CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: fauralyn

ALL ABOUT SAVE YOUR LAST DANCE FOR ME

Originally posted by Hana_Hirokawa at 27-2-2006 11:06 AM
tadah baldi siap2 depan tv hehehe...

uih.. awal2 dah nak tadah baldi...   heheheheh.. parah ni......

mlm ni ek...
nasib nmpk thread nih......:bgrin:

Eugene has hurt herself while snowboarding. She broke her left arm and they say she will need 8 weeks to completely heal. Fortunately, there doesn't seem to be any other injuries, but she is currently resting at home.

kesian minah ni.... kena delay ke  drama baru dia ye.....

[ Last edited by munna at 27-2-2006 03:27 PM ]

Originally posted by im_comey at 26-2-2006 09:32 PM

: Biar betul kau ni ??? :

Kau beli mana ??? S&M pun tak de jual semurah tu ?? Tolong la bagitau...tak larat nak beli mahal2, banyak lagi cerita lain nak  beli ni ... :tq::tq::tq:

tak tipu...ko nak aku tunjuk resit pun boleh..plastik kedainya pun tak buang lagi

aku rasa tak banyak iklan lah tadi .... sbb masa iklan, aku tukar channel ...tapi bila aku tukar balik, mesti dah start dah crite ni ...tu yg missed certain scene tadi .... rasanye iklan kat 8tv lagi banyak ....

nak tanye .... apasal hero tu cakap dia masuk keluarga tu masa umur 7 tahun? dia anak angkat ke? atau mak dia pompuan simpanan bapak dia macam crite stained glass ...?
hero ni boleh tahan hensem jugak kan .... tapi nampak cam kecik sikit esp masa berdiri kat peguam tu ....

errr ... muka peguam tu macam pernah ku tengok dulu .... dia berlakun crite apa yek ...?

Reply #145 kayla's post

peguam tu yg berlakon sebagai hero dlm drama 18: 29 dan juga sebagai sepupu Jang Hyuk dalam Sucessful Story Of a Bright Girl..yg jadi jahat tu..

mak hero tu bini muda bapak hero...dah tak de bini pertama, baru bini kedua masuk ke rumah bapak hero.

Follow Us
ni aku buatkan sinopsis drama ni .....kesemua nama watak aku ikut nama korea . bukan nama cina saperti di NTV7..... sbb aku refer kat yg aku donlod.

EPISOD 1

Dalam bilik yg gelap, tiba2 sepasang kaki berjalan berdengkit2 menuju ke katil卻ampai je kekatil terus dia melompat ke atas orang yg sedang tiDur diatas katil卆pa lagi menjeritlah  orang yg sedang tidur. Jeritan dia mengejutkan semua orang dalam rumah tu. Semuanya bangun menuju ke bilik yg menjerit tadi.   Bila lampu dipasang, rupanya salah seorang penghuni dirumah tetamu itu sudah tersalah bilik. Dia menyangka dia masuk ke bilik isteri nya dan cuba untuk membuat surprise untuk isterinya, tetapi  sebenarnya dia telah masuk kebilik anak tuan rumah tetamu tersebut  JI EUN SOO.

Keesokkan paginya tetamu  Eun Soo bersiap untuk meninggalkan rumah tumpangan tersebut. Eun Soo pula meminta maaf apa yg terjadi pada mlm itu. Kerana Kejadian itu, Eun Soo memberitahu ayahya dia tidak mahu lagi tidur dibilik tetamu, tetapi akan pindah tidur dibilik bawah. Dia kemudian pergi mengemas bilik yg ditinggalkan olih tetamu. Ketika  dia sedang mengemas tempat tidur, dia terjumpa paspot tetamunya yg tertinggal. Berlari Eun Soo memanggil ayahnya dan memutus untuk ke lapangan terbang untuk memberikan paspot  kepada tetamunya yg akan terbang pada hari itu.

Didalam pesawat, KANG HYUN WOO sedang melihat gambar2 bunga dari sebuah majalah apabila tgnya terpijak olih pramugari ketika memungut gambar yg terjatuh.  Hyun Woo berpura2 yg jarinya telah tercedera dan tidak boleh menggerakannya lagi卻ehingga menakutkan  pramugari tersebut.

Dia kemudian terlihat gambar bapanya yg sedang ditayangkan , dan bertanya pada pramugari adakah itu berita terkini. Pramugari tersebut menjawab, itu adalah berita terkini. Tahulah dia sekarang yg dirinya telah ditipu untuk balik ke korea dengan alasan bapanya sakit tenat.

Selepas tamat mensyuarat Pengerusi Kang bertanya pada peguam syarikat  JUNG TAE MIN pukul berapa kapal terbang Hyun Woo akan mendarat?.jawab Tae Min , pukul 3.

