusaka tidak boleh menerima wasiat. tool yang diwasiatkan itu tidak valid. unless bapanya sudah clearly beri tools tersebut kepada anak nya mengikut kehendak hati tanpa paksaan semasa hayat hidupnya, itu dipanggil hibah.

princessmiang replied at 17-2-2022 04:19 PM

ye ke.. patutlahh

Kalau aku jadi dayah.. Malas nak panjang crite kan.. Aku bg je semue harta yg ali susun nak sgt kan... Cume mesej yg nak aku sampaikan mesti clear dan terangla pada ali...
"KARMA WILL CHASE YOU ALI".. itu ja.. Biar die tau langit tinggi rendah....nak gadoh pasai harta pusaka ni mmg jilake sgtt... Pasai mcm ali ni sihat tubuh badan... Ko kerjela carik duit sendirik

captainQUE replied at 17-2-2022 01:56 AM
Berlagaklah selagi Boleh berlagak… Tuhan dah tarik nikmat Nanti Padan muka… takut Tak lama jadi ma ...

Ya.. Makan harta anak yatim antara balasan cash yg Allah bg kat donia teruss..... Sebagai pengajaran org yg masih hidop... So family makcik chuoll minta maaf x pada family chuolss...

Moga yg baik² berpihak pada dayah dan anaknya

ladybugz replied at 17-2-2022 12:06 AM
i ni risau sgt2 bil dgr kisah2 mcm ni. i ni siblings dah la ramai dan alhamdulillah rapat tp cerita2 ...

Apesal ur mom mcm tu...? Ur mom tinggai dgn sapa skrg...kat rumah tu ke..

addamnor replied at 17-2-2022 04:12 PM
if you are a man, you may be saying this on behalf of your sisters, mother, and paternal grandpare ...

Aku perempuan, ada adik beradik lelaki. Mmg la dia bukan jual harta aku sebab tu harta arwah BAPAK aku. Barang yg dia jual tu harta2 yg belum difaraidkan. Apa hak dia nak jual tanpa berbincang dengan waris yg lain?

Nham22 replied at 17-2-2022 04:18 PM
Kalau chuolss x halal kan maka depa semue berhutang dengan family chuolss.. Bila depa semue berhut ...

Iouls mmg dah cakap terang2 dengan adik beradik "kalau korang nak halalkan go on, aku ni akan tuntut walaupon 1 sen yang dorang ambik dari kita". I jugak tak kan maafkan pakcik2 belah ayah yg langsung x membantu mak membesarkan anak2 dia. Masa arwah meninggal, anak2 masih belajar lagi. Nasib baik la dari sekolah menengah i dapat scholarship.. kalau tak mungkin terpaksa stop sampai SPM je.

jiwakacau06 replied at 16-2-2022 10:26 PM
pakcik i dgr nya dh buat hibah siap2 untuk anak bini dia...semua anak pmpuan.  takut adik beradik  ...

Harap pakcik tu dah bagitau semua adik beradik dia so semua tahu.

Me memang bagitau semua orang, me dah buat wasiat, semua yang ada, anak punya, so Memang tak da bahagian dorang..

Tapi kalau kami meninggal serentak 3 beranak, yes akan pergi dekat my brother sebagai penama , dia bagi sama rata anak anak saudara kecuali anak my sister sulung.

princessmiang replied at 17-2-2022 04:19 PM

dek kot ya pun kamu bencikan si ali puteh itu tidak perlu lah libatkan wanita lain.
bini ali putih tu tak pernah di high light pun dalam kes berebut harta pusaka ini, so unfair to her dilabel sedemikian rupa.
awas iya jgn chuols nak instill fitnah baharu waima benci dengan lembaga ali putih tahap nak ludah