CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaidi_uitm

Sekarang rumahtangga anda bahagia atau tidak ???

debbie06 This user has been deleted
PETUA MENGASIHI SUAMI

1. Bagi seorang isteri, anda perlulah menjamu mata suami anda. Lelaki
mudah terangsang oleh penglihatan matanya. Pakailah pakaian yang menarik
perhatiannya. Lemparkan senyuman yang bermakna. Berdandanlah dengan
sempurna.. selitkan jelingan-jelingan manja.

2. Sambutlah kepulangan suami anda dengan gembira dan hantarlah
pemergiannya dengan hati yang sedih dan mengharapkan kesetiaan. Jangan
lupa untuk bersalaman dan berciuman apabila dia pulang dan apabila dia
mahu meninggalkan rumah. Uruskan perihal suami anda dari segi makanan
dan pakaiannya. Isteri yang bijak menjaga suami akan mengambil berat
mengenai dua perkara penting, pertama zakar suaminya dan kedua perut
suaminya.

3. Banyak membantu suami anda. Terutamanya apabila suami anda
bermasaalah. Jangan banyak meminta-minta kerana ini akan menyebabkan
suami anda berdukacita. Walaupun anda bekerja, usah boros dalam
berbelanja, sama-samalah merancang masa depan bersama suami anda.
Rujuklah kepada suami anda dalam hal-hal yang mana anda sendiri kurang
yakin atau perkara yang melibatkan kesan terhadap ekonomi rumahtangga.

4. Nyatakan sayang anda kepada suami anda. Ia patut dilakukan setiap
hari,walaupun setelah anda beranak cucu. Jangan anggap diri anda terlalu
tua untuk itu semua.

5. Apabila berkesempatan, sentuh dan belailah suami anda selalu. Anda
boleh mencuri-curi menciumnya ketika tidak dilihat oleh orang lain.
Anda boleh memegang tangannya atau bahunya bila berjalan-jalan.

ade lagi...

1. Ketika suami anda sakit, tunjukkanlah kesungguhan anda untuk merawatnya dan membangkitkan semula semangatnya, melahirkan kesedihan anda dan harapan anda agar dia lekas sembuh. Dia akan ingat kepada anda dan begitu mengasihi anda kerana dia tahu bahawa anda bukan saja mengasihinya sewaktu dia sihat. Ingat wahai isteri jgn biarkan suami anda kesakitan sendiri, sesungguhnya dalam keadaannya sakit dan anda pula tidak sikit pun menghiraukannya, hati lelaki mudah berkata 'inginkan seseorang yg dapat membantu', jgn la hanya ingin senang bersama, bila susah tidak hiraukan. Pemikiran lelaki tak dapat di baca apabila umurnya 40 an.

2.  Selalu la memasak utk suami terutama bagi wanita yg berkerjaya. Elakkan suami anda dari selalu makan di luar, kerana air tangan seorang isteri juga dapat mengeratkan kasih sayang terhadap sesebuah keluarga.

hmm...dah 5 tahun kawen..anak dah dua...nak vote tp x tau nak vote yg mana satu..

kdg2 bahagia..kdg2 duka...bahagia sekejap...dukanya lama...duka sekejap...bahagia lak lama..hihihi....macam tu la....

ntah biler nak bahagia terus...x gaduh x nangis x tension x der beban lain..macam2 da ditempuh...yg paling mmbahagiakan anak2 la..klu drang x der ilang la seri...

betul kdag rasa cam nak masuk wad mental..kdg2 rasa cam pengantin baru...kdg2 rasa cam org gaji..he hehe..itu la die alam rumah tangga weii

Reply #143 kopigombang's post

ahakss... aku setuju gak ..kekdg cam rasa masuk wad mental eh..? kekdg rasa cam pengantin baru..kekdg rasa cam org gaji..yg pasti semua pun ada..

Reply #144 Hanafie's post

Bagus lah kalau kekadang.. jangan buat slalu..tapi macam iklan astro..
"Macam2 ada" tak pun "Tiap hari Sayang.... fair & lovely..

Reply #145 debbie06's post

bab `tiap hari sayang ...fair & lovely..tu..'waktu2 honeymoon tu tertakluk kat tuan pembuka topik yg baru kawin nih..mesti hari2 nak cubit je muka isteri tu ..cubit2 geram gitu..betul dak jedi...?

Follow Us
Originally posted by Hanafie at 12-9-2007 08:13 AM
bab `tiap hari sayang ...fair & lovely..tu..'waktu2 honeymoon tu tertakluk kat tuan pembuka topik yg baru kawin nih..mesti hari2 nak cubit je muka isteri tu ..cubit2 geram gitu..betul dak jedi...?

heppppppppppp..................

jangan usik pengantin baru..........................

usik mengusik untuk membangkitkan rasa kemesraan..
menghangatkan suasana....
melayari bahtera......bersama...
mendamaikan jiwa yang bergelora..
menuju puncak...keserasiaan...