Sementara itu kawan Eun Soo yg akan pergi bercuti ni, kelam kabut mencari paspotnya, habis begnya dibukaknya, bini dia dah mula meradang, dah lah mlm tu masuk salah bilik, ni dah tertinggal paspot pulak, marah betul bini dia, kalau tak jumpa paspot , dia nak pergi sendiri je.  Tgh mamat ni dok cari2 kat beg dia, tepon dia berbunyi, ada ke letak h/p dlm luggage. Rupanya Eun Soo yg  menalipon memberitahu yg paspot ada dgn dia sekarang.

Hyun Woo yg baru saja sampai dan keluar, ternampak   Tae Min sedang menunggu dia diluar.. Dia kemudian berpura2 berjalan bersama dgn pramugari yg dia kenal dlm kapal terbang  sebelum itu, tetapi Tae Min telah terlihat akan kelibat Hyun Woo. Sedang Hyun Woo berbual2 dgn pramugari itu, Tae Min menegur dia dari belakang dan mahu Hyun Woo mengikutnya pulang bertemu dgn ayahnya. Tetapi Hyun Woo enggan kerana nampak gayanya ayahnya masih sihat, tidak sakit

Jang Min menarik Eun  Soo masuk kedlam dewan mencari anak pengerusi, tetapi Eun Soo pula bertanya siapa dia Soo Jin? Jawab Jang Min, anak seorang banker, salah sorang pemegang saham terbesar dalam syarikat. Eun  Soo memuji kecantikkan Soo Jin. Jang Min mengingatkan Eun Soo , sudahkah dia menalipon ayahnya?  Ayah Eun Soo pula sedang duduk berehat sambil mkn makanan yg di bawa olih mak Jang Min bersama2.

Dimajlis itu  Tae Min bertembung dgn salah seorang pegawai  yg menyindir Tae Min dgn mengatakan yg pengerusi akan memilih pewaris tak lama lagi, anaknya  di Amerika, sedangkan Tae Min pula sentiasa berada disisi Pengerusi. Dia ingatkan

thanks kimmy sbb citerkan episod 1.. aku tak tau pun ada citer ni kat tv.. klu tau dah tengok dah.. :lol

Originally posted by Kimmy at 28-2-2006 01:13 AM
peguam tu yg berlakon sebagai hero dlm drama 18: 29 dan juga sebagai sepupu Jang Hyuk dalam Sucessful Story Of a Bright Girl..yg jadi jahat tu..

mak hero tu bini muda bapak hero...dah tak de bin ...

a'ah dlm 18:29 tu ok gak tgk dia.. tapi dlm successful tu...  ampehh je...

waaa.. sedihnya malam tadi x dpt nengok cite ni.. tah kenapa agaknya siaran ntv7 kat jb ni hilang  dua tiga hari.. kalau yg ada astro dapat lak siaran ni.. menyirap betulll... anyway.. best ke cite ni.. kalo best sarah nak beli la cd dia

Reply #151 sarahsofiyah's post

mengantuk lak tgk citer ni..nasib baik ade citer MY GIRL>...terus cerah balik mata hehe ... lelaki 2nd hero yg jadi lawyer kat company hero tu ade berlakon dlm Successful story of a bright girl kan?? ummm tak pakai spek nampak semacam n berisi ler plak hehe..

bile tgk citer ni utk eps2 akan datang, rasa cam romantik lak diorg....
waa........... xsaba nk tgk.....:love::love

Originally posted by Hana_Hirokawa at 28-2-2006 08:46 AM
mengantuk lak tgk citer ni..nasib baik ade citer MY GIRL>...terus cerah balik mata hehe ... lelaki 2nd hero yg jadi lawyer kat company hero tu ade berlakon dlm Successful story of a bright girl  ...

yg jadi hero dlm 18 : 29 dia gak.....

woo cam tu rupanya. baru ler saya paham sebab semalam tgk tebuk2. tak dapat hayati langsung citer tuh.

tq. at least saya buleh ikut lagi citer nih.

Reply #154 munna's post

oic yeker hehehe....harap2 episod malam ni lebih ok dari smlm..jgn kasi aku ngantuk heheh..

aik ngantuk...?? aku rasa aku boleh je tgk citer nie..  hemm...

Originally posted by Hana_Hirokawa at 28-2-2006 10:38 AM
oic yeker hehehe....harap2 episod malam ni lebih ok dari smlm..jgn kasi aku ngantuk heheh..

await hana,hang ngantuk ke tengok cite nie.?so far okey je cite nie.sape name hero nie ye.mcm tak pernah tengok je.

Reply #158 ayie77's post

wahaha ntahler...mata aku ni tatau apasal..tp masa layan My Girl elok plak..tp takpe, mlm ni nak test tgk agik..rasanya aku bosan pasal bnyk iklan kot ehehehe...sempat gak aku wat keje skolah (bahasa korea) masa bowing2 tuh...

Reply #158 ayie77's post

hero tu nama nya JI SUNG.....kalau pernah tgk All In dia lah second hero dlm All In..