Lebih mudah mencari kebahagiaan melalui mata orang lain berbanding dari mata sendiri..

Pilihan saya... Tettt!.. Sudah semestinya 'C'!!!

Originally posted by ana_una at 12-9-2007 10:34 AM
Lebih mudah mencari kebahagiaan melalui mata orang lain berbanding dari mata sendiri..

Pilihan saya... Tettt!.. Sudah semestinya 'C'!!!

apa maksud ana kat ayat yang pertama tu...................???

tak brape paham le..................

tak bahagia pun kene cakap bahagia !

tak perfect pun kene cakap perfect !

adaaaaa ilmu psikoloji disebaliknya.

yang memenjara perasaan manusia ialah kejahilan.

bila perasaan tu benar bebas bermakna pencerahan, hilang gelap timbul terang..fajar di ufuk timur gitu

otak manusia , automatik, fitrah DI DEGIL KAN untuk pessimis, untuk selfish, untuk diri nya saja , ni mudah di fahami ler sebab ini isu survival..cite banyak pun tak guna kalo perut berbulan tak di isi, cite pasal tuhan pasal nabi pun tak guna kalo yang di seru tu tinggal tulang ngan kulit badan jek

pada yang jahil , lapar itu sengsara
pada yang berilmu, lapar itu nikmat... macam2..esp badan slimmmmm..laki tak pandang lainnnnn

tu satu bandingan jek nak tunjuk betapa luas gedung hikmah ILMU.

oang kawin ni macam ada 2 karburetor..so kete tu lai POWERFUL..so nak handle tu WAJIB ilmu powerful gak. kalo laki tu nak tokok karburetor ..lojik lah ilmu dia kene tokok gak. btui?

oang lom kawin ni satu jek karburetor...macam saya ni, 1 jek karburetor..memang satu pun

Rate

1

Reply #150 zaidi_uitm's post

tak pahammm? aiseyy...  ginilah..maksudnya...camana nk terangkan ye..

org lain melihat sy bahagia, happy, gembira atau apa2 yg sewaktu dengannya seolah2 tiada apa2 pergolakan sdgkan pd hakikatnya sy sentiasa berperang dgn perasaan sendiri utk mencari kebahagiaan sy yg dh lama hilang...

Reply #3 afja's post

byk songel lak..x kisah la bahgia sbb apa..secara kesluruhannya ko rasa bahgia..dikira bahgia la.kalo secara kesluruhan ko rasa derita...derita la.antara bentuk derita ialah...rumitkan bnda yg mudah dan sukar nk jwb soalan....huhuhu

Reply #152 ana_una's post

bahgia atau tak..bkn pd apa org lihat tp pd apa u rasa. paham? kalo org nampak kita mcm perdana menteri...dan suruh kita banjer makan kat hotel...tp hakikatnya kita cuma driver PM..takkan nak berlagak juga dan blnja dorg makan hotel...makan kat tepi hotel jadilah..

Reply #154 JFK's post

ehhh... ni sy yg tak paham atau ko yg tak paham.. ke sy salah cakap... apapun biarlah.. org nak kata apa...

aku paham ana_una kata pe.. mmm.. perhaps we can find happiness in the most simple way.. cam tgk makcik tgh menggoreng pisang, nudak2 main dlm longkang.. heh heh

Originally posted by ana_una at 13-9-2007 03:46 AM
ehhh... ni sy yg tak paham atau ko yg tak paham.. ke sy salah cakap... apapun biarlah.. org nak kata apa...

me faham apa u tulis...

ezrinBalqiesya This user has been deleted
ermmm baby dah masuk 6 bulan,... bermakna dah setahun 3 bln dah berkahwin.. masuk bulan bulan ramadhan ni.. dengan rs pnh kesyukuran dan penuh keazaman. ingin jd isteri terbaik... ingin memiliki rumah tangga yang terbaik.. kalau sebelum ni.. bahagia... ala.. kalau gaduh2... tu biasela.. nk dipujuk. kalau majuk hubby beria pujuk.. syok..
tp di bulan ramadhan ni.. rs lain.. rs cinta n syang meluap2. macam pengantin baru plak..
tp.. manala ade pantai yang tidak dilandai badai.. the most important is how we handle it..  actually everyday is a learning process to a married couple. enjoy the learning process.... take it as a natural process..

one more thing. bahagia is too subjective. different people needs differents type of happiness.......

aku baru je kawen..tapi aku sendiri tak tahu, sama ada aku bahagia atau tak, yang pasti setiap kali aku balik rumah aku rase cam menyampah je. Itu memang silap aku la agaknya sebab terbawak2 sangat dgn cara hidup bujang aku dimana aku bole buat ape je aku suka, so bila dah kawen and rase hidup mcm kena compromise dgn seseorang aku rase cam susah sikit nak adapt..maybe aku masih lagi dalam tempoh untuk menyesuaikan diri..

laki aku ok (agaknya la), walaupun dia dapat rase yang aku tak seceria dulu. dia tanya aku nape, tapi bila aku cuba untuk explain nampaknya dia mcm tak paham..tak tersampai kot akal dia untuk memahami ape yang aku rase. Sebab aku sendiri pun kekadang confused dgn diri aku..

Iyela, aku sayang laki aku tapi at the same time aku rasa cam meluat dan obnoxious tgk gelalgat dia kekadang. Dia same je, takde yg berubah, cuma aku je yang hangin satu badan.

to make things worst, keadaan jadi makin teruk. Bila aku open up problem aku ni pada laki aku..dia macam rase benda ni mcm satu personal attack, whereby aku dah cakap ngan dia yang benda ni doesnt involved him, aku sedar yang aku yang bengong.

bila laki aku dgr confession aku ni, he doesnt do anything to make things easier for me, but lebih kepada condenm aku, cakap yang aku ni bukan isteri yang baik, bla, bla, bla...so aku dgr je la sebab memang betul pun ape yang dia cakap. But i am trying my level best untuk pupuk rase gembira dlm marriage ni, i am working my a** off, but maybe it is still not hard enough..

semalam we had an arguement and for the first time he lay his hands on me..it was pain and hard but because i was like damned pissed i hardly feel the pain. I feel like so frustrated and sad, cause the fisrt day of posa dah jadi mcm ni..

entahla, maybe aku memang buat silap but laki aku punya attitude mcm mencurahkan api ke minyak.. he doesnt have a slight wisdom of what to do.. instead dia lagi menyakitkan hati aku..

aku mcm really2 pissed sampaikan i was even ready if he wants to lafaz cerai semalam..it will come up as no suprised.

really dont know what to do..

Originally posted by hollaback_girl at 14-9-2007 08:54 AM
aku baru je kawen..tapi aku sendiri tak tahu, sama ada aku bahagia atau tak, yang pasti setiap kali aku balik rumah aku rase cam menyampah je. Itu memang silap aku la agaknya sebab terbawak2 sang ...

i know how u feel...i felt the same way when i first got married.

cam i kawin lambat...so dah very independent. i was used to my freedom...lepak2 dgn frens was what i did after work hours. bgsr tu my hang out le. and my hb then pun cam i, we got along really2 well...like siamese twins gitu...we liked the same things, music, stuff. then after we got married, he changed 180%! it was a cultural shock to me! like i didnt know who i got married to. i was really2 unhappy...and i wnted out really2 bad...but Allah maha besar...i got pregnant, so that killed the fleeing plan.

mmg byk kena compromise...gila2 compromise! kalu dulu dia ikut kehendak kita, after kawin dia tak...tu yg buat kita cam rasa we have been cheated. kita jadik rebellious, cam nak challenge dia. and for some guys, that will make them become harder, withdrawn and judgemental. psl men ni...they have this ideal picture of a marriage and the role of a wife, cam in the book, tu yg dia start kata we're not a good wife, etc etc, sebab dia base this role of a wife on tht. wht he should understand is that to get a marriage like that, both have to work at it...hard! tak seme pompuan sama...ada yg bila dah kahwin, really devote themselves to the role of a wife...the one yg in the book tu, a conventional wife. cam kita, we hv a different view of our role....no more submissive, but more like a partnership. itu yg sometimes men dont get...dia ingat secara auto we will become this perfect wife.

mmg byk conflict yg u akan rasa...but always go back to the basics. the foundation between u must be strong...communication is vital...dont get emo wpun mmg kita rasa emo sgt. it takes time to get used to living with each other...to adapt and tolerate...it doesnt happen overnight. push the egos aside...work through it together. big mistake...jgn withdraw from each other and wait to see who will give in. give and take. dont get into power-play...it will only make it worse. keep ur feet on the ground...marriage is not all full of rainbows and everything nice...it's real, not a fairytale. and dont compare ur marriage with others'...psl byk yg kita nmpk perfect, sapa tahu hal sebenar yg berlaku dlm marriage dorang...ramai yg  portray the perfect marriage...but in reality it's the opposite. and dont make hasty decisions when ur in anger. u may regret it...cool down and reflect what went wrong...why, how, when. there's cause and effect in everything.

sit down and draw up a plan...compromise as much as u can....both..not jst one-party...u want both to come up the winner. then none of u will feel short-changed. there is no 1 perfect formula for a successful marriage...customize ur own to suit both of ur needs. cara org lain may not work for u.

persevere and dont give up...work on it...it is after all the man that u love. good luck woman!

Rate

1